Vodovod

Jak se tu bydlí nově příchozím nebo již stávajícím obyvatelům. Co je nového a jak to ve vsi chodí...
Odpovědět
Uživatelský avatar
RomJel
Příspěvky: 62
Registrován: 08 srp 2006, 15:43
Bydliště: Chýně - Háje

Re: Vodovod

Příspěvek od RomJel » 17 zář 2012, 21:06

Srneček píše:Z webu obce:
Pitná voda v Chýni

V současné době je do sítě pitné vody v obci Chýně dodávána voda, jež mírně překračuje povolené hodnoty obsahu dusičnanů. (Limit 50 mg/l hodnoty stanovené 48 - 66 mg/l).
Tato voda by neměla být užívána pro přípravu náhradní stravy kojenců do 1 roku.
Tato situace se zcela změní s přepojením systému zásobování pitnou vodou na přivaděč od Rudné, dodávající pitnou vodu z pražské vodovodní sítě. K přepojení by mělo dojít po kolaudaci přivaděče koncem října tohoto roku.
Tak mě napadlo, jestli přivaděč pitné vody bude distribuován bez dalších úprav, nebo jestli se nebude voda zase míchat s jedovatou vodou z Chrášťanských vrtů?

Uživatelský avatar
Srneček
Příspěvky: 2499
Registrován: 13 říj 2006, 14:15
Bydliště: Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodovod

Příspěvek od Srneček » 17 zář 2012, 22:29

Voda se míchat nebude, půjde opravdu o pražskou vodu.
Srneček

Mydlan

Re: Vodovod

Příspěvek od Mydlan » 18 zář 2012, 07:16

S tou oslavou je to dobrý nápad, škoda jen že bude už zima, mohla se na hřišti natáhnout hadice s vodou a udělat vodotrysk pro děti :D a večer jsem se tam mohli všichni ožrat :D :D :D s heslem "ani kapku na zmar" nebo "pijme bez metanolu a bez šutrů" :D :D :D . Samozejmě zpráva, že se voda nedoporučuje dětem do jednoho roku je naprosto příšerná, zvlášť když vím, že jsem Kubíkovi z ní vařili mlíčko...je mi z toho na :vomit: :vomit: :vomit:

Michal
Příspěvky: 68
Registrován: 16 srp 2012, 10:36
Bydliště: Háje

Re: Vodovod

Příspěvek od Michal » 21 zář 2012, 22:02

Srneček píše:Voda se míchat nebude, půjde opravdu o pražskou vodu.
To víš naprosto jistě? Snad se tedy pletu, ale mám pocit, že jsem někde četl, nebo i slyšel na tom srpnovém zastupitelstvu, kde o novém přivaděči mluvil p. Fingerhut, že míchat se bude :(

Uživatelský avatar
Palat
Příspěvky: 356
Registrován: 28 kvě 2010, 20:53

Re: Vodovod

Příspěvek od Palat » 21 zář 2012, 22:37

Michal píše:Snad se tedy pletu, ale mám pocit, že jsem někde četl, nebo i slyšel na tom srpnovém zastupitelstvu, kde o novém přivaděči mluvil p. Fingerhut, že míchat se bude :(
Mankote, to snad ne... Na tom zastupitelstvu v srpnu, pokud si to dobře pamatuju, pan Fingerhut jenom varoval, že bude nějakou dobu trvat, než se "pročistí trubky" a než si všechno sedne, ale o míchání s chrášťanskou vodou určitě nemluvil, to bych si pamatoval. To by se vystavil nebezpečí okamžitého lynčování! :)

Mydlan

Re: Vodovod

Příspěvek od Mydlan » 22 zář 2012, 09:33

To by potom nemělo smysl nový přivaděč dělat, když
by nám pak do nich pouštěli stejné jedovaté sračky!

Uživatelský avatar
Srneček
Příspěvky: 2499
Registrován: 13 říj 2006, 14:15
Bydliště: Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodovod

Příspěvek od Srneček » 22 zář 2012, 10:17

Jedna větev přivaděče má vést přímo na Vyhlídku a tak by to stejně nebylo kde míchat (i kdyby se chtělo), teoretická možnost míchání by mohla být pouze v těch vodojemech, co patří TS Hostivice, ale fakt se to nikde nezmiňovalo (a muselo by dojít ke spolupráci mezi TS Rudná a TS Hostivice)...spíš se mluvilo o možnosti, že by TS Hostivice nakoupily od TS Rudná trochu lepší vody do svého rozvodu, kterou se ale zásobuje Hostivice, ne Chýně.
Srneček

Michal
Příspěvky: 68
Registrován: 16 srp 2012, 10:36
Bydliště: Háje

Re: Vodovod

Příspěvek od Michal » 24 zář 2012, 21:54

Omlouvám se za poplašnou zprávu, nějak se mi špatně spojila informace staršího data, teď jsem to našel v zápise z pracovní porady zastupitelstva z 9.2.2011, bod 6, cituji část vyjádření p. Kramera, ředitele TS Hostivice:
"Na dotaz, kdy je uvažován termín míchání pražské vody s vodou z chrášťanských vrtů zazněla odpověď, že do 2 let; poměr míchané vody je cca 50 % na 50%, nedá se to však přesně určit a někdy to může být 60 na 40 % i jinak; chrášťanské vrty mají více dusičnanů, než je norma, a proto se voda mixuje; P. Fousek v návaznosti na výše uvedené připomněl, že Chýně, pokud bude používat zdroj pitné vody z Hostivice, nebude mít nikdy čistou pražskou vodu, ale vždy smíchanou s vodou z chrášťanských vrtů; nelze ani zkontrolovat, jaké množství bude pražské vody a jaké množství vody z vrtů; kromě toho termín napojení Hostivice na pražskou vodu se mění, původně bylo řečeno rok 2012, v dopisu zastupitelům z 7.2.2011 je uveden termín 2012 – 2013; "
http://www.chyne.cz/ou/index.php/leftme ... dne-922011

Což se ale týkalo té teoretické možnosti získat pražskou vodu přes TS Hostivice, ta nakonec nebyla zvolena a je to jedině dobře.

Když jsme toto téma nakousli, víte někdo, jak to bude s tlakem vody? V jedné zprávě také již staršího data (září 2010) bylo uváděno toto:
"Napojení na již existující obecní vodovod bude na křižovatce u betonárny Berger Beton, zde také bude stát automatická tlaková stanice. Plánované rozšíření Chýně s sebou ale přinese i potřebu výstavby vodojemu. Vodojem by pak měl vykrývat zvýšenou spotřebu vody v době odběrních špiček, jedná se též o požadavek hasičů na zajištění dostatečného množství požární vody. Celá vodovodní soustava by měla být následně rozdělena na více tlakových okruhů, čímž by se zajistil optimální tlak vody jak v bytových domech u železniční trati tak i ve staré zástavbě dole v obci."

Stále to platí, bude kromě lepší kvality i méně problémů s tlakem vody?

Uživatelský avatar
Srneček
Příspěvky: 2499
Registrován: 13 říj 2006, 14:15
Bydliště: Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodovod

Příspěvek od Srneček » 24 zář 2012, 22:11

Na tohle by asi bylo lepší se zeptat v TS Rudná, nebo pana Fingerhuta - předsedy představenstva. Vzhledem k tomu, že by měla jedna větev přivaděče vést rovnou na Vyhlídku, což je výškově výhodnější, měly by být tlakové poměry v obci lepší...ale nejsem odborník na vodovodní soustavy, musíte se zeptat jinde. Předpokládám, že se bude muset přivedená voda stejně ještě nějak natlakovat, ale mělo by to být lepší, když se bude tlakovat z Vyhlídky, než od Bergera...si tedy myslím.
Srneček

Mydlan

Re: Vodovod

Příspěvek od Mydlan » 25 zář 2012, 08:51

až se spustí nový vodovod, hodlám vyměnit topné
těleso v bojleru - Dražice, asi bude za 4 roky totálně death :cry: ,
nemáte s tím někdo už zkušenost? Copa to koštuje, popř. odkaz
na slušnou firmu v okolí?

PaMi
Příspěvky: 400
Registrován: 15 kvě 2006, 14:24
Bydliště: Chýně

Re: Vodovod

Příspěvek od PaMi » 25 zář 2012, 08:52

Já se na tlak již před léty ptal pana Fingerhuta. Ten mi vysvětlil, že dokud budou jenom "slepé" větve, tak se s tlakem nic nedá dělat (my máme dole neustále 8atm i více). Řešení prý nastane, až se vodovod "zokruhuje" (uzavře se smyčka). To by mělo nastat po výstavbě nových developerských projektů Embalador atd. Takhle jsem to já jako laik pochopil, ale nejsem odborník na vodovodní sítě.

Alca
Příspěvky: 54
Registrován: 05 lis 2008, 14:53

Re: Vodovod

Příspěvek od Alca » 26 zář 2012, 09:24

Tak to máte dobrý tlak, my bydlíme Na Kališti a tak 3 týdny nám voda sotva teče a to i přes den. :( Nejen ve špičkách. Chvílemi to vypadá, že nepoteče vůbec. No snad to vydrží do nového napojení.
Alča

Uživatelský avatar
Jiří Nývlt
Příspěvky: 1314
Registrován: 24 kvě 2006, 14:04
Bydliště: Hlavní ul. Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodovod

Příspěvek od Jiří Nývlt » 26 zář 2012, 10:54

Alca píše:Tak to máte dobrý tlak, my bydlíme Na Kališti a tak 3 týdny nám voda sotva teče a to i přes den. :( Nejen ve špičkách. Chvílemi to vypadá, že nepoteče vůbec. No snad to vydrží do nového napojení.
Je to zoufalý. Už jsem to tu psal: my máme opačný problém: prdnul nám před 2 lety pojišťák pod bojlerem kvůli velkýmu tlaku. Domem protejkala několik dní voda (z ventilu rovnou do odpadu). O účtu za vodu a stoku rači nemluvit. Od tý doby máme regulační ventil, který nám pouští do domu jen přiměřený tlak.

Vlastofky
Příspěvky: 97
Registrován: 21 led 2009, 07:34

Re: Vodovod

Příspěvek od Vlastofky » 26 zář 2012, 20:52

Jiří Nývlt píše:
Alca píše:Tak to máte dobrý tlak, my bydlíme Na Kališti a tak 3 týdny nám voda sotva teče a to i přes den. :( Nejen ve špičkách. Chvílemi to vypadá, že nepoteče vůbec. No snad to vydrží do nového napojení.
Je to zoufalý. Už jsem to tu psal: my máme opačný problém: prdnul nám před 2 lety pojišťák pod bojlerem kvůli velkýmu tlaku. Domem protejkala několik dní voda (z ventilu rovnou do odpadu). O účtu za vodu a stoku rači nemluvit. Od tý doby máme regulační ventil, který nám pouští do domu jen přiměřený tlak.
Tak tohle se nám stalo taky. Řešili jsme to letos z počátku roku. Když přišla faktura, málem jsem dostala infarkt a několik dní nespala...přesně ten samý problém - velký tlak, takže voda protékala...

Mydlan

Re: Vodovod

Příspěvek od Mydlan » 27 zář 2012, 12:42

buďte v pohodě, nám čůrala vody pojišťovacím ventilem pod bojlerem 2 roky :oops:

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host