Vodovod

Jak se tu bydlí nově příchozím nebo již stávajícím obyvatelům. Co je nového a jak to ve vsi chodí...
Odpovědět
Mydlan

Re: Vodovod

Příspěvek od Mydlan » 26 dub 2011, 16:57

no také mě to zajímá, bohužel neznám ani odpověď, jesli je v provozu slibované změkčovací zařízení, čtu jen, zapojíme, zařídíme, mělo by apod...ale jestli to již je, a jaký je výsledek nevíme:(((

Uživatelský avatar
Srneček
Příspěvky: 2499
Registrován: 13 říj 2006, 14:15
Bydliště: Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodovod

Příspěvek od Srneček » 26 dub 2011, 20:51

Není nic jednoduššího než zavolat/napsat do TS Rudná a TS Hostivice, sám bych nepostupoval jinak :D
Srneček

languageguard
Příspěvky: 89
Registrován: 23 črc 2009, 10:33

Re: Vodovod

Příspěvek od languageguard » 27 dub 2011, 19:06

Ale od toho přeci máme zastupitele, aby za nás všechno zadarmo v rámci svého volného času vyřizovali :D .

luky
Příspěvky: 174
Registrován: 11 čer 2008, 09:31

Re: Vodovod

Příspěvek od luky » 28 dub 2011, 14:52

languageguard píše:Ale od toho přeci máme zastupitele, aby za nás všechno zadarmo v rámci svého volného času vyřizovali :D .
Ne od toho máme placeného starostu nebo v minulosti starostku, aby se starali. :D

Zastupitel = zastupovat (občany)
Starosta = starat se

Mydlan

Re: Vodovod

Příspěvek od Mydlan » 30 dub 2011, 16:43

opravdu mi přijde, že nemáme žádné informace, bylo by dobré aby nám obecní úřad alespoň tímto způsobem podal zprávu co se týče vody - zbavení se vodního kamene, stav nového přivaděče

Uživatelský avatar
Srneček
Příspěvky: 2499
Registrován: 13 říj 2006, 14:15
Bydliště: Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodovod

Příspěvek od Srneček » 01 kvě 2011, 14:47

Současná voda ve vodovodu je pitná (je pravidelně kontrolována a splňuje parametry pro pitnou vodu) a dodavatel vody, se kterým je uzavřena smlouva (TS Hostivice) jí změkčovat nemusí. Nabízené technické řešení (iontová výměna) je nad rámec jeho povinností. Když tedy změkčovač nainstaluje, tak ho nainstaluje, když ne, tak ne. Je sice pravdou, že to bylo slíbeno, nic méně není to pod sankcí.

Přivaděč pražské vody má realizovat firma TS Rudná, termín napojení Chýně na tuto vodu byl stanoven na konec roku 2011 (v krajním případě začátek roku 2012). Obec Chýně měla uzavřít s TS Rudná smlouvu o budoucích dodávkách vody do Chýně, mluvilo se i o případných sankcích za nedodržení termínu přivedení vody. Tato smlouva je snad jediná věc, na kterou bych se tedy jako zastupitel měl podívat, učiním tak. Pro zbytek informací bych Vás odkázal na již zmíněné firmy "TS".

Na vodní kámen je dobrý ocet, sám jsem si teď koupil v Lídlu 3 litry :D .
Srneček

Mydlan

Re: Vodovod

Příspěvek od Mydlan » 01 kvě 2011, 21:30

Srnečku v pohodě, jste tak nějak jediný, od koho se tu na foru dočkáme nějaké
odpovědi která nás zajímá, já vám za za veše informace děkuji. Vím, že to děláte dobrovolně a není to vaše povinnost. Když si ale svou odpověď přečtete,
nic se z ní nedozvíte.

Je voda dle slibů Hostivice změkčována na slibovaný stupeň III - ANO-NE?
Pokud není tak bude - KDY?

Nový přivaděč vody - voda má být přivedena......je podespána smlouva a pracuje se ne napojení - ANO-NE? Jdou práce podle harmonogramu, respektive stíhá se slibovaný termín - ANO-NE.
Tohle lidi zajímá, a to bohužel od obecního úřadu nevíme, z vaší odpovědi taky ne. Stačí nám jen ANO nebo NE:))).
Jo a k tomu octu, to s ním čistíte i játra a ledviny?:)))
Díky

Uživatelský avatar
Srneček
Příspěvky: 2499
Registrován: 13 říj 2006, 14:15
Bydliště: Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodovod

Příspěvek od Srneček » 02 kvě 2011, 11:10

Jasně, nemusíme mít úplně stejný názor na věc. Já zjistím jak to je se smlouvou na přivedení pražské vody, zbytek nepovažuji za zásadní a tak to nechávám na jednotlivých zvědavcích, aby to vypátrali, až něco zjistíte, také si to rád přečtu.

Játra a ledviny čistit zatím nemusím - na pití používáme Horský pramen odněkud od Bruntálu a co se týká ostatní vody - 95% spotřeby kryjeme z vlastní studny (je stejně tvrdá jako ta vodovodní, ale aspoň nic nestojí). Nic méně, na pražskou vodu se už také těším, ta už by se zřejmě dala i pít (čaj z té tvrdé je prostě hnusnej) a pustím jí zřejmě i do bytového rozvodu - studnu nechám pak už jen na zahradu.
Srneček

Mydlan

Re: Vodovod

Příspěvek od Mydlan » 02 kvě 2011, 14:25

hmmm tak ju, díky :D

Uživatelský avatar
Srneček
Příspěvky: 2499
Registrován: 13 říj 2006, 14:15
Bydliště: Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodovod

Příspěvek od Srneček » 02 kvě 2011, 14:40

Tak jsem ten tlak :lol: přece jen nevydržel a sám napsal řediteli TS Rudná, zde je od něj nějaké info:
Dnes je vydáno územní rozhodnutí na stavbu a obratem žádáme o stavební povolení. Zatím není důvod nepředpokládat že stavba bude postavena v termínu.

dnes = 2. 5. 2011
termín = konec roku 2011
Srneček

Alca
Příspěvky: 54
Registrován: 05 lis 2008, 14:53

Re: Vodovod

Příspěvek od Alca » 03 kvě 2011, 06:56

Moc hodný Srneček - díky za Vaši starost.
Alča

Uživatelský avatar
Srneček
Příspěvky: 2499
Registrován: 13 říj 2006, 14:15
Bydliště: Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodovod

Příspěvek od Srneček » 03 kvě 2011, 10:51

Co já bych pro Vás neudělal drobečkové :romance-grouphug:
Srneček

Mydlan

Re: Vodovod

Příspěvek od Mydlan » 05 kvě 2011, 12:54

taky jste mě potěšil :clap: :D :lol: , díky za dobrou zprávu, mě ta voda děsně štve

Uživatelský avatar
Srneček
Příspěvky: 2499
Registrován: 13 říj 2006, 14:15
Bydliště: Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodovod

Příspěvek od Srneček » 05 kvě 2011, 20:49

Dík za důvěru, ale, ehm, včera jsem zjistil, že smlouva s TS Rudná podepsána teda zatím není...
Osobně to ale nepovažuji za takovou katastrofu - TS Rudná na přivaděči pracují a nedělají to pro naše modré oči, ale jako podnikatelský záměr, což je pro mne dostatečnou zárukou, že se vody dočkáme.

Mám i další, nic neříkající zprávu o změkčování vody v současném rozvodu: zařízení je již nainstalováno a dělají se provozní zkoušky...(to povídal jeden pán, tuším ředitel TS Hostivice).
Srneček

Alca
Příspěvky: 54
Registrován: 05 lis 2008, 14:53

Re: Vodovod

Příspěvek od Alca » 06 kvě 2011, 09:58

Tak doufejme, že podnikatrlský účel zvítězí. Snad je trošičku zárukou i to, že požádali o stavební povolení i když není podepsaná smlouva. Ale smlouvu o dodávce vody od TS Rudná snad obec podepíše, ne? A nemělo to být opačně - nejdříve být podepsaná smlouva a pak územní rozhodnutí a následná stavba?
Alča

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů