komunální volby 2014 - ESO Chýně

Informujte své okolí o chystaných akcích
Uživatelský avatar
ESO Chýně
Příspěvky: 25
Registrován: 22 čer 2014, 21:23

Re: komunální volby 2014 - ESO Chýně

Příspěvek od ESO Chýně » 15 říj 2014, 23:21

Nejnovější vývoj a výsledky jednání naleznete v aktualitách: https://www.eso-chyne.cz

Uživatelský avatar
Batáta
Příspěvky: 264
Registrován: 20 led 2013, 20:00

Re: komunální volby 2014 - ESO Chýně

Příspěvek od Batáta » 16 říj 2014, 08:49

15.10.2014 Dnes jsme měli druhé jednání se zastupiteli zvolenými za STAN. Hlavním závěrem jednání je dohoda na personálním obsazení postů ve vedení obce a to ve složení starostka Anna Chvojková, místostarostka Petra Vacková, předseda finančního výboru Lukáš Palatinus, předsedkyně výboru pro novou základní školu Věra Kovářová. Post předsedy kontrolního výboru by měl obsadit zástupce jedné z dalších stran či sdružení zastoupených v zastupitelstvu.

Takže to je 6 hlasů v zastupitelstvu a s ČSSD se už jednat nemusí :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:

Díky
Ipomoea batatas

Uživatelský avatar
ESO Chýně
Příspěvky: 25
Registrován: 22 čer 2014, 21:23

Re: komunální volby 2014 - ESO Chýně

Příspěvek od ESO Chýně » 20 říj 2014, 22:01

Z našich webových stránek:
20.10.2014 V těchto dnech probíhá příprava deklarace o společných programových cílech, což je celkem příjemná práce, protože překryvy programů ESO a STAN jsou natolik velké, že by neměl být problém nalézt shodu. Zároveň dolaďujeme otázky personálního obsazení výborů a komisí.

Pan starosta Novotný navrhuje konání ustavující schůze nového zastupitelstva na pondělí 10. 11. 2014 od 19 hod, což je nejzazší možný termín konání této schůze.

Jedna z prvních obtížných situací, kterou musíme řešit, je problém s pokutou za porušení rozpočtové kázně při čerpání dotace na interaktivní tabule v ZŠ. Celková vyměřená pokuta včetně penále se vyšplhala na více než 450 tisíc Kč. Kauza se táhne už od roku 2012 a nejprve je třeba se v ní nestranně zorientovat. První schůzka proběhla dnes a další budou brzy následovat.

ivanek
Příspěvky: 114
Registrován: 14 led 2013, 10:01

Re: komunální volby 2014 - ESO Chýně

Příspěvek od ivanek » 21 říj 2014, 08:32

Chtěl bych se zeptat jaké komise v Chýní připravujete a kde se člověk má přihlásit kdyby se chtěl zapojit do práce nějaké komise?

Uživatelský avatar
Palat
Příspěvky: 356
Registrován: 28 kvě 2010, 20:53

Re: komunální volby 2014 - ESO Chýně

Příspěvek od Palat » 21 říj 2014, 09:28

Chtěl bych se zeptat jaké komise v Chýní připravujete a kde se člověk má přihlásit kdyby se chtěl zapojit do práce nějaké komise?
V Chýni existují tři "kategorie" obecních orgánů:
A) Výbory obce zřizované povinně: Zřízení těchto výborů je nařízeno zákonem a patří sem finanční výbor a kontrolní výbor.
B) Ostatní výbory obce: Jsou zřizovány zastupitelstvem. V Chýni byl takto zřízen výbor pro výstavbu nové základní školy a s jeho fungováním se počítá i nadále.
C) Komise: Komise jsou poradními orgány starosty a jejich zřízení i personální obsazení je v kompetenci starosty. V Chýni tradičně funguje komise pro občanské záležitosti a určitě bude obnovena činnost stavebně-dopravní komise. O myšlence zřídit nějakou další komisi v tuto chvíli nevím, ale bude-li to potřebné, určitě je to téma k debatě...

Pokud bude mít kdokoli zájem zapojit se do práce pro obec, bude samozřejmě vítán. A nejde jen o práci ve výborech a komisích, kde je počet pozic přece jen omezený - potřebujeme lidi z různých oborů ochotných poradit, konzultovat problémy a řešení, případně se zapojit nárazově do větších akcí. Žádné oficiální "přihlašovací místo" není - prostě kontaktujte "svého" zastupitele, pošlete mail na info.eso-chyne.cz, pošlete soukromou zprávu tady na fóru...

Uživatelský avatar
ESO Chýně
Příspěvky: 25
Registrován: 22 čer 2014, 21:23

Re: komunální volby 2014 - ESO Chýně

Příspěvek od ESO Chýně » 21 říj 2014, 14:54

Vážení sousedé,
v tomto vlákně jsme s Vámi během předvolební kampaně sdíleli informace o programu, akcích a postojích našeho sdružení. Volby jsou za námi a díky hlasům mnoha z Vás budeme teď mít přímý vliv na vedení obce. Informace o dění v obci proto budeme moci šířit oficiálními kanály, tedy přes obecní web, registrované e-mailové adresy a vbrzku snad i přes slíbený informační SMS systém ISCHYAS. Informace o dění v ESO Chýně budeme i nadále zveřejňovat na našich webových stránkách.

Toto fórum je primárně určeno k debatě mezi lidmi a ne jako platforma pro komunikaci občanů s vedením obce. Proto chceme požádat admina o uzamčení tohoto vlákna po ustavující schůzi nového zastupitelstva (pravděpodobně 10.11.2014). Do té doby bychom ještě chtěli toto vlákno využít k upozorňování na důležité události.

Vaše dotazy a připomínky můžete nadále posílat na info@eso-chyne.cz nebo vkládat do sekce Napište nám na našich stránkách. Naši zastupitelé se budou snažit reagovat i na konstruktivní podněty ze sekce "Náměty a vzkazy pro vedení obce" na tomto fóru.

Těšíme se také na setkávání s Vámi na veřejných zasedáních zastupitelstva, na debatách o aktuálních projektech a problémech i při dalších příležitostech, které se určitě naskytnou!

ESO Chýně

Uživatelský avatar
ESO Chýně
Příspěvky: 25
Registrován: 22 čer 2014, 21:23

Re: komunální volby 2014 - ESO Chýně

Příspěvek od ESO Chýně » 10 lis 2014, 22:43

Dnes (tj. 10.11.2014) se konala ustavující schůze zastupitelstva. Teprve touto schůzí se definitivně uzavřelo období komunálních voleb. Snad je dobrým znamením do budoucna, že ustavující schůze proběhla v klidné a uvolněné atmosféře. Pro někoho bude možná znít skoro neuvěřitelně, že všechna rozhodnutí byla přijata jednomyslně všemi devíti hlasy přítomných zastupitelů. Agendou dnešní schůze byly téměř výlučně personální otázky. Nejdůležitější posty schvalované na dnešní schůzi budou obsazeny takto:
starostka: Anna Chvojková (ESO)
místostarostka: Petra Vacková (STAN)
předseda finančního výboru: Lukáš Palatinus (ESO)
předseda kontrolního výboru: Stanislav Barek (TOP09)

Další usnesení z dnešní schůze budou jako vždy k dispozici na obecních stránkách jak na titulní straně v aktualitách, tak v sekci Samospráva obce/Usnesení a zápisy.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti