Dumprorodinu.cz

Háje, Kamenice, Kaliště, Vyhlídka, Slunečné údolí, Bemett, Nová Chýně... Jak se nám tu bydli?
Odpovědět
Kristýna
Příspěvky: 59
Registrován: 31 kvě 2017, 07:25

Re: Dumprorodinu.cz

Příspěvek od Kristýna » 22 srp 2017, 09:08

ruzickaz píše: 21 srp 2017, 18:14
Kristýna píše: 21 srp 2017, 16:19
ruzickaz píše: 21 srp 2017, 14:22

V nové rezervační smluvě mám napsáno již 31.3. 2018. Původně jsem měl 31.12. 2017
Tak to jste mě moc nepotěšil. Snad to bude nejpozději tohle datum a nebudou to ještě posouvat. A nevíte proč? Co se nestíhá?
Asi problém s tou vodou, jak se píše viz výše. Ale opravdu nevím. Když jsem se ptal Stříbrného, zda bude k nastěhování k prosinci 31.12. 2017, jak bylo původně, tak odpověď byla, že postavit to stihnou, ale že řeší problém s vodou. Ale to sem netušil co tím přesně myslí. Doufám, že to postaví a hlavně zkolaudují jak mají. Já sem počítal s nějakým zpožděním. Stejně bychom se chtěli stěhovat asi v březnu, ale ne zase někdy až za rok.
Tak děkuji za info, my právě chtěli už v lednu, kdyby to šlo. Příští týden budeme p. Stribrnemu volat a zjistovat, jak to asi bude.

Uživatelský avatar
kralik
Příspěvky: 80
Registrován: 08 úno 2017, 17:34
Bydliště: matička zem

Re: Dumprorodinu.cz

Příspěvek od kralik » 22 srp 2017, 11:24

Zde ve vlákně se řeší TRAFOSTANICE, která bude zbudována do konce 1Q 2018; tzn již nějakou dobu je jasné, že kolaudace bude později. Voda, resp to co se řeší je další komplikace pro SILVERD. Ikdyž kdo by čekal, že bude problém s vodou, když u 1 etapy tento problém zjevně nebyl.

Tak snad se to 2 a 3tí etapou vyladí tak, že 4tá etapa bude bez problému v 03/2018 zkolaudována :-)

Kristýna
Příspěvky: 59
Registrován: 31 kvě 2017, 07:25

Re: Dumprorodinu.cz

Příspěvek od Kristýna » 22 srp 2017, 15:31

My jsme to teď nesledovali tolik, co nám kdysi p. Stribrny rikal, tak nemel byt problem se stěhovánim i bez trafostanice, asi se to nejak změnilo. Tak snad bude co nejdříve.

ninabu
Příspěvky: 38
Registrován: 25 kvě 2017, 16:36

Re: Dumprorodinu.cz

Příspěvek od ninabu » 23 srp 2017, 19:47

Dobrý večer. Já jsem včera s panem Stříbrným mluvila, zajímalo mne, jak to časově vidí, protože my máme prodaný byt a budem se muset dle dohody odstěhovat... Říkal mi o té pondělní schůzce, kde se řešila voda. Paní starostka přislíbila popohnání vyřízení všech potřebných věcí k tomu. Příští čtvrtek je zasedání zastupitelstva, kde to již mají napsáno v projednání a pak ještě vodohospodáři, kde by prý taky neměl být problém. Takže se to řeší a snad zdárně vyřeší (i když s dalšimi náklady pro Silver). Co se týče trafostanice, pán, co to má na starosti má do 4.9. dovolenou, nicméně psal panu Stříbrnému, že je vše papírově připravené a měli by začít. Tak snad, SNAD je to na dobré cestě. Pokud nebudete čekat se stěhováním na kolaudaci, bude možnost k nastěhování - 2. etapa zaří, 3. konec října.

leovl
Příspěvky: 22
Registrován: 26 kvě 2017, 16:00

Re: Dumprorodinu.cz

Příspěvek od leovl » 23 srp 2017, 19:59

Ninabu: moc děkuji za informace. SNAD to opravdu vyjde.

Kristýna
Příspěvky: 59
Registrován: 31 kvě 2017, 07:25

Re: Dumprorodinu.cz

Příspěvek od Kristýna » 23 srp 2017, 20:46

ninabu píše: 23 srp 2017, 19:47 Dobrý večer. Já jsem včera s panem Stříbrným mluvila, zajímalo mne, jak to časově vidí, protože my máme prodaný byt a budem se muset dle dohody odstěhovat... Říkal mi o té pondělní schůzce, kde se řešila voda. Paní starostka přislíbila popohnání vyřízení všech potřebných věcí k tomu. Příští čtvrtek je zasedání zastupitelstva, kde to již mají napsáno v projednání a pak ještě vodohospodáři, kde by prý taky neměl být problém. Takže se to řeší a snad zdárně vyřeší (i když s dalšimi náklady pro Silver). Co se týče trafostanice, pán, co to má na starosti má do 4.9. dovolenou, nicméně psal panu Stříbrnému, že je vše papírově připravené a měli by začít. Tak snad, SNAD je to na dobré cestě. Pokud nebudete čekat se stěhováním na kolaudaci, bude možnost k nastěhování - 2. etapa zaří, 3. konec října.
Tak moc děkujeme za informace, snad to půjde, také máme prodaný byt a rádi bychom se stěhovali podle původního termínu.

vladimirt
Příspěvky: 19
Registrován: 18 kvě 2016, 14:30

Re: Dumprorodinu.cz

Příspěvek od vladimirt » 26 srp 2017, 14:55

ruzickaz píše: 21 srp 2017, 18:27
Petr86 píše: 19 srp 2017, 16:51 Na stránkách obce je zápis ze srpnového zastupitelstva. Zajímavé jsou dva body:
  • 11. Smlouva se společností Silver Dvelopment s.r.o. (týká se záměru výstavby 3 bytovek vedle RD)
  • 16. Změna č. 3 územního plánu obce Chýně
    -- podbod "aktualizovat polohu komunikací podle zastavovací studie, která je součástí plánovací smlouvy mezi obcí Chýně a BEMETT a obcí a Silver Development,"
    - týká se dle mého i zde zmíněného kruháče, skutečného vedení ulic kolem domů apod.

    -- Předmětem jsou dílčí změny ÚPO Chýně v rámci ploch 3.1, 3.2, 3.3 a 3.4, takto
    a) Doplnit přípustné využití v plochách 3.1 a 3.2:
     rodinné dvojdomy, oplocení předzahrádek je nepřípustné,
     rodinné trojdomy, oplocení předzahrádek je nepřípustné;
Nikde se mi ovšem nepodařilo najít definici ploch 3.1-3.4.

https://www.chyne.cz/samospravaobce/usn ... e-2-8-2017
Co je na těch bodech zajímavého?
Oplocení předzahrádek je nepřípustné: to je známo od začátku. To je jak budeme parkovat auta, nesmí být plot.
A aktualizovat polohu komunikací je asi standardní záležitost. Ale dle mého názoru jak již jsem psal. Kruháč nestaví Bemett a nás se týkat nebude. A nebudou průjezdné ulice. Jsou všechny slepé. Kruháč bude pravděpodobně stavět firma přes silnici a není to Bemett, ale novachyne.cz.
Mno pro mě to je třeba novinka a dost mě to šokuje. Tedy konkrétně můj domek je od Bemettu a např. mnohé domky v Drahelčicích též od Bemettu oplocení předzahrádek mají. Tady jde třeba o možnost lepší ochrany zaparkovaných vozidel před vandaly. Kde si obec bere tu drzost kecat majitelům do toho jak si chrání svůj majetek? Bude jim v případě poškození náklady hradit? Nebo uklízet nafoukaný bordel z okolí popř. odhozené nedopalky a výkaly po psech?

bruno
Příspěvky: 43
Registrován: 16 dub 2013, 16:12
Bydliště: Chýně

Re: Dumprorodinu.cz

Příspěvek od bruno » 27 srp 2017, 10:14

Nevim co to ma spolecneho z drzosti obce, ale podle tehle logiky by si kazdy mohl postavit uplne co chce, jen proto, ze mu pozemek patri. Chyne by pak asi byla plna sestipatrovych bytovek vzdalenych metr od sebe. Uzemi nejakou ochranu potrebuje, nemyslite? Muzete pozadat stavebni urad o zmenu uzemniho rozhodnuti, ale mozna bych se priste podival na to platne i s regulativy u pozemku, ktery se chystam koupit, pak byste nebyl naprosto zbytecne sokovan.

vladimirt
Příspěvky: 19
Registrován: 18 kvě 2016, 14:30

Re: Dumprorodinu.cz

Příspěvek od vladimirt » 27 srp 2017, 14:51

bruno píše: 27 srp 2017, 10:14 Nevim co to ma spolecneho z drzosti obce, ale podle tehle logiky by si kazdy mohl postavit uplne co chce, jen proto, ze mu pozemek patri. Chyne by pak asi byla plna sestipatrovych bytovek vzdalenych metr od sebe. Uzemi nejakou ochranu potrebuje, nemyslite? Muzete pozadat stavebni urad o zmenu uzemniho rozhodnuti, ale mozna bych se priste podival na to platne i s regulativy u pozemku, ktery se chystam koupit, pak byste nebyl naprosto zbytecne sokovan.
Tak především na tom pozemku měl dle platného územního plánu opravdu stát někalikapatrový bytový dům. Developer ho tam mohl postavit, vydělal by více, ale místo toho tam postavil řadovku. Taky prý špatně, jak se jeden zastupitel vyjádřil v novinách. Co tedy obec vlastně chce? Proč se pak mstí novým obyvatelům (zákaz oplocení předzahrádek, při zachování parkovacích míst, opravdu nedává smysl), kteří mají jen nepatrnou možnost se proti byrokracii bránit? Výsledkem bude, že tito noví obyvatelé budou mít k obci velmi laxní vztah. Jinak když se podívám jak začíná vypadat Rudenská ve směru na Vyhlídku (mohli by jí přejmenovat třeba na "Pevnostní"), tak malé oplocení předzahrádek je proti tomu opravdu legrace. Ale chápu, že lidé co bydlí u silnice chtějí mít klid.

bruno
Příspěvky: 43
Registrován: 16 dub 2013, 16:12
Bydliště: Chýně

Re: Dumprorodinu.cz

Příspěvek od bruno » 28 srp 2017, 09:15

Rozumím tomu, co řešíte. Věřte, že obec a stavební úřad nerozhodují tak proto, aby Vás poškozovaly nebo se mstily. Netýká se to jen Vašeho příspěvku, ale mě hodně vadí, jak se tu otíráte o obec, zmiňujete drzost. Nečte se to dobře. Nebydleli jste tu, nevíte zatím nic o lidech tady, o obci. Vy ani nemůžete vědět, že stávající zastupitelstvo je zdaleka to nejlepší, které tu kdy bylo a vůbec nemáte představu, kolik úsilí je stojí hasit časované bomby vzniklé neznalostí, podceněním situace a neřešením klíčových věcí předchozích zastupitelstev. Já mám jen chabou představu, vůbec jim tuhle roli nezávidím a jsem velmi rád, že někdo za mě jedná a věřím, že pro moje dobro. O laxním či vřelém vztahu člověka k obci určitě nerozhoduje oplocená předzahrádka. Zkrátka vítejte a věřte.

Uživatelský avatar
Srneček
Příspěvky: 2499
Registrován: 13 říj 2006, 14:15
Bydliště: Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: Dumprorodinu.cz

Příspěvek od Srneček » 28 srp 2017, 17:30

A ještě něco, obec jsme my (my všichni myslím) a nemá smysl se kousat do vlastní nohy, nebo se k sobě chovat laxně.
Srneček

vladimirt
Příspěvky: 19
Registrován: 18 kvě 2016, 14:30

Re: Dumprorodinu.cz

Příspěvek od vladimirt » 28 srp 2017, 23:20

bruno píše: 28 srp 2017, 09:15 Rozumím tomu, co řešíte. Věřte, že obec a stavební úřad nerozhodují tak proto, aby Vás poškozovaly nebo se mstily. Netýká se to jen Vašeho příspěvku, ale mě hodně vadí, jak se tu otíráte o obec, zmiňujete drzost. Nečte se to dobře. Nebydleli jste tu, nevíte zatím nic o lidech tady, o obci. Vy ani nemůžete vědět, že stávající zastupitelstvo je zdaleka to nejlepší, které tu kdy bylo a vůbec nemáte představu, kolik úsilí je stojí hasit časované bomby vzniklé neznalostí, podceněním situace a neřešením klíčových věcí předchozích zastupitelstev. Já mám jen chabou představu, vůbec jim tuhle roli nezávidím a jsem velmi rád, že někdo za mě jedná a věřím, že pro moje dobro. O laxním či vřelém vztahu člověka k obci určitě nerozhoduje oplocená předzahrádka. Zkrátka vítejte a věřte.
Pokud je předzahrádka tak nedůležitá, proč to zastupitelstvo speciálně řeší? Já tedy rozhodně nestojím o to, aby na mě někdo "páchal dobro". Mě ten pozemek rozhodně nestál zanedbatelnou částku. Mnozí zastupitelé mají kolem svých "haciend" stěny a zdi, že by se nemuseli stydět ani mexičtí mafiáni. Zřejmě sytý hladovému nevěří, jak se říká. Ano častým pročítáním tohoto fora i stránek obce jsem nabyl dojmu, že toto zastupitelstvo je nejlepší jaké kdy v Chýni bylo. Ale začínám mít vážné pochybnosti. Zvlášť pokud rozhoduje o soukromém majetku, aniž by se vlastníků jakkoliv zeptalo. Připomíná to časy minulé. A též dost často dává najevo jakou jsme my noví přítěží. Uvědomují si, že i my jsme voliči a nebude nás zrovna málo? Obec by se především měla starat o obecní majetek. Když jeden přijede do Chýně tak se nabízí pohled skoro až žalostný. Mnohde jsou nevyasfaltované cesty což připomíná spíše obce někde daleko na východ, jako třeba na Ukrajině. A jsou to ti zlí developeři, kteří tam kde staví tak cesty asfaltují a chodníky opatřují moderní zámkovou dlažbou. Jinak o vztahu rozhodují i zdánlivé maličkosti, zvlášť pokud jde o princip. Pro mě je nejdůležitější moje rodina, pak majetek a až pak obec. Chtěl jsem s mojí rodinou, až se tu zabydlíme, občas s něčím vypomoci jako jarní úklid, sázení stromů atp. Ale po tom jak se k nám obec chová už opravdu nemám chuť se tak angažovat. A nejde jen o předzahrádku, ale i o např. nepřijetí dítěte do školky, i přes to že jsme si vybavili trvalé bydliště v nejbližším možném termínu co nám developer s obrovským zpožděním nemovitost předal. S předstihem jsme žádali o řešení situace s trvalým pobytem i na obecním úřadě. Odpověď byla, že nám nemohou nijak pomoci. Vstřícnost prostě nulová.

Uživatelský avatar
Batáta
Příspěvky: 264
Registrován: 20 led 2013, 20:00

Re: Dumprorodinu.cz

Příspěvek od Batáta » 29 srp 2017, 07:54

Vladimirte buďte rád, že jste obec neviděl před 10 lety. To byste se sem možná ani nestěhoval. Mnozí z nás prošli tím, že k domům se chodilo v létě v zimě po nezpevněné cestě, děti jsme dávali do soukromých školek a autobus sem jezdil možná 3x za den. Zažili jsme kruté zimy, kdy jsme společně prohrabovali cestu, abychom se dostali na autobus do školy, do práce a nebo k doktorům. Chýně byla odříznutá od světa a nikdo se nedostal sem ani ven. A snažili jsme se! Ano nadávali jsme, držkovali, ale snažili. To co se v obci vybudovalo, jaké je tu "spolkové prostředí" za to stojí.

V Chýni prostě na developery nečekají s párkem a limonádou. Chýně prostě ten nával nestíhá a nechce dopadnout jako obce na východě, severu i jihu Prahy odkud sem developři přicházejí. A já to schvaluji. Jděte na úřad na jednání, půjčte si podklady, studujte a pak ... se rozhodněte zda tu chcete žít. My známe ten pohled zvenku, kdy jsme se sem stěhovali, ale zaplať příroda, teď už známe i pohled zevnitř.
Ipomoea batatas

martina.no
Příspěvky: 121
Registrován: 14 pro 2006, 22:04
Bydliště: Borová 307

Re: Dumprorodinu.cz

Příspěvek od martina.no » 29 srp 2017, 10:52

vladimirt píše: 28 srp 2017, 23:20
bruno píše: 28 srp 2017, 09:15 Rozumím tomu, co řešíte. Věřte, že obec a stavební úřad nerozhodují tak proto, aby Vás poškozovaly nebo se mstily. Netýká se to jen Vašeho příspěvku, ale mě hodně vadí, jak se tu otíráte o obec, zmiňujete drzost. Nečte se to dobře. Nebydleli jste tu, nevíte zatím nic o lidech tady, o obci. Vy ani nemůžete vědět, že stávající zastupitelstvo je zdaleka to nejlepší, které tu kdy bylo a vůbec nemáte představu, kolik úsilí je stojí hasit časované bomby vzniklé neznalostí, podceněním situace a neřešením klíčových věcí předchozích zastupitelstev. Já mám jen chabou představu, vůbec jim tuhle roli nezávidím a jsem velmi rád, že někdo za mě jedná a věřím, že pro moje dobro. O laxním či vřelém vztahu člověka k obci určitě nerozhoduje oplocená předzahrádka. Zkrátka vítejte a věřte.
Pokud je předzahrádka tak nedůležitá, proč to zastupitelstvo speciálně řeší? Já tedy rozhodně nestojím o to, aby na mě někdo "páchal dobro". Mě ten pozemek rozhodně nestál zanedbatelnou částku. Mnozí zastupitelé mají kolem svých "haciend" stěny a zdi, že by se nemuseli stydět ani mexičtí mafiáni. Zřejmě sytý hladovému nevěří, jak se říká. Ano častým pročítáním tohoto fora i stránek obce jsem nabyl dojmu, že toto zastupitelstvo je nejlepší jaké kdy v Chýni bylo. Ale začínám mít vážné pochybnosti. Zvlášť pokud rozhoduje o soukromém majetku, aniž by se vlastníků jakkoliv zeptalo. Připomíná to časy minulé. A též dost často dává najevo jakou jsme my noví přítěží. Uvědomují si, že i my jsme voliči a nebude nás zrovna málo? Obec by se především měla starat o obecní majetek. Když jeden přijede do Chýně tak se nabízí pohled skoro až žalostný. Mnohde jsou nevyasfaltované cesty což připomíná spíše obce někde daleko na východ, jako třeba na Ukrajině. A jsou to ti zlí developeři, kteří tam kde staví tak cesty asfaltují a chodníky opatřují moderní zámkovou dlažbou. Jinak o vztahu rozhodují i zdánlivé maličkosti, zvlášť pokud jde o princip. Pro mě je nejdůležitější moje rodina, pak majetek a až pak obec. Chtěl jsem s mojí rodinou, až se tu zabydlíme, občas s něčím vypomoci jako jarní úklid, sázení stromů atp. Ale po tom jak se k nám obec chová už opravdu nemám chuť se tak angažovat. A nejde jen o předzahrádku, ale i o např. nepřijetí dítěte do školky, i přes to že jsme si vybavili trvalé bydliště v nejbližším možném termínu co nám developer s obrovským zpožděním nemovitost předal. S předstihem jsme žádali o řešení situace s trvalým pobytem i na obecním úřadě. Odpověď byla, že nám nemohou nijak pomoci. Vstřícnost prostě nulová.
Developer by se vám na silnici a chodník vykašlal, kdyby mu bez nich stavbu zkolaudovali, z dobrého srdce a lásky ke klientům to rozhodně nedělá. Navíc je neplatí ze svého, ale z peněz od vás. Když stavím sídliště, tak musím postavit i nějakou infrastrukturu, takže vyzdvihovat to jako plus oproti obci, která nechá nezpevněné některé ulice v místech s minimálním provozem, je poněkud zcestné. Navíc obec má v plánu nezpevněné cesty řešit, ale holt požadavků je spousta a peněz omezené množství, vše je otázkou priorit a ty jsou teď někde jinde.

Situace se školkou je dlouhodobá, to jste si mohli zjistit ještě před stěhováním, školka holt není nafukovací. Za dobu, co tu bydlíme, školku rozšiřovali dvakrát a stejně je to málo, takže pokud byste se jen trochu zajímali, muselo vám být jasné, že když se sem přistěhuje naráz X lidí do bytovek, tak problém bude.

Uživatelský avatar
Srneček
Příspěvky: 2499
Registrován: 13 říj 2006, 14:15
Bydliště: Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: Dumprorodinu.cz

Příspěvek od Srneček » 29 srp 2017, 18:31

vladimirt píše: 28 srp 2017, 23:20
Mnozí zastupitelé mají kolem svých "haciend" stěny a zdi, že by se nemuseli stydět ani mexičtí mafiáni.

A které myslíte? Vy víte kde bydlí? Barek, Vacková, Janča, Palatinus, Chvojková, Sága...všechny ty ploty bych přelezl.

Zvlášť pokud rozhoduje o soukromém majetku, aniž by se vlastníků jakkoliv zeptalo. Připomíná to časy minulé.

Pokud máte pocit, že je porušován zákon a ochrana soukromého majetku, obraťte se na soud. V dnešní době přeci není možné, aby obec jednala jako nějaký neomezený mocipán.


...ale i o např. nepřijetí dítěte do školky, i přes to že jsme si vybavili trvalé bydliště v nejbližším možném termínu...

Když není místo ve školce, nedá se to asi řešit, nebo máte nějaký nápad, jak by se měla obec v tomto případě zachovat?
Srneček

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů