VAL

Háje, Kamenice, Kaliště, Vyhlídka, Slunečné údolí, Bemett, Nová Chýně... Jak se nám tu bydli?
Odpovědět
Uživatelský avatar
Srneček
Příspěvky: 2499
Registrován: 13 říj 2006, 14:15
Bydliště: Chýně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Srneček » 02 říj 2008, 11:11

Večer se na ty záruky podívám, trochu bude problém v tom, že podmínkou dvouleté záruky, je odborná péče o porosty a na tuto péči není žádná smlouva. U výsadby na obecním hřišti, nebo u výsadby ořešáků jsou podepsány například i smlouvy o následné péči.
Srneček

Uživatelský avatar
Srneček
Příspěvky: 2499
Registrován: 13 říj 2006, 14:15
Bydliště: Chýně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Srneček » 02 říj 2008, 22:58

Záruční doba je 24 měsíců od data převzetí. Zhotovitel odpovídá ve smyslu Obch.zák. za vady a nedodělky v době převzetí. Za vady, které se objeví a budou včas reklamovány písemně v záruční době, odpovídá zhotovitel, pokud vady byly způsobeny okolnostmi na jeho straně, to je práce či materiál, které neodpovídaly příslušným ČSN-DIN. Uplatnění reklamace je podmíněno řádnou údržbou navazující bezprostředně na převzetí díla, prováděnou podle podrobného návodu předaného zhotovitelem Obci při převzetí díla.

Další zajímavosti jsou v příloze č. 1 ke smlouvě.
Je zde jednak soupis všech sazenic, sumář navezené zeminy (144 m3 kompostní zeminy pro travní plochu, 199 m3 kompostní zeminy na výměnu do jam, 8 m3 borového mulče) a také popis prací...
- vykácení a chemické ošetření
- odplevelení plochy RoundUpem (2 aplikace)

Všechny uvedené práce a material mají jistě svůj smysl, byly také zaúčtovány. Pokud bude něco vynecháno, ošizeno, zanedbáno, může se to následně vymstít - v našem případě (neuzavření smlouvy o údržbě) dvojnásob. Mějte tedy oči na stopkách (šťopkách) a pamatujte si, co se kdy, kde "round upovalo", možná se tato informace ještě bude hodit.

Termín dokončení díla (valy Kaliště, Kamenice, Háje) je 31. 12. 2008.
Smuvní pokuta v případě prodlení je 0,05% z ceny díla za každý den (tj. 788,- Kč).
Srneček

Uživatelský avatar
-cs-
Příspěvky: 594
Registrován: 04 zář 2006, 20:48
Bydliště: Dom c.6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -cs- » 03 říj 2008, 00:31

hmm tak to vam chcu nahovorit, ze rijen, listopad, prosinec su tie najlepsie mesiace na 2x aplikaciu roundupu? Je to sice mozne aplikovat
do konce listopadu, ale vzhladom na klimaticke podmienky.
Tych par zelenych jedincov nema zmysel postrekovat.

To iste moze platit pre vysadbu niektorych rastlin. Asi by nebolo zle si overit zmysluplnost krokov a vysadby v kontexte casoveho horizontu.

este ze mame zelene chodniky, tym sa dari viac a viac.

Srneček píše:Záruční doba je 24 měsíců od data převzetí. Zhotovitel odpovídá ve smyslu Obch.zák. za vady a nedodělky v době převzetí. Za vady, které se objeví a budou včas reklamovány písemně v záruční době, odpovídá zhotovitel, pokud vady byly způsobeny okolnostmi na jeho straně, to je práce či materiál, které neodpovídaly příslušným ČSN-DIN. Uplatnění reklamace je podmíněno řádnou údržbou navazující bezprostředně na převzetí díla, prováděnou podle podrobného návodu předaného zhotovitelem Obci při převzetí díla.

Další zajímavosti jsou v příloze č. 1 ke smlouvě.
Je zde jednak soupis všech sazenic, sumář navezené zeminy (144 m3 kompostní zeminy pro travní plochu, 199 m3 kompostní zeminy na výměnu do jam, 8 m3 borového mulče) a také popis prací...
- vykácení a chemické ošetření
- odplevelení plochy RoundUpem (2 aplikace)

Všechny uvedené práce a material mají jistě svůj smysl, byly také zaúčtovány. Pokud bude něco vynecháno, ošizeno, zanedbáno, může se to následně vymstít - v našem případě (neuzavření smlouvy o údržbě) dvojnásob. Mějte tedy oči na stopkách (šťopkách) a pamatujte si, co se kdy, kde "round upovalo", možná se tato informace ještě bude hodit.

Termín dokončení díla (valy Kaliště, Kamenice, Háje) je 31. 12. 2008.
Smuvní pokuta v případě prodlení je 0,05% z ceny díla za každý den (tj. 788,- Kč).

Uživatelský avatar
Martina2
Příspěvky: 435
Registrován: 04 říj 2006, 11:48
Bydliště: U Dráhy

Příspěvek od Martina2 » 03 říj 2008, 08:40

:lol: Našich ekologických chodníků už jsem si taky všimla a upozornila jsem obec - paní starostku, že je potřeba odplevelit. Mimochodem, lampy u nově stavěného chodníku v ulice Ke skále jsou na lepších místech než kdy jindy... Chudáci společensky unavení a maminky s kočárama.

Uživatelský avatar
ibert
Příspěvky: 128
Registrován: 06 čer 2006, 12:08
Bydliště: u drahy 323 / dum12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ibert » 03 říj 2008, 22:46

I tak se mi nechce verit, kdyz jsou penize..a vsechno vyresene, zacit konecne uz neco delat..mhm...mozna jsem zase naivny:)
-cs- píše:hmm tak to vam chcu nahovorit, ze rijen, listopad, prosinec su tie najlepsie mesiace na 2x aplikaciu roundupu? Je to sice mozne aplikovat
do konce listopadu, ale vzhladom na klimaticke podmienky.
Tych par zelenych jedincov nema zmysel postrekovat.

To iste moze platit pre vysadbu niektorych rastlin. Asi by nebolo zle si overit zmysluplnost krokov a vysadby v kontexte casoveho horizontu.

este ze mame zelene chodniky, tym sa dari viac a viac.

Srneček píše:Záruční doba je 24 měsíců od data převzetí. Zhotovitel odpovídá ve smyslu Obch.zák. za vady a nedodělky v době převzetí. Za vady, které se objeví a budou včas reklamovány písemně v záruční době, odpovídá zhotovitel, pokud vady byly způsobeny okolnostmi na jeho straně, to je práce či materiál, které neodpovídaly příslušným ČSN-DIN. Uplatnění reklamace je podmíněno řádnou údržbou navazující bezprostředně na převzetí díla, prováděnou podle podrobného návodu předaného zhotovitelem Obci při převzetí díla.

Další zajímavosti jsou v příloze č. 1 ke smlouvě.
Je zde jednak soupis všech sazenic, sumář navezené zeminy (144 m3 kompostní zeminy pro travní plochu, 199 m3 kompostní zeminy na výměnu do jam, 8 m3 borového mulče) a také popis prací...
- vykácení a chemické ošetření
- odplevelení plochy RoundUpem (2 aplikace)

Všechny uvedené práce a material mají jistě svůj smysl, byly také zaúčtovány. Pokud bude něco vynecháno, ošizeno, zanedbáno, může se to následně vymstít - v našem případě (neuzavření smlouvy o údržbě) dvojnásob. Mějte tedy oči na stopkách (šťopkách) a pamatujte si, co se kdy, kde "round upovalo", možná se tato informace ještě bude hodit.

Termín dokončení díla (valy Kaliště, Kamenice, Háje) je 31. 12. 2008.
Smuvní pokuta v případě prodlení je 0,05% z ceny díla za každý den (tj. 788,- Kč).

Uživatelský avatar
Martina2
Příspěvky: 435
Registrován: 04 říj 2006, 11:48
Bydliště: U Dráhy

Příspěvek od Martina2 » 08 říj 2008, 21:53

Tak dneska už jsem viděla pracanty rejdit na valu na Hájích, vytrhávali plevel. :wink:

Uživatelský avatar
punker
Příspěvky: 1337
Registrován: 19 zář 2007, 20:40
Bydliště: chýně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od punker » 10 říj 2008, 09:39

Martina2 píše:Tak dneska už jsem viděla pracanty rejdit na valu na Hájích, vytrhávali plevel. :wink:
a rozklepávat semínka... :o

martina.no
Příspěvky: 121
Registrován: 14 pro 2006, 22:04
Bydliště: Borová 307

Příspěvek od martina.no » 03 lis 2008, 15:29

jsem zvědavá, čeho se nakonec za zahrádkou u valu dočkáme - o víkendu (konečně jsem byla doma za světla, možná už ten stav trvá delší dobu) jsem zjistila, že těsně za plotem je vykopaná strouha cca 30-50cm do hloubky, hlína z ní je připláclá k valu a mezi zahrádkou a valem je teď prakticky nemožné nějak normálně projít :roll:
strouha teda zatím není podél všech zahrádek, ale vzhledem k tomu, že na místě zůstalo nějaké nářadí a bundy, tak předpokládám, že budou pokračovat
opravdu zazeleňovací práce postupují podle plánu :?:

pokud byste někdo měl relevantní informace, budu ráda za objasnění

Uživatelský avatar
punker
Příspěvky: 1337
Registrován: 19 zář 2007, 20:40
Bydliště: chýně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od punker » 03 lis 2008, 17:25

martina.no píše:jsem zvědavá, čeho se nakonec za zahrádkou u valu dočkáme - o víkendu (konečně jsem byla doma za světla, možná už ten stav trvá delší dobu) jsem zjistila, že těsně za plotem je vykopaná strouha cca 30-50cm do hloubky, hlína z ní je připláclá k valu a mezi zahrádkou a valem je teď prakticky nemožné nějak normálně projít :roll:
strouha teda zatím není podél všech zahrádek, ale vzhledem k tomu, že na místě zůstalo nějaké nářadí a bundy, tak předpokládám, že budou pokračovat
opravdu zazeleňovací práce postupují podle plánu :?:

pokud byste někdo měl relevantní informace, budu ráda za objasnění
že by plánovali drenáž??? :lol:
no postup je dosti nestandartní, naškubané roští se válí u plotu už 14dní, hlína z valu zatím žádná nezmizela, roští netrhají s kořeny... bůh ví jak to dopadne :( asi čekají až uhodí třeskuté mrazy...
obrať se na Srnečka... má funkci technického dozora... :D

Uživatelský avatar
Srneček
Příspěvky: 2499
Registrován: 13 říj 2006, 14:15
Bydliště: Chýně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Srneček » 03 lis 2008, 19:04

martina.no píše:jsem zvědavá, čeho se nakonec za zahrádkou u valu dočkáme - o víkendu (konečně jsem byla doma za světla, možná už ten stav trvá delší dobu) jsem zjistila, že těsně za plotem je vykopaná strouha cca 30-50cm do hloubky, hlína z ní je připláclá k valu a mezi zahrádkou a valem je teď prakticky nemožné nějak normálně projít :roll:
strouha teda zatím není podél všech zahrádek, ale vzhledem k tomu, že na místě zůstalo nějaké nářadí a bundy, tak předpokládám, že budou pokračovat
opravdu zazeleňovací práce postupují podle plánu :?:

pokud byste někdo měl relevantní informace, budu ráda za objasnění
Před týdnem jsem se tam byl podívat (val Kamenice) - je to dost příšerný a člověk může tak akorát nakopat doma do skříně. Sklony stěn jsou naprosto nestabilní ...upozorňoval jsem na to už před rokem a byl jsem označen za úplného debila, který si troufá měřit něco okem, když to přeci mají zaměřené od geodeta, prý nemám dost intelektuálních schopností, abych mohl valy posuzovat :lol: ...ale to by bylo na dlouhé povídání.
Další nepříjemností je prasklina v koruně valu která je po vytrhání těch plevelů pěkně zřetelná - už někdy před rokem jí Kryglouš fotil, no a je tam pořád a tak bych se ani moc nedivil, kdyby část valu časem odpochodovala (jedná se o asi desetimetrový úsek někde u toho vzorovýho BD)

Firma Ekolia má mít valy komplet hotové do konce roku, několikrát jsme byli ujištěni, že mají vše pod kontrolou a nemáme se čeho obávat - dělali prý mnohem větší zakázky...

a takhle vypadal jeden z jejich plánů a harmonogramů:

Zahradnická firma dodala přibližný harmonogram prací na valech - Háje, Kamenice, Kaliště.

Během prázdninových měsíců má být odvezena přebytečná zemina z valu na Kamenici tak, aby mohla být pěšinka podél plotu široká 1,2m.

Už během června začne odstraňování náletových rostliny z plochy valů.

Do konce září bude ohumusován svah směrem k železnici (na podzim bude pouze oset travou).

V září budou valy ošetřeny totálním herbicidem, aby došlo k úhynu veškeré stávající vegetace.

Do konce roku pak budou vysazeny keře a vyseta tráva.
Srneček

Uživatelský avatar
punker
Příspěvky: 1337
Registrován: 19 zář 2007, 20:40
Bydliště: chýně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od punker » 03 lis 2008, 19:16

Srneček píše:
martina.no píše:jsem zvědavá, čeho se nakonec za zahrádkou u valu dočkáme - o víkendu (konečně jsem byla doma za světla, možná už ten stav trvá delší dobu) jsem zjistila, že těsně za plotem je vykopaná strouha cca 30-50cm do hloubky, hlína z ní je připláclá k valu a mezi zahrádkou a valem je teď prakticky nemožné nějak normálně projít :roll:
strouha teda zatím není podél všech zahrádek, ale vzhledem k tomu, že na místě zůstalo nějaké nářadí a bundy, tak předpokládám, že budou pokračovat
opravdu zazeleňovací práce postupují podle plánu :?:

pokud byste někdo měl relevantní informace, budu ráda za objasnění
Před týdnem jsem se tam byl podívat (val Kamenice) - je to dost příšerný a člověk může tak akorát nakopat doma do skříně. Sklony stěn jsou naprosto nestabilní ...upozorňoval jsem na to už před rokem a byl jsem označen za úplného debila, který si troufá měřit něco okem, když to přeci mají zaměřené od geodeta, prý nemám dost intelektuálních schopností, abych mohl valy posuzovat :lol: ...ale to by bylo na dlouhé povídání.
Další nepříjemností je prasklina v koruně valu která je po vytrhání těch plevelů pěkně zřetelná - už někdy před rokem jí Kryglouš fotil, no a je tam pořád a tak bych se ani moc nedivil, kdyby část valu časem odpochodovala (jedná se o asi desetimetrový úsek někde u toho vzorovýho BD)

Firma Ekolia má mít valy komplet hotové do konce roku, několikrát jsme byli ujištěni, že mají vše pod kontrolou a nemáme se čeho obávat - dělali prý mnohem větší zakázky...

a takhle vypadal jeden z jejich plánů a harmonogramů:

Zahradnická firma dodala přibližný harmonogram prací na valech - Háje, Kamenice, Kaliště.

Během prázdninových měsíců má být odvezena přebytečná zemina z valu na Kamenici tak, aby mohla být pěšinka podél plotu široká 1,2m.

Už během června začne odstraňování náletových rostliny z plochy valů.

Do konce září bude ohumusován svah směrem k železnici (na podzim bude pouze oset travou).

V září budou valy ošetřeny totálním herbicidem, aby došlo k úhynu veškeré stávající vegetace.

Do konce roku pak budou vysazeny keře a vyseta tráva.
jsi psal, že snad ještě nejsme na divokym zapadě :?: , ale tohle vypadá na pěknou kovbojku! :evil:
sice vykřikují jak to stihnou, ale nedodržují předaný harmonogram! dupat po nich!

Uživatelský avatar
Srneček
Příspěvky: 2499
Registrován: 13 říj 2006, 14:15
Bydliště: Chýně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Srneček » 03 lis 2008, 20:42

Nezapomínej, že byl harmonogram přibližný :wink: a paní z Ekolie reagovala, jak jsem už psal...
Spíš bych se připravil na vymáhání smluvní pokuty.
Srneček

Uživatelský avatar
punker
Příspěvky: 1337
Registrován: 19 zář 2007, 20:40
Bydliště: chýně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od punker » 03 lis 2008, 20:49

Srneček píše:Nezapomínej, že byl harmonogram přibližný :wink: a paní z Ekolie reagovala, jak jsem už psal...
Spíš bych se připravil na vymáhání smluvní pokuty.
harmonogramy se dělají proto, aby byly známy termíny realizace!... jj na to jí z výšky však víš co...
já bych raději měl pěkný zelený a bezpečný val, než z nich vymáhal nějaký love za zpoždění... ňáký kytí

Uživatelský avatar
-cs-
Příspěvky: 594
Registrován: 04 zář 2006, 20:48
Bydliště: Dom c.6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -cs- » 04 lis 2008, 14:58

Srneček píše:Nezapomínej, že byl harmonogram přibližný :wink: a paní z Ekolie reagovala, jak jsem už psal...
Spíš bych se připravil na vymáhání smluvní pokuty.
ano - zmluvna pokuta je jedine riesenie

Dalo by sa to presunut na inu realizacnu firmu?

Pracujem doma dost casto a to co predvadzaju (rychlost a kvalita) je
dokonala ukazka prace za socializmu. To co zvladli vytrhat susedia z jedneho domu vedla (dvaja) za cca jedno sobotnajsie dopoludnie tak to trvalo 3-4 pracovnikom cca 3-4 dni.

Pripada mi to, ze najviac casu travia fajcenim, svacinami a chodenim hore dolu po vale (asi na tie svaciny).

Uživatelský avatar
punker
Příspěvky: 1337
Registrován: 19 zář 2007, 20:40
Bydliště: chýně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od punker » 04 lis 2008, 15:51

-cs- píše:
Srneček píše:Nezapomínej, že byl harmonogram přibližný :wink: a paní z Ekolie reagovala, jak jsem už psal...
Spíš bych se připravil na vymáhání smluvní pokuty.
ano - zmluvna pokuta je jedine riesenie

Dalo by sa to presunut na inu realizacnu firmu?

Pracujem doma dost casto a to co predvadzaju (rychlost a kvalita) je
dokonala ukazka prace za socializmu. To co zvladli vytrhat susedia z jedneho domu vedla (dvaja) za cca jedno sobotnajsie dopoludnie tak to trvalo 3-4 pracovnikom cca 3-4 dni.

Pripada mi to, ze najviac casu travia fajcenim, svacinami a chodenim hore dolu po vale (asi na tie svaciny).
k čemu nám bude smluvní pokuta v řadu pár tisíc, když se nám val zřítí na naše chalupy, bude zarostlej nějakym roštim... :?: :?: :?:
je fakt, že se nepřetrhnou, v sobotu něco kopali na kamenici, asi tu neznamou strouhu, o které psala Martina... no a za půl dne postoupili o dvě zahrádky, což mi také nepřijde nikterak produktivní...

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů