Odvolání ředitelky ZŠ

Odkazy a jiné věci, které kdo našel a můžou se hodit
Odpovědět
Tomík
Příspěvky: 35
Registrován: 20 lis 2012, 19:57

Re: Odvolání ředitelky ZŠ

Příspěvek od Tomík » 21 lis 2012, 18:57

petrskala555 píše:Děkuji!!!! Konečně rozumné, jasné a pravdivé vyjádření k situaci!!! TOHLE VÁŽNĚ NE!!! CHÝNĚ PROSTĚ NEMÁ STAROSTU!!!
Ale má,tak se odstěhujte a dost ! :P

Hmm
Příspěvky: 25
Registrován: 14 dub 2012, 22:54

Re: Odvolání ředitelky ZŠ

Příspěvek od Hmm » 21 lis 2012, 19:13

Tomík píše:
Jiří Nývlt píše:
Tomík píše:Taky jsem zoufalí,když čtu Vaše nesmysli. Co takhle začít sám u sebe,né jen kecat,ale taky něco dělat !(p.Fousek)
To, co nazýváte nesmysly jsou velmi vážné věci a já odmítám jejich zlehčování a znevažování s odkazem na "začínání u sebe a nekecání". Začal jsem u sebe a konám. S ředitelkou se totiž jedná způsobem nemravným a sprostým. Vadí mi její chyby, ale mnohem víc mi vadí způsoby Josefa Novotného a spol. A k tomu já odmítám "nekecat" (rozumějte mlčet).
Tomu dodatku ... (p.Fousek) ... vůbec nerozumím.
Nebudu se zastávat nového vedení obce,ale je jisté,že se ve škole čachrovalo s penězi. Mlčet nemusíte,je Vám to stejně na nic. Auditor by si nezákoné věci určitě nevicucal s prstu ! Alespoň Vám jde gramatika. Když paní ředitelka byla tak dobrá,proč se hlásí tak málo dětí? Někde je určitě chyba ! Kdo s dětí chodí do místní školy? Děti od p.Fouska a pár příznivců. Za tak málo dětí,bych se styděl brát peníze. Už možná rozumíte tomu dodatku.
Četl jste celý finanční audit, včetně jeho doporučení a závěru slovo od slova ? Četl jste dodatky od p. ředitelky a nad tím logický přemýšlel? Tím myslím zapojil jste mozek??
Vaše psychopatické příspěvky a způsob vyjadřování ukazují pouze na jednu osobu , která si narychlo udělala další novu registraci...
Proto si myslím, že by bylo nejlepší, kdyby na ně vůbec nikdo neragoval.
Já tedy již určitě nebudu.

czerwik
Příspěvky: 20
Registrován: 18 říj 2010, 19:09

Re: Odvolání ředitelky ZŠ

Příspěvek od czerwik » 21 lis 2012, 19:55

Tomík píše:
Jiří Nývlt píše:
Tomík píše:Taky jsem zoufalí,když čtu Vaše nesmysli. Co takhle začít sám u sebe,né jen kecat,ale taky něco dělat !(p.Fousek)
To, co nazýváte nesmysly jsou velmi vážné věci a já odmítám jejich zlehčování a znevažování s odkazem na "začínání u sebe a nekecání". Začal jsem u sebe a konám. S ředitelkou se totiž jedná způsobem nemravným a sprostým. Vadí mi její chyby, ale mnohem víc mi vadí způsoby Josefa Novotného a spol. A k tomu já odmítám "nekecat" (rozumějte mlčet).
Tomu dodatku ... (p.Fousek) ... vůbec nerozumím.
Nebudu se zastávat nového vedení obce,ale je jisté,že se ve škole čachrovalo s penězi. Mlčet nemusíte,je Vám to stejně na nic. Auditor by si nezákoné věci určitě nevicucal s prstu ! Alespoň Vám jde gramatika. Když paní ředitelka byla tak dobrá,proč se hlásí tak málo dětí? Někde je určitě chyba ! Kdo s dětí chodí do místní školy? Děti od p.Fouska a pár příznivců. Za tak málo dětí,bych se styděl brát peníze. Už možná rozumíte tomu dodatku.
Dobrý den,
tak k tomuto se musím vyjádřit. Výraz čachrovalo s penězi se v tomto případě nehodí. Četl jste tu aditorskou zprávu? Nepořádek v účetnictví tam je, ale žádná zproněvěra nebo obohacování. A víte proč sem nastoupilo tak málo dětí? Já i má kamarádka, která se již výše vyjadřovala k tématu máme prvňáčka tady ve škole. Ve školce bylo cca 20 předškoláků, ale hlavním důvodem,dlé mého, proč část dětí rodiče dali do Hostivic, Rudné nebo do Prahy byla vyhrocená situace ve škole, naprosto zbytečně vyvolané výběrové řízení a trvalo tak dlouho, že mezi tím už rodiče děti zapsali jinam, protože jsme netušili, kdo bude ve vedení, jakým směrem se bude škola ubírat. Nejasné, nestabilní prostředí. To jsem taky na obec napsala, zda se nad tím zamysleli. Vy předpokládám nemáte dítě ani ve školce ani ve škole, protože myslím, že většina rodičů dětí ve škole jsou a byli s paní ředitelkou spokojeni. Je tu malá skupina lidí, kteří stále hledali způsob, jak jí ze školy dostat.
A vedení obce se fakt nezastávejte, protože já jsem ženská, ale když už udělám nějaké rozhodnutí, tak si za ním stojím, připravím si argumenty a budu své stanovisko obhajovat a né, že chlapi nemají odvahu přijít do školy před rodiče. 90% lidí si tam přišlo poslechnout pana starostu. Fakt smutné!
A prosím Vás, nenapadejte, že do školy chodí jen děti pana Fouska a pár příznivců. Ve škole je myslím 64 žáků a tak rozrostlou rodinu pan Fousek fakt nemá.

tučňák
Příspěvky: 173
Registrován: 21 kvě 2009, 12:40

Re: Odvolání ředitelky ZŠ

Příspěvek od tučňák » 21 lis 2012, 20:03

Tomík píše: Kdo s dětí chodí do místní školy? Děti od p.Fouska a pár příznivců. Za tak málo dětí,bych se styděl brát peníze. Už možná rozumíte tomu dodatku.
Pro objektivnost: Zapomněl jste na zcela přeplněnou mateřskou školu, kterou paní Jakoubková také vedla... Takže těch dětí rozhodně málo není.

MIr

Re: Odvolání ředitelky ZŠ

Příspěvek od MIr » 21 lis 2012, 20:50

Tomíčku, tohle je fakt trapný pokus. Založ si ještě 20 nicků a plkej dál.

Jo a musím říci, že já přijít na schůzku, kterou svolal starosta a on nedorazit, tak mu pošlu účet za svůj čas, nebo si pro něj dojdu a na tu schůzku si ho odvedu. Případně si druhý den vezmu dovolenou a viděl by ten rozhovor přímo na úřadě. To jen pro příště. Tedy pokud nemá omluvenku :D. Ale vážně, třeba se panu starostovi udělalo nevolno, když na něho tady tak tlačíte!!



Michal

Lenka B.
Příspěvky: 4
Registrován: 17 lis 2012, 10:10

Re: Odvolání ředitelky ZŠ

Příspěvek od Lenka B. » 21 lis 2012, 20:58

Tak mě napadlo, v kolika školách v ČR, by asi tak vyšel audit v pohodě.... Zvlášť u těch, kde první žáci usedli do lavic v přibližně stejné době, jako v Chýni, tedy v roce 1864 (viz stránky školy).

A ještě k tomu, že pan starosta uvádí v "Oznámení obce Chýně" "...Nemohl jsem se však ztotožnit, a se mnou i někteří zastupitelé, s některými postupy a prací Mgr. Jakubové v roli ředitelky - manažerky, což potvrdily i výsledky provedeného auditu ve škole."

Jen pro vysvětlenou. Účetnictví a management jsou každý o něčem jiném. Takže dobrá, nebylo v pořádku účetnictví (a co jako, důležitost v případě školy naprosto okrajová) ale v roli ředitelky - manažerky JSTE NA ŽÁDNÉ CHYBY NEPOUKÁZALI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pořád hledám všude možně, kde už kdy vyjde na povrch pravý důvod odvolání paní ředitelky. A audit ten důvod není, to ví každý, kdo se o celou věc alespoň trošku zajímá.

Lenka B.
Příspěvky: 4
Registrován: 17 lis 2012, 10:10

Re: Odvolání ředitelky ZŠ

Příspěvek od Lenka B. » 21 lis 2012, 21:31

Jiří Nývlt píše:
Lenka B. píše:Politiku nemám v oblibě. Ale jsou situace, které mě nenechají v klidu a musím vyjádřit svůj názor. Odvolání Mgr. Jakubové je jedna z nich.

Jaká škoda pro nás občany, a hlavně děti, že stávající pan starosta nepoznal hodnotu kvalitního pedagoga. Jaká škoda, že nepochopil, čeho by si měl vážit. Na školu v Chýni a způsob jejího vedení, a vyučování by byl chytrý starosta hrdý.

Ptám se, kde je úcta, smysl pro čest, rozum, odvaha - PANE STAROSTO, PROČ JSTE NEPŘIŠEL NA TŘÍDNÍ SCHŮZKU?
Všiml jste si, že byla svolaná z důvodu odvolání paní ředitelky, což jste učinil VY, tudíž jste nám to měl přijít vysvětlit?

Papírový blábol, co na schůzkách byl místo pana starosty přítomen, vyjadřuje jeho odpovědnost k vlastním rozhodnutím.

Škoda, že pana starostu zajímají jen finance a nehledí na hlavní poslání školy, což rozhodně není - MÍT V POŘÁDKU ÚČETNICTVÍ!!!!
Nevím co v tom vězí, že nemohl paní ředitelce do školy poslat nějakou ekonomku nebo zdatnou účetní, která by škole pomohla, proč musel zničit to, na co bychom mohli být pyšní?

Mě účetnictví školy VŮBEC NEZAJÍMÁ, CHÁPETETE TO někdo?

Mě zajímá co se děti naučí, a hlavně, jestli tam jdou s chutí!!!!!

Stydím se za starostovo rozhodnutí. Stydím se za jeho netaktnost, a jako korunu všeho jeho neodvahu přijít mezi rodiče.

A tak volám: "Zastupitelé prosííííííííííííííím, zamyslete se nad tím. Zvažte to. Tohle vážně NE.
Já taky nemam politiku vysloveně v oblibě. Ale když vono se pak dějou věci, že...

Přijďte na zastupitelstvo. To je místo, kde před vámi nemůže Josef Novotný (a spol.) utéct, típnout telefon, dát pouze písemné stanovisko. A možná se dočkáte odpovědi (pokud neřekne v půli vaší věty "vámberuslovo"). Třebas nedostanete odpověď od Josefa Novotného, protože jak bylo a je vidět, má problém na zastupitelstvu zformulovat souvislou větu. Nejspíš za něj bude někdo hovořit. Právník, David Chadima, místostarosta, možná Lenka Pokorná. Těžko říct. Ale je dobře to zažít a vidět: abyste se dozvěděla, že "hlavně dělá pro lidi" a Jaroslav Kuchař k tomu dodá, že "hlavně pro ty děti". Jako by někdo veřejný funkce dělal pro vopice nebo pro pejsky (nebo pro sebe ;-)).

No - vyrazili ředitelku, hlavně pro ty lidi a hlavně pro ty děti. Páč měla bordel v papírech a účetnictví, tak copak s ní? Že by řekli, kolik peněz ve skutečnosti prošustrovala, co ukradla, zpronevěřila, to né. Dobrej pedagog, to jó, to vona je (ovšem o tom, co je koncepční práce ve vedoucí funkci ve školství - a že to neni jen vo papírech - nemají ani šajna). Po konkursu řekla komis: tato je nejlepší. Ale je negativní stanovisko auditora (tj. auditor řek, co oni věděli, teda že v účtech má pani ředitel as brajgl), a proto ji mušíme vodvolat. Že auditor zejména řekl, aby si zřizovatel (obec) udělal pořádek v kontrolních a "provozních" mechanismech, to už "pro lidi a pro děti dělání" není. Zaklínadlo zní jinak.
Řekněte mi, co v tom ve skutečnosti je. Kdyby šlo o nějaký obrpodnik, firmu, kde se točí peníze, nebude to menší svinstvo, ale řeknu si "aha,..." ale co z toho kdo, v tomhle případě, získá?
Jestli jde jen o to, že si někdo chce zkrátka prosadit svou, tak tomu nemůžu vážně uvěřit.

A úchvatná věta ze zpravodaje "Chceme dělat pro lidi a hlavně pro děti" je v téhle souvislosti výborná hláška do Dikobrazu, to je zkrátka k (poněkud nahořkému) pousmání!

Co se týče návštěvy na zastupitelstvu, máte pravdu a uznávám, že by se člověk zajímající se o odpovědi měl ptát.

Uživatelský avatar
Srneček
Příspěvky: 2499
Registrován: 13 říj 2006, 14:15
Bydliště: Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: Odvolání ředitelky ZŠ

Příspěvek od Srneček » 21 lis 2012, 22:23

Lenka B. píše:Tak mě napadlo, v kolika školách v ČR, by asi tak vyšel audit v pohodě.... Zvlášť u těch, kde první žáci usedli do lavic v přibližně stejné době, jako v Chýni, tedy v roce 1864 (viz stránky školy).

A ještě k tomu, že pan starosta uvádí v "Oznámení obce Chýně" "...Nemohl jsem se však ztotožnit, a se mnou i někteří zastupitelé, s některými postupy a prací Mgr. Jakubové v roli ředitelky - manažerky, což potvrdily i výsledky provedeného auditu ve škole."

Jen pro vysvětlenou. Účetnictví a management jsou každý o něčem jiném. Takže dobrá, nebylo v pořádku účetnictví (a co jako, důležitost v případě školy naprosto okrajová) ale v roli ředitelky - manažerky JSTE NA ŽÁDNÉ CHYBY NEPOUKÁZALI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pořád hledám všude možně, kde už kdy vyjde na povrch pravý důvod odvolání paní ředitelky. A audit ten důvod není, to ví každý, kdo se o celou věc alespoň trošku zajímá.

Jen drobnost na okraj - ředitelka/manažerka měla zajistit/vybrat schopnou účetní, nelze tedy oddělit účetnictví od funkce ředitelky, jak i sama paní ředitelka (myslím paní Jakubovou, celých dvacet let co tu bydlím jsem jí totiž znal jako paní ředitelku a tak jí asi už jinak říkat nebudu :D ) uvedla v úterý na schůzce s rodiči, že odpovědnost za vedení financí školy padá s veškerou tíhou na ní.
Aby snad nedocházelo k nějaké mýlce, s odvolání ředitelky ZŠ a MŠ Chýně paní Jakubové nesouhlasím a osobně jsem na pracovní schůzce s auditory a zastupiteli (17. 10. 2012 od 17 hodin) navrhoval celou věc řešit formou domluvy, pomoci a kontroly. Ne odvoláním.
Srneček

Uživatelský avatar
Jiří Nývlt
Příspěvky: 1314
Registrován: 24 kvě 2006, 14:04
Bydliště: Hlavní ul. Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: Odvolání ředitelky ZŠ

Příspěvek od Jiří Nývlt » 22 lis 2012, 12:41

Tomík píše: Nebudu se zastávat nového vedení obce,ale je jisté,že se ve škole čachrovalo s penězi. Mlčet nemusíte,je Vám to stejně na nic. Auditor by si nezákoné věci určitě nevicucal s prstu ! Alespoň Vám jde gramatika. Když paní ředitelka byla tak dobrá,proč se hlásí tak málo dětí? Někde je určitě chyba ! Kdo s dětí chodí do místní školy? Děti od p.Fouska a pár příznivců. Za tak málo dětí,bych se styděl brát peníze. Už možná rozumíte tomu dodatku.
Je-li hlava prázdná a scházejí-li argumenty, nepřekvapivě se přechází do osobní úrovně...
Jo, gramatiku drobet umím, ale zas neumím tak dobře rozdělovat obecní zakázky a například dělat zemní práce. :mrgreen:
Už bylo předesláno, že z auditu vyplývá, že ve škole je bordýlek v účetnictví, nikoliv, že se čachrovalo s penězi. Tady je k vidění přímý důsledek lidsky nevhodného, nekorektního a netransparentního jednání vedení obce: už se tu kope do mrtvoly s tím, že ex-ředitelka dělala čachry! Nedodržování účetních předpisů audit pojmenovává. Ale tak nějak pořád nikdo neřekl, zač je ředitelka odvolaná. "Protože můžem" nebo "protože audit" je totiž odpověď, která nahrává právě tomuhle okopávání a diskreditaci, že něco ukradla, způsobila újmu zřizovateli. Ale to je pořád dokola.

Chápu, že pro řadu lidí je to hřejivý pocit: vědět, že odvolání ředitelky i veškeré odpudivé chování k ní ze strany zřizovatele a jeho hlavního zástupce už nejde vzít zpět. Hřejivý pocit je jistě i ono "Tak už máme co jsme chtěli". Ano - jediné, co s tím lze dělat, je upozornit okolí, kdo (a jak) to prováděl. Účet nechť vystaví rodiče a voliči.

O tom, proč se hlásí málo dětí můžeme sáhodlouze spekulovat a udělali to přede mnou jiní. Velmi pravděpodobná se mi jeví nevole rodičů nad situací ve škole. Tu ale nevyrobila a nevyhrotila Lenka Jakubová, ale lidé, kteří se na její postupné a potupné veřejné popravě podíleli. Neměl bych nic proti tomu ji za konkrétní přečiny odvolat. Ale jak jsem už několikrát opakoval, lze to udělat důstojně: pracuje v této pozici 23 let. To co předvádí Josef Novotný a spol. je prostě na :vomit:

Jinak tomu dovětku stále nerozumím. Fousek a jeho "příznivci" by museli bejt hodně fertilní, aby naplnili pět tříd základní školy :lol:
Naposledy upravil(a) Jiří Nývlt dne 22 lis 2012, 12:48, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Jiří Nývlt
Příspěvky: 1314
Registrován: 24 kvě 2006, 14:04
Bydliště: Hlavní ul. Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: Odvolání ředitelky ZŠ

Příspěvek od Jiří Nývlt » 22 lis 2012, 12:47

Tomík píše: Už nechte opravdu těch keců a nechte nové vedení obce pracovat. Vše se ukáže a na všechny !
Ano, nechme soudruhy "pracovat"! Pro svou "práci" potřebují hlavně aby pleb (poddaný lid) držel hubu a krok (a hlavně do ničeho nestrkal nos).
PŘESTAŇTE LASKAVĚ OKŘIKOVAT, UMLČOVAT A VYHROŽOVAT!

Tomík
Příspěvky: 35
Registrován: 20 lis 2012, 19:57

Re: Odvolání ředitelky ZŠ

Příspěvek od Tomík » 22 lis 2012, 17:08

Jiří Nývlt píše:
Tomík píše: Už nechte opravdu těch keců a nechte nové vedení obce pracovat. Vše se ukáže a na všechny !
Ano, nechme soudruhy "pracovat"! Pro svou "práci" potřebují hlavně aby pleb (poddaný lid) držel hubu a krok (a hlavně do ničeho nestrkal nos).
PŘESTAŇTE LASKAVĚ OKŘIKOVAT, UMLČOVAT A VYHROŽOVAT!
Ani jedno nedělám,přeberte si to jak chcete. Umlátíte se sám!

Tomík
Příspěvky: 35
Registrován: 20 lis 2012, 19:57

Re: Odvolání ředitelky ZŠ

Příspěvek od Tomík » 22 lis 2012, 17:12

MIr píše:Tomíčku, tohle je fakt trapný pokus. Založ si ještě 20 nicků a plkej dál.

Jo a musím říci, že já přijít na schůzku, kterou svolal starosta a on nedorazit, tak mu pošlu účet za svůj čas, nebo si pro něj dojdu a na tu schůzku si ho odvedu. Případně si druhý den vezmu dovolenou a viděl by ten rozhovor přímo na úřadě. To jen pro příště. Tedy pokud nemá omluvenku :D. Ale vážně, třeba se panu starostovi udělalo nevolno, když na něho tady tak tlačíte!!



Michal
To je Ramboušek,vymlácený mozek z hlavy.

Lenka B.
Příspěvky: 4
Registrován: 17 lis 2012, 10:10

Re: Odvolání ředitelky ZŠ

Příspěvek od Lenka B. » 22 lis 2012, 18:04

Srneček píše:
Lenka B. píše:Tak mě napadlo, v kolika školách v ČR, by asi tak vyšel audit v pohodě.... Zvlášť u těch, kde první žáci usedli do lavic v přibližně stejné době, jako v Chýni, tedy v roce 1864 (viz stránky školy).

A ještě k tomu, že pan starosta uvádí v "Oznámení obce Chýně" "...Nemohl jsem se však ztotožnit, a se mnou i někteří zastupitelé, s některými postupy a prací Mgr. Jakubové v roli ředitelky - manažerky, což potvrdily i výsledky provedeného auditu ve škole."

Jen pro vysvětlenou. Účetnictví a management jsou každý o něčem jiném. Takže dobrá, nebylo v pořádku účetnictví (a co jako, důležitost v případě školy naprosto okrajová) ale v roli ředitelky - manažerky JSTE NA ŽÁDNÉ CHYBY NEPOUKÁZALI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pořád hledám všude možně, kde už kdy vyjde na povrch pravý důvod odvolání paní ředitelky. A audit ten důvod není, to ví každý, kdo se o celou věc alespoň trošku zajímá.

Jen drobnost na okraj - ředitelka/manažerka měla zajistit/vybrat schopnou účetní, nelze tedy oddělit účetnictví od funkce ředitelky, jak i sama paní ředitelka (myslím paní Jakubovou, celých dvacet let co tu bydlím jsem jí totiž znal jako paní ředitelku a tak jí asi už jinak říkat nebudu :D ) uvedla v úterý na schůzce s rodiči, že odpovědnost za vedení financí školy padá s veškerou tíhou na ní.
Aby snad nedocházelo k nějaké mýlce, s odvolání ředitelky ZŠ a MŠ Chýně paní Jakubové nesouhlasím a osobně jsem na pracovní schůzce s auditory a zastupiteli (17. 10. 2012 od 17 hodin) navrhoval celou věc řešit formou domluvy, pomoci a kontroly. Ne odvoláním.

Ok. Chápu, ale stejně, chtěla jsem tím říct, že školu vedla dobře, že účetnictví je jen článek...

MIr

Re: Odvolání ředitelky ZŠ

Příspěvek od MIr » 22 lis 2012, 20:39

Tomík píše:
MIr píše:Tomíčku, tohle je fakt trapný pokus. Založ si ještě 20 nicků a plkej dál.

Jo a musím říci, že já přijít na schůzku, kterou svolal starosta a on nedorazit, tak mu pošlu účet za svůj čas, nebo si pro něj dojdu a na tu schůzku si ho odvedu. Případně si druhý den vezmu dovolenou a viděl by ten rozhovor přímo na úřadě. To jen pro příště. Tedy pokud nemá omluvenku :D. Ale vážně, třeba se panu starostovi udělalo nevolno, když na něho tady tak tlačíte!!



Michal
To je Ramboušek,vymlácený mozek z hlavy.
Máš? Neboť jsi evidentně nepochopil :doh:

Michal

čapka
Příspěvky: 229
Registrován: 10 kvě 2006, 11:31
Bydliště: Chýně, kamenice, předtím háje

Re: Odvolání ředitelky ZŠ

Příspěvek od čapka » 23 lis 2012, 14:20

Jiří Nývlt píše:
Tomík píše: Nebudu se zastávat nového vedení obce,ale je jisté,že se ve škole čachrovalo s penězi. Mlčet nemusíte,je Vám to stejně na nic. Auditor by si nezákoné věci určitě nevicucal s prstu ! Alespoň Vám jde gramatika. Když paní ředitelka byla tak dobrá,proč se hlásí tak málo dětí? Někde je určitě chyba ! Kdo s dětí chodí do místní školy? Děti od p.Fouska a pár příznivců. Za tak málo dětí,bych se styděl brát peníze. Už možná rozumíte tomu dodatku.
Je-li hlava prázdná a scházejí-li argumenty, nepřekvapivě se přechází do osobní úrovně...
Jo, gramatiku drobet umím, ale zas neumím tak dobře rozdělovat obecní zakázky a například dělat zemní práce. :mrgreen:
Už bylo předesláno, že z auditu vyplývá, že ve škole je bordýlek v účetnictví, nikoliv, že se čachrovalo s penězi. Tady je k vidění přímý důsledek lidsky nevhodného, nekorektního a netransparentního jednání vedení obce: už se tu kope do mrtvoly s tím, že ex-ředitelka dělala čachry! Nedodržování účetních předpisů audit pojmenovává. Ale tak nějak pořád nikdo neřekl, zač je ředitelka odvolaná. "Protože můžem" nebo "protože audit" je totiž odpověď, která nahrává právě tomuhle okopávání a diskreditaci, že něco ukradla, způsobila újmu zřizovateli. Ale to je pořád dokola.

Chápu, že pro řadu lidí je to hřejivý pocit: vědět, že odvolání ředitelky i veškeré odpudivé chování k ní ze strany zřizovatele a jeho hlavního zástupce už nejde vzít zpět. Hřejivý pocit je jistě i ono "Tak už máme co jsme chtěli". Ano - jediné, co s tím lze dělat, je upozornit okolí, kdo (a jak) to prováděl. Účet nechť vystaví rodiče a voliči.

O tom, proč se hlásí málo dětí můžeme sáhodlouze spekulovat a udělali to přede mnou jiní. Velmi pravděpodobná se mi jeví nevole rodičů nad situací ve škole. Tu ale nevyrobila a nevyhrotila Lenka Jakubová, ale lidé, kteří se na její postupné a potupné veřejné popravě podíleli. Neměl bych nic proti tomu ji za konkrétní přečiny odvolat. Ale jak jsem už několikrát opakoval, lze to udělat důstojně: pracuje v této pozici 23 let. To co předvádí Josef Novotný a spol. je prostě na :vomit:

Jinak tomu dovětku stále nerozumím. Fousek a jeho "příznivci" by museli bejt hodně fertilní, aby naplnili pět tříd základní školy :lol:

Dobrý den, celý týden zvažuji, zda se zapojit nebo nezapojit do této diskuze, ze které nakonec stejně nikdo vítězně nevyjde :( faktem totiž je, že paní ředitelka je odvolaná a vedení obce a zastupitele názory a připomínky občanů zřejmě vůbec nezajímají.

Na celou věc mám svůj názor, nebudu se zde stavět ani na jednu stranu, protože jsem závěry auditu nečetla ani nemám detaily pozadí celé té kauzy, nemluvila jsem osobně ani s paní ředitelkou ani se starostou. Chci se zde jednoznačně ale postavit za myšlenku, kterou napsal Jirka Nývlt a před ním i Czerwik - a sice, že důvodem, proč nakonec rodiče rozhodli nebo rozhodnou dát děti do jiné ZŠ pravděpodobně bude právě ta komplikovaná situace v kauze "škola".
Sama jsem rodičem předškoláka, od začátku jsme rozhodnuti o tom, že naše děti budou chodit do školky i do školy v Chýni, nevadí nám malá vesnická škola, právě naopak.
V současné chvíli probíhá ve školce předběžný průzkum umístění dětí do první třídy a jak jsem jen tak zběžně koukala, Chýně tam nemá zase tak malé zastoupení.
Uvědomilo si vedení obce, že pár týdnů před tím, než půjdou rodiče se svými dětmi k zápisu do první třídy možná značně ztížilo mnohým z nich rozhodování? Jak máme zodpovědně vybrat školu pro dítě, když nevíme kdo a jak jí v následujících měsících povede? Dodrží nový ředitel nebo ředitelka koncepci školy, zaběhnuté rituály a rodinné prostředí a pohodu, na kterou jsou děti zvyklé? Co když se obci zase za chvíli omrzí a odvolají ho nebo ji? Důvod si evidentně najít umí.
Já osobně jsem stále ještě rozhodnutá přivést dítě k zápisu v Chýni a jen pevně doufám, že paní Mgr. Jakubová zůstane alespoň v pozici pedagoga a že ostatní učitelé celou vyhrocenou situaci zvládnou a přestojí. Vést školu není jen o jednom člověku, je to týmová práce. Ale vždycky musí být nahoře někdo, čí hlava pak padne.
Chci pro svoje dítě to nejlepší, a nemyslím si, že by mu to škola v Chýni nemohla dát.

Každé ze čtyř zastupitelstev, které jsem v Chýni zažila mělo své mouchy. To nynější ale chová přinejmenším masařky.

A poslední poznatek pro admina, pročetla jsem si tvou informaci o Chování na fóru a osobně si myslím, že osoba s nickem Tomík je často na hranici, možná i za hranicí "míry slušného chování". Ale chápu, že to je subjektivní pocit a možná to tak nevidíš.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů