Starý papír

Jak se tu bydlí nově příchozím nebo již stávajícím obyvatelům. Co je nového a jak to ve vsi chodí...
Odpovědět
Uživatelský avatar
ibert
Příspěvky: 128
Registrován: 06 čer 2006, 12:08
Bydliště: u drahy 323 / dum12
Kontaktovat uživatele:

Re: popelnice na OÚ

Příspěvek od ibert » 02 črc 2007, 09:54

irwinka píše:
Srneček píše:Zapomněl jsem použít citaci a než jsem to stačil poslat, tak se sem narvaly další dva příspěvky. Odpovídám na úřední hodiny na OÚ - aby bylo jasno.
Tady bych byl zatím opatrný, nejdřív s tím musí OÚ souhlasit. Úřední dny jsou v pondělí a ve středu - tady platí ta 18tá hodina, jinak je ale zavřeno. Pokud by se popelnice dala hned za hlavní dveře OÚ, byla by přístupná i v době ordinačních hodin místních doktorů, což je tuším každý den.
a to svazovani je nezbytne nutne? ja skladam papir na placato vzdycky do nejake krabice a kdyz je plna tak ji vyhodim.. i takhle rozlozene kartony a papiry ve stosu se musi svazat? vem si, ze spousta papirku (uctenky, maly krabicky, cokoliv..) jsou mrnavya nebude to drzet pohromade..
...taky si myslim, ze to svazovani bude delat mala hrstka lidi...ja osobne ak to budu muset svazovat/mam hodne malych papirku krabicek atd/, to radsi hodim do auta a vyhodim v Praze do kontajneru pri praci, ne ze bych byl lenivy, ale fakt nemam cas se tym zaoberat.
A tie popelnice jen ve skolach taky neni vyhra. Tak jako stoji popelnice na plast tak by mela stat vedle i na papir vse ostatne je pro lidi zlozite. Cim je to jednoduchsie tym vetsi sance ze to budou lidi delat. ...to je muj nazor...

Uživatelský avatar
Martina2
Příspěvky: 435
Registrován: 04 říj 2006, 11:48
Bydliště: U Dráhy

Příspěvek od Martina2 » 02 črc 2007, 10:03

Souhlasím s Ibertem - vedle popelnic na plasty a sklo má stát popelnice na papír - všechno ostatní je lepší než nic, - díky za každé zlepšení, ale stejně bude furt kolem popelnic binec a lidi to nebudou svazovat. Dneska jsem mimochodem jela ráno přes Hostivice a měli tam kontejnery na tříděný odpad také velice přetékající a nevábné - nejsme jediní :(

Uživatelský avatar
ibert
Příspěvky: 128
Registrován: 06 čer 2006, 12:08
Bydliště: u drahy 323 / dum12
Kontaktovat uživatele:

Re: První plody

Příspěvek od ibert » 02 črc 2007, 10:25

Srneček píše:Jak se můžete dočíst v Chýňském zpravodaji 2/2007, od srpna nastane změna v systému sběru PAPÍRU a velkoobjemového odpadu. Co je potřeba si zapamatovat ? Každou první sobotu v měsíci je od rána přistaven na návsi kontejner na velkoobjemový odpad.Pokud máte doma starý papír, můžete se ho zbavit tak jako doposud, musí být ale pevně svázaný, nebo uložen do papírových krabic. Pak už jen stačí počíhat na každou první sobotu v měsíci - vystrčit starý papír na chodník před barák a to do 7:45,pak už by mohlo být pozdě. Pokud to risknete, tak ho tam můžete dát dřív (v pátek večer), ale nesmí pršet! v případě vytrvalého deště se svoz odkládá na příští měsíc. Tady je asi důležité požádat všechny zúčastněné, aby dodrželi termín, kdy je možné papír odložit na chodník. Neméně důležité je, aby byl papír během soboty zkutečně odvezen. A co je teda nového? Od soboty 18. 8. a každou další třetí sobotu v měsíci, bude navíc otevřen sběrný dvůr nad hřbitovem. Zde můžete od 8:00 do 12:00 odložit: papír, železo, hliník, použité oleje a velkoobjemový odpad.
...to znamena, ze kazdou treti sobotu to bude otevrene?...na vsechno ostatni je to dobré ale nemyslim, ze by si nekdo evidoval tento termin kvuli papiru...tak isto i pohlidat si kontajner kazdou prvni sobotu a dokonce vystrcit do 7:45 papir pred barak - to jeste lidi spi :lol:/aha, to se myslelo pro lidi dole na vsi../...nechci to negovat...jen reaguji

Uživatelský avatar
Srneček
Příspěvky: 2499
Registrován: 13 říj 2006, 14:15
Bydliště: Chýně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Srneček » 02 črc 2007, 10:53

Ach jo, s váma je potíž, papír můžeš vyndat i v pátek večer (ale to tam přece píšu). Každou třetí sobotu bude otevřený sběrný dvůr i pro uložení papíru (ale to tam taky píšu), papíry můžou bejt nandaný do papírové krabice (to si můžete přečíst ve zpravodaji č.2 - je i na obecním webu) a vývoz jednoho modrého kontejneru stojí 230,-Kč + pronájem nádoby (to tam taky píšou). Pokud se papír odevzdá do sběrného dvora, tak za to obec naopak peníze dostane...to už jsem taky někde čet...nestojí to tedy za to, se trochu přemoct a ty termíny si napsat do kalendáře? Kdo třídit chce, tak si cestu najde, ale nastrkat všude kontejnery (ať to stojí co stojí) a pak se tlouct do prsou, jaký jsme to ekologové, to je přece blbost. :roll:
Srneček

Uživatelský avatar
ibert
Příspěvky: 128
Registrován: 06 čer 2006, 12:08
Bydliště: u drahy 323 / dum12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ibert » 02 črc 2007, 11:02

Srneček píše:Ach jo, s váma je potíž, papír můžeš vyndat i v pátek večer (ale to tam přece píšu). Každou třetí sobotu bude otevřený sběrný dvůr i pro uložení papíru (ale to tam taky píšu), papíry můžou bejt nandaný do papírové krabice (to si můžete přečíst ve zpravodaji č.2 - je i na obecním webu) a vývoz jednoho modrého kontejneru stojí 230,-Kč + pronájem nádoby (to tam taky píšou). Pokud se papír odevzdá do sběrného dvora, tak za to obec naopak peníze dostane...to už jsem taky někde čet...nestojí to tedy za to, se trochu přemoct a ty termíny si napsat do kalendáře? Kdo třídit chce, tak si cestu najde, ale nastrkat všude kontejnery (ať to stojí co stojí) a pak se tlouct do prsou, jaký jsme to ekologové, to je přece blbost. :roll:
... :lol: vis, jaky mam plny kalendar?..nekdy som rad, ze ziju..ale fakt, mozna nejsem az taky ekolog:)...uz jsem nekde psal, ze radsi zaplatim obci neco, ale tohle evidovat myslim, ze nebudu stihat..je to se mnou hrozne

Uživatelský avatar
Jiří Nývlt
Příspěvky: 1314
Registrován: 24 kvě 2006, 14:04
Bydliště: Hlavní ul. Chýně
Kontaktovat uživatele:

Hlavně se tu nerozbrečte ;-)

Příspěvek od Jiří Nývlt » 02 črc 2007, 11:19

Mě už to kníkání začíná fakt nahusto čuřit. To je takovej problém vystrčit v konkrétnim termínu něco před barák, případně to hodit do sběrnýho dvora? Bydlim ve starý obci a chodim do práce stejně jako ibert a další, který tímto ujišťuju, že lidi ve starý obci nechoděj do baletu ani do kina, ale do práce, stejně jako vegetníci hore na kopci - a často maj dyjář taky secsakra plnej.

Ondro, oceňuju veškerou Tvou snahu ulehčit všem kňouralům likvidaci odpadů V RÁMCI MOŽNOSTÍ, KTERÝ OBEC REÁLNĚ MÁ.

p.s. Zkoušel někdo stričt papír do igelitovýho pytle, aby nepromok, když ho dává ven v pátek večer? Sem si sichr, že to obecní zaměstnanci zvládnou, případně to pak čék může zasejc odnýst, dyž leje a nejni možný sběr svážet...

..... nechci nikoho nas**t, jen reaguji
8)

Uživatelský avatar
ibert
Příspěvky: 128
Registrován: 06 čer 2006, 12:08
Bydliště: u drahy 323 / dum12
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlavně se tu nerozbrečte ;-)

Příspěvek od ibert » 02 črc 2007, 11:23

Jiri Nyvlt píše:Mě už to kníkání začíná fakt nahusto čuřit. To je takovej problém vystrčit v konkrétnim termínu něco před barák, případně to hodit do sběrnýho dvora? Bydlim ve starý obci a chodim do práce stejně jako ibert a další, který tímto ujišťuju, že lidi ve starý obci nechoděj do baletu ani do kina, ale do práce, stejně jako vegetníci hore na kopci - a často maj dyjář taky secsakra plnej.

Ondro, oceňuju veškerou Tvou snahu ulehčit všem kňouralům likvidaci odpadů V RÁMCI MOŽNOSTÍ, KTERÝ OBEC REÁLNĚ MÁ.

p.s. Zkoušel někdo stričt papír do igelitovýho pytle, aby nepromok, když ho dává ven v pátek večer? Sem si sichr, že to obecní zaměstnanci zvládnou, případně to pak čék může zasejc odnýst, dyž leje a nejni možný sběr svážet...
...ja vim, ze knouram, ...ja taky ocenuji vsechnu snahu, ale i tak si myslim, ze popelnice na papir u skla a plastu vse resi..a uz budu mlcet :lol:

Uživatelský avatar
Jiří Nývlt
Příspěvky: 1314
Registrován: 24 kvě 2006, 14:04
Bydliště: Hlavní ul. Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlavně se tu nerozbrečte ;-)

Příspěvek od Jiří Nývlt » 02 črc 2007, 11:50

ibert píše:...ja vim, ze knouram, ...ja taky ocenuji vsechnu snahu, ale i tak si myslim, ze popelnice na papir u skla a plastu vse resi..a uz budu mlcet :lol:
:wink: Podstatné je tohle: "v rámci možností, který obec reálně má". Když si můžu vzhledem ke svejm finančím možnostem koupit fabku, tak si ji koupím. Můžu se pohlížet po Bugatti Veyron, ale to je tak akorát tak všechno, co můžu dělat.... koupit si ho nemůžu... obec je na tom stejně. Můžeme si povidat o tom, co je lepší a co by to vyřešilo, ale pak je tu votázka, esli na to sou prostředky... A Srnec nadělal v rámci možností podle mýho hodně muziky. Thats all...
:wink:

Uživatelský avatar
Srneček
Příspěvky: 2499
Registrován: 13 říj 2006, 14:15
Bydliště: Chýně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Srneček » 02 črc 2007, 20:32

:oops: a to já jen tak... :oops: pro blaho obce, národa, vlasti... :oops: ale děkuju Jirko.
Srneček

MIr

starý papír

Příspěvek od MIr » 10 črc 2007, 08:48

Lidi já Vás nechápu. Vy si dovezete domu něco v krabicích, ty pak pohodíte u popelnic na plast. Na krabice pak naprší ...

... pořád dokola. Opravdu Vás nechápu a rád bych Vám vyprášil kožich. Já nechci žít na skládce. Pokud už ty krabice máte v doma, nějak jste je tam dostali, copak je nemůžete rozřezat a odvést, popř. nechat odvést? Jsem z malý vesnice, kde se začalo třídit nedávno, ale tohle bych neudělal.

Bude to tu opravdu fajn. Každý budete mít doma uklizeno, zahrádku jak mandličku a okolo toho bordelu u popelnic nějak prosvištíte.

:roll: :roll: :roll:

Michal

Uživatelský avatar
ibert
Příspěvky: 128
Registrován: 06 čer 2006, 12:08
Bydliště: u drahy 323 / dum12
Kontaktovat uživatele:

Re: starý papír

Příspěvek od ibert » 10 črc 2007, 09:05

MIr píše:Lidi já Vás nechápu. Vy si dovezete domu něco v krabicích, ty pak pohodíte u popelnic na plast. Na krabice pak naprší ...

... pořád dokola. Opravdu Vás nechápu a rád bych Vám vyprášil kožich. Já nechci žít na skládce. Pokud už ty krabice máte v doma, nějak jste je tam dostali, copak je nemůžete rozřezat a odvést, popř. nechat odvést? Jsem z malý vesnice, kde se začalo třídit nedávno, ale tohle bych neudělal.

Bude to tu opravdu fajn. Každý budete mít doma uklizeno, zahrádku jak mandličku a okolo toho bordelu u popelnic nějak prosvištíte.

:roll: :roll: :roll:

Michal
:wink: , celou dobu to tady rikam, ze popelnice je nejlepsi. Ja papir a krabice vzdy zlozim a odvezu do Prahy kde delam...je to nejjednoduchsi, a nemam misto pro uchovavani pytlu i baliku nekde v byte nebo na chodbe domu. Mista je i tak malo, a este se cele tydny divat na baliky vedle dveri neni vyhra. :)...

Uživatelský avatar
Dádule
Příspěvky: 725
Registrován: 12 kvě 2006, 18:03
Bydliště: dum c. 10, U Dráhy 325
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dádule » 10 črc 2007, 09:06

JJ...lidi jsou prasata.

Taky jsem koukala, ze u popelnic na plast je hromada papiru, krabic apod. Chystam se udelat cedulu s napisem, ze papir se tam neodklada a jedine svazane krabice a to v uvedene terminy.
On ho opravdu nikdo neodveze.

A jen tak perlicka pro pobaveni - rada Chynaku vozi odpad do Hostivic..neb tam kontejnery na papir maji....a vite co delaji Hostivicti? Vozi ho na Stodulky, neb ty jejich kontejnery jsou plne :)
Skatule, skatule...hejbejte se. :wink:

Uživatelský avatar
Martina2
Příspěvky: 435
Registrován: 04 říj 2006, 11:48
Bydliště: U Dráhy

Příspěvek od Martina2 » 10 črc 2007, 10:00

Dádule - ta cedule mě taky zrovna dneska napadla - při pohledu na rozbředlé papíry u konterjneru na plasty, bezva a díky.

Uživatelský avatar
Jiří Nývlt
Příspěvky: 1314
Registrován: 24 kvě 2006, 14:04
Bydliště: Hlavní ul. Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: starý papír

Příspěvek od Jiří Nývlt » 10 črc 2007, 10:07

ibert píše: :wink: , celou dobu to tady rikam, ze popelnice je nejlepsi. Ja papir a krabice vzdy zlozim a odvezu do Prahy kde delam...je to nejjednoduchsi, a nemam misto pro uchovavani pytlu i baliku nekde v byte nebo na chodbe domu. Mista je i tak malo, a este se cele tydny divat na baliky vedle dveri neni vyhra. :)...
dyž kolovrátek, tak kolovrátek:
Můžeme si povidat o tom, co je lepší a co by to vyřešilo, ale pak je tu votázka, esli na to obec má...
:twisted:

MIr

Příspěvek od MIr » 10 črc 2007, 10:27

O to Jirko nejde, nejde o to, na co obec má a nemá. Jde o to, jestli ty lidi budou prasata nebo ne. Přece není problém, pokud ti dovezou nábytek nebo něco jiného, aby si odvezli krabice. Většina firem to dělá. Pokud to neodvezou, pak přece nestojí tolik času, potažmo pro ty co myslí, že jejich čas je drahej tedy peněz, rozřezat krabice. V lepším případě je odvést třeba na Zličín nebo je hodit do popelnice. Druhá možnost sice není ideální, ale stejně ten mokrej papír nikdo neodveze, takže skončí v kontejneru.

Jde tedy o to, zda lidi jsou prasata nebo ne. Tohle vopravdu může dělat jen ..... (sprostý slovo)

Debata o tom, jestli obec má nebo nemá prostředky je bezpředmětná. Všichni víme, že nemá. Ten kdo například říká, že by přispěl na kontejner, ten přece může stejně tak dobře přispět na benzín sousedovi a odveze se to treba za celej dum!!!

Kurňa už!! Michal

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů