Sprej proti psům a sukovice

Odkazy a jiné věci, které kdo našel a můžou se hodit
MIr

Sprej proti psům a sukovice

Příspěvek od MIr » 06 pro 2011, 14:14

Vážení sousedé, majitelé psů,

po dnešní další zkušenosti s volně pobíhajícím psem Vás informuji, že členové mé rodiny budou vybaveni sprejem proti psům a sukovicí na zahánění vašich volně pobíhajících mazlíčků!

Michal

Uživatelský avatar
Jiří Nývlt
Příspěvky: 1314
Registrován: 24 kvě 2006, 14:04
Bydliště: Hlavní ul. Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: Sprej proti psům a sukovice

Příspěvek od Jiří Nývlt » 06 pro 2011, 16:16

MIr píše:Vážení sousedé, majitelé psů,

po dnešní další zkušenosti s volně pobíhajícím psem Vás informuji, že členové mé rodiny budou vybaveni sprejem proti psům a sukovicí na zahánění vašich volně pobíhajících mazlíčků!

Michal
Could you be more specific?
Copá se stalo?
Já vozim na kole v brašně na řiditkách sprej furt. Bohužel... nejen kuli pejskům...

pavel
Příspěvky: 540
Registrován: 05 bře 2009, 17:22
Bydliště: Chýně

Re: Sprej proti psům a sukovice

Příspěvek od pavel » 06 pro 2011, 16:36

Obávám se, že řada majitelů je obdařena zvláštní logikou. Před pár měsíci jsem na silnici potkal nějakou paní, kolem které vesele pobíhal její pes bez náhubku (celkem dost velký, ale neznám rasu). Když mě viděl tak se rozběhl ke mně. Řekl jsem paní ať si ho zavolá, na což ona mi s klidem odpověděla, že ne, že jí ten pes stejně neposlouchá.
Šel jsem z ulice k nám na oplocený pozemek a ten pes běžel za mnou. Já bohužel nejsem Golem a holýma rukama jsem tomu opravdu nemohl zabránit. Paní opět neudělala vůbec nic aby psa z našeho pozemku odvedla, nezavolala ho, jenom koukala. Tak jsem na psa vzal lopatu a hnal jsem ho před sebou ven. Na což ona reagovala řvaním, že na mě zavolá ochránce zvířat, jak se jmenuju atd.
Když jsem jí řekl, že v obci máme vyhlášku, která majitelům psů přikazuje mít psy na vodítku nebo mají mít alespoň náhubek, tak na to absolutně nereagovala a jenom jako zaseklá deska opakovala, že na mě poštve ochránce zvířat.
Sice máme na webových stránkách hezkou vyhlášku, ale v praxi si spousta majitelů psů dělá co chce. Dokud je někdo nebude za jejich jednání penalizovat tak tento stav bude pokračovat a vyhláška bude jen pro smích

MIr

Re: Sprej proti psům a sukovice

Příspěvek od MIr » 06 pro 2011, 16:36

Nehodlám to dále řešit na fóru, budu to řešit v reálu. Pokud pes nebude na vodítku, pak budu jednat! Ať bude majitel 20m od něho nebo doma u TV!

Michal

Uživatelský avatar
Jiří Nývlt
Příspěvky: 1314
Registrován: 24 kvě 2006, 14:04
Bydliště: Hlavní ul. Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: Sprej proti psům a sukovice

Příspěvek od Jiří Nývlt » 06 pro 2011, 17:05

pavel píše:Dokud je někdo nebude za jejich jednání penalizovat tak tento stav bude pokračovat a vyhláška bude jen pro smích
Pavle, budu intervenovat u starosty, aby Ti aspoň vobden vartoval za vrátky s hlídkou policie v zádech. :mrgreen:

Uživatelský avatar
Jiří Nývlt
Příspěvky: 1314
Registrován: 24 kvě 2006, 14:04
Bydliště: Hlavní ul. Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: Sprej proti psům a sukovice

Příspěvek od Jiří Nývlt » 06 pro 2011, 17:10

MIr píše:Nehodlám to dále řešit na fóru, budu to řešit v reálu. Pokud pes nebude na vodítku, pak budu jednat! Ať bude majitel 20m od něho nebo doma u TV!

Michal
Michale, myslím, že netřeba to radikalizovat. Je správně neřešit to na fóru, ale v reálu, ale taky u toho přihlídnout daný situaci, okolnostem, chování psa, chování majitele. Sprej je asi dobře mít, sám jsem si s ním jistější. Tuhle mě na Petříně sundal z kola labrador. Ne že by po mě skočil, ale přiběh a štěkal. Ale bylo zjevný, že mě přišel pokoušet a chce dělat legraci... a panička dělala jako by nic... Kdybych mu nacákal sprej do tlamy, ztrestám čokla, nikoliv tu kravku, která je tím vinna.

pavel
Příspěvky: 540
Registrován: 05 bře 2009, 17:22
Bydliště: Chýně

Re: Sprej proti psům a sukovice

Příspěvek od pavel » 06 pro 2011, 17:37

Tohle je na tom to nejsmutnejsi. Za chovani psa je odpovedny jeho majitel. Pokud se s nim chce jit projit v obydlene oblasti tak ho ma mit na voditku. Pokud chce aby se pes probehl, tak at jde nekam dal do lesa nebo poli. Kdyz chce nekdo pouzit peprovy sprey tak by ho mel pouzit spis proti majiteli nez na psa.
Porad si myslim, ze by nemel byt problem neukaznene majitele psu uredne napomenout a kdyz neposlechnou tak napalit pokutu. Vencit se chodi hlavne rano a vecer. Nemelo by byt slozite a drahe pozvat sem hlidku policie. Nemusi tady byt cele dny. Stacilo by jednou za cas v dobe, kdy tady ti psi behaji

MIr

Re: Sprej proti psům a sukovice

Příspěvek od MIr » 06 pro 2011, 19:06

Myslím, že to radikalizuje každý majitel, který psa nemá na vodítku a riskuje tím zranění ostatních. Mnohokrát jsem při běhání slyšel, že pes nekouše a bylo to jinak. Pokud chce majitel mít psa, který bude postříkán sprejem, pak ať ho klidně z vodítka pustí.

Pes si bohužel pána nevybírá. Majitel se má o psa starat. Pokud toho není schopen, pak ať mu psa odejmou. Pokud neodejmou a nestará se, postarám se sám.

Michal

Jiří Nývlt píše:
MIr píše:Nehodlám to dále řešit na fóru, budu to řešit v reálu. Pokud pes nebude na vodítku, pak budu jednat! Ať bude majitel 20m od něho nebo doma u TV!

Michal
Michale, myslím, že netřeba to radikalizovat. Je správně neřešit to na fóru, ale v reálu, ale taky u toho přihlídnout daný situaci, okolnostem, chování psa, chování majitele. Sprej je asi dobře mít, sám jsem si s ním jistější. Tuhle mě na Petříně sundal z kola labrador. Ne že by po mě skočil, ale přiběh a štěkal. Ale bylo zjevný, že mě přišel pokoušet a chce dělat legraci... a panička dělala jako by nic... Kdybych mu nacákal sprej do tlamy, ztrestám čokla, nikoliv tu kravku, která je tím vinna.

Uživatelský avatar
-cs-
Příspěvky: 594
Registrován: 04 zář 2006, 20:48
Bydliště: Dom c.6
Kontaktovat uživatele:

Re: Sprej proti psům a sukovice

Příspěvek od -cs- » 06 pro 2011, 21:56

MIr píše:Nehodlám to dále řešit na fóru, budu to řešit v reálu. Pokud pes nebude na vodítku, pak budu jednat! Ať bude majitel 20m od něho nebo doma u TV!

Michal
ok, ale strekni ho len ak Ta pojde pohryzt, inak by som ho nechal. Obcas sa tu mihne pes, ktoreho bezne nevidavam, takze je jasne ze si urobil nepovoleny vylet. Zrovna dnes som takeho skoro presiel - vyzeral ako taky zmenseny vlciak - vbehol mi do cesty, ale stihol sa uhnut a ja zabrzdit.

Jan Hladiš
Příspěvky: 5
Registrován: 17 říj 2011, 13:09
Bydliště: Hlavní 36, Chýně

Re: Sprej proti psům a sukovice

Příspěvek od Jan Hladiš » 09 pro 2011, 13:53

Dobrý den všem,
rád bych se také zapojil do diskuze ohledně psů, vyhlášek a předpisů. Obvykle nemám potřebu se zde vyjadřovat k čemukoliv, ale nyní mi to nedá...
Možná jsem už společensky zdegenerovaný a mám stále ještě myšlení "pražáka", protože psa považuji za člena rodiny a ne za alarm, který mi hlídá pozemek. Proto mě trochu zamrazilo, když jsem si přečetl příspevek uživatele MIr - pana Fuky. Bohužel nevím , jaké konkrétní situaci byl pan Fuka vystaven, předtím než založil toto vlákno, ale sukovici a sprej bych považoval až za poslední nástroj obrany a když už bych je použil, tak vždy proti majiteli (podle zákona je na zvíře nahlíženo jako na věc a vlastnictví věci zavazuje k zodpovědnosti za danou věc).
V současné době máme tři psy a není právě jednoduché je venčit dohromydy na voditkách, i tak jsem ale apeloval na přítelkyni aby je venčila s vodítky a nebo chodila na louku, kde nebude nikomu vadit a to i přes to, že naši psy bez problémů na přivolání reagují.

Tak a teď budu trochu rejpal :D
Pan Fuka v jednom vlákně (Tati, co je to trumberu?) upozorňuje na porušování zákazu vjezdu v druhém vlákně (Dopravní předpisy) se sám příznává k jízdě v protisměru v jednosměrce a prosí chodce o pochopení - tak tedy jak? Máme brát kontrolu vyhlášek a předpisů do vlastních rukou a čekat na auta v protisměu se sukovicí? :D :D :D
Buď budeme ty předpisy dodržovat všichni bez rozdílu a výmluv a nebo to vůbec nemá smysl...

Prosím, buďme k sobě všichni ohledupní, vždyť tu žijeme vedle sebe a chceme se sem všichni rádi vracet z práce, ne?

Přeji všem hezký den a co nejméně důvodů k řešení problémů sukovicí :D

MIr

Re: Sprej proti psům a sukovice

Příspěvek od MIr » 09 pro 2011, 14:46

Dobrý den p. Hladiš,

co se týká zážitků se psy, tak to opravdu komentovat nebudu. I já je mám rád, dokonce velmi. Ty u příbuzných beru jako rodinu. Nicméně to co si dovolí někteří pejskaři u nás na Hájích, by si nedovolilo ani dítko školou povinné u nich.

Co se týká jízdy v protisměru, pokud myslíte příspěvek ze dnů kolem 6.3.2007, tak k tomu konstatuji, že poctivě dodržuji předpisy na Hájích, a to již velmi velmi dlouho. Situace, která tenkrát na Hájích panovala, byla značně rozpačitá. Klidně tedy čekejte, věřím, že se mě nedočkáte :-).

Přeji pěkný den, Michal

Mydlan

Re: Sprej proti psům a sukovice

Příspěvek od Mydlan » 09 pro 2011, 22:30

no jo, ve spodních oxesdomech, před budoucí točnou na mé dvě děti skákal malej černej pudl,
majitelka z toho měla srandu a Kuba začal brečet a zběsile utíkat, na to pes na něj ještě více skákal,
paní jsme vynadali, načez na nás byla protivná a drzá s řečma jako že jsme se na vesnici a čemu se divíme,
nějak moc jsem to neřešil, ale příště nakopnu psa aby se paní rozsvítilo, ikdyž souhlasím s tím, že je to v lidech......

Uživatelský avatar
Vasek
Příspěvky: 117
Registrován: 23 lis 2007, 21:48
Bydliště: Krátká

Re: Sprej proti psům a sukovice

Příspěvek od Vasek » 10 pro 2011, 20:53

Onehda jsem cekal na Chodove na autobus a prisel tam kluk, a normalne kouril cigaretu. Coz je jednak proti zakonu, a navic me tim ohrozoval na zivote. Kdyz jsem mu zacal nadavat, byl jeste drzy.
Tak jsem mu do oci nastrikal peprovy sprej a pretahnul ho sukovici.

MIr

Re: Sprej proti psům a sukovice

Příspěvek od MIr » 11 pro 2011, 06:27

Pokud Vás napadl, zranil, zničil oblečení a ještě vyděsil. Pak na to máte plné právo. Znám spoustu žen, co nosí pepřák v kabelce. Dobře, že ho nosíte také, aspoň se ve volném čase vyřádíte.

Michal


Vasek píše:Onehda jsem cekal na Chodove na autobus a prisel tam kluk, a normalne kouril cigaretu. Coz je jednak proti zakonu, a navic me tim ohrozoval na zivote. Kdyz jsem mu zacal nadavat, byl jeste drzy.
Tak jsem mu do oci nastrikal peprovy sprej a pretahnul ho sukovici.

MIr

Re: Sprej proti psům a sukovice

Příspěvek od MIr » 11 pro 2011, 06:57

Tu sukovici máte nějakou skládací nebo ji taháte preventivně pořád?

Michal
Vasek píše:Onehda jsem cekal na Chodove na autobus a prisel tam kluk, a normalne kouril cigaretu. Coz je jednak proti zakonu, a navic me tim ohrozoval na zivote. Kdyz jsem mu zacal nadavat, byl jeste drzy.
Tak jsem mu do oci nastrikal peprovy sprej a pretahnul ho sukovici.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 hostů