zmrdi

Háje, Kamenice, Kaliště, Vyhlídka, Slunečné údolí, Bemett, Nová Chýně... Jak se nám tu bydli?
Odpovědět
zmrdi

Příspěvek od zmrdi » 07 led 2008, 14:03

zákon č. 361/2000 Sb

§ 27

(1) Řidič nesmí zastavit a stát

d) na křižovatce a ve vzdálenosti kratší než 5 m před hranicí křižovatky a 5 m za ní; tento zákaz neplatí v obci na křižovatce tvaru "T" na protější straně vyúsťující pozemní komunikace,

§ 53
(2) Jiní účastníci provozu na pozemních komunikacích než chodci nesmějí chodníku nebo stezky pro chodce užívat, pokud není v tomto zákoně stanoveno jinak.

armagedon
Příspěvky: 15
Registrován: 06 bře 2007, 21:52
Bydliště: už Chýně

Příspěvek od armagedon » 07 led 2008, 15:57

zmrdi píše:zákon č. 361/2000 Sb

§ 27

(1) Řidič nesmí zastavit a stát

d) na křižovatce a ve vzdálenosti kratší než 5 m před hranicí křižovatky a 5 m za ní; tento zákaz neplatí v obci na křižovatce tvaru "T" na protější straně vyúsťující pozemní komunikace,

§ 53
(2) Jiní účastníci provozu na pozemních komunikacích než chodci nesmějí chodníku nebo stezky pro chodce užívat, pokud není v tomto zákoně stanoveno jinak.
O křižovatce není řeč, ten Renault stojí skutečně nešťastně.
Není tajemstvím co je v zákoně. Dál si ale zbytečně stojíš na principech. Ty lidi tam prostě parkují, protože jiná možnost není a nechtějí blokovat majitele ostatních stání. Ale zkus policii, uvidíš, třeba to zabere :wink: Pokud by měli ale například na pražském sídlišti řešit podobně parkující řidiče museli by odtáhnout polovinu vozů. Proto policajti až na vyjímky dávno takový věci neřeší. Vzhledem k tomu, že i pro obec to bude těžko řešitelné, bude tento způsob parkování i tady běžnější.

Uživatelský avatar
punker
Příspěvky: 1337
Registrován: 19 zář 2007, 20:40
Bydliště: chýně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od punker » 07 led 2008, 15:59

Vybudování parkovacích stání v obci:
*zejména při rekonstrukci ulic Hlavní (zejména před úřadem – rozšíření)
*v nových lokalitách a na místech k tomu vhodných

další problém nastane až se zastaví pozemky naproti bytovým domům, myslím, že se asi nebude majitelům líbit, že jim stojí auta u plotu... momentálně je největším problémem odrhnutí sněhu...

Karlos
Příspěvky: 37
Registrován: 11 bře 2007, 08:00

Příspěvek od Karlos » 07 led 2008, 16:26

zmrdi píše:zákon č. 361/2000 Sb

§ 27

(1) Řidič nesmí zastavit a stát

d) na křižovatce a ve vzdálenosti kratší než 5 m před hranicí křižovatky a 5 m za ní; tento zákaz neplatí v obci na křižovatce tvaru "T" na protější straně vyúsťující pozemní komunikace,
Tak až to postaví příště před žlutý popelnice, bude se ti to zdát lepší? Sice tam ten "Rencek" stojí špatně,ale před těma popelnicema by mě asi štval víc a to i přes to ,že by asi neporušoval vyhlášku.
Je jasný že se tu někteří dopouští přestupků, ale jak to chceš řešit? Mě se to taky nelíbí, ale vím, že to zatim nejde jinak, tak kvůli tomu nedělám zle. Parkovat auto na parkovišti u přejezdu, když nevim jestli to místo někomu patří nebo ne a za situace kdy vám vykradou auto před barákem, ho mít zaparkovaný 300 metrů od baráku a zjistit že ho máte vykradený třeba až za pár dní, mi taky nepřijde jako dobrý nápad.

P.S. sám mám druhé parkovací stání a na chodníku nestojim. To jen tak, aby to nevypadalo,že tu obhajuju sám sebe.

Uživatelský avatar
Dádule
Příspěvky: 725
Registrován: 12 kvě 2006, 18:03
Bydliště: dum c. 10, U Dráhy 325
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dádule » 07 led 2008, 16:50

Ja nechapu, proc nekdo musi stat v krizovatce, kdyz staci zaparkovat o par metru dal a nebude prekazet - ulice vedouci ke kontejnerum je dost siroka.
Osobne si myslim, ze pokud nekdo ma dve auta, tak si ma sehnat oficialne dve parkovaci mista a ne parkovat na chodniku. Pri koupi bytu uz mohl rovnou toto resit. Nasi sousedi maji dokonce parkovaci stani 3.

Ten hlavni, kdo by mel v teto diskusi neco rict, je Oxes...bohuzel zastupci Oxesu sem maximalne dojdou si prispevky precist, ale uz nereaguji.
Jedine muzeme pomoci budoucim obyvatelum Kaliste, aby si na toto dali pozor a vyzadovali dost parkovacich stani.

Karlos
Příspěvky: 37
Registrován: 11 bře 2007, 08:00

Příspěvek od Karlos » 07 led 2008, 17:27

------
Naposledy upravil(a) Karlos dne 07 led 2008, 19:23, celkem upraveno 1 x.

Karlos
Příspěvky: 37
Registrován: 11 bře 2007, 08:00

Příspěvek od Karlos » 07 led 2008, 17:29

Možná proto ,že vaši sousedi mají místa tři (což neni jejich chyba), už se na některé co bydlí na konci řady a kupovali byty později, nedostalo. Prostě to tu špatně vymysleli. :(

Nějaký rozumný řešení?

Uživatelský avatar
Srneček
Příspěvky: 2499
Registrován: 13 říj 2006, 14:15
Bydliště: Chýně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Srneček » 07 led 2008, 17:32

Prodej auto.
Srneček

Karlos
Příspěvky: 37
Registrován: 11 bře 2007, 08:00

Příspěvek od Karlos » 07 led 2008, 19:25

Já mám kde parkovat. 8)

Uživatelský avatar
punker
Příspěvky: 1337
Registrován: 19 zář 2007, 20:40
Bydliště: chýně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od punker » 07 led 2008, 19:28

ale když ho prodáš, uvolníš místo jednomu zmrdovi (pardon) :wink:

Uživatelský avatar
Srneček
Příspěvky: 2499
Registrován: 13 říj 2006, 14:15
Bydliště: Chýně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Srneček » 07 led 2008, 19:34

Za vše může vlastně Karlos - nechce uvolnit místo! :lol: :lol: fakt dobrý, a pak, že na nic nepřijdeme :lol: a viděli jste ty jeho brejle 8) - minimálně je podezřelej, pozor na něj :D
Srneček

48
Příspěvky: 25
Registrován: 02 srp 2007, 10:08
Bydliště: Fort Campbell ,KY

Příspěvek od 48 » 07 led 2008, 19:35

pro Zmrda: teda tomuhle řikám snad nějvětší drzost co jsem kdy viděl, fotografovat cizí auta s SPZ a dávat to sem na veřejný forum a ještě o nich prohlašovat že jsou zmrdi?? To já tě vidět že fotíš moje auto tak na tebe vyletim a seřežu te k nepoznání. Jestli ti vadí auta na chodníku tak choď jinou cestou, nebo si tak blbej že je nemužeš obejít?? Lepší zaparkovat auto na chodníku než na silnici kde pak nemužou projet další auta.
Já mám auta tři a klidně je na chodník postavim a když už ,tak to budu řešit jen s Policii nebo s někym kdo na to má právo a ne tady së "zmrdem".

Uživatelský avatar
Večernice
Příspěvky: 500
Registrován: 02 bře 2007, 23:39
Bydliště: Chyne

Příspěvek od Večernice » 07 led 2008, 21:50

Registrační podmínky na forum:


V podmínkách je mimo jiné napsáno:
.....................................................
Souhlasíte s tím, že nebudete posílat žádné hanlivé, neslušné, vulgární, ......................

a Malcolm dělá mrtvýho broučka :wink:


:D a už to tady nechci vidět !!! :x

armagedon
Příspěvky: 15
Registrován: 06 bře 2007, 21:52
Bydliště: už Chýně

Příspěvek od armagedon » 07 led 2008, 22:13

jj, nejak se to tady vymklo, uz jde i o drzku :shock:

Uživatelský avatar
Jiří Nývlt
Příspěvky: 1314
Registrován: 24 kvě 2006, 14:04
Bydliště: Hlavní ul. Chýně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiří Nývlt » 08 led 2008, 10:25

Karlos píše:Ale když mi někdo zaparkuje za autem tak ,že stojí jenom na silnici a ne půlkou na chodníku, tak se potom skoro nedá vyjet z parkoviště.
Nemá tam vůbec co parkovat.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host