Parkování

Háje, Kamenice, Kaliště, Vyhlídka, Slunečné údolí, Bemett, Nová Chýně... Jak se nám tu bydli?
Odpovědět
Uživatelský avatar
ibert
Příspěvky: 128
Registrován: 06 čer 2006, 12:08
Bydliště: u drahy 323 / dum12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ibert » 04 črc 2008, 09:25

Srneček píše:
ibert píše:
Srneček píše: Tleskám a smekám, punker má pod čírem mozek :lol: .
Fakt Michalo, tím kňučením a jedovatejma poznámkama se nic neposune. Pod elektrickejma drátama v proluce mezi bytovými domy, je dle ÚP prostor pro parkování. Zkus se dohodnout s vlastníkem (býval to Oxes), aby tam vyseknul další místa na parkování, ale počítej s tím, že to bude chtít zaplatit. Dle mého odhadu by to mohlo dělat 100 000,- na jeden flek...a pak, že to nejde řešit :lol: . Jestli Ti to přijde moc, tak se budeš muset spokojit s jedním autem. Nebo auto zruš a své parkovací místo si nech pro návštěvy. Vím o čem mluvím - dá se žít i bez auta.
Máš moc velké nároky - měla sis pořídit rodinný domek a né byt.
Srnecku, bez auta se da zit, ale ne v Chyni. To by som nemohol mat deti, ktere treba rozvazet na krouzky a podobne akce, rano do skol, kazdeho na jinou stranu Prahy a pod... :wink:
My žijem v Chýni se dvěma dětmi, dvěma kočkama, psem a tchýní na plenách a auto nemáme...když píšu, že vím o čem mluvím, tak vím o čem mluvím.
..mhm, psa mame taky:), a kdyz ho chcem pustit na volno, tiez ho beru autem tam kde se muze vybehat, tady ne, jinak mi zdrhne za zajicmi. Auto setri cas, ktery se da vyuzit zmysluplnejsie nez cekanim a jezdenim autobusem, ktery jde parkrat za den. Ale je to o tom, kdo ma jake priority...

Uživatelský avatar
kubajs
Příspěvky: 710
Registrován: 01 pro 2006, 10:06
Bydliště: Králův Dvůr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kubajs » 04 črc 2008, 09:28

Michala píše:Asi je potreba auta pro kazdeho trochu rozdilna. Ja mam male mimco a bez auta si to tady opravdu neumim predstavit. Prvni 2 roky jsem poctive chodila pesky, ale s malym to fakt nelze. Doted jedno misto stacilo, od brezna bohuzel ne. Pri dotazu na odkoupeni stani se razem cena zvedla...nechapu. Jsem na materske a jen tak ted tahneme hypoteku. Ten, kdo resi, ze v Hajich, Kalisti apod. bydli sami prachaci asi nevi o cem mluvi. Naopak, nam na byty v Praze nezbylo. Ja jsem Prazanda, ale tenhle stav parkovacich mist a systemu parkovani jsem nikde nezazila. Novinky typu parkovacich karet neresim - jedna se o centrum, bydlet tam, tak nepotrebuji auto ani jedno :wink: Tenhle problem se tak trochu tyka nas "nahore", takze nevim, proc ohledne parkovani pisou nazory i ti, kteri pred par lety meli na zahrade studnu, jina voda nebyla, televize jim sumela a autobus sem jim sem jel jednou denne :idea: to chapu, ze se jim nase problemy zdaji tak trochu malicherne... :roll:
Michalo, my taky bydlilme na Hajich, zena je na materske, nejezdi autem a i presto to bez problemu zvlada. Ber to tak, ze z Chyne a do Chyne jezdi autobusy, sice ne nejak extra casto, ale staci to. A pokud autobus nezajizdi az nahoru na Haje, ber to tak, ze aspon udelas prochazku na cerstvem vzduchu (aut tam zase tolik nejezdi, zvlaste pak v dobe, kdy autobusy nezajizdi az nahoru do Haju...), ten kilometr a pul do obce neni nic strasneho, otazka patnacti minut. Nebo to vezmes pres Kamenici, tamtudy to mas prakticky bez provozu.
Muzu rict uprimne: kdybychom nejezdili casto o vikendu pryc (autem), klidne bych to auto zrusil a mel bych od nej pokoj. Stejne jsou to jenom starosti a zbytecne naklady. Na nakup bych si zajel bud na kole, nebo busem. Vzdy je nejaka alternativa, jenom staci chtit.

Uživatelský avatar
ibert
Příspěvky: 128
Registrován: 06 čer 2006, 12:08
Bydliště: u drahy 323 / dum12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ibert » 04 črc 2008, 09:40

kubajs píše:
Michala píše:Asi je potreba auta pro kazdeho trochu rozdilna. Ja mam male mimco a bez auta si to tady opravdu neumim predstavit. Prvni 2 roky jsem poctive chodila pesky, ale s malym to fakt nelze. Doted jedno misto stacilo, od brezna bohuzel ne. Pri dotazu na odkoupeni stani se razem cena zvedla...nechapu. Jsem na materske a jen tak ted tahneme hypoteku. Ten, kdo resi, ze v Hajich, Kalisti apod. bydli sami prachaci asi nevi o cem mluvi. Naopak, nam na byty v Praze nezbylo. Ja jsem Prazanda, ale tenhle stav parkovacich mist a systemu parkovani jsem nikde nezazila. Novinky typu parkovacich karet neresim - jedna se o centrum, bydlet tam, tak nepotrebuji auto ani jedno :wink: Tenhle problem se tak trochu tyka nas "nahore", takze nevim, proc ohledne parkovani pisou nazory i ti, kteri pred par lety meli na zahrade studnu, jina voda nebyla, televize jim sumela a autobus sem jim sem jel jednou denne :idea: to chapu, ze se jim nase problemy zdaji tak trochu malicherne... :roll:
Michalo, my taky bydlilme na Hajich, zena je na materske, nejezdi autem a i presto to bez problemu zvlada. Ber to tak, ze z Chyne a do Chyne jezdi autobusy, sice ne nejak extra casto, ale staci to. A pokud autobus nezajizdi az nahoru na Haje, ber to tak, ze aspon udelas prochazku na cerstvem vzduchu (aut tam zase tolik nejezdi, zvlaste pak v dobe, kdy autobusy nezajizdi az nahoru do Haju...), ten kilometr a pul do obce neni nic strasneho, otazka patnacti minut. Nebo to vezmes pres Kamenici, tamtudy to mas prakticky bez provozu.
Muzu rict uprimne: kdybychom nejezdili casto o vikendu pryc (autem), klidne bych to auto zrusil a mel bych od nej pokoj. Stejne jsou to jenom starosti a zbytecne naklady. Na nakup bych si zajel bud na kole, nebo busem. Vzdy je nejaka alternativa, jenom staci chtit.
kilometer a pul neni nic strasneho, hlavne kdyz je dite nemocne, nebo tchyni treba zavest lekari, tahat se s 5 taskami nakupu... :)

Uživatelský avatar
kubajs
Příspěvky: 710
Registrován: 01 pro 2006, 10:06
Bydliště: Králův Dvůr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kubajs » 04 črc 2008, 09:58

ibert píše: kilometer a pul neni nic strasneho, hlavne kdyz je dite nemocne, nebo tchyni treba zavest lekari, tahat se s 5 taskami nakupu... :)
Jak to delaji lidi, kteri zadne auto nemaji? Ano, je to o prioritach a o lenosti.

Uživatelský avatar
ibert
Příspěvky: 128
Registrován: 06 čer 2006, 12:08
Bydliště: u drahy 323 / dum12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ibert » 04 črc 2008, 10:04

kubajs píše:
ibert píše: kilometer a pul neni nic strasneho, hlavne kdyz je dite nemocne, nebo tchyni treba zavest lekari, tahat se s 5 taskami nakupu... :)
Jak to delaji lidi, kteri zadne auto nemaji? Ano, je to o prioritach a o lenosti.
...kdyz myslis...co na to rict

Uživatelský avatar
Martina2
Příspěvky: 435
Registrován: 04 říj 2006, 11:48
Bydliště: U Dráhy

Příspěvek od Martina2 » 04 črc 2008, 11:02

Teď jste začali o životním stylu.... ale to je přece úplně jiné vlákno. Michalo, opravdu - co sis myslela, když jsi byt kupovala? ...neber to ode mě jako útok... A co bys teď ráda, aby se udělalo?

Uživatelský avatar
punker
Příspěvky: 1337
Registrován: 19 zář 2007, 20:40
Bydliště: chýně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od punker » 04 črc 2008, 11:50

Martina2 píše:Teď jste začali o životním stylu.... ale to je přece úplně jiné vlákno. Michalo, opravdu - co sis myslela, když jsi byt kupovala? ...neber to ode mě jako útok... A co bys teď ráda, aby se udělalo?
co? aby jsi jí dala svoje parkovací místo!!! :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Martina2
Příspěvky: 435
Registrován: 04 říj 2006, 11:48
Bydliště: U Dráhy

Příspěvek od Martina2 » 04 črc 2008, 12:09

punker píše:
Martina2 píše:Teď jste začali o životním stylu.... ale to je přece úplně jiné vlákno. Michalo, opravdu - co sis myslela, když jsi byt kupovala? ...neber to ode mě jako útok... A co bys teď ráda, aby se udělalo?
co? aby jsi jí dala svoje parkovací místo!!! :lol: :lol: :lol:
Nedám! :twisted: Sami máme málo :lol:

Uživatelský avatar
Večernice
Příspěvky: 500
Registrován: 02 bře 2007, 23:39
Bydliště: Chyne

Příspěvek od Večernice » 04 črc 2008, 12:10

ibert píše:
kubajs píše:
Michala píše:Asi je potreba auta pro kazdeho trochu rozdilna. Ja mam male mimco a bez auta si to tady opravdu neumim predstavit. Prvni 2 roky jsem poctive chodila pesky, ale s malym to fakt nelze. Doted jedno misto stacilo, od brezna bohuzel ne. Pri dotazu na odkoupeni stani se razem cena zvedla...nechapu. Jsem na materske a jen tak ted tahneme hypoteku. Ten, kdo resi, ze v Hajich, Kalisti apod. bydli sami prachaci asi nevi o cem mluvi. Naopak, nam na byty v Praze nezbylo. Ja jsem Prazanda, ale tenhle stav parkovacich mist a systemu parkovani jsem nikde nezazila. Novinky typu parkovacich karet neresim - jedna se o centrum, bydlet tam, tak nepotrebuji auto ani jedno :wink: Tenhle problem se tak trochu tyka nas "nahore", takze nevim, proc ohledne parkovani pisou nazory i ti, kteri pred par lety meli na zahrade studnu, jina voda nebyla, televize jim sumela a autobus sem jim sem jel jednou denne :idea: to chapu, ze se jim nase problemy zdaji tak trochu malicherne... :roll:
Michalo, my taky bydlilme na Hajich, zena je na materske, nejezdi autem a i presto to bez problemu zvlada. Ber to tak, ze z Chyne a do Chyne jezdi autobusy, sice ne nejak extra casto, ale staci to. A pokud autobus nezajizdi az nahoru na Haje, ber to tak, ze aspon udelas prochazku na cerstvem vzduchu (aut tam zase tolik nejezdi, zvlaste pak v dobe, kdy autobusy nezajizdi az nahoru do Haju...), ten kilometr a pul do obce neni nic strasneho, otazka patnacti minut. Nebo to vezmes pres Kamenici, tamtudy to mas prakticky bez provozu.
Muzu rict uprimne: kdybychom nejezdili casto o vikendu pryc (autem), klidne bych to auto zrusil a mel bych od nej pokoj. Stejne jsou to jenom starosti a zbytecne naklady. Na nakup bych si zajel bud na kole, nebo busem. Vzdy je nejaka alternativa, jenom staci chtit.
kilometer a pul neni nic strasneho, hlavne kdyz je dite nemocne, nebo tchyni treba zavest lekari, tahat se s 5 taskami nakupu... :)

:lol: no jo Kubajsovi a Punkerovi se to mluví, když nejsou ještě tatínkové :lol:
životní styl s dětmi je dost odlišný, a bez auta náročný :wink: obzvlášť s miminkama náročný
Naposledy upravil(a) Večernice dne 04 črc 2008, 12:18, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
punker
Příspěvky: 1337
Registrován: 19 zář 2007, 20:40
Bydliště: chýně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od punker » 04 črc 2008, 12:17

Večernice píše:
ibert píše:
kubajs píše:
Michalo, my taky bydlilme na Hajich, zena je na materske, nejezdi autem a i presto to bez problemu zvlada. Ber to tak, ze z Chyne a do Chyne jezdi autobusy, sice ne nejak extra casto, ale staci to. A pokud autobus nezajizdi az nahoru na Haje, ber to tak, ze aspon udelas prochazku na cerstvem vzduchu (aut tam zase tolik nejezdi, zvlaste pak v dobe, kdy autobusy nezajizdi az nahoru do Haju...), ten kilometr a pul do obce neni nic strasneho, otazka patnacti minut. Nebo to vezmes pres Kamenici, tamtudy to mas prakticky bez provozu.
Muzu rict uprimne: kdybychom nejezdili casto o vikendu pryc (autem), klidne bych to auto zrusil a mel bych od nej pokoj. Stejne jsou to jenom starosti a zbytecne naklady. Na nakup bych si zajel bud na kole, nebo busem. Vzdy je nejaka alternativa, jenom staci chtit.
kilometer a pul neni nic strasneho, hlavne kdyz je dite nemocne, nebo tchyni treba zavest lekari, tahat se s 5 taskami nakupu... :)

:lol: no jo Kubajsovi a Punkerovi se to mluví, když nejsou tatínkové :lol:
životní styl s dětmi je dost odlišný, a bez auta náročný :wink: obzvlášť s miminkama náročný
dřív než se ozve Kuba... :D Kuba je tatínek! a už shání trakař za kolo... :D
já bych byl rád, leč není s kým... :?

Uživatelský avatar
Večernice
Příspěvky: 500
Registrován: 02 bře 2007, 23:39
Bydliště: Chyne

Příspěvek od Večernice » 04 črc 2008, 12:22

punker píše:
dřív než se ozve Kuba... :D Kuba je tatínek! a už shání trakař za kolo... :D
já bych byl rád, leč není s kým... :?

To nevím,už? :lol:

Uživatelský avatar
Michala
Příspěvky: 86
Registrován: 21 lis 2006, 11:01
Bydliště: U Drahy 317

Příspěvek od Michala » 04 črc 2008, 13:09

Trochu mi to pripomina materskou skolku a mozna i prvni stupen zakladky, nez ditka zacali mit trochu rozumu. Do te doby jsme jen placali blbosti, hadali se o babovicky a vysledek byl uplne stejny jako tady. Ja tady nejsem od toho, abych neco zarizovala. Napsala jsem sem jen dotaz, co na to ostatni rikaji, ze mame nove znaceni. Ono se vcelku ukazalo jen to, ze jsou lide stejne slepi, protoze i pres zakazy stale parkujou u (nebo na) chodniku.
Kubajsi: kdyz jsi jeste bydlel v tom velkomeste, tak ja uz jsem chodila dolu do Chyne na autobus a odpolko zpatky, i o vikendu. Moc dekuji za pouceni, jak to tady chodi s dopravou a jak jsou prospesne prochazky. Uprimne, s ditetem a dvema psy toho nachodim opravdu vice nez polovina obyvatel Chyne. Nevim, jak tva zena, ale ja netravim cas jen v Chyni a nejedu jednou do mesice za doktorkou a jednou tydne na mensi nakup. Ziju dost aktivni zivot, denne jezdim min. 40 kilaku, s busem bych se moc daleko opravdu nedostala.
S Ivanem souhlasim, i se psy jezdime dost casto na prochazku, protoze tady je to o nicem, ze???Zatim jsme do dopracovali k zanetum oci a postipanym tlapkam (to ten prach, vysoka trava a kdovijaka havet v ni), s prochazkou s ditetem je to totez - nez se courat ve tricitkach mezi nakladakama a po prasnych cestach, radsi jedu do prirody nebo do parku. To je pak auto opravdu k upotrebeni :wink:

Uživatelský avatar
kubajs
Příspěvky: 710
Registrován: 01 pro 2006, 10:06
Bydliště: Králův Dvůr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kubajs » 04 črc 2008, 13:17

Večernice píše:
punker píše:
dřív než se ozve Kuba... :D Kuba je tatínek! a už shání trakař za kolo... :D
já bych byl rád, leč není s kým... :?

To nevím,už? :lol:
Já myslel, že už to ví celá Chýně, když se to před měsícem tak rozebíralo :D:D.
Na vozík za kolo si bohužel ještě počkáme :(, prej to chce raději začít provozovat až v pátém měsíci věku, takže to vidím až na příští jaro :(.

Uživatelský avatar
kubajs
Příspěvky: 710
Registrován: 01 pro 2006, 10:06
Bydliště: Králův Dvůr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kubajs » 04 črc 2008, 13:41

Michala píše:Kubajsi: kdyz jsi jeste bydlel v tom velkomeste, tak ja uz jsem chodila dolu do Chyne na autobus a odpolko zpatky, i o vikendu. Moc dekuji za pouceni, jak to tady chodi s dopravou a jak jsou prospesne prochazky.
No ja tu bydlim, rekl bych, minimalne tretim rokem, uz to ani nespocitam, jaka je to doba :)... Bydleli jsme v 315ce. Jeste jsme za starych casu chodivali bahnem a delali vtipky, ze budeme do prace chodit v gumakach :). Takze vim, o cem mluvim.
Byla to celkem prijemna prochazka (pokud zrovna nebylo bahno), zvlaste na jare a v lete, kdy byla zelena okolni priroda.
Jo, stare dobre casy, na ty se pekne vzpomina :).
Nasli se cestou taky remcalove, kterym ta prochazka strasne vadila a vzdycky jsem si kladl otazku, proc se do Chyne tedy stehovali? Prece s tim vsim museli pocitat... To nejak nedokazu pochopit dodnes.

Uživatelský avatar
Večernice
Příspěvky: 500
Registrován: 02 bře 2007, 23:39
Bydliště: Chyne

Příspěvek od Večernice » 04 črc 2008, 13:49

kubajs píše: Nasli se cestou taky remcalove, kterym ta prochazka strasne vadila a vzdycky jsem si kladl otazku, proc se do Chyne tedy stehovali? Prece s tim vsim museli pocitat... To nejak nedokazu pochopit dodnes.
možná,že se rozhodovali,když ještě neměli ten rozum :D

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů