Autobus

Veřejná doprava: busy, metro, vláček motoráček. Silnice, cesty, cestičky a jejich výstavba
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dádule
Příspěvky: 725
Registrován: 12 kvě 2006, 18:03
Bydliště: dum c. 10, U Dráhy 325
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dádule » 24 led 2007, 09:03

Pekne jsme rano vymrzli. :) Ale jak tak koukam, problemy jsou vsude. Nechapu, proc nakladaky nemuzou jezdit se zimnima. Fakt desny.
Nakonec jsme jeli se susedy autem na Sobin...diky semaforu se to prodlouzilo, ale dojeli jsme. Tak doufejme, ze odpoledne to uz silnicari budou zvladat lepe.
:wink:

MIr

Bus 6:30

Příspěvek od MIr » 24 led 2007, 09:47

Bus v 6:30 jel taky pres Sobín bo kopec na Chrášťany byl ... :roll:

Cestou jsme potkali 347 směrem na Chýni, ale předpokládám, že tam musela dojet až kolem 7:30 :shock: Michal

Honzina
Příspěvky: 52
Registrován: 01 pro 2006, 18:31
Bydliště: Chýně 321

Příspěvek od Honzina » 24 led 2007, 12:22

Bus v 6:30 jel taky pres Sobín bo kopec na Chrášťany byl ...

Cestou jsme potkali 347 směrem na Chýni, ale předpokládám, že tam musela dojet až kolem 7:30 Michal
Tak jsem cekala na bus v sedm
V pul osme jsem to nevydrzela a sla autobusu naproti
Po pul osme jsem nasedla do 347 smer Motol.Prijezd na Bilou Horu cca okolo pul devate
Cestou jsem vyhlizela 347 z Motola smer Zlicin >>>> prvni 347 jsem videla az na Bile Hore !!!
Je mi lito tech spousta lidi,co cekala vytrvale v Chyni na spoj smer Zlicin :(
Doufam,ze cesta domu bude lepsi .... Snad uz ten nakladak ze skarpy u Zlicina bude vytahnuty

Uživatelský avatar
Martina2
Příspěvky: 435
Registrován: 04 říj 2006, 11:48
Bydliště: U Dráhy

Příspěvek od Martina2 » 24 led 2007, 13:41

Já jsem chtěla jet až později, že už bude "kalamita" zvládnutá, busem na Zličín v 11.56. Přijel přesně - což jsme si alespoň všichni mysleli, než jsme zjistili, že to je zpožděný bus směr Motol. Nasedli jsme, protože lepší vrabec v hrsti nežli holub na střeše. Do Hostivic cesta v pohodě, tam jsem vystoupila, že přestoupím na 306 na Zličín, krátce řečeno, cesta Chýně - Zličín mi trvala slabou hodinku :-( :-)
Už v Hostivicích cesta na Bílou Horu byla naprosto zasekaná v obou směrech, takže tamtudy bych se asi nevydávala.
Ale vše se může velice rychle změnit, žejo. Dnes zůstávám pro jistotu v Praze :-) Držím nám všem pěsti do dalších dnů!

Uživatelský avatar
Jiří Nývlt
Příspěvky: 1314
Registrován: 24 kvě 2006, 14:04
Bydliště: Hlavní ul. Chýně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiří Nývlt » 24 led 2007, 14:00

Martina2 píše:... lepší vrabec v hrsti nežli holub na střeše.
Právě těmito slovy jsem ráno po sedmé zahájil svou cestu do práce i já. Řek sem je v reakci na úsečnou odpověď řidiče na mou otázku kam že jede. Prý do Motola (na Břve se vubec neobtěžoval). V Hostivicích se do busu narvalo tolik lidí, že na Nouzově už nemohli nastoupit, tak se hrnuli do busu zadníma dvéřma. Řidič vyp motor a prej, že se bude nastupovat předem. Naštěstí podlehl kolektivním projevům nevole, jež završil křikem "Zavři ty dveře, ty debile, natoč motor a jeď" jakýsi muž poněkud více od rány ve zjevné načuřenosti. Na Bílou Horu jsme jeli neskutečně dlouho - místy krokem. Vystoupil jsem tam řka si, že hupnu na tram a hurá dvaadvacítkkou na Vinohrady. Ale ouha! Tram nejela dobře dvacet minut. Pak se vyrojila skupina vozů, které nikoho nepřivezly a tak jsem do ní vlez. Na Újezdě jsme stáli deset minut, neb byla zaseklá výhybka - přestoupil jsem na dvanáctku, která project mohla (rovně). Dojel jsem na Anděl, vecpal se do čtyřky a po dvou hodinách a dvaceti minutách dojel z Chýně na šichtu....

Milous
Příspěvky: 25
Registrován: 07 črc 2006, 10:45

Příspěvek od Milous » 24 led 2007, 14:39

Nevite, jak to ted v chyni vypada? Volala jsem oxesu, pry tam dva chlapici makaj od sesti od rana, v osm u nas jeste nebyli (pry zacali na 311, ja jsem 321)... mozna to chce posilu .... obecnej urad nic nevi, ani nevedeli, jestli jedou autobusy, pani pry sedi na urade a nema to jak zjistit. Jen konstatovala, ze stale snezi (sokujici informace...). ohledne vedlejsich silnic - to bude asi i nas pripad - chlapek, ktery se stara o vedlejsi komunikace to pry rano projel .... doufam, ze to do vecera jeste parkrat projede...

MIr

Příspěvek od MIr » 24 led 2007, 15:03

Koukam z okna 327...na silnici tak 20 cm, ve vyjetych kolejich asi 5. Na chodníku naváté závěje místy tak 40 cm. Po prohrnovačích od rána ani stopa (je 15:00).

Uživatelský avatar
Dádule
Příspěvky: 725
Registrován: 12 kvě 2006, 18:03
Bydliště: dum c. 10, U Dráhy 325
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dádule » 25 led 2007, 08:53

Ahoj. Nejel jste nekdo vcera domu busem? Zajimalo by me, zda to vicemene funguje a nebo je lepsi se spolehat na auto.

illa

Příspěvek od illa » 25 led 2007, 08:56

vymazáno
Naposledy upravil(a) illa dne 12 dub 2007, 10:49, celkem upraveno 2 x.

Honzina
Příspěvky: 52
Registrován: 01 pro 2006, 18:31
Bydliště: Chýně 321

Příspěvek od Honzina » 25 led 2007, 11:21

Ahoj. Nejel jste nekdo vcera domu busem? Zajimalo by me, zda to vicemene funguje a nebo je lepsi se spolehat na auto.
Vcera jsem jela autobusem v 18:00
Ridic byl sice trochu nerudny,ale po celem takovem dni jako byl ten vcerejsi,se neni ani cemu divit,ze ?!?!
Autobus dokonce dojel az do Haji,kde se na tocne sice trochu "placal",ale poradil si i s tim
Jen nejel pres Chrastany,ty byly podle vsecho uz od brzkeho rana absolutne neprujezdny.Nejsem tolik sbehla v objizdkach,takze nevim kudy jsme presne jeli,ale prijeli jsme smerem od Hostivice-Brve.

obyvatel
Příspěvky: 372
Registrován: 04 říj 2006, 16:27
Bydliště: Chyne

Příspěvek od obyvatel » 26 led 2007, 15:44

Chrášťanský vršek byl nad síly autobusů. Jeden odvážný se včera po třetí hodině odpoledne pokusil zdolat vršek, ale pokus byl neúspěšný. Možná tam stojí ještě teď. Lituji řidičů autobusů.

Uživatelský avatar
Dádule
Příspěvky: 725
Registrován: 12 kvě 2006, 18:03
Bydliště: dum c. 10, U Dráhy 325
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dádule » 26 led 2007, 15:56

No dneska uz to bylo OK. Autobus dojel do Haju, vcas, a na Zlicin dojel jen s malym zpozdenim neb jsme potkali na Chrastanaku sypace. Dnes vecer ma zacit snezit, tak treba v pondeli budeme mit zase o zabavu postarano :wink:

Uživatelský avatar
kubajs
Příspěvky: 710
Registrován: 01 pro 2006, 10:06
Bydliště: Králův Dvůr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kubajs » 26 led 2007, 19:40

Dádule píše:Pekne jsme rano vymrzli. :) Ale jak tak koukam, problemy jsou vsude. Nechapu, proc nakladaky nemuzou jezdit se zimnima. Fakt desny.
Nakonec jsme jeli se susedy autem na Sobin...diky semaforu se to prodlouzilo, ale dojeli jsme. Tak doufejme, ze odpoledne to uz silnicari budou zvladat lepe.
:wink:
Taky jsem jel v ten kritický den přes Sobín. Asi hodinu a čtvrt. Nebyla to vůbec rozumná volba. Mnohem lepší je to při nepřízni počasí vzít přes Rudnou. Tam nehrozí ani ve špičce žádné kolony a zácpy, navíc ty mírné kopce není problém vyjet, ani když je na cestě 5cm rozbředlé břečky. Kilometricky to vychází zhruba nastejno.

Uživatelský avatar
kubajs
Příspěvky: 710
Registrován: 01 pro 2006, 10:06
Bydliště: Králův Dvůr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kubajs » 26 led 2007, 19:49

Dádule píše:Pekne jsme rano vymrzli. :) Ale jak tak koukam, problemy jsou vsude. Nechapu, proc nakladaky nemuzou jezdit se zimnima. Fakt desny.
Nakonec jsme jeli se susedy autem na Sobin...diky semaforu se to prodlouzilo, ale dojeli jsme. Tak doufejme, ze odpoledne to uz silnicari budou zvladat lepe.
:wink:
Bohužel kamiony to nevyjedou ani se zimními. Stačí, když se budou muset v kopci vyhýbat s protijedoucím autobusem nebo náklaďákem, nebo před nimi někdo přibrzdí a mají smůlu. Vycouvat to nemůžou jako osobáci... Spíš mě záráží, že to radši neobjedou přes Rudnou (ti co tu oblast znají, by neměli jízdu přes kopec riskovat). U těch neznalých se to dá pochopit. Co mě ale vadí: přes den se tam určitě řešilo dost havárek, večer jsem tam jel, samozřejmě u skládky neprůjezdné, vojáci vyprošťovali kamion, druhý směr taky zacpaný, policajti to museli určitě řešit. Proč prostě s sebou v tomto období nevozí v autě několik značek a jednoduše neumístí v chrášťanech v křižovatce zákaz vjezdu, nebo alespoň nad 3.5 tuny... Další kamionáři, kteří tam vjedou, musejí čekat, až to vyprostí, navíc tam pak můžou zapadnout sami. Že by policie měla málo práce? ;). Tož ode mě asi tak...

Uživatelský avatar
Martina2
Příspěvky: 435
Registrován: 04 říj 2006, 11:48
Bydliště: U Dráhy

sobota

Příspěvek od Martina2 » 27 led 2007, 10:36

Tak kdo dneska nemusíte, tak snad radši ani z Chýně nikam nejezděte. Bus ráno kolem 8 nejel ani jedním směrem, na Chrášťany se nedalo projet málem ani traktorem, na Rudnou prý taky ne, Hostivice taktéž, vyzkoušená a celkem dobrá byla cesta na Břve a dále směr Zličín. Hodně štěstí!

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů