Neteče voda

Odkazy a jiné věci, které kdo našel a můžou se hodit
Odpovědět
martina.no
Příspěvky: 121
Registrován: 14 pro 2006, 22:04
Bydliště: Borová 307

Re: Neteče voda

Příspěvek od martina.no » 09 črc 2010, 14:03

Vlastofky píše:No, a co zkusit skutečně tu vodu poslat někam na rozbor? Tohle přeci nemůžou vydávat za pitnou vodu...
Volala jsem na krajskou hygienickou stanici, tam mi pani rekla, ze nedavno doslo k prepojeni na novy zdroj vody a ze stiznosti pry bylo nekolik primo z Chyne i z Hostivic, ale rozbory vody jsou pry v poradku, hygienickym normam vyhovuji.
To je sice hezke, ale voda je podle meho na chut dost hrozna (co jsme se sem prestehovali, tak ji piju bez problemu, ale posledni cca mesic fakt dobra neni), takze se asi vratime k vode balene kupovane :roll:

IvetV
Příspěvky: 59
Registrován: 13 úno 2008, 09:03

Re: Neteče voda

Příspěvek od IvetV » 09 črc 2010, 15:46

Tak my se taky hlasime do klubu "leskleho skla" :evil: . Vycistili jsme celou mycky....nepomohlo to. Uz jsem se lekla, ze bude rozbita a bude nas to zase stat penize.
Zrovna vcera jsem rikala manzelovi, ze je to od doby, co se tu zacaly vypadky vody povazovat za beznou vec :evil: A dneska narazim na tuhle diskuzi. Tak co s tim provedem? Klidne sepisu nejakou stiznost, ale chtelo by to co nejvic lidi.

A taky kdyz jsem vcera delala piti tatovi, tak to byl vazne hnus, musela jsem to vylit a udelala jsem novou a uplne na stejno. Fakt hnus, co pousti do tech trubek a kdyz se kouknu na vyuctovani, tak se mi zveda :vomit: , kolik za to musime platit :x

Mydlan

Re: Neteče voda

Příspěvek od Mydlan » 09 črc 2010, 16:27

Volal jsem na 1. vohosp., mají tam všichni dovolenou, přesto mi tam sdělili, že prý nově berou vodu z Kladna a mixujou jí Hostivickým tvrdým vrtem, aby jí bylo dost, jediné řešení je mýt nádobí ručně a velmi talčit na starostku aby začala něco dělat pro nás pro lidi a co nejrychleji zařídila pražskou vodu z Rudné, než nám to zničí všechny spotřebiče, bojlery, kotle apod.....Novou vodu nám nabízí z Rudné zadarmo ale starostka to prý celou dobu brzdí a netlačí co nejrychleji dopředu. Chce to jít na další zastupitelstvo a řešit to s ní.

Vlastofky
Příspěvky: 97
Registrován: 21 led 2009, 07:34

Re: Neteče voda

Příspěvek od Vlastofky » 09 črc 2010, 18:24

No, to jsou tedy rady od institucí.... Když je nádobí hnusný z myčky, tak ručně umytý v tý samý vodě to bude určitě lepší... :-(

Ale my bychom rádi i tu vodu pili jako dřív a vařili z ní. Přeci nebudeme všechno dělat z balený vody....
A jestli to odpovídá normám, to by mě zajímalo. Asi jim osobně donesu kafíčko ve skleničce umyté v myčce. Asi by jim to moc nešmakovalo...

Doufám,že mi to vyjde a půjdu se podívat na zasedání zastupitelstva...

IvetV
Příspěvky: 59
Registrován: 13 úno 2008, 09:03

Re: Neteče voda

Příspěvek od IvetV » 09 črc 2010, 18:42

To je vazne strasny....vsechno visi na starostce....a co jako ma normalni clovek s tim delat? .... jo ja vim, jit k volbam a doufat, ze nedostane vetsinu hlasu :evil: , je mi z toho vazne ouzko.
Doma normalne vodu pijem a co hur, tak ji davame i nasi maly....ja naivka pocitala s tim, ze kdyz nam do trubek pousti pitnou vodu, ze je opravdu kvalitni a nezavadna :P

Tomas
Příspěvky: 93
Registrován: 26 zář 2006, 04:16
Bydliště: U Dráhy

Re: Neteče voda

Příspěvek od Tomas » 09 črc 2010, 19:12

Hehe a vsiml jste si nekdo, kolik za vodu v Chyni od 1vodohospodarske platime v porovnani s ostatnimi obcemi? OK, beru, ze asi nemuze stat vsude stejne, ale proc je to sakra v Chyni skoro dvojnasobek co jinde? Neco tu fakt smrdi... Ze by nase 'pitna voda'?

Jen pro otrle: http://1vodohospodarska.cz/index.php?me ... ky=10&ak=7

MIr

Re: Neteče voda

Příspěvek od MIr » 09 črc 2010, 20:44

No to je kouzelné :roll:

Michal

Tomas píše:Hehe a vsiml jste si nekdo, kolik za vodu v Chyni od 1vodohospodarske platime v porovnani s ostatnimi obcemi? OK, beru, ze asi nemuze stat vsude stejne, ale proc je to sakra v Chyni skoro dvojnasobek co jinde? Neco tu fakt smrdi... Ze by nase 'pitna voda'?

Jen pro otrle: http://1vodohospodarska.cz/index.php?me ... ky=10&ak=7

Vlastofky
Příspěvky: 97
Registrován: 21 led 2009, 07:34

Re: Neteče voda

Příspěvek od Vlastofky » 10 črc 2010, 00:42

Tomas píše:Hehe a vsiml jste si nekdo, kolik za vodu v Chyni od 1vodohospodarske platime v porovnani s ostatnimi obcemi? OK, beru, ze asi nemuze stat vsude stejne, ale proc je to sakra v Chyni skoro dvojnasobek co jinde? Neco tu fakt smrdi... Ze by nase 'pitna voda'?

Jen pro otrle: http://1vodohospodarska.cz/index.php?me ... ky=10&ak=7

Bohužel nejsem otrlá a stránku jsem otevřela. Hned jsem si zlepšila náladu.
Na příští zastupitelstvo jdu i s manželem.
Snad se nás tam sejde hodně.... tohle už přesahuje všechny meze...

obyvatel
Příspěvky: 372
Registrován: 04 říj 2006, 16:27
Bydliště: Chyne

Re: Neteče voda

Příspěvek od obyvatel » 10 črc 2010, 12:01

Všichni na zasedání zastupitelstva. :violence-ak47: Starostka si už musí uvědomit, že je zvolena pro lidi a ne pro budování své politické kariéry!!!

martin+dáša
Příspěvky: 53
Registrován: 16 úno 2007, 13:23
Bydliště: u dráhy 334

Re: Neteče voda

Příspěvek od martin+dáša » 10 črc 2010, 22:55

i my se hlásíme do klubu "myčkařů"!jsme radi, že v tom teda aspon nejsme sami.vyzkouseli jsme taky vycistit,regulovat i doplnovat, proste vse co se da s myckou delat a bez vysledku.Nadobi je po myti k nepouziti tak umyvame vse růčo.mame Elektrolux ale to je asi jedno.Neni nam teda jasne, proc to dela jen nekomu...???? :?: ma nekdo nejaky napad co s tim???

Take jsme si koupili Britu.mame ji uz rok,ale posledni mesic zjistujeme, ze se ani ta prefiltrovana voda neda pit.tak asi zacnem opet s tahat petky.
Takze,kdyz to neni elektrika nebo voda tak nam zase otravuje ovzdusi zapleveleny val,ktery teda uzasne kvete, ale pro alergiky je to pohroma. :cry:

....pořád se tu něco děje.... :evil:

Uživatelský avatar
kryglik
Příspěvky: 1377
Registrován: 26 dub 2006, 08:50
Bydliště: Za Ovcinem
Kontaktovat uživatele:

Re: Neteče voda

Příspěvek od kryglik » 11 črc 2010, 21:23

Aktualni tlak vody ve me nevzbuzuje dobry pocit :-\ Ze by opet do rana na suchu?

Uživatelský avatar
Srneček
Příspěvky: 2499
Registrován: 13 říj 2006, 14:15
Bydliště: Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: Neteče voda

Příspěvek od Srneček » 11 črc 2010, 22:06

Důle v obci tlak bez problémů :D
Ve sklepě mám zásobu Horského pramene v PET lahvích a většinu rozvodu stejně tlakuju z vlastní studny a nádobí myju ručně co jsem se narodil...nevím, co tam Vy nahoře pořád děláte :lol:
Srneček

beny
Příspěvky: 103
Registrován: 26 zář 2006, 12:45
Bydliště: U Dráhy 325, Chýně

Re: Neteče voda

Příspěvek od beny » 12 črc 2010, 11:03

tak u nas taky cca mesic nadobi z mycky vypada jako vytazene ze "sracek", me ten povlak pripada jako spatne rozpustene cistidlo nebo lestidlo(nadobi stale smrdi od cisticich prostredku, jako by nejaka slozka(sracka) v te vode branila dukladnemu rozpusteni mycich prostredku), s tim kamenem nevim mame sul myslim na max dle tvrdosti vody pred 4 lety, ale je mozne, ze zase tu nasi "mineralku pritvrdili", trysky vypadaly ok,tak jsem nic nedelal a po precteni prispevku jsem jen usetril cas. cca pred 3 tydny voda a cas taky zapracovali na napoustecim systemu v nadrzce na hajzliku,proste se prestala napoustet,tak jsem to musel trochu prostourat.

Vlastofky
Příspěvky: 97
Registrován: 21 led 2009, 07:34

Re: Neteče voda

Příspěvek od Vlastofky » 15 črc 2010, 07:16

Je to zvláštní, ale už potřetí jsem měla nádobí z myčky umyté (zní to tedy dost divně). Že by zase s tou vodou něco dělali? :-)

Uživatelský avatar
ovcak
Příspěvky: 203
Registrován: 11 srp 2006, 20:39
Bydliště: Chýně - Háje

Re: Neteče voda

Příspěvek od ovcak » 15 črc 2010, 09:48

Vlastofky píše:Je to zvláštní, ale už potřetí jsem měla nádobí z myčky umyté (zní to tedy dost divně). Že by zase s tou vodou něco dělali? :-)
U nás nádobí teda taky v pohodě, jen včera večer byl nějaký malý tlak vody a myčce se to moc nelíbilo.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů