Dumprorodinu.cz

Háje, Kamenice, Kaliště, Vyhlídka, Slunečné údolí, Bemett, Nová Chýně... Jak se nám tu bydli?
Odpovědět
LuckyLuk
Příspěvky: 55
Registrován: 22 kvě 2017, 22:07

Re: Dumprorodinu.cz

Příspěvek od LuckyLuk » 08 srp 2017, 11:30

Když na to koukám tak ta TS má stát na pozemku, kde se staví aktuálně 4. etapa to je nějaké divné ne? Aby ke stromům nepřibila někomu na zahradě ještě trafostanice...

Petr86
Příspěvky: 110
Registrován: 07 bře 2017, 11:38

Re: Dumprorodinu.cz

Příspěvek od Petr86 » 08 srp 2017, 11:38

To bude v tom geometráku, jak posílal právník, ten pozemek 1243 o rozměrech 5x7 v rohu u N1.

Je to tam tak malovaný od začátku:
https://www.dumprorodinu.cz/images/proj ... -chyne.pdf

LuckyLuk
Příspěvky: 55
Registrován: 22 kvě 2017, 22:07

Re: Dumprorodinu.cz

Příspěvek od LuckyLuk » 08 srp 2017, 12:10

Jo to je pravda, že to tam je od začátku už to vidim. I když na tom projektu od fa Elektroštika to vypadá, že nějaká část povede až k domům P, ale uvidíme jak to dopadne.

Petr86
Příspěvky: 110
Registrován: 07 bře 2017, 11:38

Re: Dumprorodinu.cz

Příspěvek od Petr86 » 08 srp 2017, 12:23

Pokud myslíte ty části s X v označení, to jsou už jednotlivé přípojky - ulicí do rozvodných beden na obou stranách ulice naproti sobě (X100) a z nich do baráků ty čárkovaný (X101-4).

Uživatelský avatar
Palat
Příspěvky: 356
Registrován: 28 kvě 2010, 20:53

Re: Dumprorodinu.cz

Příspěvek od Palat » 08 srp 2017, 18:32

kralik píše: 06 srp 2017, 20:16 Proc? Protoze jim to obec/dle pana S. nepovolila/ stejne, jako udelat chodnik k zastavce, ktery chtela fa silverd. udelat ze svych penez.
No, ona obec prostě nechtěla dopustit vykácení toho už celkem vzrostlého stromořadí kolem silnice. A pokácet stromy a vysadit nové blíž k silnici nešlo, byly by už moc blízko.

A co se chodníku týče, tak by mě zajímalo, jestli pan S. také dodal, proč to obec nepovolila. Je to proto, že je nesmysl stavět chodník těsně kolem velmi frekventované silnice (a nejspíš kvůli tomu kácet stromy), když mu v cestě na zastávku bude stát kruhový objezd (viz územní plán např. zde: https://maps.cleerio.cz/chyne). A když bude přitom k dispozici chodník v klidné souběžné ulici v uvnitř zástavby, po kterém se pohodlně dojde až na tu zastávku...

Uživatelský avatar
Srneček
Příspěvky: 2499
Registrován: 13 říj 2006, 14:15
Bydliště: Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: Dumprorodinu.cz

Příspěvek od Srneček » 08 srp 2017, 19:17

Dík Palate, na kralik jsem chtěl taky reagovat, tak jsem rád, že se to trochu vysvětlilo a ta zlá obec, která na just nechce povolit chodník a ještě jí tu všude rostou stromy, se trochu ospravedlnila.
A teď mě vlastně ještě něco napadlo, stává se zvykem, či spíš zlozvykem, že někdo z téhle lokality vysypává posečenou trávu ze svojí zahrádky do obecního pangejtu, hned za protihlukovou stěnu, to není moc pěkné.
Srneček

Uživatelský avatar
kralik
Příspěvky: 80
Registrován: 08 úno 2017, 17:34
Bydliště: matička zem

Re: Dumprorodinu.cz

Příspěvek od kralik » 08 srp 2017, 20:07

Srnecku psal jsem informaci, kterou sdelil developer, to ze reagujete je jen dobre, konec koncu jste mohli reagovat na puvodni prispevek o nesmyslnosti obchazeni stromu pri stavbe protihlukove zdi pokud se vas "utoky" na obec nejak dotykaji.

Forum je od toho aby se diskutovalo ikdyz to neni nekdy zrovna pri chuti jedne ci druhe strane, takze bych z toho nedelal velkou vedu.

A myslim Srnecku, ze prevazna vetsina zde diskutujicich jeste nezasela ; -)

Uživatelský avatar
Srneček
Příspěvky: 2499
Registrován: 13 říj 2006, 14:15
Bydliště: Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: Dumprorodinu.cz

Příspěvek od Srneček » 08 srp 2017, 22:11

kralik píše: 08 srp 2017, 20:07 Srnecku psal jsem informaci, kterou sdelil developer, to ze reagujete je jen dobre, konec koncu jste mohli reagovat na puvodni prispevek o nesmyslnosti obchazeni stromu pri stavbe protihlukove zdi pokud se vas "utoky" na obec nejak dotykaji.

Forum je od toho aby se diskutovalo ikdyz to neni nekdy zrovna pri chuti jedne ci druhe strane, takze bych z toho nedelal velkou vedu.

A myslim Srnecku, ze prevazna vetsina zde diskutujicich jeste nezasela ; -)
Jasně , máte pravdu, forum je o diskuzi...ale mě to rejpání do obce vždycky nějak rozdráždí :D
Srneček

mravenec
Příspěvky: 18
Registrován: 24 kvě 2017, 19:26

Re: Dumprorodinu.cz

Příspěvek od mravenec » 08 srp 2017, 23:21

Palat - koukla jsem na mapu (územní plán) Cleerio a nějak mi to s tím kruháčem před zastávkou nesedí. Dle územního plánu posazeného na fotomapu to vypadá, že kruháč bude mezi domy P a M. Tzn. mezi domy 4 etapy ??? Nevím nic o tom, že by mezi domy měla vést průjezdná silnice, která by spojovala hlavní silnici s novostavbami. Mezi domy P a M (4 etapa) by měla být pouze protihluková stěna, kterou se dá projít (nikoli projet) k hlavní silnici. A 4. etapa domů (poslední etapa) má zahrady hned u zastávky. Něco tedy nesedí. Je to pro mne celkem velice překvapivá novinka a ne moc příjemná.
Jsi si jisty, ze se můžeme dle mapy územního plánu řídit?

A jinak se domnívám, že na silnici, u které je autobusová zastávka by rozhodně měl být chodník pro ty, kteří na zastávku chodí, aby nemuseli (vzhledem k bezpečnosti) jít po silnici. Ať už je silnice jakkoli frekventovaná. Ba naopak čím více je silnice frekventovaná, tím víc by u ní měl vést chodník k zastávce. A vzhledem k bezpečnosti chodců se domnívám, že by staré stromy mohly být klidně vykáceny a místo nich osazeny stromy mladé a ve více hojném počtu. A to jsem milovník přírody a všeho živého. A nebo by káceny být nemusely a mohl by tam být úzký chodník, pořád lepší úzký, než žádný.
Lidi z těchto nových domů, mají možnost projít protihlukovou stěnou k té hlavní silnici, tzn., že s největší pravděpodobností tudyma i chodit budou a vyšlapou za dřevěnou protihlukovou stěnou stejně cestičku. A na chodník vně zástavby se vykašlou, půjdou nejkratší cestou, co nejrychleji k zastávce jak už to tak bývá zvykem.

LuckyLuk
Příspěvky: 55
Registrován: 22 kvě 2017, 22:07

Re: Dumprorodinu.cz

Příspěvek od LuckyLuk » 09 srp 2017, 03:09

Palat píše: 08 srp 2017, 18:32
kralik píše: 06 srp 2017, 20:16 Proc? Protoze jim to obec/dle pana S. nepovolila/ stejne, jako udelat chodnik k zastavce, ktery chtela fa silverd. udelat ze svych penez.
No, ona obec prostě nechtěla dopustit vykácení toho už celkem vzrostlého stromořadí kolem silnice. A pokácet stromy a vysadit nové blíž k silnici nešlo, byly by už moc blízko.

A co se chodníku týče, tak by mě zajímalo, jestli pan S. také dodal, proč to obec nepovolila. Je to proto, že je nesmysl stavět chodník těsně kolem velmi frekventované silnice (a nejspíš kvůli tomu kácet stromy), když mu v cestě na zastávku bude stát kruhový objezd (viz územní plán např. zde: https://maps.cleerio.cz/chyne). A když bude přitom k dispozici chodník v klidné souběžné ulici v uvnitř zástavby, po kterém se pohodlně dojde až na tu zastávku...
Vzrostlé stromořadí? Na druhé straně možná, ale těch pár stromků co stejně jednoho dne spadnou nebo uschnou by odstranit určitě neuškodilo a nemělo by to žádný dopad na přírodu ani na obec...

Petr86
Příspěvky: 110
Registrován: 07 bře 2017, 11:38

Re: Dumprorodinu.cz

Příspěvek od Petr86 » 09 srp 2017, 08:23

mravenec píše: 08 srp 2017, 23:21 Dle územního plánu posazeného na fotomapu to vypadá, že kruháč bude mezi domy P a M.
Mne to dokonce vychází, že bude z větší části místo těch domů.(když se to proloží s katastrální mapou a přidám na to situaci projektu).
Přílohy
mapa.jpg
mapa.jpg (335.49 KiB) Zobrazeno 4491 x

leovl
Příspěvky: 22
Registrován: 26 kvě 2017, 16:00

Re: Dumprorodinu.cz

Příspěvek od leovl » 09 srp 2017, 08:39

Na otázku zda je ulice mezi domy ve 4. etapě slepá, mi pan Stříbrný odpověděl: "Ano, je slepá." Tak fakt nevim...

LuckyLuk
Příspěvky: 55
Registrován: 22 kvě 2017, 22:07

Re: Dumprorodinu.cz

Příspěvek od LuckyLuk » 09 srp 2017, 10:14

Vypadá to, že obec plánuje krásnej obrovskej půlkruháč. Pevně doufám, že obec nedovolí kvuli tomu půlkruháči pokácet žádný strom z toho vzrostlého stromořadí!!!

ninabu
Příspěvky: 38
Registrován: 25 kvě 2017, 16:36

Re: Dumprorodinu.cz

Příspěvek od ninabu » 09 srp 2017, 20:42

Dobrý večer. Tak pulkruháč bude u nás - ve třetí etapě, přímo u naší ulice. Stačí, když se podíváte na Situaci domů na Dumprorodinu.cz. Už teď je tam patrný kus kruháče. Bude zasahovat největší částí do protějšího projektu. Stačí zagooglit...
Přílohy
IMG_0378.JPG
(1.51 MiB) Zatím ještě nestaženo

Uživatelský avatar
kralik
Příspěvky: 80
Registrován: 08 úno 2017, 17:34
Bydliště: matička zem

Re: Dumprorodinu.cz

Příspěvek od kralik » 09 srp 2017, 20:57

ninabu píše: 09 srp 2017, 20:42 když se podíváte na Situaci domů na Dumprorodinu.cz. Už teď je tam patrný kus kruháče
Ano toho jsem si take vsiml. U 3ti etapy je tedy ulice prujezdna nebo to bude kruhac propojujici Novou Chyni a Rudyntskou ulici (pak si rikam na co kruhac)?

Mapa od Palata s vrstvou uzemniho planu a katastrem nedava vubec logiku...dle mne neni dobre vykresleno.


Ted by byl take vhodny koment od Srnecka ci Palata :!:

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti