Starý papír

Jak se tu bydlí nově příchozím nebo již stávajícím obyvatelům. Co je nového a jak to ve vsi chodí...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Srneček
Příspěvky: 2499
Registrován: 13 říj 2006, 14:15
Bydliště: Chýně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Srneček » 13 pro 2007, 15:00

armagedon píše:
Srneček píše:Dádulo, prosím, napiš mu to, já už na to nemám sílu :roll:.
Zajímavý přístup zastupitele.....
Tak jinak. Co se má dělat se starým papírem ví nahoře dost lidí. Taky je tady ovšem dost debilů, který to neřeší a řešit prostě nebudou. Postoj kolektivní viny mne nebaví, nevím proč bych se měl každý den dívat na ten chlív. Pořád se tu řěší problém jestli si Ibert zapomatuje první sobotu atd. Problém je, že ty co to tam hází to dost možná taky vědí, ale kašlou na to. A zbytek - těch ohleduplnějších, má holt smůlu, prostě chlív tam bude a vyřízeno. Co třeba vyhláška, příklad - pod pokutou tolik a tolik zákaz skládky - protože to už je skládka a pěkně nechutná. Ale dělat z Iberta opruza, že to pořád nechápe, je poměrně slabej výkon. :twisted:
Ale, no tak, děti. Cedule to opravdu nevyřeší, z Iberta opruza nedělám. Co stojí modré kontejnery jsem tady už psal a myšlenka jejich přistavení do Hájů ještě neumřela - pracujem na tom (teď se do toho vložila taky dadule - tak je naděje na úspěch :wink: ). A jakýže zastupitel to tu podává slabý výkon :lol:? - asi nějaká fáma z armabetonu.
Srneček

Uživatelský avatar
Dádule
Příspěvky: 725
Registrován: 12 kvě 2006, 18:03
Bydliště: dum c. 10, U Dráhy 325
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dádule » 13 pro 2007, 15:05

click píše:Tak ted tu jsme dazed and confused dva. Tady se neplati za papir? Vetsinou je to velky business, zase jsem narazil na vyjimku? Za velkou louzi by vam utrhly ruku a kazdy barak by mel aspon dva kontejnery...balit a vazat papir me prijde prinejmensim stejne tak uchylny jako jit na postu a predpisove met zabaleny balicek v papiru a s provazkem. Ale to uz je jina story..
No ja te chapu. Ona logika bohuzel moc nefunguje. V CR papir je moc levna vec, takze ve sbernych surovinach ti daji smesnou castku kdyz je papir cisty, suchy a svazany a jeste smesnejsi, kdyz neni svazany :wink:

Jedina surovina, ktera je "luxusnejsi" na ceskem trhu je sklo.

MIr

Příspěvek od MIr » 13 pro 2007, 15:09

click píše:Tak ted tu jsme dazed and confused dva. Tady se neplati za papir? Vetsinou je to velky business, zase jsem narazil na vyjimku? Za velkou louzi by vam utrhly ruku a kazdy barak by mel aspon dva kontejnery...balit a vazat papir me prijde prinejmensim stejne tak uchylny jako jit na postu a predpisove met zabaleny balicek v papiru a s provazkem. Ale to uz je jina story..
např.
http://194.108.70.70/sks-cz/index.php?a=text&id=32
http://www.papirna.cz/vykup_sberu.htm

http://leonardo.bolatice.cz/text.asp?sysID=611:
Papír:
odebírá se ve sběrnách surovin (časopisy, noviny a karton), průměrné výkupní ceny:

časopisy a reklamní letáky 0,6 kč/kg

noviny 1-1,4 kč/kg

karton 0,8 kč/kg

směs papíru 0,1-0,5 kč/kg

Uživatelský avatar
click
Příspěvky: 257
Registrován: 13 lis 2007, 19:13
Bydliště: Stercus Accidit

Příspěvek od click » 13 pro 2007, 15:23

Tak jak si muzou myslet ze donuti lidi aby recycle pokud jim nedaji moznost dotovanych kontejneru? Nemyslim obec ale stat. Na obci by akorat zustalo ohlaseni kolik kontejneru je potreba a voila...takhle jsme meli velky projekt komposteru kterou davala municipality/obec zadarmo aby odklonilo velke mnozstvi bio-odpadu z popelnic na patricne ekologicke mista...
Pak neni divu ze je tu porad takovy bordel kdyz neni incentiva se zachovat jinak, jak v politice tak v dalsich vecech.

Jinak docela comprehensive website ma NY.


http://www.nyc.gov/html/nycwasteless/ht ... what.shtml

V Liverpool NY je jedno z vetsich paper recycling centers kde jsme meli contract na odvoz newsprint do Thorold Ontario. Tam se to rozvarilo a recycled na prvotridni papir ktery jsme pak vozily do Chicago pro Chicago Tribune. Takze trochu utopie kdyz se divam jak to tu (ne)funguje.

MIr

Příspěvek od MIr » 13 pro 2007, 15:59

click píše:Tak jak si muzou myslet ze donuti lidi aby recycle pokud jim nedaji moznost dotovanych kontejneru? Nemyslim obec ale stat. Na obci by akorat zustalo ohlaseni kolik kontejneru je potreba a voila...takhle jsme meli velky projekt komposteru kterou davala municipality/obec zadarmo aby odklonilo velke mnozstvi bio-odpadu z popelnic na patricne ekologicke mista...
Pak neni divu ze je tu porad takovy bordel kdyz neni incentiva se zachovat jinak, jak v politice tak v dalsich vecech.

Jinak docela comprehensive website ma NY.


http://www.nyc.gov/html/nycwasteless/ht ... what.shtml

V Liverpool NY je jedno z vetsich paper recycling centers kde jsme meli contract na odvoz newsprint do Thorold Ontario. Tam se to rozvarilo a recycled na prvotridni papir ktery jsme pak vozily do Chicago pro Chicago Tribune. Takze trochu utopie kdyz se divam jak to tu (ne)funguje.
presne tak, utopie...

Myslim, ze u nas projekt kontejneru na bioodpad pomalu pripravuje zatim jen Praha.
Trideni odpadu je u nas pouze otazka etiky, kulturnosti, ohleduplnosti a uvedomelosti kazdeho jednotlivce.
Taky zrejme nemame takovou produkci odpadu na hlavu, jakou se muze pysnit americky obcan, a tak to neni ani tak velky byznys (business uz se u nas moc nepise :-)). Jakys takys byznys je u nas snad pouze obchod s pouzitym plastem. Rozemele se a vetsinou snad proda do zahranici.

Uživatelský avatar
click
Příspěvky: 257
Registrován: 13 lis 2007, 19:13
Bydliště: Stercus Accidit

Příspěvek od click » 13 pro 2007, 16:26

Trideni odpadu je u nas pouze otazka etiky, kulturnosti, ohleduplnosti a uvedomelosti kazdeho jednotlivce.
Takze bordel bude dal.. No nazdar... :roll:

Uživatelský avatar
Jiří Nývlt
Příspěvky: 1314
Registrován: 24 kvě 2006, 14:04
Bydliště: Hlavní ul. Chýně
Kontaktovat uživatele:

Navrhuju přesunout téma do tlachání

Příspěvek od Jiří Nývlt » 13 pro 2007, 16:42

Armagedone, prosím, když šplejchneš na Srnečka, že podává jako zastupitel slabej výkon tím, že požádá Dádu, aby to vysvětlila poté, co to tu on vysvětluje horem dolem a rve se na obci jak lev za to, aby odpady v Chýni byly pro vobčany co nejmenší problém, mě fakt sebralo. ;-)

Click zná praxi ze zámoří. Super. Ale čéče, si se voctnul v zemi, kde musíš převázat balíček na poště provázkem (aby se to pošťákům líp bralo nebo co). Když tu zabíháme do obecných témat, že. Vemte si například rozdělení daní, že. Chejň dostává šestkrát míň než Prágl...

MIr

Příspěvek od MIr » 13 pro 2007, 16:45

click píše:
Trideni odpadu je u nas pouze otazka etiky, kulturnosti, ohleduplnosti a uvedomelosti kazdeho jednotlivce.
Takze bordel bude dal.. No nazdar... :roll:
ale zase máš svobodu bejt prase :lol:

MIr

Re: Navrhuju přesunout téma do tlachání

Příspěvek od MIr » 13 pro 2007, 16:48

Jiri Nyvlt píše:Armagedone, prosím, když šplejchneš na Srnečka, že podává jako zastupitel slabej výkon tím, že požádá Dádu, aby to vysvětlila poté, co to tu on vysvětluje horem dolem a rve se na obci jak lev za to, aby odpady v Chýni byly pro vobčany co nejmenší problém, mě fakt sebralo. ;-)
mě taky. Ještě že Srneček umí vracet úder bez jedovejch slin. Je to obdivuhodné.

armagedon
Příspěvky: 15
Registrován: 06 bře 2007, 21:52
Bydliště: už Chýně

Re: Navrhuju přesunout téma do tlachání

Příspěvek od armagedon » 13 pro 2007, 17:36

Jiri Nyvlt píše:Armagedone, prosím, když šplejchneš na Srnečka, že podává jako zastupitel slabej výkon tím, že požádá Dádu, aby to vysvětlila poté, co to tu on vysvětluje horem dolem a rve se na obci jak lev za to, aby odpady v Chýni byly pro vobčany co nejmenší problém, mě fakt sebralo. ;-)

Click zná praxi ze zámoří. Super. Ale čéče, si se voctnul v zemi, kde musíš převázat balíček na poště provázkem (aby se to pošťákům líp bralo nebo co). Když tu zabíháme do obecných témat, že. Vemte si například rozdělení daní, že. Chejň dostává šestkrát míň než Prágl...
OK, uznávám, že jsem měl vážit slova, tímto se Ti Srnečku omlouvám. Nicméně jak jsem již psal, nemyslím si, že by to tady lidi nevěděli, prostě na to ta skupinka ignorantů slušně řečeno kašle. Takže ta pravidla třídění, která se na fóru řeší pořád dokola nic nepřináší (vzhledem k tomu jak to tam teď vypadá). Zabrat může například sankce. Líbí se mi nápad CS. jj jsme v ČR a to se tu dřív v tom bordelu utopíme, než to začnou všichni respektovat.

Uživatelský avatar
irwinka
Příspěvky: 226
Registrován: 02 říj 2006, 13:28
Bydliště: na Chýni už jen vzpomínám..

Příspěvek od irwinka » 14 pro 2007, 09:46

click píše:
Trideni odpadu je u nas pouze otazka etiky, kulturnosti, ohleduplnosti a uvedomelosti kazdeho jednotlivce.
Takze bordel bude dal.. No nazdar... :roll:
no be spis zajimalo, co za typ lidi ten bordel vytvari.. ???? ja nemam auto a ani by me nenapadlo objemnejsi ani zadnej jinej papir proste nechat u popelnic.. priznavam, ze svazovat se mi ho nechce, tak ho ale poctive "susim" doma a nacpu ho vzdycky nejake navsteve s vozem, aby ho vyhodila do papiru v hostivicich nebo nekde jinde.. JA TO PROSTE NECHAPU a kdyz denne vidim ten neuveritelnej binec, tak opravdu ziram.. pro me je to neuveritelny, ze je nekdo tak tupej, ze dela naprosto vedome neco takovyho.. uf jednim slovem :cry: jsme preci dospeli, co to tady vubec resime proboha??? to ty individua cekaji, ze mi ostatni to po nich uklidime? nebo cekaji ze az to bude mit nehorazny rozmery, ze to zlikviduje obec??? opet uf.. no narez.. :x me to proste hlava nebere..

Uživatelský avatar
Martina2
Příspěvky: 435
Registrován: 04 říj 2006, 11:48
Bydliště: U Dráhy

Příspěvek od Martina2 » 14 pro 2007, 10:01

Nojo, a už to není jen papír, myslím, že jsem zahlédla nějaké židle a podobné potfornosti. Obávám se však, že tady pláčeme na špatném hrobě - my ten bordel neděláme! Víte o někom konkrétním, kdo háže věci mimo popelnice?? Já ne...

Uživatelský avatar
-cs-
Příspěvky: 594
Registrován: 04 zář 2006, 20:48
Bydliště: Dom c.6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -cs- » 14 pro 2007, 14:43

Martina2 píše:Nojo, a už to není jen papír, myslím, že jsem zahlédla nějaké židle a podobné potfornosti. Obávám se však, že tady pláčeme na špatném hrobě - my ten bordel neděláme! Víte o někom konkrétním, kdo háže věci mimo popelnice?? Já ne...
mozno by bolo lepsie (a to myslim vazne) zrusit popolnice na plast a sklo
na hajoch, a ak, tak ich umiestnit dolu v obci kde by bol na to dohlad.

To znamena:
- zmizne plocha kde su popolnice = vyhodit tam nieco je ako vyhodit to hocikam. debili nebudu mat "mucholapku"

- uvedomelym ludom nebude vadit to vyhodit dole, lenivi to budu hadzat do ciernych kontajnerov a debili to hodia do cierneho svojho alebo susedovho v najhorsom pripade.

- stale lepsie ako ked bordel poletuje vo vetre. To je horsie ako netriedit.

Uživatelský avatar
Dádule
Příspěvky: 725
Registrován: 12 kvě 2006, 18:03
Bydliště: dum c. 10, U Dráhy 325
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dádule » 14 pro 2007, 15:09

Tak s tim tedy nesouhlasim.

Myslim, ze by to nepomohlo, akorat vice lidi nastvalo a byl by jeste vetsi bordel.

Uz jsem pochopila, ze nad tim nemuze clovek premyslet svoji logikou a brat v uvahu nejaky smysl pro poradek apod. Lidi, kteri zalozili u nas skladku a nadale ji zvetsuji jsou prasata, velmi pohodlna a necitelna.
Bordel asi bude v kazdem pripade..jen si myslim, ze varianta s kontejnery na papir by byl ten bordel nejmensi.

Jinak pokud mate potrebu vyhodit plasty a kontejnery jsou plne (jako vcera), tak zkuste kontejnery na konci ulice u domu (c. 25), tam jsou vetsinou prazdne.

Uživatelský avatar
-cs-
Příspěvky: 594
Registrován: 04 zář 2006, 20:48
Bydliště: Dom c.6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -cs- » 14 pro 2007, 19:06

Dádule píše:Tak s tim tedy nesouhlasim.

Myslim, ze by to nepomohlo, akorat vice lidi nastvalo a byl by jeste vetsi bordel.

Uz jsem pochopila, ze nad tim nemuze clovek premyslet svoji logikou a brat v uvahu nejaky smysl pro poradek apod. Lidi, kteri zalozili u nas skladku a nadale ji zvetsuji jsou prasata, velmi pohodlna a necitelna.
Bordel asi bude v kazdem pripade..jen si myslim, ze varianta s kontejnery na papir by byl ten bordel nejmensi.

Jinak pokud mate potrebu vyhodit plasty a kontejnery jsou plne (jako vcera), tak zkuste kontejnery na konci ulice u domu (c. 25), tam jsou vetsinou prazdne.
az tak tomu neverim, ze to vyriesi kontajner/re na papier. Ono tam totiz vznika akesi "utociste" podobne ako na sidliskach kde su medzi stenami umiestnene kontajnery. Tym to laka debilov vyhodit vsetok bordel za pomyselnu stenu z kontajnerov.

este by bola moznost rozptylit kontajnery popred domy ale bohuzial nie je dost miesta ... dalo by sa to vcelku dobre ustrazit.

nepoznate niekoho z toho krajneho domu (jedna alebo druha strana) popripade z rodinnych domovo oproti ? Ak su pripojeni, mozno by sa dalo dohodnut ohladne umiestnenia kamery.

toto uz nie je sranda ... tam vznika seriozna skladka a ani dva dalsie kontajnery na papier to nevyriesia. Jej rozsah je znacny a nevznikla prispenim par jedincov.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 hostů