Vodovod

Jak se tu bydlí nově příchozím nebo již stávajícím obyvatelům. Co je nového a jak to ve vsi chodí...
Odpovědět
Mydlan

Re: Vodovod

Příspěvek od Mydlan » 16 dub 2012, 20:57

jasný :D , dík za info :D , holt ještě musím objednat další balík filtrů do Brity :cry:

Uživatelský avatar
Srneček
Příspěvky: 2499
Registrován: 13 říj 2006, 14:15
Bydliště: Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodovod

Příspěvek od Srneček » 17 kvě 2012, 11:25

Včera byl na veřejném zasedání zastupitelstva přítomen předseda představenstva TS Rudná a sdělil, že pražská voda by měla být v Chýni již koncem října 2012, již brzy se začne s pokládkou přivaděče, která pojede rovnou na třech frontách :clap:
Srneček

Uživatelský avatar
Dádule
Příspěvky: 725
Registrován: 12 kvě 2006, 18:03
Bydliště: dum c. 10, U Dráhy 325
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodovod

Příspěvek od Dádule » 17 kvě 2012, 12:52

No supeeeer. Konecne dobra zprava Srno.

Mydlan

Re: Vodovod

Příspěvek od Mydlan » 21 kvě 2012, 11:10

bezva, máme radost:)
díky

Selkin
Příspěvky: 28
Registrován: 29 pro 2010, 21:42
Bydliště: Háje Točivá

Re: Vodovod

Příspěvek od Selkin » 23 kvě 2012, 21:48

To už si brzy přestanu vozit vodu na kávu v kanistru z Prahy. Díky :clap:

PetuleK
Příspěvky: 83
Registrován: 02 úno 2012, 12:43

Re: Vodovod

Příspěvek od PetuleK » 30 kvě 2012, 10:21

SUPER :clap: :clap: Bude zase dobrá kávička

Uživatelský avatar
RomJel
Příspěvky: 62
Registrován: 08 srp 2006, 15:43
Bydliště: Chýně - Háje

Re: Vodovod

Příspěvek od RomJel » 13 čer 2012, 22:12

Již druhý den pozoruji před příjezdem do Chrášťan od Zličína po levé straně činnost bagru na poli s obilím. Není to snad první vlaštovka od nového vodovodu TS Rudná?
Nemá někdo informaci o tom, zda se blíží naděje na pitnou vodu?

Uživatelský avatar
Srneček
Příspěvky: 2499
Registrován: 13 říj 2006, 14:15
Bydliště: Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodovod

Příspěvek od Srneček » 13 čer 2012, 23:48

naděje se blíží, ale zatím jí není vidět :D zmíněné bagrování mi na vodovod moc nesedí, ale nevím...
Srneček

zajbo
Příspěvky: 18
Registrován: 28 kvě 2006, 23:07
Bydliště: tChyne V Haji

Re: Vodovod

Příspěvek od zajbo » 14 čer 2012, 14:39

podle kuloarnich zdroju je potrzeno ze od tohoto pondeli se pracuje na vodovodu pro chyni. Prvni etapa je prokopat se popod dalnci... good luck

Uživatelský avatar
Srneček
Příspěvky: 2499
Registrován: 13 říj 2006, 14:15
Bydliště: Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodovod

Příspěvek od Srneček » 16 srp 2012, 00:54

Před pár hodinami, potvrdil na veřejném zasedání, předseda představenstva TS Rudná, že bude do Chýně přivedena pražská voda již koncem tohoto roku. Protlak pod dálnicí je hotov - vše proběhlo hladce. :clap:
Kdo přišel na schůzi, mohl si prohlédnout i odřezek roury, kterou k nám bude voda přitékat.
Srneček

Mydlan

Re: Vodovod

Příspěvek od Mydlan » 16 srp 2012, 09:22

Tuším že tu bylo řečeno, že to bude do října :) , ale když už čekáme tak dlouho, ještě to nějaký ten týden
vydržíme :) . Pedpokládám, že jsou to ty roury, co jsou v polích všude kolem Chrášťan.

Konečně se budu moci napít jen tak z vodovodu,aniž bych běžel druhý den pro imodium nebo endiaron :D :D :D .

Uživatelský avatar
Srneček
Příspěvky: 2499
Registrován: 13 říj 2006, 14:15
Bydliště: Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodovod

Příspěvek od Srneček » 16 srp 2012, 10:16

jj konec října byl ústy pana Fingerhuta potvrzen - já jsem zde však zvolil raději konec roku, známe to, že :D také se ovšem mluvilo o nutnosti jakéhosi "zaběhnutí" přivaděče - něž se nové trubky pořádně propláchnou, může to prý trvat i dva měsíce. Endiaron tedy zatím z lékárničky nevyhazuj :lol:
Srneček

Mydlan

Re: Vodovod

Příspěvek od Mydlan » 16 srp 2012, 10:38

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
pro jistotu si sjedu do electroworldu pro další 4 filtry do brity, mají je tam teď v akci za 399,-,
10 posledních endiaronů mi snad vydrží :D

nedávno jsem slyšel jednu paní odjinud před CS studiem, jak říká nějaký babě, "já si musím dokonce
nosit svojí vodu na cvičení ve flašce, nevím jestli je to tím, ale vždycky pak mám po cvičení
průjem", tak to jsem se nařechtal pod "fousy" :D :D :D

Uživatelský avatar
Srneček
Příspěvky: 2499
Registrován: 13 říj 2006, 14:15
Bydliště: Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodovod

Příspěvek od Srneček » 17 zář 2012, 17:14

Z webu obce:
Pitná voda v Chýni

V současné době je do sítě pitné vody v obci Chýně dodávána voda, jež mírně překračuje povolené hodnoty obsahu dusičnanů. (Limit 50 mg/l hodnoty stanovené 48 - 66 mg/l).
Tato voda by neměla být užívána pro přípravu náhradní stravy kojenců do 1 roku.
Tato situace se zcela změní s přepojením systému zásobování pitnou vodou na přivaděč od Rudné, dodávající pitnou vodu z pražské vodovodní sítě. K přepojení by mělo dojít po kolaudaci přivaděče koncem října tohoto roku.
Srneček

Vlastofky
Příspěvky: 97
Registrován: 21 led 2009, 07:34

Re: Vodovod

Příspěvek od Vlastofky » 17 zář 2012, 20:59

Srneček píše:Z webu obce:
Pitná voda v Chýni

V současné době je do sítě pitné vody v obci Chýně dodávána voda, jež mírně překračuje povolené hodnoty obsahu dusičnanů. (Limit 50 mg/l hodnoty stanovené 48 - 66 mg/l).
Tato voda by neměla být užívána pro přípravu náhradní stravy kojenců do 1 roku.
Tato situace se zcela změní s přepojením systému zásobování pitnou vodou na přivaděč od Rudné, dodávající pitnou vodu z pražské vodovodní sítě. K přepojení by mělo dojít po kolaudaci přivaděče koncem října tohoto roku.
Doufám, že do té doby skončí prohibice, abychom to mohli pořádně oslavit. :D Kromě bojleru, pračky mám poničené baterie, umyvadla, nádobí, prádlo, vlasy, kytky ...

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host