Autobus na Háje

Máte nápad, připomínku, dotaz k chodu obce?
Odpovědět
obyvatel
Příspěvky: 372
Registrován: 04 říj 2006, 16:27
Bydliště: Chyne

Příspěvek od obyvatel » 02 črc 2007, 08:47

Tedy spoluobyvatelé,
že vám není hamba!!! Takhle se pustit do naší nové "sousedky" Vandy. Ona se jen zeptala a možná nezvolila ten úplně pro vás přijatelný tón. Vždyť si vzpomeňte, jak se na tomto diskusním fóru nadávalo na dopravu a kolik ne vždy fundovaných otázek padalo. Důležité je, že se situace lepší. I má matka chodila denně na vlak na Litovické nádraží a taky to přežila, jen trpělivost. Určitě bych nezatracoval myšlenku jednání o využití vlaku. Na metro zatím rezignuji a tramvaj jezdí moc pomalu. Lince 347 zdar a ať nám roste (co do počtu spojů a zastávek v Chýni).

Uživatelský avatar
-cs-
Příspěvky: 594
Registrován: 04 zář 2006, 20:48
Bydliště: Dom c.6
Kontaktovat uživatele:

sponzorovane objekty

Příspěvek od -cs- » 09 črc 2007, 21:47

videl som tu niekde navrh na tabulu s menami

taketo nieco je typicke v australii ... kazdu chvilu vidite znacku "udrzbu tejto cesty sponzoruje XYZ"

viem si predstavit cestovny podiadok e.g. "kryglikuv spoj", "srneckuv okruh", etc. ...

na/za zastavky by sa napriklad mohli dat reklamne plochy a obec by tak mohla ziskavat peniaze na posilenie spojov nie?

-cs-

MIr

Příspěvek od MIr » 10 črc 2007, 08:51

hm, tak já si zamlouvám sponzoring mravenců dole ve višňovce. Michal

Uživatelský avatar
stryc
Příspěvky: 546
Registrován: 12 kvě 2006, 23:51
Bydliště: 0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od stryc » 20 srp 2007, 18:06

c
Naposledy upravil(a) stryc dne 10 kvě 2010, 12:37, celkem upraveno 1 x.

Karlos
Příspěvky: 37
Registrován: 11 bře 2007, 08:00

Příspěvek od Karlos » 06 zář 2007, 11:41

Mám skromný dotaz. Kdyby se dole ve vsi zrušila jedna zastávka (Chýně-ta co vede do té uličky ke školce-protože to potom stejně zastavuje i na té druhé co je na hlavní silnici) a každý autobus by vyjel až na Háje, platila by za to obec stejně další peníze, nebo by se to srovnalo tím ,že zmizí jedna zastávka? A ta komunikace co vede ke školce by se tak neničila.

Uživatelský avatar
ovcak
Příspěvky: 203
Registrován: 11 srp 2006, 20:39
Bydliště: Chýně - Háje

Příspěvek od ovcak » 06 zář 2007, 16:23

Karlos píše:Mám skromný dotaz. Kdyby se dole ve vsi zrušila jedna zastávka (Chýně-ta co vede do té uličky ke školce-protože to potom stejně zastavuje i na té druhé co je na hlavní silnici) a každý autobus by vyjel až na Háje, platila by za to obec stejně další peníze, nebo by se to srovnalo tím ,že zmizí jedna zastávka? A ta komunikace co vede ke školce by se tak neničila.
Tato varianta už mne též napadla. Výsledek by byl takový, že by zůstal zachován počet zastávek a jestli se bus otočí v té uličce jak to funguje teď, nebo by se otočil na Hájích...myslím že by se ani délka trasy o moc neprodloužila. No zní to logicky, že by bus nestavěl dvakrát na téměř stejném místě a ještě by to přineslo užitek, ale nemusí to být tak jednoduché to změnit, jak nám se zdá. Ale jako návrh na zvážení si myslím, že to rozhodně stojí.

Uživatelský avatar
Dádule
Příspěvky: 725
Registrován: 12 kvě 2006, 18:03
Bydliště: dum c. 10, U Dráhy 325
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dádule » 07 zář 2007, 08:11

Myslim, ze cela trasa autobusu je zahrnuta do dopravni studie, ktera se pripravuje. Bylo by fajn mit zastavku smerem na Haje na ulici Hlavni a nezajizdet ke hristi, ale neni to tak jednoduche.
Co se tyce Motola...tak jsem slysela, ze tam jezdi hodne lidi do prace a nebo za doktorem.

Uživatelský avatar
Martina2
Příspěvky: 435
Registrován: 04 říj 2006, 11:48
Bydliště: U Dráhy

Příspěvek od Martina2 » 07 zář 2007, 08:19

No, několikrát jsem měla to "potěšení" busem přes Hostivice jet a podle mě většina cestujících vystupuje na Bílé Hoře, tj. přesedají na tram či bus směr Hradčanská....

MIr

Příspěvek od MIr » 07 zář 2007, 12:16

ovčák píše:
Karlos píše:Mám skromný dotaz. Kdyby se dole ve vsi zrušila jedna zastávka (Chýně-ta co vede do té uličky ke školce-protože to potom stejně zastavuje i na té druhé co je na hlavní silnici) a každý autobus by vyjel až na Háje, platila by za to obec stejně další peníze, nebo by se to srovnalo tím ,že zmizí jedna zastávka? A ta komunikace co vede ke školce by se tak neničila.
Tato varianta už mne též napadla. Výsledek by byl takový, že by zůstal zachován počet zastávek a jestli se bus otočí v té uličce jak to funguje teď, nebo by se otočil na Hájích...myslím že by se ani délka trasy o moc neprodloužila. No zní to logicky, že by bus nestavěl dvakrát na téměř stejném místě a ještě by to přineslo užitek, ale nemusí to být tak jednoduché to změnit, jak nám se zdá. Ale jako návrh na zvážení si myslím, že to rozhodně stojí.
A co lidi, co chtěj vystoupit ve starý vsi? Museli by dřepět v buse min. o pět minut dýl a jet dál, než chtějí - přejet svojí zastávku a čekat, až se do ní bus vrátí???? Chytrá změna.

Uživatelský avatar
Jiří Nývlt
Příspěvky: 1314
Registrován: 24 kvě 2006, 14:04
Bydliště: Hlavní ul. Chýně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiří Nývlt » 07 zář 2007, 12:58

MIr píše:
ovčák píše:
Karlos píše:Mám skromný dotaz. Kdyby se dole ve vsi zrušila jedna zastávka (Chýně-ta co vede do té uličky ke školce-protože to potom stejně zastavuje i na té druhé co je na hlavní silnici) a každý autobus by vyjel až na Háje, platila by za to obec stejně další peníze, nebo by se to srovnalo tím ,že zmizí jedna zastávka? A ta komunikace co vede ke školce by se tak neničila.
Tato varianta už mne též napadla. Výsledek by byl takový, že by zůstal zachován počet zastávek a jestli se bus otočí v té uličce jak to funguje teď, nebo by se otočil na Hájích...myslím že by se ani délka trasy o moc neprodloužila. No zní to logicky, že by bus nestavěl dvakrát na téměř stejném místě a ještě by to přineslo užitek, ale nemusí to být tak jednoduché to změnit, jak nám se zdá. Ale jako návrh na zvážení si myslím, že to rozhodně stojí.
A co lidi, co chtěj vystoupit ve starý vsi? Museli by dřepět v buse min. o pět minut dýl a jet dál, než chtějí - přejet svojí zastávku a čekat, až se do ní bus vrátí???? Chytrá změna.
Děkuju Ti náčelníku/ice. Byla by to blbost.
Ale dojde na zrušení tý kličky... zastávka se plánuje na Hlavní, jak písala Dád.

Honzina
Příspěvky: 52
Registrován: 01 pro 2006, 18:31
Bydliště: Chýně 321

Příspěvek od Honzina » 07 zář 2007, 13:29

A co lidi, co chtěj vystoupit ve starý vsi? Museli by dřepět v buse min. o pět minut dýl a jet dál, než chtějí - přejet svojí zastávku a čekat, až se do ní bus vrátí???? Chytrá změna.
Kdyz si lidi ze stary vsi jsou schopni privstat a nastoupit rano v te ulicce,jen aby meli misto k sezeni a kodrcat se na Haje,tak proc by nemohli "cekat" odpoledne az se bus vrati do vsi ???

Uživatelský avatar
Jiří Nývlt
Příspěvky: 1314
Registrován: 24 kvě 2006, 14:04
Bydliště: Hlavní ul. Chýně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiří Nývlt » 07 zář 2007, 13:51

Honzina píše:
A co lidi, co chtěj vystoupit ve starý vsi? Museli by dřepět v buse min. o pět minut dýl a jet dál, než chtějí - přejet svojí zastávku a čekat, až se do ní bus vrátí???? Chytrá změna.
Kdyz si lidi ze stary vsi jsou schopni privstat a nastoupit rano v te ulicce,jen aby meli misto k sezeni a kodrcat se na Haje,tak proc by nemohli "cekat" odpoledne az se bus vrati do vsi ???
Protože ráno z toho maj sezení a odpoledne by z toho měli pruzení. p.s. Já nastupuju až u pívováru. ;-)
Odhlédněme od tadytoho, týká se to i ranně nezůčastněných zuřivých sedačů - přeci jenom je objektivně kravina zajíždět na kopec, když můžou vyskočit důle. (stejně tak je trochu funny bojovat o místo k sezení zajížděním nahoru)

Uživatelský avatar
Srneček
Příspěvky: 2499
Registrován: 13 říj 2006, 14:15
Bydliště: Chýně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Srneček » 07 zář 2007, 13:55

Proto, že pak už to není boj o místo, ale o čas. Osobně mi ta hájecká myšlenka nepřijde tak úplně blbá. Jak budu mít čas, tak ty trasy změřím - o kolik by byla ta otočka na Hájích delší.
Srneček

Uživatelský avatar
-cs-
Příspěvky: 594
Registrován: 04 zář 2006, 20:48
Bydliště: Dom c.6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -cs- » 07 zář 2007, 15:56

Jiri Nyvlt píše:
Honzina píše:
A co lidi, co chtěj vystoupit ve starý vsi? Museli by dřepět v buse min. o pět minut dýl a jet dál, než chtějí - přejet svojí zastávku a čekat, až se do ní bus vrátí???? Chytrá změna.
Kdyz si lidi ze stary vsi jsou schopni privstat a nastoupit rano v te ulicce,jen aby meli misto k sezeni a kodrcat se na Haje,tak proc by nemohli "cekat" odpoledne az se bus vrati do vsi ???
Protože ráno z toho maj sezení a odpoledne by z toho měli pruzení. p.s. Já nastupuju až u pívováru. ;-)
Odhlédněme od tadytoho, týká se to i ranně nezůčastněných zuřivých sedačů - přeci jenom je objektivně kravina zajíždět na kopec, když můžou vyskočit důle. (stejně tak je trochu funny bojovat o místo k sezení zajížděním nahoru)

zurivi sedaci - toto je naozaj zaujimavy fenomen obci a vesnic bez rozdielu narodnosti :)
co takto raz, z recesie, vsetci z Hajov by si privstali, zisli dolu do vsi a obsadili cely bus :D

Karlos
Příspěvky: 37
Registrován: 11 bře 2007, 08:00

Příspěvek od Karlos » 07 zář 2007, 18:58

Jiri Nyvlt píše:Protože ráno z toho maj sezení a odpoledne by z toho měli pruzení. p.s. Já nastupuju až u pívováru. ;-)
Odhlédněme od tadytoho, týká se to i ranně nezůčastněných zuřivých sedačů - přeci jenom je objektivně kravina zajíždět na kopec, když můžou vyskočit důle. (stejně tak je trochu funny bojovat o místo k sezení zajížděním nahoru)
Aha, takže ono je vlastě horší se o tři minuty déle svézt než se patnáct minut táhnout 1,5 kilometru dolů do vsi nebo nahoru na Háje ( a to je dost svižnou chůzí). Uznávám ,že za hezkého počasí je to hezká procházka ,ale v dešti už to tak romantický neni.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host