Stránka 1 z 1

A proc nemuze byt sberny dvur v Chyni otevreny kazdou sobotu

Napsal: 18 led 2012, 22:48
od Srneček
A proc nemuze byt sberny dvur v Chyni otevreny kazdou sobotu dopoledne? Jak jsem psal v jinem prispevku - neni snad nutne aby kolem me pokazde stali 3 obecni zamestancni kdyz tam privezu odpad. Stacil by jeden, ale mohli by se snad prostridat ve vice terminech?

Ty jsi ale otravný se na to teda zeptám - zítra je pracovní porada.

Podobné nápady jsme probírali už před x lety s Dádulí a pod. Problémy trochu vznikají např. s velkoobjemovým odpadem - pokud otevřeme sběrné místo každou sobotu, měl by tam stát i kontejner na velkoobjemový odpad, aby nevznikaly zmatky a aby lidi zas nenadávali, že vezli starý slamník (matraci ) a nebylo ho kam dát.
Ohledně papíru, to už jsem sem ale asi už taky psal...dalo by se to např. řešit "kontejnerem" - drátěnou boudou, umístěnou zvenčí sběrného místa, do které by mohli občané dávat papír nonstop. Zaměstnanci by to pak mohli roztřídit - něco do skladu, kam se dává papír pro školu a něco do modrého kontejneru....ale to jsou jen takové nevyzkoušené nápady.

Rozhodně se ale zeptám na možnost rozložení pracovní činnosti zaměstnanců do více víkendů.

Re: A proc nemuze byt sberny dvur v Chyni otevreny kazdou so

Napsal: 18 led 2012, 22:56
od Srneček
Dle informace z dnešní porady:

1. sobotní služby zaměstnanců jsou v rámci jejich normální pracovní sumy - nejedná se o práci navíc, či o práci s příplatkem

2. dle pracovních instrukcí mají být přítomni vždy dva, jednak aby mohli manipulovat s rozměrným velkoobjemovým odpadem a také aby mohli plynule odbavovat "zákazníky" a dohlížet na třídění a ukládání odpadu

3. třetí ze zaměstnanců se práce účastní o své vlastní vůli - parta je parta

Re: A proc nemuze byt sberny dvur v Chyni otevreny kazdou so

Napsal: 19 led 2012, 18:43
od pavel
Dekuju za snahu.
Snazim se vzpomenout, kdy urad vyhovel nejakemu prani ze strany obcanu. Ale jaksi si na zadny nemuzu vzpomenout. Jenom na pripady, kdy se neco slibilo a pak se to stejne nesplnilo.
Clovek by mohl namitnout, ze pracovni instrukce lze preci zmenit, ze? Protoze jsem puvodem z Prahy, tak jsem mockrat neco vezl do sberneho dvora nebo kdysi do sbernych surovin. V zivote jsem nevidel, aby v nejakem sbernem dvore, kam se vozi opravdu vsechno mozne, byl vice nez jeden clovek. Ale v Chyni musime mit dva az tri? Evidentne nevime co s penezi a muzeme plytvat?
Muze mi nekdo odpovedet proc je v Chyni vsechno tak slozite?

Re: A proc nemuze byt sberny dvur v Chyni otevreny kazdou so

Napsal: 22 led 2012, 16:51
od obyvatel
Jestli to taky není v tom, že tady rovněž bydlí "složití" lidé, kterým pořád něco vadí.

Re: A proc nemuze byt sberny dvur v Chyni otevreny kazdou so

Napsal: 23 led 2012, 13:32
od vejvonavej
obyvatel píše:Jestli to taky není v tom, že tady rovněž bydlí "složití" lidé, kterým pořád něco vadí.
čekal jsem, kdo to napíše za mě :)

Re: A proc nemuze byt sberny dvur v Chyni otevreny kazdou so

Napsal: 23 led 2012, 21:27
od Hana&Igor
Nevidím nic složitého na tom, aby se obec přizpůsobila potřebám svých obyvatel...

Aspoň si myslím, že to je jeden z důvodů proč platím daně.
Igor

Re: A proc nemuze byt sberny dvur v Chyni otevreny kazdou so

Napsal: 29 led 2012, 19:45
od pavel
obyvatel píše:Jestli to taky není v tom, že tady rovněž bydlí "složití" lidé, kterým pořád něco vadí.
Ano, některé věci mi vadí a nechápu je. A dále nechápu proč jsou ukradené spoluobčanům typu obyvatel, vejvonavej, zastupitelé a starosta.
Například zde diskutovaný sběrný dvůr v Chýni. Jak jsem psal tak když v Chýni přivezu odpad tak 3 obecní zaměstnanci řeší kam co dát. Z toho 2 placení a jeden dobrovolník :). Na řešení kam co dát je pouze jeden velký kontejner a případně ještě někam odnesou přivezený papír a/nebo plasty.
Když se podíváte na jakýkoli větší sběrný dvůr některé z pražských částí tak je tam vždy pouze jeden zaměstnanec, který má na place minimálně deset kontejnerů s podstatně větším množstvím typů odpadů včetně například kovů, použitých baterií, rozlišuje zda přivezený papír jsou kartony, které jdou rovnou do lisu nebo je to jiný papír, který se má dát do modrého kontejneru. Množství aut přivážejících odpad do těchto dvorů je několikanásobně vyšší než v Chýni. A přesto je na to všechno jeden placený zaměstnanec a nikdy jsem neviděl, že by byl nějak schvácený.
Jak píše obyvatel já jsem příliš složitý člověk, proto pro jednodušší lidi typu obyvatel a vejvonavej shrnu svoje myšlenky do jednoduchých vět.
Sběrné dvory v Praze - minimálně 10 kontejnerů pro různý odpad, velká frekvence aut, velký rozpočet obce - jeden zaměstnanec.
Chýně - jeden kontejner, malá frekvence aut, malý rozpočet - dva placení zaměstnanci.
PROČ?

Nebo například otázka různých možností placení odvozu směsného odpadu.
V současnosti jak všichni víme se odvoz platí plastovými známkami. Starosta mi k tomu nedávno mimo jiné napsal, že "Řidič popelářského vozu nám předá na konci takového dne sáček se známkami. My si je spočítáme a toto číslo porovnáváme s fakturovaným množstvím" a také to, že k tomu je prováděna průběžná kontrola zda si jednotlivé domy známky kupují.
Složitý člověk jako já se zamyslí nad fakty:
- v obci je dnes kolem 1.800-2.000 obyvatel, tzn. zkusím odhadnout - cca. 400 popisných čísel, jenom střílím, případně mě někdo opravte
- každý týden se provádí kontrola fakturace a k tomu průběžně kontrola nákupu známek
- každý týden je nutno provést manuální roztřídění všech platových známek
- pracovník na úřadě musí věnovat čas objednávání nových známek a prodeji známek obyvatelům, což znamená neustálou finanční agendu
- každé číslo popisné má cca. 10 známek, takže někde se na obci musí přehledným způsobem skladovat 4.000 známek
- cílový stav obyvatel v obci má být přibližně dvojnásobný, takže ve výhledu několika let se potřebná práce také zdvojnásobí.
Zkuste se zamyslet nad tím, jak dlouho trvá každý týden kontrola fakturace, ruční třídění známek a finanční operace. Podle mě to bez problémů zabere minimálně "čtvrt celého člověka".
Alternativní způsob placení formou ročních známek znamená jednou ročně překontrolovat obdržené platby a případně napsat nějaké upomínky. Nedělám si iluze, že náročnost by byla 52x menší, ale 10x menší určitě.
Nicméně obec stále prosazuje stávající časově náročný systém.
PROČ?

K tomu si s překvapením na foru v sekci inzerce přečtu, že paní Musilová najímá další člověka, protože ve stávajícím množství zaměstnanců nezvládají agendu!
Nestačilo by se například zamyslet nad tím co, jak a proč jednotliví zaměstnanci dělají a jejich náplň práce optimalizovat? A nemuseli bychom platit dalšího zaměstanance.

Když si navíc vzpomenu na to, že starosta nepotřebuje žádnou dobrovolnou pomoc ze strany SDK, tak mě napadá. že na úřadě v Chýni se prostě plýtvá penězi.

Ale třeba je za tím nějaká skrytá logika, kterou mi obyvatel a vejvonavej nebo někdo jiný vysvětlí?

Re: A proc nemuze byt sberny dvur v Chyni otevreny kazdou so

Napsal: 29 led 2012, 21:56
od obyvatel
Za sebe mohu napsat, že nic vysvětlovat nebudu, protože by to byla ztráta času. Výjimku učiním pouze v případě, že bude schválena přímá volba prezidenta. Pokud pan Jáchym bude kandidovat, tak jeho volbu budu všemožně podporovat. Takové lidi tento stát potřebuje do čela. Pro nás jednoduché vesničany je ho totiž škoda.

Re: A proc nemuze byt sberny dvur v Chyni otevreny kazdou so

Napsal: 31 led 2012, 09:26
od vejvonavej
obyvatel píše:Za sebe mohu napsat, že nic vysvětlovat nebudu, protože by to byla ztráta času. Výjimku učiním pouze v případě, že bude schválena přímá volba prezidenta. Pokud pan Jáchym bude kandidovat, tak jeho volbu budu všemožně podporovat. Takové lidi tento stát potřebuje do čela. Pro nás jednoduché vesničany je ho totiž škoda.
Já už jsem bohužel přísahal věrnost Kim Čong-unovi, do příchodu developerů se mi zdála Chýně jako docela fungující vesnice se sousedskými vztahy v rámci možností, ale možná jsem nepostřehnul všechny problémy, protože jsem nečetl zdejší fórum........