ZŠ v Chýni - názory

Jak se tu bydlí nově příchozím nebo již stávajícím obyvatelům. Co je nového a jak to ve vsi chodí...
Uživatelský avatar
Vio
Příspěvky: 47
Registrován: 29 lis 2013, 10:25

ZŠ v Chýni - názory

Příspěvek od Vio » 30 kvě 2014, 14:48

Dobrý den,

Hodláme přestěhovat do Chýni a tak bychom radí uslyšeli názory rodičů ohledně kvality vyučovaní (1-3 třídy).

Děkujeme.

Uživatelský avatar
stryc
Příspěvky: 546
Registrován: 12 kvě 2006, 23:51
Bydliště: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: ZŠ v Chýni - názory

Příspěvek od stryc » 30 kvě 2014, 16:22

Vio píše:Dobrý den,

Hodláme přestěhovat do Chýni a tak bychom radí uslyšeli názory rodičů ohledně kvality vyučovaní (1-3 třídy).

Děkujeme.
Pokud je čeština vaším rodným jazykem, tak na tohle to bude stačit :lol:

Uživatelský avatar
Vio
Příspěvky: 47
Registrován: 29 lis 2013, 10:25

Re: ZŠ v Chýni - názory

Příspěvek od Vio » 30 kvě 2014, 17:06

1. můj rodný jazyk je jiný

2. i kdy by to byla čeština - co jste vlastně chtěl říct? Co pak znalosti děti musí být stejné jako u rodičů?
Zřejmě, logika není vašim koníčkem.

3. mate děti, které navštěvují školu v Chýni a k tomu konkretní zkušenost?

Uživatelský avatar
stryc
Příspěvky: 546
Registrován: 12 kvě 2006, 23:51
Bydliště: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: ZŠ v Chýni - názory

Příspěvek od stryc » 19 čer 2014, 12:12

Vio píše:1. můj rodný jazyk je jiný

2. i kdy by to byla čeština - co jste vlastně chtěl říct? Co pak znalosti děti musí být stejné jako u rodičů?
Zřejmě, logika není vašim koníčkem.

3. mate děti, které navštěvují školu v Chýni a k tomu konkretní zkušenost?
1., 2.
omlouvam se, ze ma sarkasticka poznamka byla v tu chvili nejvhodnejsi odpovedi na dany dotaz

3.
lituji, ze syn jde na jinou skolu az od zari, i kdyz nam bylo nabizeno, aby prestoupil jiz v breznu.

Puvodni ucitelsky sbor, ktery zde byl jeste pred dvemi lety, prakticky neexistuje.
Ucitele, kteri narazi na soucasny skolne-obecni management, vystrizlivi a odchazeji.
Castymi vymenami vyucujicich, casto na zaklade zasahu rodicu, dochazi k poklesu kvality vyuky. Tito rodicove si neuvedomuji, ze poskozuji vlastni deti, protoze pri naslednem nevyhnutelnem prestupu na jinou skolu budou tyto deti znacne znevyhodneny.
Muj osobni dojem je, ze v urcitych rocnicich mohou byt deti ve znalostech az o pul roku pozadu.

Nektere veci ohledne skoly se budou projednavat na zasedani obecniho zastupitelstva, pravdepodobne jiz 30.6.
Navsteva tohoto jednani mozna bude stacit k utvoreni si alespon castecneho obrazku.

jilu1
Příspěvky: 58
Registrován: 09 dub 2013, 21:55

Re: ZŠ v Chýni - názory

Příspěvek od jilu1 » 20 čer 2014, 21:29

Strýci,ty jsi asi mimo....Učitelky jsou ženy a mají právo si založit rodiny. tak rodí.To je snad fajn nebo ne? Ty nemáš děti,to je mi líto.Kočky,které tam učí,ať si plní co mají.. Přeju jim pěkné klidné prázdniny a uvidíme,která opět odejde,ale v dobrém,jako těhulka.

Uživatelský avatar
stryc
Příspěvky: 546
Registrován: 12 kvě 2006, 23:51
Bydliště: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: ZŠ v Chýni - názory

Příspěvek od stryc » 14 črc 2014, 23:40

jilu1 píše:Strýci,ty jsi asi mimo....Učitelky jsou ženy a mají právo si založit rodiny. tak rodí.To je snad fajn nebo ne? Ty nemáš děti,to je mi líto.Kočky,které tam učí,ať si plní co mají.. Přeju jim pěkné klidné prázdniny a uvidíme,která opět odejde,ale v dobrém,jako těhulka.
- polituj si sebe, cteni ti moc nejde
- dalsi dve ke konci cervna odesly, fakt tehotne nejsou

zacina se opakovat scenar, ktery probihal na byvale skole pi. ridici v malem ujezde - odchody ucitelu a rodice prevadejici deti na jine skoly, napr. ze ctvrte tridy ted odchazi 4 z 11 deti

vic to jiz nehodlam komentovat

jilu1
Příspěvky: 58
Registrován: 09 dub 2013, 21:55

Re: ZŠ v Chýni - názory

Příspěvek od jilu1 » 15 črc 2014, 12:50

Odpověď Strycovi: Dnes jsem viděl,že se ve škole pracuje,tak jsem přibrzdil a šel dovnitř. Měl jsem dlouhý rozhovor s ředitelkou a musím uznat,že jsem ji viděl poprvé a byla velmi příjemná,ale hlavně rozumná,na můj naturel až moc.1.odchází 3 žáci ze čtvrté třídy a to jsou známí nebo nějak vazebně propojeni s paní Jakubovou.2. Učitelky odchází,třídní páťáků a čtvrťáků byla tam jen na rok,s tím,že bude zkoušet konkurzy a kdyby to nevyšlo,že se podívá po škole někde blíž a druhá,tam to bylo od ní podpásovka,dostala volno na studium,dodělala státnice a ten den večer se šla představit do školy v Praze. Tím,že podnikám,tak bych to vyházel hned,jak bych přišel,to jsem jí řekl. Šanci dala všem,některé ji využily. Čím si mě získala? To musím smeknout,řízla do drog.To všichni tady mlčky přecházeli od bývalých vedeních obce až po bývalou ředitelku a dělali mrtvého brouka a ona to rozsekla. Od dubna je škola,ale i obec monitorovaná,to co jsem slyšel,to je něco.I kdyby odešla nebo zůstane,tak roztrhala letité vazby profitujících rodin.Teď už jen,aby se jí dařilo.. Snad Stryci pochopíš,až s ní budeš mluvit,stojí to za to.

lidenka
Příspěvky: 42
Registrován: 26 čer 2007, 08:11

Re: ZŠ v Chýni - názory

Příspěvek od lidenka » 15 črc 2014, 17:26

jilu1 píše:Dnes jsem viděl,že se ve škole pracuje,tak jsem přibrzdil a šel dovnitř.
A můžu se zeptat, co se ve škole teď dělá, že je to vidět z auta?
jilu1 píše:odchází 3 žáci ze čtvrté třídy a to jsou známí nebo nějak vazebně propojeni s paní Jakubovou.
I 3 z 11 jsou dost...
Také nerozumím tomu, co myslíte tím "nějak vazebně propojeni". Nějak mi uniká, jak by jakékoliv propojení s paní Jakubovou mělo ospravedlňovat fakt, že tyto děti odcházejí. Kdyby to byly čistě osobní důvody, předpokládám, že by odešly už loni.
jilu1 píše:Tím,že podnikám,tak bych to vyházel hned,jak bych přišel,to jsem jí řekl..
To byste to teda rozsekl. Ukázalo se, jak dobře to dopadlo, když vyhodila učitelku ve spojené první a druhé třídě. Děti se do konce roku vpodstatě neučily.

jilu1
Příspěvky: 58
Registrován: 09 dub 2013, 21:55

Re: ZŠ v Chýni - názory

Příspěvek od jilu1 » 15 črc 2014, 21:36

Dobrý večer paní Palatinusová,
dnes jsem byl ve škole,byly tam učitelky a pracovaly,ale to jsem psal.Sama dobře víte o vazbách,které byly na školu,nebudu psát jména rodin, které z toho měly jakýkoliv profit. Nevím, že někoho vyhodila před koncem roku,ale to vy asi víte lépe.. byla velmi příjemná a vy víte,že i o vás ví, že jste psala anonym a podepsala jste se jako rodiče. Myslím si,že to neřeší.Teď ,jak sama mi sdělila, jsou na prvním místě drogy,o kterých vy určitě víte a nevím, co jste proto udělala,aby v obci nebyly, byť váš manžel kandiduje na místostarostu.

lidenka
Příspěvky: 42
Registrován: 26 čer 2007, 08:11

Re: ZŠ v Chýni - názory

Příspěvek od lidenka » 15 črc 2014, 21:59

jilu1 píše:Dobrý večer paní Palatinusová,
dnes jsem byl ve škole,byly tam učitelky a pracovaly,ale to jsem psal.Sama dobře víte o vazbách,které byly na školu,nebudu psát jména rodin, které z toho měly jakýkoliv profit. Nevím, že někoho vyhodila před koncem roku,ale to vy asi víte lépe.. byla velmi příjemná a vy víte,že i o vás ví, že jste psala anonym a podepsala jste se jako rodiče. Myslím si,že to neřeší.Teď ,jak sama mi sdělila, jsou na prvním místě drogy,o kterých vy určitě víte a nevím, co jste proto udělala,aby v obci nebyly, byť váš manžel kandiduje na místostarostu.
Dobrý večer,
jen stručně uvedu na pravou míru některé nepřesnosti, které jste napsal:
- nenapsal jste, že pracovaly učitelky, ale že "se pracovalo". Pouze mě zajímalo, co se ve škole dělo. Děkuji za vysvětlení.
- žádný anonym jsem nikdy nenapsala. Jestli to paní ředitelka tvrdí, jde o nehoráznou pomluvu. V lecčems s ní nesouhlasím, ale vždycky jsem jí to říkala otevřeně, do očí a rozhodně jsem nepsala anonymní dopisy.
- o drogách v obci nevím nic, mé děti naštěstí ještě nejsou ve věku, kdy by se s nimi setkaly (a já zase už ne :) ).
- to, že můj manžel je dvojka na kandidátce ESO Chýně neznamená, že kandiduje na místostarostu. Nekandiduje a nikdy to netvrdil.

jilu1
Příspěvky: 58
Registrován: 09 dub 2013, 21:55

Re: ZŠ v Chýni - názory

Příspěvek od jilu1 » 15 črc 2014, 22:24

Je zarážející,že nic o drogách nevíte.To by si ESO mělo dát do volebního programu.

bruno
Příspěvky: 43
Registrován: 16 dub 2013, 16:12
Bydliště: Chýně

Re: ZŠ v Chýni - názory

Příspěvek od bruno » 15 črc 2014, 23:10

jilu1: ani já o drogách v Chýni nevím vůbec nic a zní mi to jako dost vážné téma na to, aby o něm tady kdokoliv jen tak planě plácal, buďte tedy tak laskav a seznamte nás ostatní obyvatele Chýně s aktuální situací drogové problematiky v naší obci. V jakémkoliv programu by to bylo zbytečně nebudeme-li my voliči o aktuálnosti tohoto problému vědět. Upřímně všechny Vaše předchozí příspěvky jsou dost zmatené a pochopil jsem z nich zatím jen to, že se zde velmi rád otíráte o slušné lidi. Máte-li tedy informace, o které byste se se čtenáři fóra rád podělil, zkuste prosím být ve svých příspěvcích pečlivější a skutečně nám v nich něco sdělte. Zatím jsme se skutečně dozvěděli pouze to, že ve škole pracovaly učitelky, že u paní ředitelky jsou drogy teď na prvním místě a že zpřetrhala vazby (imho hlavně kvalitních učitelů na naší školu).

jilu1
Příspěvky: 58
Registrován: 09 dub 2013, 21:55

Re: ZŠ v Chýni - názory

Příspěvek od jilu1 » 16 črc 2014, 08:49

Pane Brunhofere,
téma to vážné je a jak paní Kovářová,tak pan Fousek s tím nic nedělali.Paní Palatinusová to vzala na lehkou váhu. Já nemám děti ve škole ani ve školce,ale o tomhle jsem slyšel už při nastěhování do obce,proto mě udivuje,že se divíte?. Píšete,že jsem blázen,tak uvidíte za pár let. Co bych vám poradil,zastavte se ve škole a popovídejte si, možná,že se váš názor změní. Mně to otevřelo oči. Zaráží mě lehkost s jakou to paní Palatinusová píše,to je až k neuvěření. K brdům o škole nic psát nebudu,protože to není pro mě zajímavé a myslím si,že i pro vás to je o kecech,protože chlap vašeho postavení by se nezajímal o drby,ale fakta.

vejvonavej
Příspěvky: 92
Registrován: 16 zář 2010, 13:28

Re: ZŠ v Chýni - názory

Příspěvek od vejvonavej » 16 črc 2014, 11:45

jilu1 píše:Strýci,ty jsi asi mimo....Učitelky jsou ženy a mají právo si založit rodiny. tak rodí.To je snad fajn nebo ne? Ty nemáš děti,to je mi líto.Kočky,které tam učí,ať si plní co mají.. Přeju jim pěkné klidné prázdniny a uvidíme,která opět odejde,ale v dobrém,jako těhulka.
Kočky co tam učí a těhulky.............a fakt ty příspěvky píše muž? :-), ještě tu chybí "mimískové"..... :-)

evča
Příspěvky: 162
Registrován: 21 zář 2012, 10:19
Bydliště: Chýně Kaliště

Re: ZŠ v Chýni - názory

Příspěvek od evča » 16 črc 2014, 12:18

jilu1 píše:Odpověď Strycovi: Dnes jsem viděl,že se ve škole pracuje,tak jsem přibrzdil a šel dovnitř. Měl jsem dlouhý rozhovor s ředitelkou a musím uznat,že jsem ji viděl poprvé a byla velmi příjemná,ale hlavně rozumná,na můj naturel až moc.1.odchází 3 žáci ze čtvrté třídy a to jsou známí nebo nějak vazebně propojeni s paní Jakubovou.2. Učitelky odchází,třídní páťáků a čtvrťáků byla tam jen na rok,s tím,že bude zkoušet konkurzy a kdyby to nevyšlo,že se podívá po škole někde blíž a druhá,tam to bylo od ní podpásovka,dostala volno na studium,dodělala státnice a ten den večer se šla představit do školy v Praze. Tím,že podnikám,tak bych to vyházel hned,jak bych přišel,to jsem jí řekl. Šanci dala všem,některé ji využily. Čím si mě získala? To musím smeknout,řízla do drog.To všichni tady mlčky přecházeli od bývalých vedeních obce až po bývalou ředitelku a dělali mrtvého brouka a ona to rozsekla. Od dubna je škola,ale i obec monitorovaná,to co jsem slyšel,to je něco.I kdyby odešla nebo zůstane,tak roztrhala letité vazby profitujících rodin.Teď už jen,aby se jí dařilo.. Snad Stryci pochopíš,až s ní budeš mluvit,stojí to za to.
Pane Luptáku. Je zarážející jak sou vaše příspěvky slohem a vzhledem podobný příspěvkům Anelky Spravedlivé. Nejste vy náhodou tatáž osoba?

Co myslíte tím že je obec i škola monitorována? To jako že jsou v obci a ve škole kamery? Na to přece obec nemá oprávnění. Kamerový systém smí provozovat jen městská policie a tu my nemáme. A pokud sou ve škole kamery má je obec povolený patřičným úřadem na ochranu osobních údajů?
Takže nám tady buď pěkně kecáte nebo má obec i ředitelka zaděláno na slušný malér.
To samý se týká obvinění bývalých starostů a ředitelky z tolerence drog ve škole. To je moc vážný obvinění a snad ste si vědom že křivý obvinění nebo pomluva sou trestným činem. Takže jestli nemáte důkazy měl by ste se fofrem omluvit a posypat si hlavu popelem.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů