obecní web

Máte nápad, připomínku, dotaz k chodu obce?
Uživatelský avatar
Srneček
Příspěvky: 2499
Registrován: 13 říj 2006, 14:15
Bydliště: Chýně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Srneček » 04 led 2009, 17:20

kryglik píše: Uff... Tak prvne, starostka ma celou dobu hesla k dispozici, k zadnemu zatajovani nedoslo. O zadnych naschvalech taky nevim - co konkretne mas na mysli ? Tohle me vazne zajima, protoze nevim kdo siri takove bludy.
A to, ze stranky prejima nejaka cizi firma jsme se dozvedeli tak, ze mi volal cizi clovek z cizi firmy. Jo, problem v komunikaci tedy urcite byl, ale ne z nasi strany.

Nejednalo se o to, že by starostka neměla hesla, ale o to, že je mělo víc lidí, než by mělo mít. Pak taky vázla ta komunikace - něco se zadalo a neudělalo, nebo to trvalo moc dlouho. Nějaký problem tam přece musel být, jinak by to přece nemělo důvod - přecházet na jinou firmu. Ale znova říkám, já u toho nebyl. Nejvíc toho musíte vědět vy (Kryglík, PaMi, Nývlt) a paní starostka. Proč tedy k rozkolu došlo? Řekněte? Taky mne to zajímá :D.

Jinak Vaškovi tleskám a držím palce.

A Kryglíkovi a spol. alespoň dodatečně, atak od danaimage byl ee.

A co to přesunout do "vzkazů pro vedení obce..." alespoň pro formu :lol: .
Srneček

danaimage
Příspěvky: 3
Registrován: 22 pro 2008, 18:57

Příspěvek od danaimage » 04 led 2009, 18:55

Pardon, omlouvám se za formu vyjádření, asi nebyla nejlepší.
Nic ve zlém, tak jsem to fakt nemyslela.
Nicméně: pánové něco dělali zdarma, spíš by je mělo potěšit, že už to nestojí čas, nemusí s tím trávit volné hodiny. To je vždy pozitivní, ne?
No a navrhnout nějaké zlepšení nového webu, poslat na OÚ - ostatně asi by bylo fajn, kdyby se ten nový web vylepšil. Tím se nic nezkazí, určitě se to nezhorší a může se to zlepšit.
Vašek s tím začal a perfektně

Uživatelský avatar
Vasek
Příspěvky: 117
Registrován: 23 lis 2007, 21:48
Bydliště: Krátká

Příspěvek od Vasek » 04 led 2009, 19:01

Takze, tady mam navrh na zmeny webu (i jsem se premohl a natukal tam hacky, uff)

http://docs.google.com/Doc?id=dfrtgxx7_120c23zf9f7
Je v nem i odkaz na to nove menu.

Takze bych poprosil o pripominky a behem zitrka bych to preposlal do uradu.

Zvlaste bych poprosil Pavla o konkrétní připomínky ohledně
Špatné fonty, špatné pozice, neexistující odkazy, chybová hlášení

Uživatelský avatar
kryglik
Příspěvky: 1377
Registrován: 26 dub 2006, 08:50
Bydliště: Za Ovcinem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kryglik » 04 led 2009, 19:21

danaimage píše:Pardon, omlouvám se za formu vyjádření, asi nebyla nejlepší.
Nic ve zlém, tak jsem to fakt nemyslela.
Nicméně: pánové něco dělali zdarma, spíš by je mělo potěšit, že už to nestojí čas, nemusí s tím trávit volné hodiny. To je vždy pozitivní, ne?
No a navrhnout nějaké zlepšení nového webu, poslat na OÚ - ostatně asi by bylo fajn, kdyby se ten nový web vylepšil. Tím se nic nezkazí, určitě se to nezhorší a může se to zlepšit.
Vašek s tím začal a perfektně
Souhlasim, ja nic proti placene sprave webu nemam (kdyz to bude fungovat). Spis jde o to, ze vsechna nase prace vlastne byla k nicemu, protoze firma nedokazala plne navazat.

Kazdopadne ja uz od toho ruce davam pryc, radeji budu venovat cas uzitecnejsim vecem. Tak vam drzim palce at nedopadne vase snaha vnivec.

Uživatelský avatar
-cs-
Příspěvky: 594
Registrován: 04 zář 2006, 20:48
Bydliště: Dom c.6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -cs- » 05 led 2009, 01:27

Srneček píše:
Změna správcovství obecního webu není zas až tak zásadní krok ve vedení obce, nechci to nějak zlehčovat, ale vedle připravované změny územního plánu, dostavby MŠ, rozšíření ČOV, přivaděče vody, pozemkovým úpravám, strategickému plánu, zástavbě nových území, opravě komunikací, novým nájemním smlouvám atd. je to věc druhotná.
Zasadny krok to je, dokonca zasadnejsi ako hore vymenovane zmeny.

Takto zosumarizovane ich vidim az tu v Tvojom prispevku. Ked pridem na web OU tak mam pocit, ze tam nikto nic nerobi.

Komunikacia je mocna zbran a zastupitelstvo ju vobec nevyuziva - napriklad k zviditelneniu a propagacii dosiahnutych uspechov (aj mikro uspechov).

Takze taka sekcia vyhradena pre uspechy, s historkami o tom ako OU zabranilo katastrofe, porazilo zleho kapitalistu etc. sice bude obcas zavanat populismom, ale tak sa vyhravaju volby a tak sa miesi verejna mienka.

Kde sa napriklad dozviem, kto ma nastarosti hore uvedene aktivity a komu moze obcan poslad podnet alebo otazku priamo?

Web je vizitka obce a ja osobne tam vidim take male rovnitko.

Uživatelský avatar
Jiří Nývlt
Příspěvky: 1314
Registrován: 24 kvě 2006, 14:04
Bydliště: Hlavní ul. Chýně
Kontaktovat uživatele:

mazec

Příspěvek od Jiří Nývlt » 05 led 2009, 12:13

Po třech týdnech vyhrazených duševní hygieně jsem se kouk na interntet. Tedy i sem. A nestačím se divit /tadytomu/. Omlouvám se, ale bude to dlooouhý.

Chápu a schvaluji, že obec najímá firmu na údržbu webu. Pevně věřím, že se blýská na lepší časy a tento komunikační nástroj bude lepší a lepší.

Ale pár věcí mi přeci jen (i v týhle diskuzi) více či méně lehce zneklidňuje.

Předně by mě zajímalo, proč danaimage tak prahne po zpětné vazbě uživatelů fóra. Dosud jsem ji tu nezaznamenal - až v souvislosti s novým obecním webem. Je snad z té firmy, která to dělá? Nebo jsem natvrdlej? Pokud se názory - a jak vidím i konstruktivní PRÁCE (např. Vasek - ty si ale chytrej a šikovnej chlap!!!) - uživatelů fóra hodí, nebylo by potom opravdu vhodné, aby na obecních stránkách (váhám užít slova reciprocita) byl pořádnej link sem? Vždyť tady se lidi dozví věcí... ;-)

Zcela jedovaté a jízlivé rýpnutí na okraj: Pokud zde na fóru firma, která je placená za údržbu, případně vývoj obecního webu sbírá informace uživatelů, zdá se mi to, (nebo se mýlím, malcolme???) tak trochu jako zneužívání fóra pro komerční účely. Pravda - v posledku pro dobrou věc - tj. za obecní stránky lepšejší. Pročež snažení všech konstruktivních inspirátorů nelze než vynášet do oblak a trpělivě očekávat, že to někdo vocení (linkem na obecních stránkách aspoň).

Nerad bych se přidával k údajnému kvílení tvůrců předchozího webu. Mimochodem docela drzůstka vůči lidem, který na tom gratis stachanili, zřejmě od reprezentanta firmy, která to má nyní za úplatu dodávat. Navíc nevím, kde to danaimage vyčetla, zřejmě pročítá jinou diskuzi. Ano - přiznávám se - byl jsem též v infoskupině, ale po pravdě - moc času jsem tomu tenkrát nevěnoval. Hold bych proto holt vzdal spíš egům PaMiho i Jurky Kryglika, který na tom nechali opravdu dost práce - bohužel zatím zjevně nesrovnatelně víc, než nový údržbář. Leč nesuď dne před večerem, praví přísloví. Třeba se polepší.

Co se týká zmínek o neshodách, váznutí informačních toků někdejších tvůrců webu s obcí, můžu k tomu (pokoušeje se o spravedlivý náhled) říci asi to, že ze strany obce nebyla komunikace tak docela standardní ve smyslu, který zde byl naznačen. V tu dobu jsem v tom z časových důvodů už prakticky vůbec nejel (motorem zůstali PaMi a Kryglouš). Kryglouš se o tom, že už není pomocníkem obecním dobrovolným webovým dozvěděl v zásadě od jakési firmy, jež se ho zbytně a telefonicky (!) tázala na přístupová hesla. Tedy proběhlo to jaksi bez "děkuji a nashledanou". Takže Kryglík by vzhledem k této méně standardní komunikaci mohl být právem ukřivděný a kvílet tady jak divej. Díky jeho velkorysé skromnosti (nečti blbosti) jsem to ale nikde nevyčet.

Mým velkým přáním je pěknej, funkční obecní web s fachajícím RSS a vůbec.
Aktuality hnedle na ráně, fotky z obce i života v ní (zvlášť, když je fotějí ve svym volnym čase velkoryse skromní lidé).

Všem zúčastněným i zainteresovaným ze sérce vinšuju hezký nový obecní web.

Uživatelský avatar
punker
Příspěvky: 1337
Registrován: 19 zář 2007, 20:40
Bydliště: chýně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od punker » 05 led 2009, 13:56

ty voe Jiří, ty jsi dneska ukecanej, to je tak dlouhýýýý, že to ani nebudu číst... :lol:

Uživatelský avatar
Jiří Nývlt
Příspěvky: 1314
Registrován: 24 kvě 2006, 14:04
Bydliště: Hlavní ul. Chýně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiří Nývlt » 05 led 2009, 14:35

punker píše:ty voe Jiří, ty jsi dneska ukecanej, to je tak dlouhýýýý, že to ani nebudu číst... :lol:
Já sem vás varoval!
Sem tu tři tejdny nebyl!

Uživatelský avatar
punker
Příspěvky: 1337
Registrován: 19 zář 2007, 20:40
Bydliště: chýně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od punker » 05 led 2009, 14:51

Jiri Nyvlt píše:
punker píše:ty voe Jiří, ty jsi dneska ukecanej, to je tak dlouhýýýý, že to ani nebudu číst... :lol:
Já sem vás varoval!
Sem tu tři tejdny nebyl!
jsem psal, že je to móc dlouhý, že to číst nebudu... :lol:
svažte ho někdóóó...
jinak k věci... web je v současné podobě na dvě věci...

obyvatel
Příspěvky: 372
Registrován: 04 říj 2006, 16:27
Bydliště: Chyne

Příspěvek od obyvatel » 05 led 2009, 22:14

Ptám se podruhé vedení obce. Zatím ještě ne podla zákona č.106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím

Kolik nová správa vebu stojí a jakým způsobem paní starostka ( nebo někdo jiný, ale ne zastupitelstvo) firmu vybralo?

Hospodaříte s penězi nás všech!!!

Upozorňuji, že jsem původní web netvořil, takže nemám na věci osobní zájem!!!

Uživatelský avatar
punker
Příspěvky: 1337
Registrován: 19 zář 2007, 20:40
Bydliště: chýně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od punker » 05 led 2009, 22:25

obyvatel píše:Ptám se podruhé vedení obce. Zatím ještě ne podla zákona č.106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím

Kolik nová správa vebu stojí a jakým způsobem paní starostka ( nebo někdo jiný, ale ne zastupitelstvo) firmu vybralo?

Hospodaříte s penězi nás všech!!!

Upozorňuji, že jsem původní web netvořil, takže nemám na věci osobní zájem!!!
hmm tak to se ptáš asi na špatnym místě...
tuto je neoficiální diskusní fórum obce Chýně... budeš se muset zajít optat na obecňák... 8)
páč zvěř vysoká zvaná Srneček to neví :shock:

obyvatel
Příspěvky: 372
Registrován: 04 říj 2006, 16:27
Bydliště: Chyne

Příspěvek od obyvatel » 05 led 2009, 22:28

Zatím jim dávám šanci, pak přistoupím k zákonným postupům, které mi umožňuje zákon

Uživatelský avatar
punker
Příspěvky: 1337
Registrován: 19 zář 2007, 20:40
Bydliště: chýně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od punker » 05 led 2009, 22:41

obyvatel píše:Zatím jim dávám šanci, pak přistoupím k zákonným postupům, které mi umožňuje zákon
hmm docela chybá šance, když víme, jak to tu chodí... resp. kdo sem nechodí... 8)
ale třeba to Srnec coby zastupitel zjistí... :D

obyvatel
Příspěvky: 372
Registrován: 04 říj 2006, 16:27
Bydliště: Chyne

Příspěvek od obyvatel » 05 led 2009, 22:47

Já si už dnes vytvářím obraz o tom, koho při příštích komunálních volbách určitě volit nebudu, a doufám, že nejen já

Uživatelský avatar
punker
Příspěvky: 1337
Registrován: 19 zář 2007, 20:40
Bydliště: chýně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od punker » 05 led 2009, 22:54

obyvatel píše:Já si už dnes vytvářím obraz o tom, koho při příštích komunálních volbách určitě volit nebudu, a doufám, že nejen já
hmm co má společného obecní web a volby??? :?

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 78 hostů