volby do zastupitelstva 2014

Jedna paní povídala...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Batáta
Příspěvky: 264
Registrován: 20 led 2013, 20:00

Re: volby do zastupitelstva 2014

Příspěvek od Batáta » 05 zář 2014, 13:36

Tak já tedy nechápu čemu se obec brání? Jsou karty s erby rodů, s auty, s vlajkama států, ... Proč by tedy nemohlo být eso s vlajkou Chýně? Přijde mi to jako vtipně pojaté vyjádření, že jsou z Chýně a v názvu mají eso. Neporušují zákon, tak co by proti tomu kdo mohl mít? Je to spíš výkřik do tmy ze strany obce a snaha být "chytrý".
Ipomoea batatas

Uživatelský avatar
kryglik
Příspěvky: 1377
Registrován: 26 dub 2006, 08:50
Bydliště: Za Ovcinem
Kontaktovat uživatele:

Re: volby do zastupitelstva 2014

Příspěvek od kryglik » 05 zář 2014, 13:42

jilu1 píše:pro pana Nývlta: vy nevidíte, že vlajka Chýně a logo ESO jsou si nápadně podobné? Navíc pan Palatinus píše , že to byl záměr. To přece ve vyspělé společnosti není možné, aby někdo si pouze poupravil obecní symbol. Jen kdyby to udělal někdo z opačného tábora, to by ho opozice vymáchala kde se dá. Nechápu, že tak disciplinovaná a řízená skupina lidí udělá takou BOTU. Jiná skupina lidí by podle toho mohla dát symbol obce třeba do pěticípé hvězdy, jiná do trojúhelníku, no to snad né. Nepochopitelné, že si to nepromysleli, mysleli si, že na obci jsou Otíci,že to skousnou? Hájí pověst obce, to prostě nejde..
Vlajka nepodleha schvalovani obci. Takze je to cele jen umela konstrukce a dobra reklama (ne pro pana starostu).

Uživatelský avatar
Palat
Příspěvky: 356
Registrován: 28 kvě 2010, 20:53

Re: volby do zastupitelstva 2014

Příspěvek od Palat » 05 zář 2014, 13:48

jilu1 píše:pro pana Nývlta: vy nevidíte, že vlajka Chýně a logo ESO jsou si nápadně podobné? Navíc pan Palatinus píše , že to byl záměr. To přece ve vyspělé společnosti není možné, aby někdo si pouze poupravil obecní symbol. Jen kdyby to udělal někdo z opačného tábora, to by ho opozice vymáchala kde se dá.
Ech, tak ještě jednou pro jilu1: záměr byl inspirovat se VLAJKOU obce, jejíž volné použítí k jakémukoli účelu je dáno zákonem. Že vlajka a znak si jsou podobné, na tomto faktu nic nemění. Mezi vlajkou a znakem jsou i podstatné rozdíly, a v těch rozdílech jsme se drželi vlajky a ne znaku.
jilu1 píše:Nechápu, že tak disciplinovaná a řízená skupina lidí udělá takou BOTU.
Díky za pochvalu o disciplinovanosti - snažíme se. :-) A v tomto jsme žádnou botu neudělali. Naopak pan starosta udělal dost velkou botu, když nás oficiálně (a ještě jménem obce podle hesla "obec jsem já") a zcela neoprávněně obvinil z nekalých praktik a tím se pokusil naše sdružení poškodit.
jilu1 píše:Jiná skupina lidí by podle toho mohla dát symbol obce třeba do pěticípé hvězdy, jiná do trojúhelníku, no to snad né.
A proč ne? Pokud by to ta skupina považovala za dobrý nápad... Zvlášť ta pěticípá hvězda by byla pikantní, toho by se někdo mohl chytit. :-D

EDIT: vidím, že než jsem příspěvek dopsal, ujali se opětovného vysvětlení i jiní. Děkuji. Teď je to tedy snad už úplně jasné.

Uživatelský avatar
Jiří Nývlt
Příspěvky: 1314
Registrován: 24 kvě 2006, 14:04
Bydliště: Hlavní ul. Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: volby do zastupitelstva 2014

Příspěvek od Jiří Nývlt » 05 zář 2014, 14:31

@jilu1: Naopcinejsouotíci,cotoskousnou. Tak proto to :-D vypilované :-D prohlášení. To je vidět jak hloupá, nedisciplinovaná a blbě řízená skupina nám tady vládne. Ještě víc ten prohlašovací lapsus rozmazávejte, jilu1 ;-) Možná by bylo dobře cinknout nebo písnout Pepímu, aby tam přidal odkaz, aby bylo jasný vo jakou partu jde... třeba i takovýmu Jelínkovi! :mrgreen:

Uživatelský avatar
stryc
Příspěvky: 546
Registrován: 12 kvě 2006, 23:51
Bydliště: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: volby do zastupitelstva 2014

Příspěvek od stryc » 05 zář 2014, 16:10

Jiří Nývlt píše:@jilu1: Naopcinejsouotíci,cotoskousnou. Tak proto to :-D vypilované :-D prohlášení. To je vidět jak hloupá, nedisciplinovaná a blbě řízená skupina nám tady vládne. Ještě víc ten prohlašovací lapsus rozmazávejte, jilu1 ;-) Možná by bylo dobře cinknout nebo písnout Pepímu, aby tam přidal odkaz, aby bylo jasný vo jakou partu jde... třeba i takovýmu Jelínkovi! :mrgreen:
"Znak je způsobilý vyvolat v občanech záměnu..."
Blbost, takhle stylisticky vysperkovane a souvisle prohlaseni nemoh pepiq napsat sam.

Uživatelský avatar
Forsyte
Příspěvky: 243
Registrován: 13 dub 2008, 20:57
Bydliště: Ke Skále

Re: volby do zastupitelstva 2014

Příspěvek od Forsyte » 05 zář 2014, 18:53

me ani tak nevadi obsah - v prohlaseni je stejne rada chyb a kdo je schopny si spustit stranky obce ma jiste iq dostatecne vysoke, aby rozeznal rozdil mezi logem ESO Chyne a znakem obce...
spise mi vadi, ze chynsky predak si dela z obecniho webu svuj predvolebni platek... to se najednou docitame stanovisek, odpovedi a prohlaseni :vomit:

btw mrknete na muj avatar..prohlasuji, ze s obci Chyne toho mam furu spolecneho uz peknych par let :D

Uživatelský avatar
Batáta
Příspěvky: 264
Registrován: 20 led 2013, 20:00

Re: volby do zastupitelstva 2014

Příspěvek od Batáta » 05 zář 2014, 19:49

Počkej, obec už určitě na tebe připravuje pranýř. Takhle sám sebe napráskat :doh:


Forsyte píše:me ani tak nevadi obsah - v prohlaseni je stejne rada chyb a kdo je schopny si spustit stranky obce ma jiste iq dostatecne vysoke, aby rozeznal rozdil mezi logem ESO Chyne a znakem obce...
spise mi vadi, ze chynsky predak si dela z obecniho webu svuj predvolebni platek... to se najednou docitame stanovisek, odpovedi a prohlaseni :vomit:

btw mrknete na muj avatar..prohlasuji, ze s obci Chyne toho mam furu spolecneho uz peknych par let :D
Ipomoea batatas

Anička
Příspěvky: 72
Registrován: 16 zář 2010, 20:13

Re: volby do zastupitelstva 2014

Příspěvek od Anička » 05 zář 2014, 20:02

Chýně je obec, vesnice chcete-li. To slovo ukrývá mnohá specifika a já se obávám, že mnoho z nás již zapomnělo, že žijeme na vesnici. Ano, jsme jen pár minut od hlavního města, ale právě proto CHCI ZACHOVAT RÁZ VESNICE. Nechci satelit a nechci, aby se Chýně podobala přeplněným vesnicím okolo Říčan, kde dopravní situace mnohdy připomíná parkoviště . Proto se do Chýně mnozí z nás přistěhovali, z města do vesnice.
Toto téma mohlo být aktuální zhruba před 10 lety. Dnes Chýně, ať chceme nebo ne, již satelitem je a obyvatelstvo v nových lokalitách tvoří 70-75% celkové populace. Jedinou volbou v tuto chvíli je, zda se budeme snažit o budování moderní a funkční obce a poučíme se při tom z Vámi zmiňovaného okolí Říčan nebo zda se nepoučíme.
V pátek 29.srpna byla podána žádost/registrace o dotaci do Fondu rozvoje kapacit mateřských a základních škol v oblasti školství. Díky obrovské intervenci Výboru pro výstavbu nové školy a intervenci některých politických subjektů byla podána chaoticky a nekoncepčně na základě usnesení zastupitelstva obce ze dne 25.8.2014.
- Na zastupitelstvu dne 25.8.2014 nebyl vznesen žádný protinávrh usnesení k předloženému návrhu výboru. To znamenalo, že se buď odhlasuje návrh Výboru, nebo nebude nic. Ani na opakovanou výzvu p. Jelínka nikdo ze zastupitelů protinávrh nepodal.

- Chaos byl pouze na straně vedení obce. Já jsem osobně byla na obecním úřadě ohledně této žádosti již 2. 7. 2014, 9. 7. 2014 a 19. 7. 2014, zároveň jsem posílala email a žádala o možnost účasti na pracovních poradách zastupitelů v půli července i 5. 8. 2014. To vše zcela bez odezvy. V mezidobí jsem napsala žádost a další doprovodné dokumenty do stavu cca 80% připravenosti k podání. Tyto dokumenty pak posloužily jako podklad pro podání žádosti. Pokud vím, nic jiného obec připravené neměla.
Je dost možné, že nakonec očekávaný verdikt nebude nijak přívětivý, protože žádost je roztříštěná, nekonkrétní- jak by také mohla být?
Text žádosti tak, jak jsem jej předala firmě EC Consulting (vybrané panem starostou) k dopracování, je k dispozici zde http://www.eso-chyne.cz/ke-stazeni. Dále byl připraven doprovodný dokument Koncepce rozvoje školství v Chýni – ke stažení zdehttp://www.eso-chyne.cz/ke-stazeni. Nechť každý zhodnotí, jak kvalitní nebo nekvalitní ten dokument je. Opakuji, že pokud vím, k 25. 8. 2014 neměla obec žádný vlastní dokument, který by mohla podat. Jak by asi vypadal, kdyby byl napsán během těch čtyř dní, které zbývaly do termínu podání žádosti?
Copak někdo má konkrétní představu o nové škole?
První představa o nové škole byla definována již v roce 2009 při zadání urbanistické studie. Ze stejných podkladů jen s rozdílným umístěním a s přidáním velkého fotbalového hřiště vycházela i studie z roku 2011. Výbor pro výstavbu nové školy předal výstupy vedení obce v únoru 2014. Od té doby se čeká na vyhlášení architektonické soutěže, jejímž cílem je právě vytvořit o nové škole zcela konkrétní představu, včetně energetické náročnosti atd.
Ví někdo, jaké budou energetické náklady? Ví někdo, kolik budeme skutečně potřebovat tříd? Ví někdo, kdo a za jakých podmínek zde bude naše děti učit a v jaké kvalitě?
Zde se úplně stejně můžeme ptát: Ví někdo, jaké budou skutečné náklady rekonstrukce Hlavní 21? Ví někdo, jaké budou provozní a energetické náklady této budovy? Ví někdo, jak dlouho by kapacita ZŠ v Hlavní 21 stačila, než by bylo potřeba zase rychle někde přilepit další třídu?

Na zastupitelstvu v červnu i na dalších dvou v srpnu starosta ani nikdo jiný zainteresovaný nebyl schopen odpovědět na otázky kolem nákladů objektu Hlavní 21. Přesto tuto variantu vedení obce i Vy prosazujete. Na novou školu existuje alespoň základní studie a především je to už od roku 2009 dlouhodobý záměr obce.
Ví někdo, jak dlouho potrvá nová výstavba developerů?
Existují plánovací smlouvy s developery, webové stránky developerů s konkrétními informacemi i informace z jednání starosty podávané na zastupitelstvu. Jistě neví nikdo nikdy nic, ale seriózní predikce možná je.
Kdyby žádost o dotaci ( viz výše) byla podána na Hlavní 21, byla by čitelná a srozumitelná. Korespondovala by se současným stavem a současnými akutními potřebami, potřebou asi 50 míst pro školku a navýšením kapacity na prvním stupni ZŠ. Mohli bychom si všichni „oddychnout“ a soustředit se na seriozní analýzu potřeb rozvoje školství v obci, a v návaznosti na blízkém okolí realizovat školu tak velkou, jak obec Chýně zvládne financovat při její výstavbě, tak velkou, jak obec Chýně zvládne udržet v provozu a tak velkou, jak bude skutečná potřeba, kterou ukáže čas…
Analýzy potřeb a úvahy o nové škole tu probíhají už šest let. Za tu dobu se do školy investovalo mnoho miliónů jak z dotací, tak z obecních peněz, ale k dlouhodobému řešení jsme se neposunuli ani o píď. Hlavní problém vidím ve Vašem návrhu reagovat pouze na „akutní“ potřeby. Pokud se budeme soustředit jen na akutní potřeby, obec se nikdy nebude rozvíjet s dlouhodobější vizí a s efektivní koncepcí, ale bude to pořád jenom “záplatování“.

Kdyby byla žádost podána na Hlavní 21, mohl být celý tento objekt financován penězi z dotace, rekonstrukce, kompletní vybavení učeben a zázemí, úprava zahrady, prostě vše potřebné. Obec by to kromě koupě nestálo nic. Obec by se nijak zásadně nezadlužila( povinná spoluúčast by totiž byla právě koupě nemovitosti) a přitom získala obrovský potenciál. Za cenu 10 let udržitelnosti to stálo k seriozní úvaze.
V příloze přikládám návrhy využití prostoru v objektu Hlavní 21 předložené na zastupitelstvu 13.8 (omlouvám se za kvalitu – je to jen vyfocené na mobil). Co je koncepčního na provozu dvou budov ZŠ místo jedné, na provozu dvou budov MŠ místo jedné, na roztříštěnosti zázemí, na umístění až 3 tříd pro celkem 72 žáků na patře s chodbou 20m2 a se dvěma záchody pro kluky a holky? Vždyť ty děti by musely chodit na chodbu v turnusech, protože najednou by se tam nevešly!
Dle Vaší představy by nová škola měla být za 10 let – po skončení doby udržitelnosti Hlavní 21. Ale z čeho ji za deset let budeme financovat, když dotační tituly končí jeden v roce 2017 a další do roku 2020?
I tabulka obsazenosti jednotlivých ročníků kopíruje velmi podobný model- minimálně 8 let potrvá, než bude dost chýňských školáků pro 2.stupeň. Tato čísla nejde jen tak přehlížet, jednoduše si je dejte do souvislostí.
O termínu osmi let se dá pochybovat, ale i kdyby, tak je to z pohledu obce krátká doba. Nová škola tu bude, když všechno dobře půjde, v roce 2018, tj. za čtyři roky. S problémem počáteční naplněnosti se bude potýkat každá nová škola a každá jej musí nějak vyřešit. Obsazenost tříd také souvisí nejen s aktuálním množstvím dětí v ročníku, ale i se zájmem rodičů o školu. Obec jako zřizovatel se musí zasadit o pozitivní jméno školy a plně školu podporovat.

Je nutno trvat na tom, že zde není žádná jasná koncepce - Výbor pro výstavbu nové školy „honil“ vše potřebné posledních 14 dní, a co dělali ten rok a půl ?
Ani stokrát opakovaná lež se v tomto případě nestane pravdou. Tvrzení, že Výbor byl aktivní až posledních 14 dní, prostě není pravdivé – viz výše a také níže.
I oni přiznávají na poslední chvíli, že prioritou je první stupeň, ale my nabízíme řešení- koncepční řešení v řádech měsíců, Výbor pro výstavbu nové školy navrhuje řešení v řádu několika let. Navíc nemají žádné finanční plány na provozování žádného nového objektu, který slibují vybudovat.
Trvám na tom, že Vámi navrhované řešení koncepční není, a jeho realizace v řádu měsíců je také s otazníkem – vždyť zatím není ani podána žádost o dotaci na rekonstrukci, a jen přidělení dotace zabere několik měsíců.
1. Byla zde platná projektová dokumentace na přístavbu MŠ. Kde stojí tato MŠ ? Proč už to dávno není ? Proč za starostovaní pana Fouska obec nedosáhla na dotaci na rekonstrukci MŠ a nakonec musela vše platit z obecních peněz ?
Ano, pan Fousek se alespoň snažil žádost předložit, i když udělal v procesu chybu. Současný starosta a místostarosta měli tuto možnost ne jednou, ale dokonce třikrát – dvakrát na Středočeský kraj a jednou na MŠMT. Ani jednou žádost nepředložili a naposledy místo žádosti o dostavbu mateřské školy dali v oblasti školství přednost (nakonec neúspěšné) žádosti na fotbalové hřiště.
4. Projekt na revitalizaci centra obce.Proč se nechal propadnout ? Proč zde dodnes nemáme důstojné centrum obce ?[/quote]

Projekt propadlý není, musí se rozpracovat do fáze prováděcí dokumentace stejně jako za paní Kovářové a pana Fouska. Za paní Kovářové byl připraven a získána dotace na první etapu, za pana Fouska byla realizována první etapa a připravena realizační a prováděcí část. Druhá etapa se mohla rozjet na podzim 2012. Proč se to nestalo, se můžete zeptat současného vedení, které mělo již 2x možnost předložit žádost o pokračování na Státní Fond Dopravní Infrastruktury a které termíny a výzvy k předložení ignorovalo.
5. Developeři. Proč toho času pan starosta Fousek podepsal natolik pro obec nevýhodnou smlouvu s Embaladorem ?
Zdá se, že chcete svou předvolební kampaň postavit na vytahování dávných a ještě dávnějších kostlivců. Ano, máte pravdu, smlouva by mohla být výhodnější. Upozorňuji jen, že v době podpisu smlouvy byl pan Novotný místostarostou, od roku 2009 byl členem skupiny pro jednání s investory a podepsání smlouvy s Embaladorem podporoval. Můžete se ho také zeptat, proč letos podepsal podobně nevýhodnou, ne-li ještě nevýhodnější smlouvu s firmou Bemett ...
6. Architektonická soutěž.Proč musí obec jít touto cestou ? Snažil se někdo najít jiný způsob a porovnat náklady, časovou náročnost apod. ?
Od roku listopadu 2012 do léta 2013 diskutoval Výbor pro novou školu různé varianty a vyhodnocoval jejich dopad na obec. Se závěry a s argumenty pro zorganizování architektonické soutěže bylo zastupitelstvo seznámeno. Od svého založení v roce 2012 prezentoval Výbor své výstupy téměř na všech veřejných zasedáních zastupitelstva.
7. Okolní školství.Slýchám hrozby o naplnění a nepřijímání žáků. Vedl někdo diskuzi s okolními obcemi, městy ? Je zde nějaký výstup z těchto jednání ? Víme nějaké konkrétní závěry nebo se jen domníváme ?
Ano, diskuzi jsme vedli s Hostivicemi i s Rudnou a to opakovaně. Podle Rudné Chýně nepatří pod její školský obvod a toto stanovisko sdílí i Středočeský kraj. Podle Hostivice není její kapacita brát děti na první stupeň dostatečná a druhý se bude odvíjet od počtu žáků odcházejících na jiné školy. Neformálně oba ředitelé škol v Rudné i Hostivici varují, že v brzké době nebudou schopni chýňské děti přijímat vůbec.
A takto bych mohla pokračovat. Podívejte se, kam to směřuje… ?
Ano, máte pravdu, současné dění nikam nesměřuje. Nemá vizi, koncepci, podklady ... Řeší jen ty akutní potřeby.
Ovšem jsou tady věci, o kterých se vůbec nemluví a troufám si říct, že jsou přinejmenším stejně důležité. Navíc velké finanční sousto může obec přivést do nemalých nesnází.
-funkční dešťová kanalizace-vybudování točny pro autobus-další vybudování kanalizace-chodníky nejen centrem obce-pitná voda bez výpadků-hospodárné využívání obecního majetku-pošta-aukce energií pro obec-lékaři- občanská vybavenost….
Opět se mýlíte - „mluví se“ a přemýšlí i o jiných věcech. Za naše sdružení ESO Chýně viz program (http://www.eso-chyne.cz/program). Tyto věci jsou velmi důležité, ale v tuto chvíli nejsou „přinejmenším stejně důležité“ jako školství. Kvalitní škola je srdcem každé dobře fungující obce. Teď máme unikátní příležitost takovou školu vybudovat. Budeme-li si klást pouze malé, snadno a rychle dosažitelné cíle řešící současné problémy, nebude v Chýni takové srdce nikdy a Chýně bude všechno, jen ne moderní.

Co říci závěrem? Je pravděpodobné, že se po volbách budeme setkávat v zastupitelstvu a že bude naším společným úkolem snažit se o rozvoj Chýně a spokojenost lidí v Chýni. Je normální a v pořádku mít na věci odlišný názor a je to dokonce užitečné při hledání nejlepšího řešení. Velmi bych ocenila, kdyby se v rámci předvolebního boje neprezentovaly evidentní nepravdy - at už vědomě nebo jen opakováním něčeho, co není dostatečně ověřené. Udělejme z předvolebního boje souboj vizí, koncepcí a názorů, souboj kompetentnosti a kvalifikovanosti kandidátů.
Přílohy
20140905_091536_resized.jpg
(455.92 KiB) Zatím ještě nestaženo
20140905_091504_resized.jpg
(468.4 KiB) Zatím ještě nestaženo

Uživatelský avatar
Srneček
Příspěvky: 2497
Registrován: 13 říj 2006, 14:15
Bydliště: Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: volby do zastupitelstva 2014

Příspěvek od Srneček » 05 zář 2014, 20:12

A ZPĚT KE KOMEDII SE ZNAKEM OBCE
Srneček píše:A teď něco pro pobavení:

Z webu obce:
Starosta obce Chýně prohlašuje, že do komunálních voleb, které se konají ve dnech 10. a 11. října 2014 vstupuje politické hnutí, jež ve svém názvu nese logo nápadně se podobající znaku obce Chýně. Znak je způsobilý vyvolat v občanech záměnu se znakem obce, který lze používat pouze se souhlasem obce!

Obec vnímá tuto praktiku jako nekalou a dává občanům na vědomí, že toto hnutí nemá s obcí Chýně nic společného.

Josef Novotný
Starosta obce Chýně.................................................................................................................................................
A tady něco ze zákona o obcích:
§34a (3) Obce a jimi zřízené nebo založené organizační složky a právnické osoby mohou užívat znak a vlajku obce. Jiné subjekty mohou užívat znak obce jen s jejím souhlasem. K užívání vlajky obce není nutný její souhlas.
POKUD VÁS TO JEŠTĚ ZAJÍMÁ TAK JUKNĚTE SEM, MÁM OBAVU, JESTLI ZDE TAKY NEDOCHÁZÍ K "NEKALÝM PRAKTIKÁM" :lol: FAKT MI TO PŘIJDE JAKO V KOCOURKOVĚ, ŽE SE NA OBECNÍM WEBU ŘEŠÍ TAKOVÉ PTÁKOVINY...
Přílohy
znak.jpg
(1.04 MiB) Zatím ještě nestaženo
Srneček

jilu1
Příspěvky: 58
Registrován: 09 dub 2013, 21:55

Re: volby do zastupitelstva 2014

Příspěvek od jilu1 » 05 zář 2014, 21:50

Aničko je to blabla.. Nikde jsem se nedočetl,kam dáte děti během těch čtyř let než "bude stát ten zázrak",o tom ani řádka. typické intelektuální snění. Nepíšete,jak pan Fousek nechal kuchařky vařit v kuchyni bez topení se slovy,ať si to zadýchají a podobně to bylo i v MŠ. Když chválit,tak někde jinde. jak píše paní Černá,problémy tu jsou i jiné,např. splašková kanalizace,silnice atd..Vy napíšete,že vás to nezajímá,jen škola. To je hodně smutné. je nám jasné,že jste ctižádostivá a anbiciozní,tak pracujte na obci jako poradkyně nebo se angažujte jinak,ale starostka? To snad ne..Je zcela jasné,že musíte chválit minulá vedení,protože vás tlačí na úřad,ale znáte pořekadlo,Ševče drž se svého kopyta..

bruno
Příspěvky: 43
Registrován: 16 dub 2013, 16:12
Bydliště: Chýně

Re: volby do zastupitelstva 2014

Příspěvek od bruno » 05 zář 2014, 22:33

Naopak, paní Aničko, ano. Já Vám naprosto rozumím, Vámi podaná komplexní věcná vysvětlení bez gramatických zvěrstev jsou pro nás čtenáře tady vítaným osvěžením. Jak už tu bylo mnohokrát napsáno, současné vedení obce je úplně marné, i ze zmiňovaného hlasování o předložení žádosti o dotaci je to zcela evidentní. Bude moc fajn mít pro změnu ve vedení obce na další období inteligentní a komunikativní zastupitele, kteří jsou schopni řídit obec v kontextu s dlouhodobým vývojem a zároveň disponují schopnostmi získat pro obec prostředky z dotačních titulů.

Uživatelský avatar
Večernice
Příspěvky: 500
Registrován: 02 bře 2007, 23:39
Bydliště: Chyne

Re: volby do zastupitelstva 2014

Příspěvek od Večernice » 05 zář 2014, 22:39

jilu1 píše:Aničko je to blabla.. Nikde jsem se nedočetl,kam dáte děti během těch čtyř let než "bude stát ten zázrak",o tom ani řádka. typické intelektuální snění. Nepíšete,jak pan Fousek nechal kuchařky vařit v kuchyni bez topení se slovy,ať si to zadýchají a podobně to bylo i v MŠ. Když chválit,tak někde jinde. jak píše paní Černá,problémy tu jsou i jiné,např. splašková kanalizace,silnice atd..Vy napíšete,že vás to nezajímá,jen škola. To je hodně smutné. je nám jasné,že jste ctižádostivá a anbiciozní,tak pracujte na obci jako poradkyně nebo se angažujte jinak,ale starostka? To snad ne..Je zcela jasné,že musíte chválit minulá vedení,protože vás tlačí na úřad,ale znáte pořekadlo,Ševče drž se svého kopyta..
Jilu1, četl jste prosím to bla-bla Aničky? a pokud jo, proč jste na to nereagoval?

jojo, ono to není jednoduché seriozně argumentovat,že?

Uživatelský avatar
Palat
Příspěvky: 356
Registrován: 28 kvě 2010, 20:53

Re: volby do zastupitelstva 2014

Příspěvek od Palat » 05 zář 2014, 23:29

jilu1 píše:znáte pořekadlo,Ševče drž se svého kopyta..
Děkuji za fantastickou nahrávku na smeč. Víte vůbec, o jakém "ševci" mluvíte? Přečtěte si Aniččin stručný životopis. Cituji jen několik výňatků:
- Vystudovala Univerzitu Karlovu v Praze, Přírodovědeckou Fakultu obor Geografie – kartografie, obor Sociální geografie a regionální rozvoj.
- ...od roku 2004 pracovala jako projektový manažer v neziskovém sektoru. Zajišťovala kompletní přípravu projektových řízení, zpracování návrhů projektů, vedení projektů...
- V roce 2007 nastoupila do Svazu průmyslu a dopravy ČR...jako projektový manažer. V této pozici se naučila ... řídit velké mezinárodní projekty, ... a orientovat se v české legislativě.
- Po necelém roce byla jmenována ředitelkou sekce rozvoje lidských zdrojů a regionálních zastoupení.

A dále pár titulů z její publikační činnosti:
- Finanční analýza projektů Fondu soudržnosti; Praha 2005, Ministerstvo pro místní rozvoj, ISBN 80-86684-39-3
- Příprava a řízení projektů Fondu soudržnosti, Díl I. a II. Ministerstvo pro místní rozvoj
- Finanční prostředky fondů EU v období 2007 – 2013; Anna Chvojková, Viktor Květoň; Praha 2007; Úřad Vlády ČR

Myslím, že když člověk s takovýmto vzděláním, praxí a výsledky chce dělat starostu, tak se svého kopyta drží velmi dobře. Nebo snad máte v rukávu kvalifikovanějšího kandidáta?

Uživatelský avatar
Dádule
Příspěvky: 725
Registrován: 12 kvě 2006, 18:03
Bydliště: dum c. 10, U Dráhy 325
Kontaktovat uživatele:

Re: volby do zastupitelstva 2014

Příspěvek od Dádule » 06 zář 2014, 07:41

Aničko, dobře napsané a věcné...narozdíl od Jilu1 a pani "Černé, Zelené, Moderní" :)

Že současné vedení potřebuje co nejdříve vyměnit, vidí každý rozumný člověk. Krátkodobé vidění, žádné konkrétní představy a kroky k tomu, jak cílů dosáhnout, osočování ostatních atd...mě už to jako občana opravdu nebaví.

Ti, kteří byli na posledním zastupitelstvu, to viděli na vlastní oči a slyšeli na vlastní uši. Ani koukat se na starostu a místostarostu nedalo, jak tam podřimovali a názory ostatních je nezajímali. A pan Chadima byl všem akorát tak pro smích...co ten nám zatím v obci dokázal? a s čím přijde teď v Zelené Chýni??? Už se těším :roll:

jilu1
Příspěvky: 58
Registrován: 09 dub 2013, 21:55

Re: volby do zastupitelstva 2014

Příspěvek od jilu1 » 06 zář 2014, 12:27

pro palata: Anička má životopis super,ale né na starostu. to co dělá starostu starostou se ve škole nenaučí a to mít nikdy nebude. Je jasné,že ji tam protlačíte,ale bude se trápit, jí chybí něco a to nemá. Starosta není o kanceláři,ale o úkolech a starostech lidí,to jde zcela mimo vás. Místostarostka možná ano,je úředník,tajemník taky,ale vést obec?Vemte si milé starosty,za každým je něco vidět,kladně nebo záporně,necjcete slyšet ani vidět,ale nejvíce toho udělal Novotný. To dva roky tam seděl Fousek a držel si křeslo. Kovářováta to tam někd,když náhodou byla na obci,tak svou postavou alespoň uhádala. tak jak jsem viděl,vám vadí,že Novotný nem8 VŠ,ale o tom to není. To je věc občanů,jestli chtějí filozofové nebo něco vyřídit a udělat. co je fenoménem těchto voleb,je že se objeví i šikovní lidé a to se objevilo. To co chybí aničce ikdyž má tilul a seděla v kancelářích je praktičnost,přesvědčivost atd.. To se zde objevilo. jednoznačně osobností těchto voleb je a bude i když nebude starstka nebo místostarostka je paní ČERNÁ. To je ženská praktická,inteligentní,hlavně konstruktivní,to Anča i s tituly nikdy nezíská.paní Černá asi nechce být starostkou ani místostarostkou,ale chce poukázat nato,že obec bude zadlužená a nic jiného zde nebude a tady není vlastně nic. Novotný zachraňoval to co měli udělat předešlí starostové. Chápu pana Palatinuse,Nývlta,že jde o hořké sousto po odvolání pana Fouska Zpětně,kdyby tam zůstal, tak není přístavba školy, další třídA Mś, Mś by plavala apod. Další věci v obci,to nevzniklo tím,že by seděl v kanceláři,tomu objetoval mnoho a mnoho víkendů,hodin apod.To prostě Anča nikdy nemůže dát.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti