Dopravni predpisy

Háje, Kamenice, Kaliště, Vyhlídka, Slunečné údolí, Bemett, Nová Chýně... Jak se nám tu bydli?
Odpovědět
armagedon
Příspěvky: 15
Registrován: 06 bře 2007, 21:52
Bydliště: už Chýně

Příspěvek od armagedon » 13 bře 2007, 21:16

kryglik píše:
armagedon píše: :twisted: Tak koukám, že pan Beran je velkej masér, už je to 5 dnů co měl údajně opravit prasilnici. bohužel se odmlčela i paní místostarostka :cry:
Nejhorsi je, ze on ji "opravil"... Jenom to neni moc poznat :x
:shock: .......dyť řikám, že to je masér....uplná dálnice. tak teď už zbývá buď sprej anebo ta 12-14 klíč....

Uživatelský avatar
RUDA
Příspěvky: 144
Registrován: 01 říj 2006, 20:19
Bydliště: U DRÁHY 324

Příspěvek od RUDA » 18 bře 2007, 22:34

no jak jsem koukal tak sprej uz nekdo pouzil. nejen ze stejne kazdy pozna o jakou znacku jde ale navic jedine co dokazal bylo ze znacku znicil tak nevim kdo to bude platit az to budou chtit komplet vymenit.chtel bych poprosit (ve vsi slusnosti) toho kdo to udelal jestli by to nemohl nejak dat do puvodniho stavu.je smutne ze je to tu vse relativne nove a uz to nicime...... reseni bud jezdit v protismeru a tim riskovat nebo si nicit auto a obcas to ani jednicka bez plynu nezvladne, i ja si obcas skrtnu a to jezdim fabii. je tu jeste treti moznost ale je narocna a zdlouhava.... zkusit to oficialni cestou a zazadat o docasnou upravu dopravniho znaceni ale fakt nemam ani sajnu kde...tak jestli nekdo vite, dejte aspon vedet.jinak jeste k valu, pan Beran byl prekvapen ze mi nekdo rekl ze se bude upravovat na jare, pry si seda a bude se to delat ale nejdriv za dva roky ale to doufam byl joke, no fakt doufam

vikue
Příspěvky: 53
Registrován: 18 črc 2006, 07:35
Bydliště: U Dráhy 324

Příspěvek od vikue » 19 bře 2007, 09:37

RUDA píše:no jak jsem koukal tak sprej uz nekdo pouzil. nejen ze stejne kazdy pozna o jakou znacku jde ale navic jedine co dokazal bylo ze znacku znicil tak nevim kdo to bude platit az to budou chtit komplet vymenit.chtel bych poprosit (ve vsi slusnosti) toho kdo to udelal jestli by to nemohl nejak dat do puvodniho stavu.je smutne ze je to tu vse relativne nove a uz to nicime...... reseni bud jezdit v protismeru a tim riskovat nebo si nicit auto a obcas to ani jednicka bez plynu nezvladne, i ja si obcas skrtnu a to jezdim fabii. je tu jeste treti moznost ale je narocna a zdlouhava.... zkusit to oficialni cestou a zazadat o docasnou upravu dopravniho znaceni ale fakt nemam ani sajnu kde...tak jestli nekdo vite, dejte aspon vedet.jinak jeste k valu, pan Beran byl prekvapen ze mi nekdo rekl ze se bude upravovat na jare, pry si seda a bude se to delat ale nejdriv za dva roky ale to doufam byl joke, no fakt doufam
Čau Rudo. Možná by nám v tomto mohla pomoci obec. Alespoň metodicky. Tento stav komunikáce je rozhodně napadnutelný.
Myslím, že než se to vyřeší novou cestou, otočit jednosměrky by bylo ideální řešení. Stav se večer u nás a dohodneme se.

MIr

Příspěvek od MIr » 19 bře 2007, 10:30

Za dva roky? Tak to mě asi pár lidí, jimž vadí, když někdo jede pomalu jednosměrkou, zabije. Nespíš asi pojedou správně, ale moc rychle, nebo se mi postaví na křižovatce do cesty. Michal

Uživatelský avatar
Dádule
Příspěvky: 725
Registrován: 12 kvě 2006, 18:03
Bydliště: dum c. 10, U Dráhy 325
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dádule » 19 bře 2007, 10:49

MIr píše:Za dva roky? Tak to mě asi pár lidí, jimž vadí, když někdo jede pomalu jednosměrkou, zabije. Nespíš asi pojedou správně, ale moc rychle, nebo se mi postaví na křižovatce do cesty. Michal
Hele, ale Ruda mluvil o valu...o tom, co je podel trati, ze se bude upravovat za dva roky...ne o silnici. Silnice se resi a snad bude brzy.

MIr

Příspěvek od MIr » 19 bře 2007, 10:53

:lol:

vikue
Příspěvky: 53
Registrován: 18 črc 2006, 07:35
Bydliště: U Dráhy 324

Příspěvek od vikue » 19 bře 2007, 13:02

Dádule píše:
MIr píše:Za dva roky? Tak to mě asi pár lidí, jimž vadí, když někdo jede pomalu jednosměrkou, zabije. Nespíš asi pojedou správně, ale moc rychle, nebo se mi postaví na křižovatce do cesty. Michal
Hele, ale Ruda mluvil o valu...o tom, co je podel trati, ze se bude upravovat za dva roky...ne o silnici. Silnice se resi a snad bude brzy.
Ahoj Dádule. Silnice se řeší. A v jakém je to stavu? Kdo se toho ujal?

Uživatelský avatar
Dádule
Příspěvky: 725
Registrován: 12 kvě 2006, 18:03
Bydliště: dum c. 10, U Dráhy 325
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dádule » 19 bře 2007, 13:23

vikue píše:
Dádule píše:
MIr píše:Za dva roky? Tak to mě asi pár lidí, jimž vadí, když někdo jede pomalu jednosměrkou, zabije. Nespíš asi pojedou správně, ale moc rychle, nebo se mi postaví na křižovatce do cesty. Michal
Hele, ale Ruda mluvil o valu...o tom, co je podel trati, ze se bude upravovat za dva roky...ne o silnici. Silnice se resi a snad bude brzy.
Ahoj Dádule. Silnice se řeší. A v jakém je to stavu? Kdo se toho ujal?
Resi to obec s Beranem. Prijd ve stredu na Den otevrenych dveri a muzes se zeptat :) Silnice bude...ale zrejme se budou muset pokacet nektere stromy :(

Uživatelský avatar
kubajs
Příspěvky: 710
Registrován: 01 pro 2006, 10:06
Bydliště: Králův Dvůr
Kontaktovat uživatele:

Re: Bezohlednost

Příspěvek od kubajs » 19 bře 2007, 16:29

buncikp píše:
kubajs píše:
Mates píše:Naprosto s tebou Michalo souhlasím, už několikrát jsem dostal ránu na té polní cestě, terou nekteří považují za silnici i když jsem jel nejmenší možnou rychlostí a nechat si dobrovolně ničit auto z nečí neschopnosti postavit obpovídající příjezdovku taky nehodlám.Je lepší jet krokem jednosměrkou a v případě setkání dvou aut zařadit zpátečku a vycouvat, než být jednou týdně v servisu s opravou výfuku nebo roztrženou prachovkou.
Nesouhlasim, ja s oktavkou, ktera ma jeden z nejnizsich podvozku, jsem si tam jeste nikdy neskrtnul o zem. Jenomze kdyz nekdo musi za kazdou cenu spechat a jet na dvojku, ne-li na vyssi stupen, neni se pak cemu divit, ze musi kazdy tyden jezdit do servisu ;). Na jednicku bez plynu se da cela trasa hrave zvladnout.
Vy, kteri jezdite jednosmerkou v protismeru docela riskujete - verim tomu, ze se muze najit nekdo, kdo si potrebuje vyspravit predek auta a umyslne to do vas napali. Hadejte, koho asi bude policie pokutovat a kdo to zaplati ze sveho povinneho ruceni ? ;). Policii nebude zajimat zadne ale on to do me napalil umyslne..., proste v protismeru nemate co delat.
Abych byl ovsem spravedlivy, musim se priznat, ze ja jezdim jednosmerkou v protismeru rovnez, ale pouze na kole ;). V pripade, ze neco pojede v protismeru, dokazu se bleskurychle vyhnout (vim, nic me neomlouva, pravidla jsou dana).
U aut je to uz horsi a nikdy bych si nedovolil to vzit do protismeru. Jet tamtudy autem, uz by mi z principu vadilo jenom to, ze nekoho, kdo jede jednosmerkou korektnim smerem, budu prinejmensim zbytecne zdrzovat vycouvavanim a co je horsi, ohrozovat jej.
Tudiz jednim slovem - bezohlednost. Ted jedu ja a ostani me nezajimaji. A vubec proc bych dodrzoval/a rychlostni limit 30km/h, kdyz muzu jet 90 a byt doma o 5 vterin drive. Holt nekteri lide potrebuji policejni hlidku na kazdem kroku.
Milý Kubajsi, o bezohlednosti bych hovořil ve spojitosti s Oxesem a Obecním úřadem. Dělají si z nás jenom rukojmí a když se to hodí, tak nás stáhnou o nějaké peníze. Nevím jak vy, ale nejsem zas tak bohatý abych si po roce ježdění mohl znova kupovat nové auto. Svoje stávající jsem v tom svinském Chýňském bordelu oddělal, teď je to 2 roky co s ním jezdím a bylo úplně nové. V servise ho hodnotí na auto co má najeto 75000km, ale ve skutečnosti má 45000km, ale část je naježděná v Svíni Chýni!
To, ze se nekdo nechova zrovna korektne neznamena, ze si z neho vezmu priklad a budu se chovat podobne - stejne bezohledne :). Mimochodem, já také nejsem zdaleka tak bohatý, abych si mohl rok co rok kupovat nové auto. Zatím jsem si však nevšiml, že by mé tlumiče na naší chýňské prašné cestě vypověděly službu ;). Asi to bude o tom, že nespěchám za každou cenu a jezdím v těch místech opatrně. Nevadí mi, že pojedu 150 metrový úsek 2 minuty ;). Tak holt budu doma o 2 minuty později, nenechám si takovou maličkostí kazit náladu... Koukám na ta čísla, 75K oproti 45K, to asi nebude jenom tou naší prašnou cestou, jestlipak to nebude celkovým jízdní stylem :))?.

Mates
Příspěvky: 20
Registrován: 15 říj 2006, 13:20

Příspěvek od Mates » 19 bře 2007, 19:09

Ahoj Kubajs!
To,že ty jsi nenarazil se svým autem na dno nebo nemáš problém že projedeš nemusí mít i ostatní.Ty v pohodě projedeš za tebou pár náklaďáků a další s osobákem se už chytne dno.Pokud toto má být příjezdová cesta na které je daná rychlost vyhláškou,nebo pokud nevyhovuje její stav označena příslušnou značkou omezenou rychlostí nebo jinou,tak asi jezdíš po jiné a my ostatní také.To co tady je není příjezdová komunikace ani náhodou! Snad jsem se tě nedotkl.Mates

Uživatelský avatar
kubajs
Příspěvky: 710
Registrován: 01 pro 2006, 10:06
Bydliště: Králův Dvůr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kubajs » 20 bře 2007, 15:27

Mates píše:Ahoj Kubajs!
To,že ty jsi nenarazil se svým autem na dno nebo nemáš problém že projedeš nemusí mít i ostatní.Ty v pohodě projedeš za tebou pár náklaďáků a další s osobákem se už chytne dno.Pokud toto má být příjezdová cesta na které je daná rychlost vyhláškou,nebo pokud nevyhovuje její stav označena příslušnou značkou omezenou rychlostí nebo jinou,tak asi jezdíš po jiné a my ostatní také.To co tady je není příjezdová komunikace ani náhodou! Snad jsem se tě nedotkl.Mates
Ahoj Matesi,
neboj takovou maličkostí se mě dotknout nemůžeš, beru to s humorem a nadhledem. Spíš se tu tímto tématem docela bavím ;).
Opravdu jezdím po stejné cestě, tzv "tankodromu", jak ji tady někteří překřtili, zas tak katastroficky jak někteří přespěvatelé situaci nevidím. Bohužel svět není ideální, jak bychom si jej představovali...
Nicméně určitě bych si škrtl alespoň olejovou vanou, kdybych jezdil ve vyjetých kolejích. Věřím, že pro lidi, kteří nemají velké zkušenosti s řízením auta, může být velký problém odhadnout aktuální příčnou pozici ve vyjetých kolejích a pak může nastat situace, že škrtnou podvozkem o zem.

Rozhodně bych doporučoval lidem, kterým stav stávající cesty extrémně vadí, aby podali požadavek na obecní úřad, podle mě nebude velký problém již nainstalované dopravní značení oficiálně zakrýt nebo dočasně pozměnit do doby, než bude dokončena příjezdová komunikace. Vyhnou se tak případnému riziku střetu s nešťastníkem, který jede jednosměrkou ve správném směru. Rozčilováním se zde na fóru se situace sama nevyřeší (i když, kdo ví, třeba spadne pár desítek metrů asfaltu z nebe).

Uživatelský avatar
Srneček
Příspěvky: 2499
Registrován: 13 říj 2006, 14:15
Bydliště: Chýně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Srneček » 20 bře 2007, 15:38

Jo, jo, jo, Kubajs má fakt pravdu (myslím to vážně).
Srneček

Uživatelský avatar
Večernice
Příspěvky: 500
Registrován: 02 bře 2007, 23:39
Bydliště: Chyne

Příspěvek od Večernice » 20 bře 2007, 15:53

Dádule píše:
vikue píše:
Dádule píše: Hele, ale Ruda mluvil o valu...o tom, co je podel trati, ze se bude upravovat za dva roky...ne o silnici. Silnice se resi a snad bude brzy.
Ahoj Dádule. Silnice se řeší. A v jakém je to stavu? Kdo se toho ujal?
Resi to obec s Beranem. Prijd ve stredu na Den otevrenych dveri a muzes se zeptat :) Silnice bude...ale zrejme se budou muset pokacet nektere stromy :(
Jak už psal Srneček a Dádule: :) VEČER OTEVŘENYCH DVEŘI
středa 21.3. od 18 hod. na OÚ ahojky

Uživatelský avatar
Michala
Příspěvky: 86
Registrován: 21 lis 2006, 11:01
Bydliště: U Drahy 317

Příspěvek od Michala » 02 dub 2007, 13:23

Tak se nam neco zacina dit na jedine prijezdovce do Haju, ze by konecne cesta?? Zajimalo by me, kolik lidi ted jezdi podle predpisu :o Coz znamena, za uradem doleva, okolo novostaveb smer Kamenice a pote nahoru doleva k Hajum :wink:

Uživatelský avatar
RUDA
Příspěvky: 144
Registrován: 01 říj 2006, 20:19
Bydliště: U DRÁHY 324

Příspěvek od RUDA » 02 dub 2007, 13:30

no podle predpisu nevim, ja jel rano pred desatou a asi nekdo z delniku udelala jedinou rozumnou vec a dal na jednosmerku pytel tak bacha, uz je to obousmerny, hlavne pro Kubajze!!! :-) ono je to stejne v oblasti max rychlosti do 30 km/h tak to by moc velky crash nebyl

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů