volby do zastupitelstva 2014

Jedna paní povídala...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Martina2
Příspěvky: 435
Registrován: 04 říj 2006, 11:48
Bydliště: U Dráhy

Re: volby do zastupitelstva 2014

Příspěvek od Martina2 » 06 zář 2014, 12:52

A kdo je paní Černá? Taková osobnost voleb, podle vás, a já ji neznám. Pod svůj příspěvek zde na fóru se ani nepodepsala....

Uživatelský avatar
Batáta
Příspěvky: 264
Registrován: 20 led 2013, 20:00

Re: volby do zastupitelstva 2014

Příspěvek od Batáta » 06 zář 2014, 14:28

Takže ať tomu rozumím.

Člověk, který nemá vzdělání, nerozumí zákonům, různým dotacím a má třeba i selský rozum, je na starostu lepší než vzdělaný člověk z "oboru"? Toho prvního, i když je praktický a chytrý, očůrá každý lepší účetní a právník. Protože, přiznejme si to, on si na jednání určitě nebude brát bandu pomocníků. Ale zase má něco co se ve škole nenaučíme a ještě něco navíc. Ten druhý tomu klidně může věnovat polovinu času, protože spoustu věcí zná a umí. Přesto je horší kandidát, protože nemá co? To už jsem nepochytil. Stejně tak jsem nepochytil, co se člověk ve škole nenaučí, aby byl dobrý starosta. Proto prosím o vysvětlení, ať si to do voleb utřídím.
Ipomoea batatas

jilu1
Příspěvky: 58
Registrován: 09 dub 2013, 21:55

Re: volby do zastupitelstva 2014

Příspěvek od jilu1 » 06 zář 2014, 15:52

jednoznačně vítěz komulních voleb je paní Černá. Nikdy se do politiky nedrala a prostě jí volby nabídly šanci ukázat pravdu a jít s kůží na trh a né cpát na místo starostky nějakou kňouru,byť s tituly. Co ta má navíc než Anča? Praktická, selský rozum a velké cítění pro dobro obce. První dvě se na VŠ neučí,třetí se dá v kolektivu okecat. vezměte,že před měsícem se Černá neskloňovalo a teď o ní slyšíme na každém kroku. Ještě jedna perlička dala bodlo Kovářové,prostě je svá a nechce být někomu zavázaná jako právě Anička. To by byla starostka,ach jo.. razantní,inteligentní a hlavně praktická a dala by úřad dohromady,rozchodila by to tam. To je batáto to,co té druhé schází,švih,nadhled, selský rozum a zatím zcela nezaháčkovaná v nějakém seskupení pro a proti.Ale tak to je,že život dá do cesty někoho,kdo má možnost pomoci. Další volby to bude někdo jiný. batáto začni ty dvě porovnávat a vyjde ti ..Dám ti příklad co Anička podělala. Pracuje ve Výboru pro výstavbu...,předsedkyní je Kovářová,dělala
za kovářovou vše,proč Kovářová ji nedala předsedování,když všechno dělala. Jsou poradním orgánem ob.úř. a předsedkyně žádné výstupy neodevzdávalahodilo se to do životopisu,že je předsedkyní výb...,tam měla ukázat v tom malinkém koletkivu jaká je bojovnice,to se bála zepřít a říct já to vše dělám,já budu předsedkyní,já budu spolupracovat s obcí Chodit poslední měsíc na obec a kňourat něco,když není není předsedkyní,to je o ničem. je kovářové zavázaná,to je ten problém. Nemůžu si pomoci,ale opět mi vyjde paní Černá jako vítěz,ale nevím,jestli chce být starostkou asi né.Zkus jí přemluvit,dostaneš ode mě pivko..

Uživatelský avatar
Srneček
Příspěvky: 2499
Registrován: 13 říj 2006, 14:15
Bydliště: Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: volby do zastupitelstva 2014

Příspěvek od Srneček » 06 zář 2014, 16:09

jilu1 píše: ..Dám ti příklad co Anička podělala. Pracuje ve Výboru pro výstavbu...,předsedkyní je Kovářová,dělala
za kovářovou vše,proč Kovářová ji nedala předsedování,když všechno dělala.
Zákon o obcích:
§117 (4) Předsedou výboru je vždy člen zastupitelstva obce; to neplatí, jde-li o předsedu osadního výboru (§ 120).

Tak proto, víš? :D
Srneček

jilu1
Příspěvky: 58
Registrován: 09 dub 2013, 21:55

Re: volby do zastupitelstva 2014

Příspěvek od jilu1 » 06 zář 2014, 16:41

srnečku,proč Kovářová nepředávala obci výstupy z jednání,zápisy atd.. asi tam nic nedělali nebo to bylo tajné... ty jako zastupitel bys sám měl říct co všechno se za poslední dva roky udělalo. To bys byl HRDINA. Říct Pepíku jsi borec. Hlavně je to práce Novotného,ale potažmo se s ním vezete i vy zastupitelé,smetanu dostáváte i vy,kteří jste mu v ničem nepomohli. Dodnes by nebylo místo pro dalších 25 dětí v MŠ,dvě třídy ve škole. Odvodnil MŠ,aby tam děti neplavaly atd..Chválit ho na foru nemusíš,řekni mu to do očí,že je borec..

Uživatelský avatar
Batáta
Příspěvky: 264
Registrován: 20 led 2013, 20:00

Re: volby do zastupitelstva 2014

Příspěvek od Batáta » 06 zář 2014, 17:16

To je sice všechno pěkné, ale příklad co dokázala? Já ji vůbec neznám, neslyším ji nikde skloňovanou. Pro mě to žádná hvězda není, protože o ní nic nevím. Jen ty ji tu vynášíš do nebes. Nevím jaké školy má atd. Já nechci za starostu nikoho, koho očůrám na pár paragrafech, komu do účetnictví nacpu cokoliv, koho ovlivní potřeba pomoci rodině atd. Může mít klidně selský rozum a cítění pro obec, ale to je přeci jen málo. Razantnost se mnohdy nevyplácí a kdyby dala bodlo někomu jako starostka, pak tedy nic moc. Takový člověk to ve své dobrotě může myslet velice dobře, ale to, že třeba nic o právech a dalších věcí neví, přinese zase jen problémy.
jilu1 píše:jednoznačně vítěz komulních voleb je paní Černá. Nikdy se do politiky nedrala a prostě jí volby nabídly šanci ukázat pravdu a jít s kůží na trh a né cpát na místo starostky nějakou kňouru,byť s tituly. Co ta má navíc než Anča? Praktická, selský rozum a velké cítění pro dobro obce. První dvě se na VŠ neučí,třetí se dá v kolektivu okecat. vezměte,že před měsícem se Černá neskloňovalo a teď o ní slyšíme na každém kroku. Ještě jedna perlička dala bodlo Kovářové,prostě je svá a nechce být někomu zavázaná jako právě Anička. To by byla starostka,ach jo.. razantní,inteligentní a hlavně praktická a dala by úřad dohromady,rozchodila by to tam. To je batáto to,co té druhé schází,švih,nadhled, selský rozum a zatím zcela nezaháčkovaná v nějakém seskupení pro a proti.Ale tak to je,že život dá do cesty někoho,kdo má možnost pomoci. Další volby to bude někdo jiný. batáto začni ty dvě porovnávat a vyjde ti ..Dám ti příklad co Anička podělala. Pracuje ve Výboru pro výstavbu...,předsedkyní je Kovářová,dělala
za kovářovou vše,proč Kovářová ji nedala předsedování,když všechno dělala. Jsou poradním orgánem ob.úř. a předsedkyně žádné výstupy neodevzdávalahodilo se to do životopisu,že je předsedkyní výb...,tam měla ukázat v tom malinkém koletkivu jaká je bojovnice,to se bála zepřít a říct já to vše dělám,já budu předsedkyní,já budu spolupracovat s obcí Chodit poslední měsíc na obec a kňourat něco,když není není předsedkyní,to je o ničem. je kovářové zavázaná,to je ten problém. Nemůžu si pomoci,ale opět mi vyjde paní Černá jako vítěz,ale nevím,jestli chce být starostkou asi né.Zkus jí přemluvit,dostaneš ode mě pivko..
Ipomoea batatas

jilu1
Příspěvky: 58
Registrován: 09 dub 2013, 21:55

Re: volby do zastupitelstva 2014

Příspěvek od jilu1 » 06 zář 2014, 17:46

To je mazec. Podle tvých slov by měl být starosta právník,nepomáhat rodinám, atd.. Anča není žádná právnička,tituly má,to jo.Každý máme svůj náhled,ale já si takového starostu nepředstavuju. Jinak to není jen o starostovi,ale jeho zástupci,zastupitelích,tajemníkovi úřadu. V tuhle chvíli tam máme právničku Musilovou,co ty na to.Stačí nebo ne? Co se zýká dotací,tak ty nedělá starosta,ale úředník a starosta tomu dá souhlas.Asi moc nevíš o chodu úřadů. starosta je politická funkce,rovněž místostarosta a úřad řídí tajemník,tajemník je nejvyšší úředník na úřadě. ten má starostovi připravit všechny podklady. Navíc starosta jako nejvyšší funkce obce se stará o řádný chod . Jestli podnikáš,tak je to trochu podobné,ale tjen trochu,abych ti to vysvětlil. V první řadě obec už měla mít jiného tajemníka,který jde s dobou,ale to by zas neměla určitá skupina prostředníka. V tuhle chvíli je funkce starosty čestná,v dávných dobách to býval nejváženější občan obce,tudíž neměl potřebu si syslovat pro sebe,tak jak tomu tady bývalo- nebývalo. jediné velké mínus u tohoto starosty je,že není řečník a neumí prodávat svoji práci. ti předešlí ti mluvili,ale skutek utek.Doufám,že jsem ti vysvětlil,že starosta nemusí být právník a nemusí mít VŠ,podívej se po ostatních obcch okolo. Je to politická hra,kterou umí úžasně hrát paní K. Zavazovat si lidi,slibovat jim posty, apod. Starostou bys mohl být i ty. Hlavně,když budeš v ESO Chýně,tak máš místo jasné.

Uživatelský avatar
Batáta
Příspěvky: 264
Registrován: 20 led 2013, 20:00

Re: volby do zastupitelstva 2014

Příspěvek od Batáta » 06 zář 2014, 19:28

Tak to jsi špatně pochopil asi ty. Starosta nemusí být ani právník, ani ekonom, ale musí to být vzdělaný člověk. Starosta má zodpovědnost a pokud bude starostou pasáček ovcí, dopadne to s námi špatně a s ním ještě hůře. To, co tu píšeš ty, může být případ větších měst a nebo teorie z internetu. Takovou "malou" obec, která navíc nemá moc peněz, nemůžeš zatěžovat aparátem nakoupených ani zaměstnaných expertů.

Pokud by se podnikatel choval tak, jak píšeš, rád bych s ním obchodoval. To, že by o ničem nevěděl a nic neuměl a jen by podepisoval smlouvy, by totiž svědčilo o tom, že si svého majetku neváží a rád se ho zbaví. Třeba i za hubičku prošustruje, protože ani třeba sám firmu nevybudoval a nebere tak ze "svého". Upřímně, takové lidi mám rád na protější straně. Snad ani ty nevěříš, že zaměstnanci plní vždy svou práci dokonale.

Můj názor je, že obec musí vést na místě starosty vzdělaný člověk, manager. Problém je spíš v tom, že takový člověk je drahý a za plat starosty dělat nebude. Takový zkušený člověk si pak udělá na úřadě pořádek! Nechci ti brát iluze, ale mé zkušenosti z jiné obce, kterou vedl "vyučený" silničář, jsou otřesné. A s tvým přístupem typu hlavně srdce a rázně tenhle starosta začínal taky.
Ipomoea batatas

jilu1
Příspěvky: 58
Registrován: 09 dub 2013, 21:55

Re: volby do zastupitelstva 2014

Příspěvek od jilu1 » 06 zář 2014, 19:51

teď oba mluvíme o etrémech.Vyhýbáš se,bojíš se,myslíš,že Anička na MD je manažérka? Neopovíš,je mi jasné.. Já mám firmu a vím co to je. tady v Chýni jsou etrémy,hned ti povím kde,vesnice to byla malá,ale rozrůstáním jsem přišlo mnoho obyvatel,podnikatelů atd.,jsem jeden z nich. Kdo se chopil příležitosti ttyto lidi ztrhnout na svoji stranu a mít u toho titul,tomu na to skočili. Kdo toho využil,Věra k. tak to tu bylo,je a bude.. Dokud se neudělá pořádek a nepřijdou úplně noví lidé,lidé nezatížení minulostí a o to se bojím,že ESO tu minulost má,např.v podobě Fouska,proč ho nesetřásli,atddMohli bychom si psát o podnikání,ale proč ty nejdeš do voleb.Doufám,že nejsi zatížen minulostí.Já se nechci angažovat v komunální politice,jak píšeš,jinde je peněz víc a já bych to musel vyházet všechno. Ale mohu tu napsat názor,který slyším nebo dokonce vidím na vlastní oči. Slyšel jsem,že pan Brunhofer měl kandidovat za pana starostu,kde se stala chyba..

Uživatelský avatar
Batáta
Příspěvky: 264
Registrován: 20 led 2013, 20:00

Re: volby do zastupitelstva 2014

Příspěvek od Batáta » 06 zář 2014, 20:08

Máme každý svůj názor. Nevím, kdo z těch lidí, co kandidují je manažer a kdo ne. Já říkám, že by tam měl být. Třebas by to pak všechno vyházel, pokud by chtěl.
jilu1 píše:teď oba mluvíme o etrémech.Vyhýbáš se,bojíš se,myslíš,že Anička na MD je manažérka? Neopovíš,je mi jasné.. Já mám firmu a vím co to je. tady v Chýni jsou etrémy,hned ti povím kde,vesnice to byla malá,ale rozrůstáním jsem přišlo mnoho obyvatel,podnikatelů atd.,jsem jeden z nich. Kdo se chopil příležitosti ttyto lidi ztrhnout na svoji stranu a mít u toho titul,tomu na to skočili. Kdo toho využil,Věra k. tak to tu bylo,je a bude.. Dokud se neudělá pořádek a nepřijdou úplně noví lidé,lidé nezatížení minulostí a o to se bojím,že ESO tu minulost má,např.v podobě Fouska,proč ho nesetřásli,atddMohli bychom si psát o podnikání,ale proč ty nejdeš do voleb.Doufám,že nejsi zatížen minulostí.Já se nechci angažovat v komunální politice,jak píšeš,jinde je peněz víc a já bych to musel vyházet všechno. Ale mohu tu napsat názor,který slyším nebo dokonce vidím na vlastní oči. Slyšel jsem,že pan Brunhofer měl kandidovat za pana starostu,kde se stala chyba..
Ipomoea batatas

Uživatelský avatar
Palat
Příspěvky: 356
Registrován: 28 kvě 2010, 20:53

Re: volby do zastupitelstva 2014

Příspěvek od Palat » 06 zář 2014, 22:48

To, že zastánci současného vedení obce píší své názory na fóru anonymně (čest řídkým výjimkám), na to už jsem si nějak zvykl.
To, že jilu1 má naprosto úchylnou představu o tom, jak by měl fungovat starosta a obecní úřad, to je sice děsivé, ale má na to právo.
To, že místo argumentů stele bez ladu a skladu jeden osobní útok za druhým, to, mě sice pobuřuje, ale i to bych snesl. Ale tohle:
jilu1 píše: ...cpát na místo starostky nějakou kňouru,byť s tituly...
to dělá z jilu1 s konečnou platností hulváta, který vede konverzaci na úrovni žumpy, a na takovou úroveň já klesat nehodlám.

PaMi
Příspěvky: 400
Registrován: 15 kvě 2006, 14:24
Bydliště: Chýně

Re: volby do zastupitelstva 2014

Příspěvek od PaMi » 07 zář 2014, 00:12

jilu1 píše:teď oba mluvíme o etrémech.Vyhýbáš se,bojíš se,myslíš,že Anička na MD je manažérka? Neopovíš,je mi jasné.. Já mám firmu a vím co to je. tady v Chýni jsou etrémy,hned ti povím kde,vesnice to byla malá,ale rozrůstáním jsem přišlo mnoho obyvatel,podnikatelů atd.,jsem jeden z nich. Kdo se chopil příležitosti ttyto lidi ztrhnout na svoji stranu a mít u toho titul,tomu na to skočili. Kdo toho využil,Věra k. tak to tu bylo,je a bude.. Dokud se neudělá pořádek a nepřijdou úplně noví lidé,lidé nezatížení minulostí a o to se bojím,že ESO tu minulost má,např.v podobě Fouska,proč ho nesetřásli,atddMohli bychom si psát o podnikání,ale proč ty nejdeš do voleb.Doufám,že nejsi zatížen minulostí.Já se nechci angažovat v komunální politice,jak píšeš,jinde je peněz víc a já bych to musel vyházet všechno. Ale mohu tu napsat názor,který slyším nebo dokonce vidím na vlastní oči. Slyšel jsem,že pan Brunhofer měl kandidovat za pana starostu,kde se stala chyba..
Pane Luptáku,
názory člověka, který nemá ani bydliště v Chýni a také zde ani nemůže volit a dovedl firmu do exekuce a následné likvidace
https://or.justice.cz/ias/ui/rejstrik-o ... ost=rychla
jsou jistě velice hodnotné a napovídají tomu, jakému způsobu podnikání fandíte.

jilu1
Příspěvky: 58
Registrován: 09 dub 2013, 21:55

Re: volby do zastupitelstva 2014

Příspěvek od jilu1 » 07 zář 2014, 17:34

To bude Pavle Mihulo pr...,až tě tento pán zažaluje....

PaMi
Příspěvky: 400
Registrován: 15 kvě 2006, 14:24
Bydliště: Chýně

Re: volby do zastupitelstva 2014

Příspěvek od PaMi » 08 zář 2014, 09:05

jilu1 píše:To bude Pavle Mihulo pr...,až tě tento pán zažaluje....
Tak tady máme dalšího hrdinu anonyma, který se stydí za své názory a schovává se za jméno podnikatele Jiřího Luptáka.

Uživatelský avatar
Jiří Nývlt
Příspěvky: 1314
Registrován: 24 kvě 2006, 14:04
Bydliště: Hlavní ul. Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: volby do zastupitelstva 2014

Příspěvek od Jiří Nývlt » 08 zář 2014, 09:44

Si střihnu kraula v žumpě, doktore... :mrgreen:

Michale, díky, že jsi se tu s osobou vystupující pod nickem Jilu1 a zřejmě smyšleným jménem Jiří Lupták pobavil. Aspoň se ukázal, co je zač. Brát si takle v anonymitě do huby druhý lidi umí každej posera.

Když už si mě hrdina jilu1 bere do dršky, tak bych jej rád vyved z omylu: za tchánovo (Fouskovo) odvolání sem byl rád. Z jeho starostování nekoukalo nic dobrýho – byl věčně někde pryč, na nic neměl čas a dyž sem mu něco chtěl, musel jsem si podat kolkovanou žádost. :-p Posléze se moh víc věnovat harantům, dodělal konečně naši knihovnu a přestal mu intenzivně hrozit infarkt nebo mozko-mrtvice. Vono mít Pepího za místostarostu nebyla žádná výhra – jak sem to tak pozoroval, ten dělal v tý době spíš kulový (pozor, nenapsal sem, že nic).

A teď k převeliké jilu1-ově starosti, co by to bylo za starostku, ta Anča… Anna Chvojková má jistě slabiny a nedostatky. Takoví jsme my lidé – teď jde o to vybrat ty nejlepší, co maj v danym okamžiku vzhledem k pozici, na kterou aspirujou, nedostatků co nejmíň a naopak překypují schopnostmi, který je favorizujou. A z dosud nabídnutého je z mojeho pohledu ona to nejlepší (včetně party, který dělá jedničku). Ale vidim i na dalších kandidátkách velmi schopný lidi, který, když budou mit rozum, tak možou vytvořit solidní a dělnej zastupitelskej tým. Záleží, jak jim voliči rozdaj karty. Chvojková mě definitivně přesvědčila závěrem svýho celkově velmi konstruktivního posledního postu Zelený Moderní Černý Chýni:

Co říci závěrem? Je pravděpodobné, že se po volbách budeme setkávat v zastupitelstvu a že bude naším společným úkolem snažit se o rozvoj Chýně a spokojenost lidí v Chýni. Je normální a v pořádku mít na věci odlišný názor a je to dokonce užitečné při hledání nejlepšího řešení. Velmi bych ocenila, kdyby se v rámci předvolebního boje neprezentovaly evidentní nepravdy - at už vědomě nebo jen opakováním něčeho, co není dostatečně ověřené. Udělejme z předvolebního boje souboj vizí, koncepcí a názorů, souboj kompetentnosti a kvalifikovanosti kandidátů.


Todle jako by jilu1, vycházející hvězda všech tlučhubů (jako stálice v oboru si to možu dovolit říct ;-) ), nečet.

Anna Chvojková (a spol) se nabízej jako kultivovaný, vzdělaný, snášenlivý a konstruktivní lidi. Když tu Luptáku opěvuješ Pepika (a spol), tak ten tohle příliš nepředved – a o jeho kompetencích lze víc než úspěšně pochybovat. A v tom duchu se prezentuje celá Pepo-grupa: zatím jen tupě pořvává na soupeře (mj. viz Pepího prohlašování). Program nikde.

Přál bych si osvícený voliče, aby to tam naházeli lidem, který u kormidla budou kooperovat, pohádaj se do krve, ale potom pudou za tím, co se vyhádá a dohodne…
Naposledy upravil(a) Jiří Nývlt dne 08 zář 2014, 10:58, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů