zasedání zastupitelstva 2012

Informujte své okolí o chystaných akcích
Uživatelský avatar
Srneček
Příspěvky: 2499
Registrován: 13 říj 2006, 14:15
Bydliště: Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: zasedání zastupitelstva 2012

Příspěvek od Srneček » 07 srp 2012, 16:21

Pozvánka
na zasedání zastupitelstva obce Chýně

Zasedání zastupitelstva obce Chýně se koná dne 15. srpna 2012 na Obecním úřadu Chýně, Hlavní 200, 253 01 Chýně v 19,00 hod. v zasedací místnosti.


Program jednání:

1. Zahájení
2. Schválení programu
3. Kontrola usnesení z minulého zasedání
4. Volba návrhové komise a ověřovatelů zápisu
5. Zpráva starosty o činnosti obce
6. Žádost občanů z ulice Březová v Chýni
7. Žádost společnosti Embalador s.r.o. o změny plánovací smlouvy
8. Obecně závazná vyhláška č. 3/2012 – pohyb psů a jiného zvířectva na veřejném prostranství
9. Směrnice k postupu zadávání a hodnocení veřejných zakázek malého rozsahu
10. Žádost Ing. Lomberského o odkup části obecního pozemku p. č. 44 k. ú. Chýně
11. Analýza finanční situace obce Chýně
12. Diskuse
13. Závěr.
Srneček

Uživatelský avatar
Srneček
Příspěvky: 2499
Registrován: 13 říj 2006, 14:15
Bydliště: Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: zasedání zastupitelstva 2012

Příspěvek od Srneček » 16 srp 2012, 00:39

Do programu schůze byl vložen další bod - odvolání starosty obce.
Tento návrh byl přijat pěti hlasy (Rydval, Novotný, Kuchař, Pokorná, Chadima).
V současné době stojí tedy v čele obce Chýně místostarosta Josef Novotný.
Srneček


Uživatelský avatar
stryc
Příspěvky: 546
Registrován: 12 kvě 2006, 23:51
Bydliště: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: zasedání zastupitelstva 2012

Příspěvek od stryc » 16 srp 2012, 19:11

Srneček píše:Do programu schůze byl vložen další bod - odvolání starosty obce.
Tento návrh byl přijat pěti hlasy (Rydval, Novotný, Kuchař, Pokorná, Chadima).
V současné době stojí tedy v čele obce Chýně místostarosta Josef Novotný.
Dovolim si citovat cimrmanovskou klasiku:
debil, blbeček, debil, blbeček, debil, blbeček, akorát támhle vzadu, to je snad jediná výjimka, sedí dva blbečci vedle sebe!

Mydlan

Re: zasedání zastupitelstva 2012

Příspěvek od Mydlan » 16 srp 2012, 22:09

Je k této věci pro nás občany k dispozici více informací?

Jsem naprosto překvapen :shock: . Proč se to stalo,
z jakého důvodu, za jakým účelem, co nám občanům
tato věc přinese a co bude dál???

Uživatelský avatar
Palat
Příspěvky: 356
Registrován: 28 kvě 2010, 20:53

Re: zasedání zastupitelstva 2012

Příspěvek od Palat » 16 srp 2012, 22:56

Mydlan píše:Je k této věci pro nás občany k dispozici více informací? Jsem naprosto překvapen :shock: . Proč se to stalo, z jakého důvodu, za jakým účelem, co nám občanům tato věc přinese a co bude dál???
Nejste sám, kdo je překvapen. Ze zasedání bude určitě k dispozici zápis, ale než to tak bude, tak zkusím alespoň stručně popsat, co se stalo. Na začátku zasedání pan Rydval navrhl, aby byly do programu přidány dva body - hlasování o odvolání starosty a místostarosty. Byly zařazeny jako poslední body programu před diskusi. Na vysvětlenou uvedl, že jeho námitky proti panu starostovi, které vyjádřil ve svém článku ve Zpravodaji, a kvůli kterým přestal chodit na zastupitelstvo, pořád trvají, a že by ho zajímalo, jestli je nespokojen sám, nebo je takových zastupitelů víc. A že odvolání místostarosty navrhuje proto, že místostarosta nese za vedení obce spoluzodpovědnost.

Když došlo na hlasování, nepadl už žádný další argument, žádné vysvětlení od ostatních zastupitelů, pouze JUDr. Rydval rozvedl své tvrzení, že pan starosta podle něj není schopen svůj úřad zastávat. Pak už nastalo hlasování, a na otázku, kdo je pro (odvolání starosty) těch pět zastupitelů prostě zvedlo ruku. Při následném hlasování o odvolání místostarosty byl pro pouze JUDr. Rydval.

Je nabíledni, že to nebyla spontánní akce a že oněch pět zastupitelů bylo předem dohodnuto. Ať se mi to jak chce nelíbí, musím uznat jejich právo z pozice většiny tento krok udělat. Co se mi ale hrubě nelíbí, je podloudný způsob, jakým se to stalo, bez toho, aby se k tomu postavili čelem a otevřeně deklarovali, jaké důvody mají. Navíc uprostřed práce, uprostřed spousty věcí, které opravdu hoří. A hlavně a především bez jasného vysvětlení, co bude dál. Nikdo neřekl, co teď, koho budou prosazovat jako dalšího starostu, prostě nic. Podle zákona teď přechází řízení obce na místostarostu, a ten je pověřen svoláním dalšího zasedání, na kterém by se měl starosta zvolit. Kdo to bude, to ví asi jen těch pět zastupitelů, a ani na přímo položenou otázku mi na to jeden z nich - David Chadima - neodpověděl.

Jsem upřímně zvědav, kdo nám teď bude starostovat. Pan Novotný? Paní Pokorná? Pan Chadima? Nebo někdo ze zastupitelů odstoupí a starostou bude zvolen další v pořadí na kandidátce?

Co to bude znamenat pro chod obce? Inu, bude nám starostovat někdo jiný. Jestli bude lepší nebo horší než dosavadní starosta, to ukáže až čas. Ale minimálně měsíc, spíš dva nebo tři, se bude v úřadě rozhlížet, zjišťovat, co a jak, a obci bude utíkat cenný čas. Jde především o koncesní řízení na kanalizaci, ale i o spoustu dalších věcí. Byl bych upřímně rád, kdybych se mýlil, a kdyby se nový starosta svých povinností dokázal ujmout bezodkladně.

Na včerejším zasedání se vůbec děly věci. Ještě před hlasováním o odvolání se diskutovala směrnice o veřejných zakázkách. V této směrnici je definováno, od jakých částek si musí starosta zakázku nechat schválit zastupitelstvem, ustanovit výběrovou komisi, zveřejnit řízení na webu atd. Nepamatuji se teď přesně, jaká byla tato částka v návrhu směrnice, nicméně Ondřej Jelínek navrhl stanovit částku pro schvalování zastupitelstvem na 100 000 Kč (Ondro oprav mě, jestli jsem to nějak popletl). Pan Rydval přišel s protinávrhem, aby tato částka byla zvýšena na 500 000 Kč. Argument pana Rydvala byl ten, že starosta má mít za chod obce zodpovědnost a - když to jen mírně zjednoduším - nemá zatěžovat zastupitele rozhodováním o banalitách. Ondrův návrh byl zamítnut, a Rydvalův návrh byl - hádejte kterými hlasy - přijat. Znamená to tedy, že titíž zastupitelé, kteří už se chystali na odvolání starosty, zároveň odhlasovali, aby příští starosta mohl zcela sám, bez kontroly zastupitelstvem, rozhodovat o zakázkách až do výše 500 000 Kč. Ať už to je nebo není pouhá shoda okolností, bylo to od nich vzhledem k pozici jejich kandidáta na starostu minimálně hrubě netaktické.


Uživatelský avatar
Palat
Příspěvky: 356
Registrován: 28 kvě 2010, 20:53

Re: zasedání zastupitelstva 2012

Příspěvek od Palat » 16 srp 2012, 23:44

:lol: Tak tomu říkám "řekni to písní".

Já bych ovšem nerad, aby to vyznělo tak, že tvrdím, že to je celé promyšlený komplot s cílem zneužívat obecní peníze. Spekulací se dá vymýšlet snadno celá řada, ale až realita ukáže, jestli to jsou opravdu jen spekulace. Právě proto, že jsem se nějakou dobu ochomýtal kolem starosty, tak vím, jak snadno vznikají zcela nesmyslné konstrukce, pokroucená tvrzení nebo rovnou křivá obvinění. Nerad bych proto teď, v opozici, dělal stejné chyby. Ono se nedá ani úplně vyloučit, že celá odvolávací akce je vedena jen křišťálově čistými úmysly a motivy, a jen se to jaksi nepovedlo dostatečně zkomunikovat. Jooo, ona ta komunikace, to je prostě oříšek. :-)

Ještě chci dodat, že mírným optimismem mě naplňuje alespoň to, že na obci zůstává paní Musilová. To je schopná a kompetentní úřednice (a navíc distingovaná a milá dáma), která už na úřadě prošla lecčím, a věřím, že dokud tam bude ona, tak ohlídá alespoň to, aby obec pokud možno neporušovala platné zákony, ať už z neznalosti, z nedbalosti nebo úmyslně. Do starostových kompetencí ale samozřejmě mluvit nemůže.

Uživatelský avatar
Srneček
Příspěvky: 2499
Registrován: 13 říj 2006, 14:15
Bydliště: Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: zasedání zastupitelstva 2012

Příspěvek od Srneček » 17 srp 2012, 00:26

Palat píše:
Mydlan píše:Je k této věci pro nás občany k dispozici více informací? Jsem naprosto překvapen :shock: . Proč se to stalo, z jakého důvodu, za jakým účelem, co nám občanům tato věc přinese a co bude dál???
nicméně Ondřej Jelínek navrhl stanovit částku pro schvalování zastupitelstvem na 100 000 Kč (Ondro oprav mě, jestli jsem to nějak popletl).
mělo to být od částky 100 001 Kč :D tj. píšeš to tu skoro na chlup přesně...mimo jiné jsme totiž jako zastupitelé již 21. 3. 2011 schválili že:
pravomoc starosty, v rámci finančního hospodaření obce podle schváleného rozpočtu, rozhodovat o jednorázových výdajích obce bez předchozího schválení zastupitelstva až do výše 100 000,- Kč; a tak by bylo rozumné (pomineme-li důležitost dohledu nad hospodařením obce v rámci zadávání veřejných zakázek), aby směrnice ladila i s již dříve přijatým usnesením.
Srneček

Uživatelský avatar
Srneček
Příspěvky: 2499
Registrován: 13 říj 2006, 14:15
Bydliště: Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: zasedání zastupitelstva 2012

Příspěvek od Srneček » 17 srp 2012, 00:40

Já bych to neviděl zas až tak dramaticky, :D teď jde jen o to, jak najít toho správného předsedu...

http://www.stream.cz/uservideo/217263-t ... jsi-komici
Srneček

Mydlan

Re: zasedání zastupitelstva 2012

Příspěvek od Mydlan » 17 srp 2012, 02:19

díky za podání bližších informací,

stále jsem v šoku :shock: a přijde mi
to jako hodně blbej vtip :shock:

Uživatelský avatar
Večernice
Příspěvky: 500
Registrován: 02 bře 2007, 23:39
Bydliště: Chyne

Re: zasedání zastupitelstva 2012

Příspěvek od Večernice » 18 srp 2012, 09:22

Mydlan píše:....co nám občanům
tato věc přinese a co bude dál???
např. toto
http://www.chyne.cz/ou/index.php/ozname ... tske-aleji

..brigádku, o které se hlavní koordinátor dozví až z obecních stránek :clap:

Hana&Igor
Příspěvky: 104
Registrován: 05 črc 2006, 14:29
Bydliště: Západní 358

Re: zasedání zastupitelstva 2012

Příspěvek od Hana&Igor » 18 srp 2012, 15:18

Neznáme pohnutky a důvody, které zastupitele vedly k odvolání p. Fouska. Musíme ale panu ex-starostovi poděkovat za to, že teprve za jeho působení se Vyhlídka konečně stala plnohodnotnou součástí obce.

Hana & Igor

MIr

Re: zasedání zastupitelstva 2012

Příspěvek od MIr » 20 srp 2012, 09:27

velebnosti to bych :vomit:

Michal

Doufám, že nový starosta s tím budgetem bude hospodařit řádně a ku prospěchu nás všech :lol: :lol:

Michal
Příspěvky: 68
Registrován: 16 srp 2012, 10:36
Bydliště: Háje

Re: zasedání zastupitelstva 2012

Příspěvek od Michal » 20 srp 2012, 23:56

Jedna menší dobrá zpráva ze závěru zastupitelstva, pro uvolnění atmosféry :) V bodu Diskuze se Srneček dotázal p. starosty, jak to vypadá s ukradenou skluzavkou ve Višňovce. Dětem tam chybí, podle vyjádření pojišťovny je jasné, že nic nedostaneme a peníze v rozpočtu jsou. Pan starosta uvedl, že již má na stole nabídku firmy na zcela totožnou skluzavku (jestli se dobře pamatuji, tak něco přes 20 tis Kč) a je připraven odeslat objednávku. Což už tedy zjevně nestihne, ale doufám, že jeho zástupce/nástupce to tedy už dokončí.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 hostů