UNHFREE.NET

Technické věci řešíme zde
Uživatelský avatar
kubajs
Příspěvky: 710
Registrován: 01 pro 2006, 10:06
Bydliště: Králův Dvůr
Kontaktovat uživatele:

Re: Tydenni mereni rychlosti

Příspěvek od kubajs » 01 čer 2009, 14:12

beny píše:
Můžu potvrdit, byl to děs a hrůza, opravdu jak na modemu. Ono něco jiného je čisté stahování (mně to stahovalo velkou rychlostí, i test vyšel na nějakých 12Mbit). Problém byl podle mě spíš se serverem poskytovatele (nějaká proxyna?), který byl zahlcený a nestačil vyřídit požadavky (myslím si). Nebyl problém s konektivitou, síť nebyla opravdu vytížená ani z poloviny.
Čisté stahování (po navázání spojení) ok, samotné brouzdání katastrofa.
zajimave, me test vysel na 12Kbit :wink:
Na tu rychlost bych se tak neupínal, je možné, že jsem to testoval v trochu jiném čase. Buď někde ze začátku, nebo až ke konci toho intervalu, kdy k problému docházelu.
Nicméně mě zarazilo právě to, že ač jsem v testu rychlosti prošel na výbornou, odezva na mnohonásobné požadavky (= běžné brouzdání po serverech) byla velmi mizerná. A nebylo to zrovna pouze jednou, jako tento výjimečný výpadek konektivity. Mám spíš podezření, zda UNHFree nepoužívá nějaký proxy server (např. minimálně pro cachování obsahu nejčastěji stažených stránek z důvodu snížení celkového trafficu, pro antivirovou kontrolu stahovaného obsahu či další specialitky) a server je prostě občas přehlcený požadavky a nestíhá reagovat na velký počet požadavků od uživatelů. Bohužel tohle však nemám ničím podložené, tak to berte jako jednu z možností, jak si vysvětluju ty dočasné špatné odezvy.

Uživatelský avatar
ovcak
Příspěvky: 203
Registrován: 11 srp 2006, 20:39
Bydliště: Chýně - Háje

Re: UNHFREE.NET

Příspěvek od ovcak » 16 srp 2009, 15:24

Co to je zase za rychlost...spíš to neběží než běží :( Než jsem jel na dovolenou bylo to to samý...to jde dlouhodobě tak pomalu, nebo mám vždy jen smůlu? :(

Uživatelský avatar
kryglik
Příspěvky: 1377
Registrován: 26 dub 2006, 08:50
Bydliště: Za Ovcinem
Kontaktovat uživatele:

Re: UNHFREE.NET

Příspěvek od kryglik » 16 srp 2009, 17:55

ovčák píše:Co to je zase za rychlost...spíš to neběží než běží :( Než jsem jel na dovolenou bylo to to samý...to jde dlouhodobě tak pomalu, nebo mám vždy jen smůlu? :(
To bude neco spatneho lokalne (v dome, ci na PC)... kdyz tak se ozvi (viz SZ).

Obrázek

Uživatelský avatar
kryglik
Příspěvky: 1377
Registrován: 26 dub 2006, 08:50
Bydliště: Za Ovcinem
Kontaktovat uživatele:

Re: UNHFREE.NET

Příspěvek od kryglik » 02 lis 2009, 12:25

Rada sdružení UNHfree.net se rozhodla, s platností od 1.12.2009, snížit měsíční členský příspěvek na 250,- Kč! Tato výše platí i pro nové členy, kteří se připojí již v průběhu listopadu. I přes snížení měsíčního příspěvku nedojde k omezení investic do zkvalitňování a rozvoje celé sítě.

Uživatelský avatar
punker
Příspěvky: 1337
Registrován: 19 zář 2007, 20:40
Bydliště: chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: UNHFREE.NET

Příspěvek od punker » 02 lis 2009, 17:22

kryglik píše:Rada sdružení UNHfree.net se rozhodla, s platností od 1.12.2009, snížit měsíční členský příspěvek na 250,- Kč! Tato výše platí i pro nové členy, kteří se připojí již v průběhu listopadu. I přes snížení měsíčního příspěvku nedojde k omezení investic do zkvalitňování a rozvoje celé sítě.
:clap:
punker

Mydlan

Re: UNHFREE.NET

Příspěvek od Mydlan » 07 pro 2009, 11:16

Ahoj všem zapojeným přes UNH free - net
Plánuji teď s vánočním nákupem nového PC nechat zapojit inernet domů.
Tak nějak co jsem početl se mi to zdá o.k. Brzy si dohodnu domů technika na zapojení.
Mohu vás poprosit o nějakých pár odpovědí z praxe?
kompletní instalace + montáž se prý pohybuje kolem 4 - 5.000,- je to o.k?
Bydlím v Točivé ulici, je tam dosptupný dobrý signál?
Moc se nevyznám v odborných datech ale pro běžné surfování - běhá to rychle?
Stává se často, že internet nefunguje, padá síť apod??
jakým způsobem se vede signál od antény na střeše do počítače? Stačí se napojit na
půdě na rozvod kabelovky a vytáhnout to pak jen v obýváku z karabičky?
Cena je tedy skutečně 250,- měsíčně a data neomezená?
Děkuji za každou vaši odezvu spokojenosti či negace. Moc mi to pomůže, technik mi samozřejmě
asi taky na vše odpoví, ale byl bych rád dřív v obraze, co můžu čekat a na co s emám připravit.
Díky moc za info
Mydlan

Uživatelský avatar
kryglik
Příspěvky: 1377
Registrován: 26 dub 2006, 08:50
Bydliště: Za Ovcinem
Kontaktovat uživatele:

Re: UNHFREE.NET

Příspěvek od kryglik » 07 pro 2009, 12:27

Mydlan píše:Ahoj všem zapojeným přes UNH free - net
Plánuji teď s vánočním nákupem nového PC nechat zapojit inernet domů.
Tak nějak co jsem početl se mi to zdá o.k. Brzy si dohodnu domů technika na zapojení.
Mohu vás poprosit o nějakých pár odpovědí z praxe?
kompletní instalace + montáž se prý pohybuje kolem 4 - 5.000,- je to o.k?
Bydlím v Točivé ulici, je tam dosptupný dobrý signál?
Moc se nevyznám v odborných datech ale pro běžné surfování - běhá to rychle?
Stává se často, že internet nefunguje, padá síť apod??
jakým způsobem se vede signál od antény na střeše do počítače? Stačí se napojit na
půdě na rozvod kabelovky a vytáhnout to pak jen v obýváku z karabičky?
Cena je tedy skutečně 250,- měsíčně a data neomezená?
Děkuji za každou vaši odezvu spokojenosti či negace. Moc mi to pomůže, technik mi samozřejmě
asi taky na vše odpoví, ale byl bych rád dřív v obraze, co můžu čekat a na co s emám připravit.
Díky moc za info
Mydlan

Ahoj,
z Tocive by si mel videt na AP co je na nasi strese, takze problem nevidim - ale tohle urci presne technik az bude promerovat.

Co se ceny tyce, zalezi na zvolenem zarizeni, ale orientacne to zhruba odpovida.

Co se rychlosti tyce, tak lepsi nabidka v Chyni neexistuje - beha to vic nez kdy budes potrebovat :-)

Vypadky cas od casu sou - kdyz pominu beznou udrzbu, stava se, ze tak jednou do mesice to vypadne (v radu hodin).

Signal se vede pres UTP kabel (standardni co se pouziva na pocitacove site) - cili pokud mas z pudy vedeny i tento kabel, neni problem. Samotny rozvod kabelovky spis nestaci - byva to koaxialni antenni kabel.

Cena je opravdu 250,- a bez zadnych limitu (ostatni poskytovatele v Chyni by se meli poucit - hlavne mistni predrazena kabelovka)

Mydlan

Re: UNHFREE.NET

Příspěvek od Mydlan » 08 pro 2009, 16:29

děkuji vševědoucímu kryglíkovi, ve čtvrtek ke mě dorazí technik UNH tak to nějak spácháme,
asi bezdrátově po domě, poněvadž s taháním kabelu by byl problém, tak snad od čtvrtka nebudu
muset surfovat na vlnách jenom v práci "potají" :dance: :dance: :dance:

Maxa
Příspěvky: 110
Registrován: 13 čer 2006, 20:34
Bydliště: Háje

Re: UNHFREE.NET

Příspěvek od Maxa » 09 pro 2009, 17:41

Ja bydlim taky v Tocive a prijem je bez problemu. UNHfree.net uz pouzivam vic nez 3 roky a naprosta spokojenost, hlavne ta cena v pomeru k vykonu je super. Obcas to vypadne, ale je spise vyjimka nez pravidlo. Jinak cena vc. montaze byla do 5000,-Kc, ale rozvody po baraku sem mel hotovy, slo jen o napojeni na router. Myslim, ze budes spokojenej.

Mydlan

Re: UNHFREE.NET

Příspěvek od Mydlan » 10 pro 2009, 10:24

Tak už mám UNH zapojeno, nainstalováno, cena s dopravou, prací, a s tím,
že máme bezdrátový rozvod wi-fi po domě tak 5.110,-. To není málo ale zase cena 250,-
měsíčně :dance: , to se vyplatí :clap: . Tak ještě uvidíme, jak to bude běhat, technik mi říkal,
že to poběží 8mb/s, mám to od antény na 325-ce cca 280 metrů vzduchem, naměřil mi sílu
signálu 76%, viditelnost antény je přímá bez překážky, tak uvidíme. Čas ukáže spokojenost.
Každopádně v porovnání s kabelovkou, kde je 4mb/s za 499,- plus se musí připlatit omezená
nabídka TV za 65,- je to cenově hodně dobré. S technikem spolupráce o.k., málem mi sjel ze střechy
jak bylo po ráno namrznuto - to mi trošku zacukalo :shock: , nakonec se chytil stožáru :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .

Uživatelský avatar
kryglik
Příspěvky: 1377
Registrován: 26 dub 2006, 08:50
Bydliště: Za Ovcinem
Kontaktovat uživatele:

Upgrade linky

Příspěvek od kryglik » 24 úno 2011, 16:35

Vcera byla navysena rychlost pripojeni UNHFREE.NET do Chyne na 100mbit. :D

MIr

Re: UNHFREE.NET

Příspěvek od MIr » 24 úno 2011, 17:24

A nešla by na tý 100 provozovat už i TV? Michal

Uživatelský avatar
stryc
Příspěvky: 546
Registrován: 12 kvě 2006, 23:51
Bydliště: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Upgrade linky

Příspěvek od stryc » 25 úno 2011, 10:21

kryglik píše:Vcera byla navysena rychlost pripojeni UNHFREE.NET do Chyne na 100mbit. :D

proto to nejelo 14-21?

Uživatelský avatar
stryc
Příspěvky: 546
Registrován: 12 kvě 2006, 23:51
Bydliště: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: UNHFREE.NET

Příspěvek od stryc » 25 úno 2011, 10:24

MIr píše:A nešla by na tý 100 provozovat už i TV? Michal

ta jede/jela z pilsfree... :-)

Uživatelský avatar
kryglik
Příspěvky: 1377
Registrován: 26 dub 2006, 08:50
Bydliště: Za Ovcinem
Kontaktovat uživatele:

Re: Upgrade linky

Příspěvek od kryglik » 25 úno 2011, 11:13

stryc píše:
kryglik píše:Vcera byla navysena rychlost pripojeni UNHFREE.NET do Chyne na 100mbit. :D

proto to nejelo 14-21?
jj

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti