Problém s myčkou - šedivé nádobí

Odkazy a jiné věci, které kdo našel a můžou se hodit
Mydlan

Problém s myčkou - šedivé nádobí

Příspěvek od Mydlan » 29 říj 2010, 14:35

Kdo máte od jisté doby, problém s hnusným nádobím, když otevřete myčku, díky super vodě kterou za drahé korunky platíme, poradím.
V servisním menu myčky nastavte maximální stupeň účinnosti zařízení na úpravu vody. Respektive nastavte nejvyšší hodnotu, aby si myčka brala co nejvíce soli a vodu změkčila. Když už jsem nevěděl co s tím, tak jsem otevřel manuál a zjistil, že od výrobce je hodnota nastavena na střed. Pokud máte ještě "kovové" skvrny na příborech a hrncích, uberte leštidlo. A ejhle, nádobí se blýská:)))). Jen samozřejmě zařízení na změkčení vody - spotřebuje až o 4 litry více, no to se nedá nic dělat, leda
konečně dotlačit paní starostku, aby nám už konečně "pustila" tu vodu bez šutrů z Rudné. Nebo bude starostovat někdo jiný?

Pěna
Příspěvky: 53
Registrován: 08 led 2010, 16:45

Re: Problém s myčkou - šedivé nádobí

Příspěvek od Pěna » 29 říj 2010, 19:41

Ještě jedna rada, chce to také jednou za čas rozebrat ramena a vyčistit filtr. Z vlastní zkušenosti dosti účinné. 8)

Mydlan

Re: Problém s myčkou - šedivé nádobí

Příspěvek od Mydlan » 29 říj 2010, 19:54

To bylo první co mi radili v servisu bosch, ramena po dvou letech používaní naprosto čistá, jako nová, samočistící filtr úplně čistý, pomohlo mi až nastavení toho změkčovače, jsem ale š´tstnej jako blecha, nádobí se třpytí zase jako dřív, hlavně to sklo. Nemůžu se dočkat až jednou bude lepší voda.

Uživatelský avatar
kryglik
Příspěvky: 1377
Registrován: 26 dub 2006, 08:50
Bydliště: Za Ovcinem
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s myčkou - šedivé nádobí

Příspěvek od kryglik » 30 říj 2010, 08:06

Nastaveni na maximalni tvrdost vody bylo to prvni co jsme pri koupi mycky udelali :) Sice tam co 14 padnou 2kg, ale nikdy problém s nadobim nebyl.

kopretina

Re: Problém s myčkou - šedivé nádobí

Příspěvek od kopretina » 30 říj 2010, 08:59

A mohl by mi někdo poradit jak se to dělá? Myčku máme z Německa s německým návodem a jako angličtinář si s tím fakt neporadím. Je mi jasné, že každá myčka je jiná, ale alespoň nějaký nápad, kde co zmáčknout? :wink:
Díky...
Naposledy upravil(a) kopretina dne 30 říj 2010, 09:26, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
kryglik
Příspěvky: 1377
Registrován: 26 dub 2006, 08:50
Bydliště: Za Ovcinem
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s myčkou - šedivé nádobí

Příspěvek od kryglik » 30 říj 2010, 09:24

Asi to bude ruzne od vyrobce, zkus sem hodit znacku a typ - urcite najdeme nejaky manual v rozumnem jazyce :)

Treba v nasi mycce se to nastavuje nadvakrat:
1: je tam kolecko, ktere ma tri stupne otoceni
2: pres "menu" mycky se nastavuje uroven 1-9 - ale je to carovani, takze bez manualu bych to uz taky nedal

Dle tvrdosti nasi vody by melo kolecko na maximum a uroven 8 (ale stejne jsme dali 9). :)

kopretina

Re: Problém s myčkou - šedivé nádobí

Příspěvek od kopretina » 30 říj 2010, 09:27

tak už jsem na to přišla....jsem si našla podobnou Siemens myčku na netu a byl tam český návod...moc díky za nápad, už mě to šedé nádobí lezlo krkem... :clap:

Vlastofky
Příspěvky: 97
Registrován: 21 led 2009, 07:34

Re: Problém s myčkou - šedivé nádobí

Příspěvek od Vlastofky » 31 říj 2010, 08:36

Nastavení na nejvyšší tvrdost vody to bylo to první, co jsme udělali, když jsme uvedli myčku do chodu. Jsme tady chvíli a myčka není tak často využívaná, takže čistit není co.
Bohužel je to vodou, ale nevím, jak to sem pouští, protože někdy je nádobí nádherně umyté a někdy ne. Takže to prostě riskuju, buď to vyjde nebo to domývám potom ručně...
Už aby ta nová voda tady byla.... po téhle se mi srazí i smetana v kafi... :-(

Vlastofky
Příspěvky: 97
Registrován: 21 led 2009, 07:34

Re: Problém s myčkou - šedivé nádobí

Příspěvek od Vlastofky » 07 pro 2010, 22:42

Když ještě navážu na problémy s myčkou - jeden z mála problémů, který se objevil -
někdo na fóru tady zmiňoval, že nás snad přepojili na jiný vrt, protože z počátku roku tyto problémy nebyly. Nešlo by aspoň zařídit, aby nás přepojili zpátky? Ta voda, co teď teče - možná se z ní neotrávíme, ale při pohledu na nádobí z myčky mě přepadá zoufalství a když se mi místo čaje objeví ve sklence kalná voda, chce se mi brečet... tahle voda nemůže být vydávána jako pitná!
Nedalo by se s tím něco dělat?

Mydlan

Re: Problém s myčkou - šedivé nádobí

Příspěvek od Mydlan » 07 pro 2010, 23:05

Heleďte asi tak, co se týče problému s mytím - bojovali a bračeli jsme nad tím asi tři měsíce, než jsem se dokopal otevřít návod a zvýšit účinky soli, tedy změkčovacího zařízení, dal jsem to na max hodnotu, a snížil leštidlo tedy na 3 z 7. A světe div se, nádobí se nám leskne jako psí kulky. Ovšem také se tam píše, že při takovémto nastavní nám myčka vezme o 4 litra vody na jedo mytí více. A to jsem tak řešil při koupi, rozdíl mezi 14-ti a 16-ti litry. Nikdo nám to nezaplatí. Když jsem si stěžoval, volal na vodárenskou, okazovali mě na jakéhosi rusa - majitele Ivanova, který byl vždy na dovolené a nepodařilo se mi s ním nikdy spojit. 1. Vodohospodářskoá jsou prostě jen překupníci, mezičlánek.
Řekli mi tam, že je vody málo a že se mixuje s Kladenským vrtem - tedy Hostivická s Kladneskou. Myslím si, nebo to tak chodí, když nedodávám kvalitní zboží, služby, nemůžu chtít vysokou cenu - voda by měla státá méně než jinde, kde je kvalitní. Třeba v Rudné mají vodu mnohem lepší a platí mnohem méně. Teď nechci nikoho osočovat, ani nic šířit, ani nemoho dokázat - ale vždy jsem si myslel, když paní starostka tak bojovala za stávající vodu, že od nich prostě bere peníze - jinak mi to nepřišlo logické - ještě jednou dodávám - není to nařčení - jen si to myslím. Také si myslím, že kvalitu dodávané vody by měla kontrolovat obec a také o ceně jednat, tedy postavit se a říci, chcem jinou cenu - voda není kvalitní, zákaznícici nejsou spokojeni - nevím jestli to udělala, naposled paní starostka podepsala zdražení. Jen žiji v tom, že nám nový pan starosta do roka dle slov pana Jelínka přivede lepší vodu z Rudné a ta bude cca 5 kč levnější, těším se na to. Dokonce máme svatebním darem zabalenou novou rychlovarnou konvici a tu vytáhnu poprvé, až bude nová voda, uvařím si kávu a zapálím si doutník:).

Uživatelský avatar
Jiří Nývlt
Příspěvky: 1314
Registrován: 24 kvě 2006, 14:04
Bydliště: Hlavní ul. Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s myčkou - šedivé nádobí

Příspěvek od Jiří Nývlt » 08 pro 2010, 08:52

Mydlan píše:Když jsem si stěžoval, volal na vodárenskou, okazovali mě na jakéhosi rusa - majitele Ivanova, který byl vždy na dovolené a nepodařilo se mi s ním nikdy spojit. 1. Vodohospodářskoá jsou prostě jen překupníci, mezičlánek.
Řekli mi tam, že je vody málo a že se mixuje s Kladenským vrtem - tedy Hostivická s Kladneskou. Myslím si, nebo to tak chodí, když nedodávám kvalitní zboží, služby, nemůžu chtít vysokou cenu - voda by měla státá méně než jinde, kde je kvalitní. Třeba v Rudné mají vodu mnohem lepší a platí mnohem méně. Teď nechci nikoho osočovat, ani nic šířit, ani nemoho dokázat - ale vždy jsem si myslel, když paní starostka tak bojovala za stávající vodu, že od nich prostě bere peníze - jinak mi to nepřišlo logické - ještě jednou dodávám - není to nařčení - jen si to myslím. Také si myslím, že kvalitu dodávané vody by měla kontrolovat obec a také o ceně jednat, tedy postavit se a říci, chcem jinou cenu - voda není kvalitní, zákaznícici nejsou spokojeni - nevím jestli to udělala, naposled paní starostka podepsala zdražení. Jen žiji v tom, že nám nový pan starosta do roka dle slov pana Jelínka přivede lepší vodu z Rudné a ta bude cca 5 kč levnější, těším se na to. Dokonce máme svatebním darem zabalenou novou rychlovarnou konvici a tu vytáhnu poprvé, až bude nová voda, uvařím si kávu a zapálím si doutník:).
Drobátko si to vzal šmahem. Páč voda je vzácná komodita, nelze její cenu stanovit jen tak. Existuje pro to komplikovanej algoritmus (kerýmu já prd rozumím), kterej prezentovali lidé z Technických služeb Rudná, když se jednalo o napojení na přivaděč pražský vody z Rudný. Dodavatel si nemůže dělat co chce - tedy napálit si cenu - tu vytváří podle předpisem stanoveného postupu. Činí tak i 1. Vodohospodářská.

Připomenu, že za ten hnůj, co teče z kohoutků platíme patrně nejvíc v širém okolí. Podotýkám, že s pravděpodobností hraničící s jistotou je to legální. Což ovšem neznamená, že je to mravné - neb jak praví klasik zákon je minimem morálky. Ale nechme, prosím, pláče nad šutrem zarostlou baterií, neb svítá naděje.

Paní exstarostka bojovala za přivaděč vody ze Sobína, na nějž jsou předpokládané náklady vč. vodojemu nějakých třicet mega. Jinou variantou, investičně (kde na to vobec veme - byť by to byla jen spoluúčast na dotacích) a zejména časově méně náročnou pak je přivedení vody z Rudné, což nabízí TS Rudná. Tam se budou investice "rozpouštět" v ceně vody - opět dle zákonného předpisu. Starosta po pověření zastupitelstvem podepsal (snad už jo) souhlas s věcným břemenem (trubou na obecních pozemcích). Tento souhlas i přes jasně souhlasné stanovisko předchozího zastupitelstva paní exstarostka bojkotovala a stále lobbovala a tlačila méně kapacitní a drahý přivaděč ze Sobína. Proč, to jsem nikdy nepochopil.

Jinými slovy - i pro Vlaštofky - je velmi pravděpodobné, že se přivaděč kvalitní vody z Rudné stane skutečností v příštím roce. Zájem na tom mají všichni - tedy až na snadno dovoditelné výjimky právnických i soukromých osob.

Vlastofky
Příspěvky: 97
Registrován: 21 led 2009, 07:34

Re: Problém s myčkou - šedivé nádobí

Příspěvek od Vlastofky » 08 pro 2010, 19:51

Jiří Nývlt píše:
Mydlan píše:Když jsem si stěžoval, volal na vodárenskou, okazovali mě na jakéhosi rusa - majitele Ivanova, který byl vždy na dovolené a nepodařilo se mi s ním nikdy spojit. 1. Vodohospodářskoá jsou prostě jen překupníci, mezičlánek.
Řekli mi tam, že je vody málo a že se mixuje s Kladenským vrtem - tedy Hostivická s Kladneskou. Myslím si, nebo to tak chodí, když nedodávám kvalitní zboží, služby, nemůžu chtít vysokou cenu - voda by měla státá méně než jinde, kde je kvalitní. Třeba v Rudné mají vodu mnohem lepší a platí mnohem méně. Teď nechci nikoho osočovat, ani nic šířit, ani nemoho dokázat - ale vždy jsem si myslel, když paní starostka tak bojovala za stávající vodu, že od nich prostě bere peníze - jinak mi to nepřišlo logické - ještě jednou dodávám - není to nařčení - jen si to myslím. Také si myslím, že kvalitu dodávané vody by měla kontrolovat obec a také o ceně jednat, tedy postavit se a říci, chcem jinou cenu - voda není kvalitní, zákaznícici nejsou spokojeni - nevím jestli to udělala, naposled paní starostka podepsala zdražení. Jen žiji v tom, že nám nový pan starosta do roka dle slov pana Jelínka přivede lepší vodu z Rudné a ta bude cca 5 kč levnější, těším se na to. Dokonce máme svatebním darem zabalenou novou rychlovarnou konvici a tu vytáhnu poprvé, až bude nová voda, uvařím si kávu a zapálím si doutník:).
Drobátko si to vzal šmahem. Páč voda je vzácná komodita, nelze její cenu stanovit jen tak. Existuje pro to komplikovanej algoritmus (kerýmu já prd rozumím), kterej prezentovali lidé z Technických služeb Rudná, když se jednalo o napojení na přivaděč pražský vody z Rudný. Dodavatel si nemůže dělat co chce - tedy napálit si cenu - tu vytváří podle předpisem stanoveného postupu. Činí tak i 1. Vodohospodářská.

Připomenu, že za ten hnůj, co teče z kohoutků platíme patrně nejvíc v širém okolí. Podotýkám, že s pravděpodobností hraničící s jistotou je to legální. Což ovšem neznamená, že je to mravné - neb jak praví klasik zákon je minimem morálky. Ale nechme, prosím, pláče nad šutrem zarostlou baterií, neb svítá naděje.

Paní exstarostka bojovala za přivaděč vody ze Sobína, na nějž jsou předpokládané náklady vč. vodojemu nějakých třicet mega. Jinou variantou, investičně (kde na to vobec veme - byť by to byla jen spoluúčast na dotacích) a zejména časově méně náročnou pak je přivedení vody z Rudné, což nabízí TS Rudná. Tam se budou investice "rozpouštět" v ceně vody - opět dle zákonného předpisu. Starosta po pověření zastupitelstvem podepsal (snad už jo) souhlas s věcným břemenem (trubou na obecních pozemcích). Tento souhlas i přes jasně souhlasné stanovisko předchozího zastupitelstva paní exstarostka bojkotovala a stále lobbovala a tlačila méně kapacitní a drahý přivaděč ze Sobína. Proč, to jsem nikdy nepochopil.

Jinými slovy - i pro Vlaštofky - je velmi pravděpodobné, že se přivaděč kvalitní vody z Rudné stane skutečností v příštím roce. Zájem na tom mají všichni - tedy až na snadno dovoditelné výjimky právnických i soukromých osob.
Děkuji za informace. Situaci kolem vody sleduji, a nechci spekulovat, co stálo za činy paní exstarostky. Myslela jsem, že tady bydlí taky, ale zřejmě má vlastní studnu a tyhle věci jí nezajímají. Když jsem ještě pak viděla, kolik za ten hnus platíme, moje zoufalství se pomalu měnilo v hysterii. Doufám a pevně věřím, že se stávajícímu vedení podaří tuto věc dotáhnout do vítězného konce (a hlavně brzy, brzičko).

Bohužel myčku už si na "lepší stupeň" nenastavím. Ale vypadá to, že voda chodí po nějakých intervalech.Jednou se nádobí umyje, jednou ne... je to trochu sázka do loterie. Tudíž to není ani nastavením myčky, protože myju pořád stejně....

Uživatelský avatar
Jiří Nývlt
Příspěvky: 1314
Registrován: 24 kvě 2006, 14:04
Bydliště: Hlavní ul. Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s myčkou - šedivé nádobí

Příspěvek od Jiří Nývlt » 09 pro 2010, 08:35

Vlastofky píše: Děkuji za informace. Situaci kolem vody sleduji, a nechci spekulovat, co stálo za činy paní exstarostky. Myslela jsem, že tady bydlí taky, ale zřejmě má vlastní studnu a tyhle věci jí nezajímají. Když jsem ještě pak viděla, kolik za ten hnus platíme, moje zoufalství se pomalu měnilo v hysterii. Doufám a pevně věřím, že se stávajícímu vedení podaří tuto věc dotáhnout do vítězného konce (a hlavně brzy, brzičko).

Bohužel myčku už si na "lepší stupeň" nenastavím. Ale vypadá to, že voda chodí po nějakých intervalech.Jednou se nádobí umyje, jednou ne... je to trochu sázka do loterie. Tudíž to není ani nastavením myčky, protože myju pořád stejně....
Z místních studen teče prakticky totéž, co z vodovodu - akorát zadarmo.

pavel
Příspěvky: 540
Registrován: 05 bře 2009, 17:22
Bydliště: Chýně

Re: Problém s myčkou - šedivé nádobí

Příspěvek od pavel » 09 pro 2010, 12:08

My studnu nemame, ale premyslime o ni. Je to overena informace, ze ze studny dostaneme stejne tvrdou vodu jako z vodovodu? To bych ty plany na vrtani asi zacal prehodnocovat

Uživatelský avatar
Jiří Nývlt
Příspěvky: 1314
Registrován: 24 kvě 2006, 14:04
Bydliště: Hlavní ul. Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s myčkou - šedivé nádobí

Příspěvek od Jiří Nývlt » 09 pro 2010, 12:55

pavel píše:My studnu nemame, ale premyslime o ni. Je to overena informace, ze ze studny dostaneme stejne tvrdou vodu jako z vodovodu? To bych ty plany na vrtani asi zacal prehodnocovat
Poptej se lidí z dolní vsi: Srneček, starosta, Marek Habětín... dělali si testy vč. bakteriologických.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů