VAL

Háje, Kamenice, Kaliště, Vyhlídka, Slunečné údolí, Bemett, Nová Chýně... Jak se nám tu bydli?
Odpovědět
Uživatelský avatar
Srneček
Příspěvky: 2499
Registrován: 13 říj 2006, 14:15
Bydliště: Chýně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Srneček » 04 pro 2007, 14:33

MIr píše:Promiň Srnečku, ale nedá mi to ... bavili jsme se o tom málo, co všechno jsme pro to dělali a kam Irča psala? My jsme se snažili!! Jen jsem si posteskl a nikoho nenapadl, tak pozor na to! Pozor na vztahovaní na někoho! Dneska mam špatnou náladu!!

Michal
Ale dyk já si taky jen posteskl, a taky nikoho nenapadl, dokonce jsem se zastal Oxesu - takový já jsem krotký. A ty bys zase začínal novou sezónu :D
Srneček

Uživatelský avatar
-cs-
Příspěvky: 594
Registrován: 04 zář 2006, 20:48
Bydliště: Dom c.6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -cs- » 04 pro 2007, 15:34

Srneček píše:
MIr píše:Promiň Srnečku, ale nedá mi to ... bavili jsme se o tom málo, co všechno jsme pro to dělali a kam Irča psala? My jsme se snažili!! Jen jsem si posteskl a nikoho nenapadl, tak pozor na to! Pozor na vztahovaní na někoho! Dneska mam špatnou náladu!!

Michal
Ale dyk já si taky jen posteskl, a taky nikoho nenapadl, dokonce jsem se zastal Oxesu - takový já jsem krotký. A ty bys zase začínal novou sezónu :D
treba to brat trochu pozitivne :)

... napriklad, ze ta zahrada pokracuje dalej len je pruchozi, a koniec zahrady bude osazeny a zdarma :), a ze je val velky - ktovie, mozno prave koli jeho velkosti necitit ziadne otrasy a hluk je tiez minimalny (aspon v prizemi).

Uživatelský avatar
Srneček
Příspěvky: 2499
Registrován: 13 říj 2006, 14:15
Bydliště: Chýně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Srneček » 10 čer 2008, 12:35

Zahradnická firma dodala přibližný harmonogram prací na valech - Háje, Kamenice, Kaliště.

Během prázdninových měsíců má být odvezena přebytečná zemina z valu na Kamenici tak, aby mohla být pěšinka podél plotu široká 1,2m.

Už během června začne odstraňování náletových rostliny z plochy valů.

Do konce září bude ohumusován svah směrem k železnici (na podzim bude pouze oset travou).

V září budou valy ošetřeny totálním herbicidem, aby došlo k úhynu veškeré stávající vegetace.

Do konce roku pak budou vysazeny keře a vyseta tráva.
Srneček

Uživatelský avatar
Jiří Nývlt
Příspěvky: 1314
Registrován: 24 kvě 2006, 14:04
Bydliště: Hlavní ul. Chýně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiří Nývlt » 10 čer 2008, 13:10

Srneček píše:Zahradnická firma dodala přibližný harmonogram prací na valech - Háje, Kamenice, Kaliště.

Během prázdninových měsíců má být odvezena přebytečná zemina z valu na Kamenici tak, aby mohla být pěšinka podél plotu široká 1,2m.

Už během června začne odstraňování náletových rostliny z plochy valů.

Do konce září bude ohumusován svah směrem k železnici (na podzim bude pouze oset travou).

V září budou valy ošetřeny totálním herbicidem, aby došlo k úhynu veškeré stávající vegetace.

Do konce roku pak budou vysazeny keře a vyseta tráva.
Srnec, prosimtě, eště taj nějak vysvětli (vono mě to moc nebere poač ty valy sou hodně daleko od naší nehnutelnosti, ale stejnak sem zjedavej):

- proč se začíná svahem směrem k železnici?
- že bude val oset travou je dost málo, je nějak zabezpečený, aby to taky někdo zalejval? (drobná zkušenost z rekultivace zahrady)
- bude někdo zalejvat keře a o odvedenou "práci" se starat? Poač esli né, tak se obávám, že to pude do řiti (pokud se na to majitelé zahrádek nevydrží koukat a vemou to do svých rukou, totiž hadic apod.) To tam budem posílat obecní pilnopracovníky? Nebo jak to vlastně bude.

Tož díky

p.s. Přypomýnám, fšem , že večer je tyjátr ;-) řečený zastupitelstvo

Uživatelský avatar
Martina2
Příspěvky: 435
Registrován: 04 říj 2006, 11:48
Bydliště: U Dráhy

valy

Příspěvek od Martina2 » 10 čer 2008, 15:02

Ten totální herbicid mě dost děsí. Jak to budou aplikovat? Foukne vítr a vypiplaná zahrádka bude totálně mrtvá.. :roll: Kromě toho, dost lidí už se nevydrželo na ty škaredý valy koukat a zasadili si tam už něco sami - bojím se scénáře, který tu nastínil Jirka - totální herbicid vše vyhubí, následně se tam za dlooooohé měsíce něco zasadí, co posléze uhyne neb to nikdo nebude zalívat atd...
Na straně k domům se trávník vysévat nebude?

Uživatelský avatar
Srneček
Příspěvky: 2499
Registrován: 13 říj 2006, 14:15
Bydliště: Chýně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Srneček » 10 čer 2008, 15:49

-svah směrem k železnici bude oset jen travou

-na ostatní ploše budou vysázeny keře, co já vím, tak bez trávy - budou dost na husto a půda bude zlepšována pouze lokálně - pod každou sazenici, zbytek se nechá být - časem to celé zaroste

-co se týče zalévání - smlouva o údržbě není uzavřena, smlouva na výsadbu má sice dvouletou záruční dobu, ale pouze v případě, že bude o výsadbu pečováno...připravte si hadice :?

-keře budou vysazeny na podzim, v ceně zahradnických úprav je i závlaha po výsadbě, jedná se o odolné druhy keřů, a snad bude taky pršet, že jó?

-herbicid by měl působit pouze lokálně (nebude aplikován z letadla :lol: ), co se ale táká těch trávníčků, malin, stromečků a kytiček co si někdo na valy vysadil, tak ty to nepřežijou (proto jsem to také psal kravým písmem)

-termín dokončení ozeleňovacích prací je konec roku 2008 a v současné době má obec na svém účtu deponovánu sumu 1,6 mil, ta by měla pokrýt vše krom přesunů zeminy. Jo, a platí to Oxes.
Srneček

Uživatelský avatar
stryc
Příspěvky: 546
Registrován: 12 kvě 2006, 23:51
Bydliště: 0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od stryc » 10 čer 2008, 17:13

123
Naposledy upravil(a) stryc dne 10 kvě 2010, 12:08, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Srneček
Příspěvky: 2499
Registrován: 13 říj 2006, 14:15
Bydliště: Chýně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Srneček » 10 čer 2008, 23:04

stryc píše:
a co haje ?
Háje nejsou v tak žalostném stavu jako Kamenice. Na Kamenici to bude na několik (hodně) náklaďáků a firmu si najde zahradnická firma co bude dělat výsadbu.
Úpravu pěšinky kolem Hájeckého valu si budou zřejmě zařizovat ty zahradníci sami a jak to dopadne uvidíme docela brzo.
Srneček

Uživatelský avatar
Lucie
Příspěvky: 172
Registrován: 10 led 2008, 14:40
Bydliště: Chýně

Příspěvek od Lucie » 08 srp 2008, 11:10

Srneček píše:Zahradnická firma dodala přibližný harmonogram prací na valech - Háje, Kamenice, Kaliště.

Během prázdninových měsíců má být odvezena přebytečná zemina z valu na Kamenici tak, aby mohla být pěšinka podél plotu široká 1,2m.

Už během června začne odstraňování náletových rostliny z plochy valů.

Do konce září bude ohumusován svah směrem k železnici (na podzim bude pouze oset travou).

V září budou valy ošetřeny totálním herbicidem, aby došlo k úhynu veškeré stávající vegetace.

Do konce roku pak budou vysazeny keře a vyseta tráva.
Chci se jen optat, zda se něco děje, případně, jak to pokračuje....Díky :)

Uživatelský avatar
Srneček
Příspěvky: 2499
Registrován: 13 říj 2006, 14:15
Bydliště: Chýně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Srneček » 09 srp 2008, 19:47

Slíbené termíny se nějak nedodržely :cry: ...třeba se něco dozvíme z odpovědi na tenhle mejl - pokud přijde, tak jí sem dám.

Dobrý den, paní Čermáková,
chtěl bych se zeptat, jak to vypadá s úpravou protihlukových valů
v obci Chýně?
Slibované termíny nebyly dodrženy, a tak jsem dotazován občany bydlícími
v bytových domech podél valů, zda dojde k ozelenění valů v tomto
roce, jak bylo plánováno.
Současně bych chtěl připomenout reklamaci ořešáku vysazeného
mimo linii aleje směřující od přejezdu ČD směrem na Hájek. Také
ještě nebyly instalovány chráničky proti okusu a tři stromy v
aleji zřejmě uschly.
Děkuju za odpověď a přeju hezký den Ondřej Jelínek.

Srneček

Uživatelský avatar
Lucie
Příspěvky: 172
Registrován: 10 led 2008, 14:40
Bydliště: Chýně

Příspěvek od Lucie » 11 srp 2008, 09:18

Díky :) , jsem zvědavá, co z nich vypadne...

buncikp
Příspěvky: 148
Registrován: 14 kvě 2006, 13:57

Příspěvek od buncikp » 12 srp 2008, 20:02

Lucie píše:Díky :) , jsem zvědavá, co z nich vypadne...
já bych asi věděl, ale publikovat se to nesmí :)
Hlavně aby v případě aplikace totálního herbicidu nedošlo k úhynu obyvatel :D

Uživatelský avatar
punker
Příspěvky: 1337
Registrován: 19 zář 2007, 20:40
Bydliště: chýně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od punker » 13 srp 2008, 10:16

buncikp píše:
Lucie píše:Díky :) , jsem zvědavá, co z nich vypadne...
já bych asi věděl, ale publikovat se to nesmí :)
Hlavně aby v případě aplikace totálního herbicidu nedošlo k úhynu obyvatel :D
ale neříkej a copa z nich vypadne tak hroznýho? :lol:
třeba budeme proškoleni a nafasujeme plynový masky... :D

MIr

Příspěvek od MIr » 14 srp 2008, 11:33

Srneček píše:Slíbené termíny se nějak nedodržely :cry: ...třeba se něco dozvíme z odpovědi na tenhle mejl - pokud přijde, tak jí sem dám.

Dobrý den, paní Čermáková,
chtěl bych se zeptat, jak to vypadá s úpravou protihlukových valů
v obci Chýně?
Slibované termíny nebyly dodrženy, a tak jsem dotazován občany bydlícími
v bytových domech podél valů, zda dojde k ozelenění valů v tomto
roce, jak bylo plánováno.
Současně bych chtěl připomenout reklamaci ořešáku vysazeného
mimo linii aleje směřující od přejezdu ČD směrem na Hájek. Také
ještě nebyly instalovány chráničky proti okusu a tři stromy v
aleji zřejmě uschly.
Děkuju za odpověď a přeju hezký den Ondřej Jelínek.

Jestli bys to neměl spíš poslat doporučeně s razítkem obce... :wink: Zdá se, že to nejsou kozlové zahradníci, ale mrtví brouci. Ir

Uživatelský avatar
Srneček
Příspěvky: 2499
Registrován: 13 říj 2006, 14:15
Bydliště: Chýně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Srneček » 14 srp 2008, 12:11

Paní Čermáková má být zítra ráno na obecním hřišti - sázet stromy. Jdu se tam na ní podívat :D .
Srneček

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host