Starý papír

Jak se tu bydlí nově příchozím nebo již stávajícím obyvatelům. Co je nového a jak to ve vsi chodí...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Večernice
Příspěvky: 500
Registrován: 02 bře 2007, 23:39
Bydliště: Chyne

Příspěvek od Večernice » 28 dub 2007, 00:28

MIr píše:dovolím si jeden odkaz širšího dosahu... http://www.hraozemi.cz/p_vetrelec.shtml#odpady
myslím, že mnoho lidí nevnímá odpad jako vetřelce. (ani po přečtení tohoto příspěvku) To už je na vyučovací předmět,né? Takovejch informací... :) nebo na změnu životního stylu? :wink:

MIr

Příspěvek od MIr » 28 dub 2007, 22:02

jojo, taky myslím, že označit odpad jako vetřelce je poněkud podivné, když si ho vyrábíme sami a zcela vědomě. Ale něco z toho bylo zajímavý a minimálně dobrý k zamyšlení, néé? :) Já sem se teda nad tím zamyslela :?

Uživatelský avatar
Večernice
Příspěvky: 500
Registrován: 02 bře 2007, 23:39
Bydliště: Chyne

Příspěvek od Večernice » 29 dub 2007, 15:15

MIr píše:jojo, taky myslím, že označit odpad jako vetřelce je poněkud podivné, když si ho vyrábíme sami a zcela vědomě. Ale něco z toho bylo zajímavý a minimálně dobrý k zamyšlení, néé? :) Já sem se teda nad tím zamyslela :?
jó, souhlasím

Uživatelský avatar
Srneček
Příspěvky: 2499
Registrován: 13 říj 2006, 14:15
Bydliště: Chýně
Kontaktovat uživatele:

možnost číslo dvě

Příspěvek od Srneček » 06 kvě 2007, 00:54

Po dlouhém zamyšlení, zapracování připomínek a nápadů (např. od taMir) a po dnešním (teda vlastně už včerejším) zážitku, jsem se odhodlal napsat pár řádků. Sobotní svoz velkoobjemového odpadu byl provázen nepříjemnostmi, nejhorší asi bylo, že jsem se ke kontejneru vypravil se starou tříkolkou (má teda kola čtyři, ale to označení je asi nejvýstižnější), přivstal jsem si, ale k mému překvapení byl kontejner v 9 ráno už úplně plný - kps (to je zkratka, vyjadřující k čemu to bylo). Tak jsem musel milou tříkolku zrecyklovat doma - rozšroubovat, rozmlátit, roztřídit, uložit. Od diváků kolem kontejneru jsem se dozvěděl, že dnes byl přistaven nějak brzo a tudíž byl v 9 hodin už s pořádnou čepicí, je naplněný mimo jiné autobateriemi (nebezpečný odpad), plasty a PAPÍREM, a tak si říkám, nebylo by lepší se vykašlat na pravidelné svozy papíru a železa a nahradit je každosobotním otevřením "sběrného dvora", kde by se mohl odložit již zmíněný papír a železo, ale také velkoobjemový odpad (koberce, postele, tříkolky...) vše za dozoru např. obecního zaměstnance. Každá sobota se přece už líp pamatuje než první sobota v měsíci, ze jó? Svoz velkoobjemového odpadu jednou měsíčně se ukazuje jako nevyhovující a možnost odložit papír jednou týdně mi přijde vyhovující, tak pokud to pro vás není moc vysilující, napište, co vy na to.
Srneček

Uživatelský avatar
RUDA
Příspěvky: 144
Registrován: 01 říj 2006, 20:19
Bydliště: U DRÁHY 324

Příspěvek od RUDA » 06 kvě 2007, 12:36

no ja s tim uplne souhlasim. Take mozna bude dobre znovu prehodnotit svoz plastu z Haju, ten snad probiha jednou za ctrnact dnu ale uz po tydnu jsou ty kontejnery uplne plne a lide to hazi vsude okolo kde se to micha s odhozenym papirem a jinym odpadem.Timto chci poprosit lidi co davaji krabice za kontejnery s plastem, davejte tam jen svazany papir!!! Fakt je humus kdyz je tam krabice od televize plna hadru a igelitu, to fakt nikdo neodveze a bude to tam jen hnit. Coz uz nekteri opravdu nepremysli??? Co Vam to udela? ten napad s otevrenim sberneho dvora kazdy vikend je asi nejlepsi, myslim ze by to i trochu pomohlo tem preplnenym skarpam.

Uživatelský avatar
Bara
Příspěvky: 36
Registrován: 15 zář 2006, 17:46
Bydliště: U Dráhy

Příspěvek od Bara » 07 kvě 2007, 10:42

Drobná poznámka - na "začátku" lokality Háje je 5 žlutých popelnic
na plasty a ty rozhodně nepřetékají, jako ty z prostředka.
Na druhém konci u nejnověji osídlených domů nejsou žluté popelnice žádné (doufám,že zatím-dočasně), takže pak všichni dojdou jen
k těm nejbližším.
Naštěstí procházka s jednou taškou plastů není na druhý konec
až tak dlouhá, takže se to dá vyřešit i tak :wink:
Naposledy upravil(a) Bara dne 07 kvě 2007, 14:18, celkem upraveno 1 x.

obyvatel
Příspěvky: 372
Registrován: 04 říj 2006, 16:27
Bydliště: Chyne

Příspěvek od obyvatel » 07 kvě 2007, 13:08

Myšlenka "Sběrného dvora" se stanovením otevírací doby je myslím super. Teď už jen záleží na obecním úřadu, co se všemi náměty udělá.

Uživatelský avatar
irwinka
Příspěvky: 226
Registrován: 02 říj 2006, 13:28
Bydliště: na Chýni už jen vzpomínám..

Re: možnost číslo dvě

Příspěvek od irwinka » 07 kvě 2007, 19:43

1x tydne otevreny sberny dvur vyhovuje :o) to neni vubec vysilujici a doma se to nebude hromadit, dobrej napad srnecku :!: :wink:
Srneček píše:Po dlouhém zamyšlení, zapracování připomínek a nápadů (např. od taMir) a po dnešním (teda vlastně už včerejším) zážitku, jsem se odhodlal napsat pár řádků. Sobotní svoz velkoobjemového odpadu byl provázen nepříjemnostmi, nejhorší asi bylo, že jsem se ke kontejneru vypravil se starou tříkolkou (má teda kola čtyři, ale to označení je asi nejvýstižnější), přivstal jsem si, ale k mému překvapení byl kontejner v 9 ráno už úplně plný - kps (to je zkratka, vyjadřující k čemu to bylo). Tak jsem musel milou tříkolku zrecyklovat doma - rozšroubovat, rozmlátit, roztřídit, uložit. Od diváků kolem kontejneru jsem se dozvěděl, že dnes byl přistaven nějak brzo a tudíž byl v 9 hodin už s pořádnou čepicí, je naplněný mimo jiné autobateriemi (nebezpečný odpad), plasty a PAPÍREM, a tak si říkám, nebylo by lepší se vykašlat na pravidelné svozy papíru a železa a nahradit je každosobotním otevřením "sběrného dvora", kde by se mohl odložit již zmíněný papír a železo, ale také velkoobjemový odpad (koberce, postele, tříkolky...) vše za dozoru např. obecního zaměstnance. Každá sobota se přece už líp pamatuje než první sobota v měsíci, ze jó? Svoz velkoobjemového odpadu jednou měsíčně se ukazuje jako nevyhovující a možnost odložit papír jednou týdně mi přijde vyhovující, tak pokud to pro vás není moc vysilující, napište, co vy na to.

Uživatelský avatar
irwinka
Příspěvky: 226
Registrován: 02 říj 2006, 13:28
Bydliště: na Chýni už jen vzpomínám..

Příspěvek od irwinka » 07 kvě 2007, 19:45

vcera jsem se toho take na prochazce vsimla.. skoro me napadlo, ze linych lidi je vic nez tech co tam dojdou, pritahnout jednu z nich k tem preplnenym uprostred ulice.. vedle te zelene na sklo se jeste 1 popelnice na plast vejde :wink: doufam, ze to nikomu nebude vadit, prijde mi to jako praktickej napad..
Bara píše:Drobná poznámka - na "začátku" lokality Háje je 5 žlutých popelnic
na plasty a ty rozhodně nepřetékají, jako ty z prostředka.
Na druhém konci u nejnověji osídlených domů nejsou žluté popelnice žádné (doufám,že zatím-dočasně), takže pak všichni dojdou jen
k těm nejbližším.
Naštěstí procházka s jednou taškou plastů není na druhý konec
až tak dlouhá, takže se to dá vyřešit i tak :wink:

Uživatelský avatar
Srneček
Příspěvky: 2499
Registrován: 13 říj 2006, 14:15
Bydliště: Chýně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Srneček » 07 kvě 2007, 21:01

DÍK ZA NÁZORY. Trochu odbočím k plastům: ptal jsem se na OÚ, zda by bylo možné, aby si i Horňáci :lol: koupili pytle na plasty, možné by to prý bylo. Na vysvětlenou: sběr plastů v obci (krom Hájů) probíhá takto - občan si na OÚ za 5,-Kč (obec za pytel ale musí zaplatit firmě Rumpold mnohem víc) koupí žlutý pytel, do něj nacpe plasty a každý druhý čtvrtek ho Rumpoldi odvezou od baráku...a je po plastech. Dělá se to tak všude, i v bytovkách. Tak kdyby to někoho zaujalo, měl doma místo na pytel a pohlídal si každý druhý čtvrtek, nic mu nebrání to zkusit.
Srneček

Uživatelský avatar
Dádule
Příspěvky: 725
Registrován: 12 kvě 2006, 18:03
Bydliště: dum c. 10, U Dráhy 325
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dádule » 31 kvě 2007, 14:04

:!: Lidi, tahle sobota je zase prvni v mesici, takze mate moznost vyndat ven svazeny papir a bude odvezen (jen kdyz nebude prset).
:!:

Uživatelský avatar
Martina2
Příspěvky: 435
Registrován: 04 říj 2006, 11:48
Bydliště: U Dráhy

Příspěvek od Martina2 » 31 kvě 2007, 14:19

Doufám, že nebude pršet .... :shock:

Uživatelský avatar
Srneček
Příspěvky: 2499
Registrován: 13 říj 2006, 14:15
Bydliště: Chýně
Kontaktovat uživatele:

První plody

Příspěvek od Srneček » 29 čer 2007, 11:41

Jak se můžete dočíst v Chýňském zpravodaji 2/2007, od srpna nastane změna v systému sběru PAPÍRU a velkoobjemového odpadu. Co je potřeba si zapamatovat ? Každou první sobotu v měsíci je od rána přistaven na návsi kontejner na velkoobjemový odpad.Pokud máte doma starý papír, můžete se ho zbavit tak jako doposud, musí být ale pevně svázaný, nebo uložen do papírových krabic. Pak už jen stačí počíhat na každou první sobotu v měsíci - vystrčit starý papír na chodník před barák a to do 7:45,pak už by mohlo být pozdě. Pokud to risknete, tak ho tam můžete dát dřív (v pátek večer), ale nesmí pršet! v případě vytrvalého deště se svoz odkládá na příští měsíc. Tady je asi důležité požádat všechny zúčastněné, aby dodrželi termín, kdy je možné papír odložit na chodník. Neméně důležité je, aby byl papír během soboty zkutečně odvezen. A co je teda nového? Od soboty 18. 8. a každou další třetí sobotu v měsíci, bude navíc otevřen sběrný dvůr nad hřbitovem. Zde můžete od 8:00 do 12:00 odložit: papír, železo, hliník, použité oleje a velkoobjemový odpad.
Srneček

Uživatelský avatar
Dádule
Příspěvky: 725
Registrován: 12 kvě 2006, 18:03
Bydliště: dum c. 10, U Dráhy 325
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dádule » 29 čer 2007, 12:10

Hurrraaaaaaaaaaaaaaa.

Uživatelský avatar
Martina2
Příspěvky: 435
Registrován: 04 říj 2006, 11:48
Bydliště: U Dráhy

Příspěvek od Martina2 » 29 čer 2007, 12:40

Hurááááááááá.... musím si to zarámovat a pověsit na zeď, abych nááhodou nezapomněla. Díky za info Srnečku :lol:

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 hostů