Sousedi

Háje, Kamenice, Kaliště, Vyhlídka, Slunečné údolí, Bemett, Nová Chýně... Jak se nám tu bydli?
Trinity
Příspěvky: 40
Registrován: 01 zář 2006, 10:11
Bydliště: Chýně

Sousedi

Příspěvek od Trinity » 06 zář 2006, 11:34

Ahoj všem,
koupili sme si taky byt v Chýni, tak bych se chtěla zeptat jestli je tady někdo kdo bude bydlet v dome č.4. :roll:

Uživatelský avatar
ovcak
Příspěvky: 203
Registrován: 11 srp 2006, 20:39
Bydliště: Chýně - Háje

Příspěvek od ovcak » 06 zář 2006, 11:53

Ahoj, já s přítelem jsme si koupili byt č. 10 v podkroví v domě č. 4. V kterém bytě bydlíte vy? Už jste si vybírali nadstandardy? Viděli jste současný stav vašeho bytu :-)? My jsme si vybírali před 14ti dny a zrovna jsme se byli podívat v našem bytě. Pokud jste váš neviděli, pošleme nějaké foto ať máte představu.

Trinity
Příspěvky: 40
Registrován: 01 zář 2006, 10:11
Bydliště: Chýně

Příspěvek od Trinity » 06 zář 2006, 12:11

My máme byt č. 5+6 (sice nevím jak je to číslovaný) ale je to byt blíž domu 5. Nadstandardy už máme specifikované asi od dubna. A taky sme se tam byli asi před 3 týdny podívat, protože sme chtěli menší změnu kterou sme museli řešit se stavby vedoucím. Ale povedlo se a byl moc milej. Podle plánu bytu sme skontrolovali všechny rozvody a sedělo to. Musím se přiznat, že mne to docela děsí když si čtu co všechno potkalo lidi který tam bydlej a taky budou bydlet.

Ben
Příspěvky: 9
Registrován: 19 črc 2006, 12:13

Kolaudace?

Příspěvek od Ben » 06 zář 2006, 13:12

A na kdy odhadujete kolaudaci?Myslite, ze se ti stihne jeste letos?

Uživatelský avatar
ovcak
Příspěvky: 203
Registrován: 11 srp 2006, 20:39
Bydliště: Chýně - Háje

Příspěvek od ovcak » 06 zář 2006, 17:42

[quote="Trinity"]My máme byt č. 5+6 (sice nevím jak je to číslovaný) ale je to byt blíž domu 5. Nadstandardy už máme specifikované asi od dubna. A taky sme se tam byli asi před 3 týdny podívat, protože sme chtěli menší změnu kterou sme museli řešit se stavby vedoucím. Ale povedlo se a byl moc milej. Podle plánu bytu sme skontrolovali všechny rozvody a sedělo to. Musím se přiznat, že mne to docela děsí když si čtu co všechno potkalo lidi který tam bydlej a taky budou bydlet.[/quote]


Tak to bydlíte o patro níž šikmo pod námi (my jsme nahoře v rohu). To číslování nesedí, protože původně v přízemí a prvním patře byly garsonky a pak zjistili že se lépe prodávají ty větší byty, tak to spojili a udělali z toho větší byty - proto ty dvě čísla. To jste si s nadstandardama docela pospíšili, už jste je měli v dubnu určené , my teprve v srpnu ten byt kupovali a tudíž až před 14ti dny zadávali nadstandardy. Zatím v tom baráku žádné nedostatky vidět nejsou a doufám že se ani neprojeví a nevyniknou po dokončovacích pracech. Taky mě některé příspěvky dvakrát nepotěšily. Ale jinak se tam už moc těšíme a doufáme, že budem mít fajn sousedy:o)

Uživatelský avatar
ovcak
Příspěvky: 203
Registrován: 11 srp 2006, 20:39
Bydliště: Chýně - Háje

Re: Kolaudace?

Příspěvek od ovcak » 06 zář 2006, 17:47

[quote="Ben"]A na kdy odhadujete kolaudaci?Myslite, ze se ti stihne jeste letos?[/quote]

No popravdě doufáme, že se to snad stihne zkolaudovat letos, ale podle toho co tady čtu všude tak nevím, nevím. Jo sliby Oxesu že na vánoce se tam možná bude už bydlet, nevidím moc nadějně...
Ale pozitivní je, že jakmile některý dům dodělají, tak ho dávají na kolaudaci i jednotlivě, nečekají na celou řadu, to by mohlo dost urychlit.
Jsi také budoucí obyvatel čtyřky? Z jakého bytu?

MIr

Příspěvek od MIr » 06 zář 2006, 20:58

ovčák píše:To číslování nesedí, protože původně v přízemí a prvním patře byly garsonky a pak zjistili že se lépe prodávají ty větší byty, tak to spojili a udělali z toho větší byty - proto ty dvě čísla.
Omlouvám se, že vám do toho skáču, když ve čtyřce nebydlím :D. Co já jsem pochytila, ty čísla znamenají takový jednotky, "moduly", z kterých je sestavený ten dům, je to taková variabilní stavebnice. Každé patro je složené ze čtyř modulů stejných rozměrů. Garsonka je složená z jednoho, byt 3kk je sestavený ze dvou modulů. Proto mají větší byty dvě čísla. Všechny 3kk mají dvě čísla, neznamená to žádnou dodatečnou úpravu nebo změnu, ale prostě čísla těch dvou modulů v rámci celého domu.

Uživatelský avatar
ovcak
Příspěvky: 203
Registrován: 11 srp 2006, 20:39
Bydliště: Chýně - Háje

Příspěvek od ovcak » 06 zář 2006, 21:15

[quote="MIr"][quote="ovčák"]To číslování nesedí, protože původně v přízemí a prvním patře byly garsonky a pak zjistili že se lépe prodávají ty větší byty, tak to spojili a udělali z toho větší byty - proto ty dvě čísla. [/quote]

Omlouvám se, že vám do toho skáču, když ve čtyřce nebydlím :D. Co já jsem pochytila, ty čísla znamenají takový jednotky, "moduly", z kterých je sestavený ten dům, je to taková variabilní stavebnice. Každé patro je složené ze čtyř modulů stejných rozměrů. Garsonka je složená z jednoho, byt 3kk je sestavený ze dvou modulů. Proto mají větší byty dvě čísla. Všechny 3kk mají dvě čísla, neznamená to žádnou dodatečnou úpravu nebo změnu, ale prostě čísla těch dvou modulů v rámci celého domu.[/quote]

Je to možný, že je to jak říkáte, ale nám to bylo podáno tak jak jsem psal já. Náš byt je například 3+kk a má jen jedno číslo, takže si myslím že je to spíš tak jak říkám já...ale ruku bych do ohně za to samozřejmě nedal :)

Uživatelský avatar
kryglik
Příspěvky: 1377
Registrován: 26 dub 2006, 08:50
Bydliště: Za Ovcinem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kryglik » 06 zář 2006, 21:53

Vsichni jsme prece sousedi, ne? :)
My mame 3+kk a taky jsme jen jako byt c. 5 (jedno cislo). Viz pudorys

MIr

Příspěvek od MIr » 06 zář 2006, 21:56

No jo, ale ty čísla bytů nejdou za sebou. u nás jsou v přízemí dva 3kk byty s číslama 1 a 3, v prvním patře jsou dva byty 3kk s číslama 5 a 7. My máme ve výkresu taky jenom trojku, ale ve smlouvě 3+4. myslím, že ty řady čísel přesně udávaj polohy bytů a zároveň ukazujou jejich velikosti v rámci domu. Vsadím se, že když je např. v přízemí jedno 3kk (vpravo při pohledu z ulice) a dvě garsonky, maj čísla 1(3kk), 3 a 4 (garsonky).
Naposledy upravil(a) MIr dne 06 zář 2006, 22:06, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
kryglik
Příspěvky: 1377
Registrován: 26 dub 2006, 08:50
Bydliště: Za Ovcinem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kryglik » 06 zář 2006, 22:00

MIr píše:No jo, ale ty čísla nejdou za sebou. V přízemí jsou dva 3kk byty s číslama 1 a 3, v prvním patře jsou dva byty 3kk s číslama 5 a 7. My máme ve výkresu taky jenom trojku, ale ve smlouvě 3+4.
Otevrel jsem a vidim, ze mate pravdu. Jsme 5+6 :) Takze je to jak rikas.

MIr

Příspěvek od MIr » 06 zář 2006, 22:10

Jo, je to moc chytrý a přehledný. Třeba řada čísel 1, 2, 3, 5, 7 znamená v přízemí dvě garsonky vpravo, jedno 3kk vlevo a dvě 3kk v prvním patře. Vsadím se, že podkrovní byty maj jen čísla 9 a 10. Nikdy jich tam totiž není víc, než dva.

illa

Příspěvek od illa » 07 zář 2006, 09:00

MIr píše:Jo, je to moc chytrý a přehledný. Třeba řada čísel 1, 2, 3, 5, 7 znamená v přízemí dvě garsonky vpravo, jedno 3kk vlevo a dvě 3kk v prvním patře. Vsadím se, že podkrovní byty maj jen čísla 9 a 10. Nikdy jich tam totiž není víc, než dva.

Mohu potvrdit, budeme podkroví, a máme byt č. 9... vždycky jsem se divila, proč č. 9, když v našem domě bude pouze 8 bytů...
Naposledy upravil(a) illa dne 07 zář 2006, 11:26, celkem upraveno 1 x.

Trinity
Příspěvky: 40
Registrován: 01 zář 2006, 10:11
Bydliště: Chýně

Příspěvek od Trinity » 07 zář 2006, 10:42

kryglik píše:Vsichni jsme prece sousedi, ne? :)
My mame 3+kk a taky jsme jen jako byt c. 5 (jedno cislo). Viz pudorys

No to je pravda, musím se tedy omluvit. Jen jsem byla zvědavá jestli je tady někdo kdo bude bydlet ve čtyřce. :lol:

Simča
Příspěvky: 75
Registrován: 21 čer 2006, 09:17
Bydliště: Chýně - dům č. 10 (Háje)

Příspěvek od Simča » 11 zář 2006, 09:28

Ahoj,
my budeme bydlet v přízemí, byt 3kk a máme označení jako 1+2....

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host