Autobus na Háje

Máte nápad, připomínku, dotaz k chodu obce?
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dádule
Příspěvky: 725
Registrován: 12 kvě 2006, 18:03
Bydliště: dum c. 10, U Dráhy 325
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dádule » 11 zář 2007, 09:48

Jeste upresnim, neb nekteri me nepochopili.
Nejsem pro zruseni zastavky Chyne uplne..jen v tom jednom smeru za rohem u nastenky. Autobus by jel: Pivovarsky dvur, Haje, Chyne, Pivovarsky dvur...vsichni by nalezli na sve zastavce..jen v opacnem poradi nez doted.

Uživatelský avatar
Jiří Nývlt
Příspěvky: 1314
Registrován: 24 kvě 2006, 14:04
Bydliště: Hlavní ul. Chýně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiří Nývlt » 11 zář 2007, 10:01

Ano, proč si zhoršovat už tak své pohoršené pohodlí?

Uživatelský avatar
Večernice
Příspěvky: 500
Registrován: 02 bře 2007, 23:39
Bydliště: Chyne

Příspěvek od Večernice » 11 zář 2007, 10:36

Dádule píše:Jeste upresnim, neb nekteri me nepochopili.
Nejsem pro zruseni zastavky Chyne uplne..jen v tom jednom smeru za rohem u nastenky. Autobus by jel: Pivovarsky dvur, Haje, Chyne, Pivovarsky dvur...vsichni by nalezli na sve zastavce..jen v opacnem poradi nez doted.

....a mně se nechce zajíždět na Haje :lol: (občas tam zajedu kvůli synovi, ale toho to baví :) )

a asi nebudu sama :wink: , myslím,že to není rozumný nápad!! Chce to jiné řešení.

Uživatelský avatar
Dádule
Příspěvky: 725
Registrován: 12 kvě 2006, 18:03
Bydliště: dum c. 10, U Dráhy 325
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dádule » 11 zář 2007, 10:56

Vzdyt je to vsechno hypoteticky...podle me ten cenovy system autobusu takhle nefunguje.
Ale rano nikomu nevadi si privstat a nasednout predem, co? :lol:

To jen jak se blizi zima a tma, tak lidi zacinaji vymyslet, jak se zbavit te prochazky z dolni Chyne nahoru domu...neb za tmy je to fakt dost nebezpecny. Odrazky a baterka povinna vybava. :D

Uživatelský avatar
Večernice
Příspěvky: 500
Registrován: 02 bře 2007, 23:39
Bydliště: Chyne

Příspěvek od Večernice » 11 zář 2007, 11:08

Dádule píše:Vzdyt je to vsechno hypoteticky...podle me ten cenovy system autobusu takhle nefunguje.
Ale rano nikomu nevadi si privstat a nasednout predem, co? :lol:

To jen jak se blizi zima a tma, tak lidi zacinaji vymyslet, jak se zbavit te prochazky z dolni Chyne nahoru domu...neb za tmy je to fakt dost nebezpecny. Odrazky a baterka povinna vybava. :D
Uvědomuju si to , to je jasný, že je to wotravný.

PaMi
Příspěvky: 400
Registrován: 15 kvě 2006, 14:24
Bydliště: Chýně

Příspěvek od PaMi » 11 zář 2007, 11:10

Dle mých informací je situace následující:
Dopravce (v tomto případě ROPID) zajišťuje dopravu příměstskou a místní. Příměstská doprava znamená to, že autobus dojede do centra obce. Nikdo už neřeší, jestli se v centru obce otočí nebo třeba jenom projede. Za tuto službu obec platí XY Kč.
Ve chvíli, kdy ale autobus zajíždí do dalších lokalit v obci, jedná se o místní dopravu za kterou obec musí platit taky.
Takže závěr - i kdyby se zajetím do Hájů a zrušením smyčky třebas trasa nakrásně zkrátila, tak tam bude stejně ta cesta v rámci místní dopravy, která se musí zaplatit.
Hlavně v tom prosím NEHLEDEJTE LOGIKU

Uživatelský avatar
stryc
Příspěvky: 546
Registrován: 12 kvě 2006, 23:51
Bydliště: 0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od stryc » 11 zář 2007, 11:12

a
Naposledy upravil(a) stryc dne 10 kvě 2010, 12:37, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
kryglik
Příspěvky: 1377
Registrován: 26 dub 2006, 08:50
Bydliště: Za Ovcinem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kryglik » 11 zář 2007, 11:20

stryc píše:no, kdyz se na to podivam optikou "starousedlika", tak bych nas na vrsku, a neni se moc co divit, nemel moc v lasce
presne tak... kdyby mi nekdo chtel rusit zastavky tak ho zenu!


proste to chce udelat novou trasu busu... bez vyjimek a tak aby jezdil po cele obci. Ale to je zas o tech penezich :)

Honzina
Příspěvky: 52
Registrován: 01 pro 2006, 18:31
Bydliště: Chýně 321

Příspěvek od Honzina » 11 zář 2007, 12:36

... kdyby mi nekdo chtel rusit zastavky tak ho zenu!
Coz o to,kdyby nekdo rusil zastavku uplne,tak se cilim.Kdyz mi ale jen nekdo pozmeni misto nastupu/vystupu (a pritom se na sve puvodni misto urceni dostanu tak jako tak),tak si holt reknu,ze obec se rozsiruje a je to nutne zlo ... Kdyz si budou starochejnaci stat furt za svym a nebudou pristupni ke kompromisum,tak se zadneho uchazejiciho reseni nedockame ....

Uživatelský avatar
Jiří Nývlt
Příspěvky: 1314
Registrován: 24 kvě 2006, 14:04
Bydliště: Hlavní ul. Chýně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiří Nývlt » 11 zář 2007, 12:49

Honzina píše:
... kdyby mi nekdo chtel rusit zastavky tak ho zenu!
Coz o to,kdyby nekdo rusil zastavku uplne,tak se cilim.Kdyz mi ale jen nekdo pozmeni misto nastupu/vystupu (a pritom se na sve puvodni misto urceni dostanu tak jako tak),tak si holt reknu,ze obec se rozsiruje a je to nutne zlo ... Kdyz si budou starochejnaci stat furt za svym a nebudou pristupni ke kompromisum,tak se zadneho uchazejiciho reseni nedockame ....
Nápodobně :lol:
Je to fakt nutné zlo?

MIr

Příspěvek od MIr » 11 zář 2007, 12:55

Děcka, děcka !!!!


Starochejňáci, novochejňáci. Přečtěte si Kubulu a Kubu Kubykulu, ať víte, kam takový hašteření vede.

Aby na nás taky jednou nepřišel Barbucha!!


Michal

:roll:

Uživatelský avatar
Večernice
Příspěvky: 500
Registrován: 02 bře 2007, 23:39
Bydliště: Chyne

Příspěvek od Večernice » 11 zář 2007, 14:27

Honzino, :) přeci když se obce rozrůstají, tak zastávky spíše příbývají!! Aspoň to tak v jiných obcích je.
Mně ten nápad se zrušením zastávky v jednom směru připadá nesmyslný. :roll:
Dejte podnět na obec, navštivte veřejnou schůzi..... neberte to jako truc od starousedlíků :wink: .
Dovedu si představit, jak je protivný chodit tu cestu na Háje. To měl už dávno promyslet někdo jiný :lol:, když se začalo stavět.

My diskutujem, Michale :) To snad Barbuchovi neva :wink:

Karlos
Příspěvky: 37
Registrován: 11 bře 2007, 08:00

Příspěvek od Karlos » 11 zář 2007, 15:47

To co jsem původně myslel, bylo to, aby to nestálo žádné další peníze a s minimálním zlem to vyhovělo většině obyvatel. Být naštvaný že mi zruší zastávku, když mám druhou o padesát metrů dál mi přijde divný, ale je to každého věc.
Poslední možnost která mě napadla, je tato. Zastávku směrem ke školce přesunout na hlavní silnici (někam naproti zastávce CHÝNĚ) a točnu udělat na Hájích s tím ,že by tam ten autobus zastavil. Nemusel by se alespoň prodírat tou úzkou uličkou . Ale pochybuju ,že by to bylo bez navýšení ceny.

MIr

Příspěvek od MIr » 11 zář 2007, 15:57

Karlos píše:To co jsem původně myslel, bylo to, aby to nestálo žádné další peníze a s minimálním zlem to vyhovělo většině obyvatel. Být naštvaný že mi zruší zastávku, když mám druhou o padesát metrů dál mi přijde divný, ale je to každého věc.
Poslední možnost která mě napadla, je tato. Zastávku směrem ke školce přesunout na hlavní silnici (někam naproti zastávce CHÝNĚ) a točnu udělat na Hájích s tím ,že by tam ten autobus zastavil. Nemusel by se alespoň prodírat tou úzkou uličkou . Ale pochybuju ,že by to bylo bez navýšení ceny.
Zastavka na hlavni byla, co si pamatuju z verejnych zasedani, samozrejme nejlogictejsi reseni, ktere bohuzel nebylo mozne zatim realizovat - neni tam na ni misto. Ta klicka je nahradni reseni. Ale jak uz se tady 2x psalo (poprve Dadule, podruhe Nyvlt), az jednou dojde k rekonstrukci hlavni ulice, vytvori se na ni tez zastavka a klicka z jizdniho radu zmizi.
Ja jsem rada, ze nejake busy na Haje vubec jedou.

Uživatelský avatar
Martina2
Příspěvky: 435
Registrován: 04 říj 2006, 11:48
Bydliště: U Dráhy

Příspěvek od Martina2 » 11 zář 2007, 16:18

Kdyby nebylo toho systému příměstská/místní a následného navýšení ceny, tak by Karlosovo řešení bylo super. Všechno ostatní je tvrzení proti tvrzení... kdo je pohodlnější atd. :) Škoda. Ale zaplaťpánbuh za ty spoje, co jezdí teď!

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů