připojení k Praze???

Jak se tu bydlí nově příchozím nebo již stávajícím obyvatelům. Co je nového a jak to ve vsi chodí...

Chteli by jste, aby Chyne byla soucasti Prahy?

Ano.
29
71%
Ani nahodou.
11
27%
Netusim...je mi to jedno, kde bydlim. :)
1
2%
 
Celkem hlasů: 41

Uživatelský avatar
Dádule
Příspěvky: 725
Registrován: 12 kvě 2006, 18:03
Bydliště: dum c. 10, U Dráhy 325
Kontaktovat uživatele:

připojení k Praze???

Příspěvek od Dádule » 23 dub 2008, 11:25

Co rikate na tuto moznost????

Vpravdě historický krok možná čeká už brzy na pražský magistrát. Od sedmdesátých let se totiž poprvé může hlavní město rozrůst o další obce. Hranice Prahy se pravděpodobně posunou až na konec nyní středočeských Přezletic, ve hře mohou být ale i další městysy..........

http://www.novinky.cz/clanek/138218-pra ... -obce.html

Martys
Příspěvky: 3
Registrován: 20 dub 2008, 22:39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martys » 23 dub 2008, 16:46

:roll: co z toho jako ?

8) vždy sem byl hrdý venskovský balík

kopretina

Příspěvek od kopretina » 23 dub 2008, 17:49

co třeba větší balík peněz na rozvoj a dopravu, větší zhodnocení nemovitosti atd :wink:

Martys
Příspěvky: 3
Registrován: 20 dub 2008, 22:39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martys » 23 dub 2008, 18:31

hmm prachy .... a ?

obyvatel
Příspěvky: 372
Registrován: 04 říj 2006, 16:27
Bydliště: Chyne

Příspěvek od obyvatel » 23 dub 2008, 23:14

Nezbytným zákonným předpokladem pro spojení (připojení) obcí je, že mají společné hranice. Nějak mi tato podmínka u naší obce chybí. Takže poněkud zbytečné a předčasné úvahy. Snad až Hostivice budou součástí Prahy.

Uživatelský avatar
punker
Příspěvky: 1337
Registrován: 19 zář 2007, 20:40
Bydliště: chýně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od punker » 24 dub 2008, 08:44

Chraň bůh! :o Jsem rád, že jsem vypadl z Práglu...
Když si člověk přečte ten článek, nějakýho maníka z práva, tak zjistí, že by přísun peněz na rozvoj infrastruktury určitě nebyl tak divoký... Praha je sama dost zadlužená výstavbou městského okruhu, tunelu Blanka atd...
Takže buďme rádi, že bydlíme na vesnici, ale přesto to máme do Prahy jenom kousek. Máme daleko větší šanci ovlivnit dění kolem nás, rozvoj obce, upravit si tu život kolem nás dle svého... Připojení k Praze určitě takové možnosti nenabízí! :?

Uživatelský avatar
Srneček
Příspěvky: 2499
Registrován: 13 říj 2006, 14:15
Bydliště: Chýně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Srneček » 24 dub 2008, 08:47

obyvatel píše:Nezbytným zákonným předpokladem pro spojení (připojení) obcí je, že mají společné hranice. Nějak mi tato podmínka u naší obce chybí. Takže poněkud zbytečné a předčasné úvahy. Snad až Hostivice budou součástí Prahy.
:idea: tyjo, asi máš pravdu - až teď mně to seplo. Tak se to naše připojení odkládá na neurčito...aspoň mi nebude chtít Bém zkonfiskovat slepice. Nevíte někdo, jak to je s chovem hospodářského zvířectva na katastru Prahy? Abych věděl, jak mám příště hlasovat :D .
Srneček

Uživatelský avatar
punker
Příspěvky: 1337
Registrován: 19 zář 2007, 20:40
Bydliště: chýně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od punker » 24 dub 2008, 09:00

jo ještě jedna reakce...
Jak se nám žije v Chýni? dobře :D
Jak se nám bude žít v Praze? špatně :?

Simča
Příspěvky: 75
Registrován: 21 čer 2006, 09:17
Bydliště: Chýně - dům č. 10 (Háje)

Příspěvek od Simča » 24 dub 2008, 16:31

Nevim, jestli je to dobry napad.. taky jsem rada, ze nejsem v Praze, co by nam to prineslo.. zvedla by se cena pozemku a ano zvedla by se i cena za byt.. ale co doprava? Zlepsila by se? Nezvedne se i cena za elektriku, vodu atd?

Uživatelský avatar
-cs-
Příspěvky: 594
Registrován: 04 zář 2006, 20:48
Bydliště: Dom c.6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -cs- » 24 dub 2008, 21:32

Simča píše:Nevim, jestli je to dobry napad.. taky jsem rada, ze nejsem v Praze, co by nam to prineslo.. zvedla by se cena pozemku a ano zvedla by se i cena za byt.. ale co doprava? Zlepsila by se? Nezvedne se i cena za elektriku, vodu atd?
hlavne by sa zdvihli prijmy obce resp. novej casti prahy na registrovanu hlavu a tym napriklad moznost zaplatit viac spojov atd.

nevidel by som to ako negativum a raz na to aj tak dojde. Predpoklad je, ze rozpinanie sa zastavi na Beroune, ktory nedovoli "fuziu" ...

Uživatelský avatar
Forsyte
Příspěvky: 247
Registrován: 13 dub 2008, 20:57
Bydliště: Ke Skále

Příspěvek od Forsyte » 05 kvě 2008, 19:23

nojo, jezdila by k nam MHD za cenu bezne jizdenky, na urady bychom nemuseli litat po vsech certech. chyne nakonec stejne bude mestem, o vesnickym charakteru si v budoucnu asi muzeme nechat jenom zdat. dodavatele elektriny si dnes muzeme zvolit sami, rozpocet tak jako tak dostaneme dle poctu obyvatel a budeme-li mit v budoucnu 6-8 tis lidi, budeme mit svoji radnici nadale. mozna pak budeme vice sledovani a nebudou se tak opakovat podivnosti jako np. chynska "riviera" u basty ap, prikladu je dost

pro seriozni porovnani bych potreboval vedet, co pro nas zanmena byt ve strednich cechach. integraci s prahou se asi stejne nevyhneme, podle me je lepsi byt v prvni vlne.
at zije praha 25 - chyne! :D

obyvatel
Příspěvky: 372
Registrován: 04 říj 2006, 16:27
Bydliště: Chyne

Příspěvek od obyvatel » 05 kvě 2008, 22:46

Jak sleduji diskusi o připojení naší obce ku Praze, tak by mě docela zajímalo, kolik přívrženců připojení je z řad "původního domorodého obyvatelstva" a kolik z "naplavenin". Pokud převládá výrazně druhá skupina, tak nechápu, proč šli z Prahy, aby teď usilovali o návrat. Ostatně jít mohou, ale bez naší obce!

Uživatelský avatar
stryc
Příspěvky: 546
Registrován: 12 kvě 2006, 23:51
Bydliště: 0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od stryc » 05 kvě 2008, 23:50

a
Naposledy upravil(a) stryc dne 10 kvě 2010, 12:59, celkem upraveno 1 x.

MIr

Příspěvek od MIr » 06 kvě 2008, 12:52

Milý Obyvateli, ne všechna naplaveni přišla z Prahy!!!


obyvatel píše:Jak sleduji diskusi o připojení naší obce ku Praze, tak by mě docela zajímalo, kolik přívrženců připojení je z řad "původního domorodého obyvatelstva" a kolik z "naplavenin". Pokud převládá výrazně druhá skupina, tak nechápu, proč šli z Prahy, aby teď usilovali o návrat. Ostatně jít mohou, ale bez naší obce!

Uživatelský avatar
-cs-
Příspěvky: 594
Registrován: 04 zář 2006, 20:48
Bydliště: Dom c.6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -cs- » 06 kvě 2008, 21:14

obyvatel píše:Jak sleduji diskusi o připojení naší obce ku Praze, tak by mě docela zajímalo, kolik přívrženců připojení je z řad "původního domorodého obyvatelstva" a kolik z "naplavenin". Pokud převládá výrazně druhá skupina, tak nechápu, proč šli z Prahy, aby teď usilovali o návrat. Ostatně jít mohou, ale bez naší obce!

2 roky dozadu som cital studiu o rozsirovani Prahy vo vyhlade dalsich 20rokov. Jediny zasadny a mozny smer je zapad a malo by to byt az po hranicu Berouna, kde sa to zastavi pretoze Beroun bude silniet a nenecha
sa pohltit.

Treba sa zmierit s tym, ze naves raz nebude naves a s rozvojom infrastruktury bude vyhlad do poli vyhladom na domy.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti