Dumprorodinu.cz

Háje, Kamenice, Kaliště, Vyhlídka, Slunečné údolí, Bemett, Nová Chýně... Jak se nám tu bydli?
Odpovědět
ninabu
Příspěvky: 38
Registrován: 25 kvě 2017, 16:36

Re: Dumprorodinu.cz

Příspěvek od ninabu » 14 čer 2017, 21:04

No tady jde spis o to, ze ty baraky jeste v zari, kdy ma jejich dcera nastoupit do skolky, nebudou hotove... Takze tam tezko muzete mit trvale bydliste.
Jinak ted kamaradka resila neco podobneho, ale kupuji uz starsi domek. Nicmene licila nasi pani reditelce ve skolce peripetie s budouci skolkou, a ta ji rekla, ze meli vsichni skoleni, na kterym jim rekli, ze mohou dite prijmout uz na zaklade rezervacni smlouvy...
Mam to ale z druhe ruky, proto si myslim, ze nejjednodussi je se primo domluvit ve skolce v Chyni.

Lenkaj
Příspěvky: 4
Registrován: 25 kvě 2017, 21:00

Re: Dumprorodinu.cz

Příspěvek od Lenkaj » 14 čer 2017, 21:46

S předčasným užíváním máte pravdu.Jen aby nám to stavební úřad v Hostivicích schválil...... Jsme 3.etapa. Mluvili jsme s vedoucí učitelkou školky i ředitelem, bez doložení trvalého pobytu je šance nulová. A neuspěl ani pokus o přihlášení se k trvalému pobytu na obec, samozřejmě na nezbytně nutnou dobu (v Karviné jsou na Magistrátu nahlášeni bezdomovci a spousta podnikatelů 8) )

Jana111
Příspěvky: 15
Registrován: 04 lis 2016, 12:59

Re: Dumprorodinu.cz

Příspěvek od Jana111 » 15 čer 2017, 11:40

Pak je tu varianta udat dítě v pražské státní školce, někde po cestě do práce, kde mají kapacitu. Dělá to tak většina rodičů v Chýni i z ostatních vesnic v Praze západ, kteří mají tříleté dítě a chtějí jít do práce a nechtějí celý plat dát za soukromou MŠ. Vím, že u předškoláka je to trochu jiné, ale zase odpadá nutnost měnit školku se změnou trvalého bydliště uprostřed školního roku.

ruzickaz
Příspěvky: 42
Registrován: 24 kvě 2017, 22:51

Re: Dumprorodinu.cz

Příspěvek od ruzickaz » 15 čer 2017, 12:34

Dobrý den, dnes jsem volal na ČEZ ohledně trafostanice. Žádost byla podána firmou Silver development už v květnu 2016. Veškeré finance pro výstavbu pan Stříbrný uhradil. Nic nebrání této výstavbě. Zjistil jsem kontakt, která firma má trafostanici stavět:

Informace o společnosti:

ELEKTROŠTIKA, s.r.o.
U Družstva Ideál 1283/13
140 00 Praha 4 – Nusle

IČ: 48041122
DIČ: CZ48041122
ID datové schránky: ferps79

Ještě jsem tam nevolal. Ale kdyby někdo měl čas, může je zkusit popohnat. Případně budu zase volat zítra a budu zase informovat. Růžička Zdeněk

ruzickaz
Příspěvky: 42
Registrován: 24 kvě 2017, 22:51

Re: Dumprorodinu.cz

Příspěvek od ruzickaz » 16 čer 2017, 15:24

Dobrý den. Dnes jsem volal do firmy ELEKTROŠTIKA, s.r.o. Tahle firma schvaluje projekty :o), nic nestaví. Takže projekt je schválený a probíhá výběrové řízení kdo bude TRAFOSTANICI stavět. Za 14 dní mám napsat mail a jestli to bude vědět řekne mi kdo bude trafostanici stavět. Výběrové řízení trvá zhruba jeden měsíc. Přeji hezký víkend. Růžička Zdeněk

Černotikovi
Příspěvky: 7
Registrován: 25 kvě 2017, 19:22

Re: Dumprorodinu.cz

Příspěvek od Černotikovi » 16 čer 2017, 18:32

Dobrý den,

Byl někdo tento týden v kontaktu s panem Čížkem nebo Stříbrným ohledně nové rezervační smlouvy? Již uplynulo několik týdnů a žádnou novou smlouvu nemáme. Také se chci zeptat, zda někdo neví, kdy nebo jestli už je předána 2. etapa?

AnetaT
Příspěvky: 40
Registrován: 21 úno 2017, 19:01

Re: Dumprorodinu.cz

Příspěvek od AnetaT » 16 čer 2017, 21:32

Ja volala panu Cizkovi. Smlouvy mely byt do knce tohoto tydne, tedy nez pojede na dovolenou...
Druha etapa zatim v nedohlednu. Dostali jsme email, ze snad na konci srpna, ale neslibuji.

AnetaT
Příspěvky: 40
Registrován: 21 úno 2017, 19:01

Re: Dumprorodinu.cz

Příspěvek od AnetaT » 16 čer 2017, 21:35

ruzickaz píše: 16 čer 2017, 15:24 Dobrý den. Dnes jsem volal do firmy ELEKTROŠTIKA, s.r.o. Tahle firma schvaluje projekty :o), nic nestaví. Takže projekt je schválený a probíhá výběrové řízení kdo bude TRAFOSTANICI stavět. Za 14 dní mám napsat mail a jestli to bude vědět řekne mi kdo bude trafostanici stavět. Výběrové řízení trvá zhruba jeden měsíc. Přeji hezký víkend. Růžička Zdeněk
To uz ale mesic musi byt ne? Snad budou rychli. Jinak v Chyni je ted dost problem s nedostatkem vody. Nejhorsi pry za poslesni roky. Drive nebyla voda treba jen o vikendu, ted uz i v tydnu.

danari2
Příspěvky: 4
Registrován: 26 kvě 2017, 22:14

Re: Dumprorodinu.cz

Příspěvek od danari2 » 16 čer 2017, 22:26

Dobrý večer všem,
tento týden jsem mluvila s paní Welschovou z ČEZU ohledně trafostanice. Bylo mi řečeno, že žádost byla podána v červnu 2016 a současně bylo zaplaceno firmou Silver Development 50% ceny 1 698 000 Kč. Teď probíhá stále výběrové řízení a v 1. čtvrtletí 2018 by měla být trafostanice a veškeré rozvody k domům dokončeny. Poté musí Silver Development doplatit zbytek, tedy 1 698 000 Kč. Po zaplacení této částky nás teprve připojí.
Zkusím ji příští týden požádat, zda by mi to nedala písemně. Pěkný víkend.

AnetaT
Příspěvky: 40
Registrován: 21 úno 2017, 19:01

Re: Dumprorodinu.cz

Příspěvek od AnetaT » 17 čer 2017, 09:59

Park Opatovka ul. Na Jarolímce a ul. Echsteinova

https://www.chyne.cz/starostuvblocek/2255-park-opatovka

Uživatelský avatar
kralik
Příspěvky: 80
Registrován: 08 úno 2017, 17:34
Bydliště: matička zem

Re: Dumprorodinu.cz

Příspěvek od kralik » 18 čer 2017, 09:49

Vzhledem k tomu co pisete jsem si zcela jist, ze nejlepší volbou pro nastěhování bude počkat na kolaudaci , resp se vyhnout možnosti využít dočasně užívání stavby!! Pro lidi ze 4 etapy to není nereálný.

Černotikovi
Příspěvky: 7
Registrován: 25 kvě 2017, 19:22

Re: Dumprorodinu.cz

Příspěvek od Černotikovi » 24 čer 2017, 19:21

Dobrý den,

Chtěli bychom se s Vámi podělit o naší zkušenost s p. Stříbrným.
Měli jsme rezervaci na "dům" ve 4. etapě. Jelikož se objevilo doposud spoustu neobjasněných a neřešitelných problémů okolo stavby a kolaudace těchto bytových jednotek, proto jsme se rozhodli ukončit spolupráci s p. Stříbrným. Vzhledem k tomu, že p. Čížek všem zájemcům zaslal email, ve kterém bylo umožněno odstoupení od smlouvy a následné vrácení rezervačního poplatku, jsme se rozhodli tuto možnost využít. Dle našeho právníka jsme písemnou formou ( doporučený dopis a email ) jak p. Stříbrnému, tak i p. Čížkovi zaslali odstoupení od smlouvy a vrácení rezervačního poplatku do 10 dnů. P. Stříbrný s námi vůbec nekomunikoval a p. Čížek nám napsal, že vše předá p. Stříbrnému k řešení. Po dobu této lhůty jsme peníze neobdrželi, proto s p. Čížkem začal komunikovat nás právník, který informoval p. Čížka, aby začal tuto situaci řešit.... Nato p. Čížek odpověděl, že do konce následujícího týdne p. Stříbrný vše vyřeší ( tudíž lhůta na vrácení peněz se protáhla o dalších 5 dnů ). Předposlední den jsme stále neměli naše peníze na účtu a p. Čížek odjel na dovolenou do 9.7. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli zaslat p. Stříbrnému návrh na předběžnou žalobu z důvodu porušení smlouvy ze strany p. Stříbrného. Až poté p. Stříbrný začal reagovat a peníze nám zaslal. Upřímně jsme rádi, že jsme z tohoto projektu odstoupili.... Pokud Vám můžeme poradit, mějte vše písemně podloženo a dokud nebudou domy zkolaudovány, nestěhujte se !

Uživatelský avatar
kralik
Příspěvky: 80
Registrován: 08 úno 2017, 17:34
Bydliště: matička zem

Re: Dumprorodinu.cz

Příspěvek od kralik » 26 čer 2017, 15:20

Nemá někdo podklad/seznam zarizovacich předmětů od vodare pro 4etapu?
Když tak do PM by bylo fajn.
Dik

LuckyLuk
Příspěvky: 55
Registrován: 22 kvě 2017, 22:07

Re: Dumprorodinu.cz

Příspěvek od LuckyLuk » 27 čer 2017, 10:00

Ještě by mě zajímalo jak to bude s plotama, ví někdo jestli budou nebo si je budem muset udělat samy? Někde jsem totiž slyšel, že nebudou.

Uživatelský avatar
kralik
Příspěvky: 80
Registrován: 08 úno 2017, 17:34
Bydliště: matička zem

Re: Dumprorodinu.cz

Příspěvek od kralik » 27 čer 2017, 11:33

ploty nebudou, tzn buď každý individuálně ovšem na poslední schůzce řada z nás hovořila o společném zajištění = tzn tuto věc bych nechal na finále a poté se dohodneme ideálně hromadně a tím zskáme leší cenu.

K.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 2 hosti